» »

Štipendija in vračanje...

Štipendija in vračanje...

xsum1 ::

Zanima me kako je glede vračanja, če si izredni dijak? Namreč zaprosila sem za štipendijo in so mi jo odobrili. Čudno, ker sem jo že imela par let nazaj, ampak za drugi program. Ampak sem na vlogi označila, da zaprošam zanjo prvič, ker je to drugi program. To ni kaj kaznivo, da bi se morda moralo vračati?

Glede vračanja me zanima, če kdo ve preden kličem. Če sem zaprosila zanjo v februarju za šolsko leto 2013/2014, odobrili so mi jo do avgusta. Pomeni, da moram do takrat končati EN letnik, čeprav delam izredno izpite za dva letnika hkrati? In kaj če ne izdelam do takrat in končam malo kasneje, ali je treba vračati ali počakajo dokler ne narediš?

Sprašujem zaradi tegale iz zakonika:
(1) Štipendijsko razmerje pri državni štipendiji ali Zoisovi štipendiji miruje, štipendija za tekoče šolsko oziroma študijsko leto pa se ne izplačuje štipendistu, če:
- ni izdelal letnika, dovoljen pa mu je ponovni vpis v isti letnik, razen če letnika ni izdelal zaradi dokazanih opravičljivih zdravstvenih razlogov ali zaradi starševstva,


Je bolje da jo prekličem (če se da)? Ker imam še prakso, ki je že dolgo ne najdem tako da ne vem točno, če bom do takrat konec. Z izpiti že, ampak brez prakse letnik ni zaključen.
  • spremenilo: xsum1 ()

zee ::

Ja, poklici na CSD in jim razlozi situacijo. Glede na specifiko tvojega problema ti na S-T tezko svetujemo kaj res uporabnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

xsum1 ::

Zee, saj nameravam, samo če kdo kaj ve zdaj med vikendom preden je izplačilo v pon. bi bilo fajn vedet :)

zee ::

Vrnila bos lahko najprej v ponedeljek, se pravi, da je skoda casa sprasevat tu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

xsum1 ::

no, sej nakazila niti ni bilo. Verjetno, ker je odlocba prisla sele pred enim tednom? Sicer pa so mi rekli, če prejemaš za isti letnik in stopnjo, da se vrača. Zdaj ne vem, letnik ni isti, stopnja pa je mišljeno kot srednja šola, višješolski program/v glavnem ista šola...?

Zdaj ne vem, če so odobrili in niso to sami pogledali ali bi vseeno za nazaj videli, je bolje da prekličem, če potem ne izpolnjujem pogojev?

pa to je bilo 10 let nazaj, ko sem jo imela. to še imajo evidence?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1921491444 (5186) MIHAc27
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7834488 (14691) next3steps
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296603 (3439) sandmodnigga
»

Vračilo štipendije (pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
134720 (4189) 111111111111
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395551 (4103) Volta

Več podobnih tem