» »

ownCloud vs Dropbox

ownCloud vs Dropbox

1
2
3

krneki0001 ::

Al pa vzameš Server 2012 R2 Small business environments for servers with up to two processors, pa imaš za 25 userjev. Cena je pa 500 dolarjev.

trnvpeti ::

a ta resitev z ws 2012 r2 omogoca oddaljen dostop in share naprej?

krneki0001 ::

Vse verzije 2012 R2 omogočajo oddaljen dostop in share.

trnvpeti ::

dej eno slikco, kako enmu nakljucnemu posljes link z web vmesnikom na terenu preko emaila za download ene datoteke z geslom recimo

krneki0001 ::

Kaj?

trnvpeti ::

eno slikco, screenshot na telefonu/tablici na terenu, kako nekomu posljem download link na njegov mail zasciten z geslom

krneki0001 ::

Ti mi pošlješ link do datoteke, ki je zaklenjena z geslom. In kaj, ne moreš tega odpreti? DL link iz kje? Iz serverja 2012 al ...?

SaXsIm ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mora biti 4free zadeva? Če imate kaj financ na voljo, bi bil tu še Novell oz. zdaj Micro Focus Filr.


Načeloma je zelo zaželjeno, ja. Gre za NGO, malce večje društvo, zato iščem buđet ali no-cost zadevo.
SaXsIm

trnvpeti ::

ti imas(predvidevam) server 2012
in imas telefon
in gres na telefon na terenu, da nisi na lanu od tvojga serverja
in meni posljes na email bla@bla.com down link do ene tvoje datoteke na tvojem serverju
in preden posljes, naredis screenshot ,kako to zgleda

ce lahko to naredis, mi potem poves, kaj vse potrebujem za to, za 50 racunalnikov na lanu, 10 prenosnikov na terenu, 40 mobilnih telefonov, 25 tablic
torej kolk stane server(sw), koliko licenc potrebujem(ali potrebujem posebej licence za telefone/tablice), kolk je strosek licenc, ce potrebujem se kaj brez hw
se kaksni drugi pogoji(deluje samo na win tablicah?)?

Invictus ::

Sharepoint ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

sharepoint, en user cca 60eur na leto

Mr.B ::

Potem o365 sbs edition ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

trnvpeti ::

Mr.B je izjavil:

Potem o365 sbs edition ...

cena kaksna, priblizna
+ in - za to resitev?

krneki0001 ::

trnvpeti je izjavil:

ti imas(predvidevam) server 2012
in imas telefon
in gres na telefon na terenu, da nisi na lanu od tvojga serverja
in meni posljes na email bla@bla.com down link do ene tvoje datoteke na tvojem serverju
in preden posljes, naredis screenshot ,kako to zgleda

ce lahko to naredis, mi potem poves, kaj vse potrebujem za to, za 50 racunalnikov na lanu, 10 prenosnikov na terenu, 40 mobilnih telefonov, 25 tablic
torej kolk stane server(sw), koliko licenc potrebujem(ali potrebujem posebej licence za telefone/tablice), kolk je strosek licenc, ce potrebujem se kaj brez hw
se kaksni drugi pogoji(deluje samo na win tablicah?)?



Pri nas imamo VPN preko SSL extenderja in lahko telefon povežeš preko mobilnega omrežja direktno v omrežje firme. Koliko pa to košta pa nimam pojma. V glavnem jaz lahko do vseh teh datotek dostopam iz telefona ali tablice, moram se pa povezat s firmo (en klik in to je to)

trnvpeti ::

Torej ne mores,kar si prej trdil, da lahko.

Invictus ::

trnvpeti je izjavil:

sharepoint, en user cca 60eur na leto

Saj cena ni bila pogoj ...

trnvpeti je izjavil:

Torej ne mores,kar si prej trdil, da lahko.

Preko VPN se vedno da ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

trnvpeti ::

60 eur bi bilo za primerjavo z predlaganoresitvijo od nebivedu
Me zanima , ce bo ta cena ugodnejsa od sharepoint
Pa vpn na terenu , mobilno omrezje, priponke, dodatne resitve,.....

Zanimivo.... Za dokaj enostavno uporabo

SeMiNeSanja ::

VPN na terenu se ponavadi rešuje v sklopu požarne pregrade. Problem pa je, da nekateri proizvajalci dodatno zaračunavajo 'per client' licence, drugi pa ne, tako da moraš biti kar pazljiv, ko zadevo izbiraš.

Tam kjer požarna pregrada že stoji in vsaj srednjeročno ni namere, da bi se jo menjavalo, pa pride v poštev ločen VPN gateway. Lahko si postaviš na kaj na osnovi OpenVPN, ali pa greš v kakšno komercialno varianto (npr. NCP), kjer pridobiš sto in eno opcijo, lažje upravljanje, boljšo združljivost... kar pa lahko na koncu kar dobro udari po žepu, sploh če moraš plačati licenco per client, kot npr. pri NCP.

Je pa tudi VPN dvorezna zadeva, če na njemu uporabljaš MS networking. Katerikoli drugi protokol za prenašanje datotek je bolj učinkovit, pa če je to https ali sftp. Dobiš zelo cool sftp strežnike, v katere mountaš kar windows share, samo tudi to gre potem v lepe cifre.

Karkoli že pentljaš za VPN, pa naj bo integrirano v AD/LDAP/Radius, tako da uporabnike ne moriš še z enim dodatnim geslom. Ko ga spremenijo na domeni, naj novo geslo velja tudi za VPN povezave - avtomatsko.

krneki0001 ::

trnvpeti je izjavil:

Torej ne mores,kar si prej trdil, da lahko.


Kje sem pa jaz trdil da lahko izven domene dostopaš do datotek? Daj še enkrat preberi moj post:
Narediš svojo domeno za zaposlene, vsak domenski user dobi svoj del diska na enem file serverju in ko dela se vse tja gor shranjuje iz vseh programov. Če se prijavi iz kateregakoli drugega računalnika v domeni s svojim userjem, ima dostop do teh podatkov.


Torej; moraš biti v domeni, kar pomeni notranje omrežje ali pa vpn ali pa tunneling.

trnvpeti ::

uletel si v temo owncloud/dropbox in predlagal windows server 2012 R2 kot mozno alternativo

kot morebitni uporabnik tega istega serverja si natresel kup nepovezanih podatkov, iz katerih lahko sklepamo, da niti ne uporabljas niti ne ves kaj je to ali dropbox ali owncloud

krneki0001 ::

Kolikor sem jaz OPa razumel gre za cloud v firmi za 15 zaposlenih. Če rabijo samo podatke v firmi, je samo server 2012 R2 dovolj.

Pa tudi da se do podatkov dostopa odzunaj se da narest, samo potem rabiš še System Center 2012 R2 in azure

http://blogs.technet.com/b/keithmayer/a...

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:


Pa tudi da se

torej niti sam ne uporabljas tega...

krneki0001 ::

Ne, sam uporabljam one drive privat in do službe tunneling, ker v službi ne določam jaz kako bo kaj narejeno. Če bi sam določal, bi imeli že vse v cloudu (windows azure).

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, sam uporabljam one drive privat in do službe tunneling, ker v službi ne določam jaz kako bo kaj narejeno. Če bi sam določal, bi imeli že vse v cloudu (windows azure).

Tako ne gre ne. Pol pa MS skenira kaj delate in krade poslovne skrivnosti. Kak cloud ...;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

trnvpeti ::

pol ne zastopim, zakaj si predlagal server 2012
v cem je point, da si se oglasil v tej temi z neko resitvijo, za katero sploh ne stojis

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, sam uporabljam one drive privat in do službe tunneling, ker v službi ne določam jaz kako bo kaj narejeno. Če bi sam določal, bi imeli že vse v cloudu (windows azure).

Tako ne gre ne. Pol pa MS skenira kaj delate in krade poslovne skrivnosti. Kak cloud ...;)


Ne, ti lahko postaviš svoj cloud, ki je samo na tvojih mašinah, nič ne rabiš dajat MS-u.

trnvpeti je izjavil:

pol ne zastopim, zakaj si predlagal server 2012
v cem je point, da si se oglasil v tej temi z neko resitvijo, za katero sploh ne stojis


Zato, ker sem razumel, da gre za firmo, kjer bodo imeli smo v notranjem omrežju svoj cloud (oziroma za to kar rabi OP - file server).

Pa zato, ker ima server 2012 R2 tudi opcijo "private cloud", torej ne daješ nič MS-u v pregled.


Poleg tega pride kmalu ven server 2015/2016 (odvisno kako ga bodo poimenovali), ki pa bo imel private cloud še bolj razvit.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

tudi ce bi rabili samo file server, predlagan server 2012 ni dobra resitev
ne vem zakaj nisi predlagal azure, ce to uporabljas, in ves zakaj uporabljas, in ko uporabljas, tudi ves kaj so + in -

krneki0001 je izjavil:


Poleg tega pride kmalu ven server 2015/2016 (odvisno kako ga bodo poimenovali), ki pa bo imel private cloud še bolj razvit.

torej, ti si malo visje predlagal azure
zgoraj pa spet predlagas zasuk v drugo smer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

krneki0001 ::

Azure je na MS serverjih. Seveda lahko narediš da vse kar daš gor tudi kriptiraš in potem MS ne vidi vsebine. Je pa to potrebno dogradit s svoje strani.
Private cloud pa na tvojih mašinah brez MS vpogleda.


Ker se je nekdo obregnil v to, da MS vse čekira.

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:


Ker se je nekdo obregnil v to, da MS vse čekira.

ne da samo cekira, celo strinjas se s tem, ko sklenes pogodbo z njimi

krneki0001 ::

Seveda. Samo če kriptiraš zadeve, ki gredo gor, oni ne vidijo ničesar. Cena je pa vseeno ugodna za to kar ponujajo.

Zgodovina sprememb…

borsy ::

Nabavi si NAS enoto do Synology.
Ima Cloud storitev že v sebi in podpira vse sisteme.
Sam ga uporabljam že vrsto let in sem zelo zadovoljen.

SeMiNeSanja ::

Ježeš, a zdej se boste pa prepucaval, kdo ma daljšiga?

Za moje pojme Windows server sam po sebi še nič ne reši. Je zgolj kamenček v mozaiku, včasih celo kamenček, ki te žuli v čevlju, če se ti podtakne čisto 'Linuxaško' rešitev.

Vse te moj, tvoj, naš in njihov 'Cloud' rešitve imajo eno veliko pomanjkljivost: vse omogočajo odtekanje podatkov iz podjetja. Microsoft ali Dropbox in drugi 'udeleženci' so pri tem še najmanj zaskrbljujoči. Lastni zaposleni so precej večji faktor tveganja. Zaposleni delijo neke povezave križem kražem, odgovornim pa se ne sanja, kdo je delil kaj s kom!

Postavite katerikoli moj/tvoj/njegov/... Cloud v zdravstvenem domu. Koliko časa bo treba, da bo neka zdravstvena kartoteka prišla v napačne roke?
Ljudje ne vedo, kaj dejansko delajo s temi shrambami. Kolikokrat sem že videl, da so npr. na Dropbox delili neko mapo. Čez mesec ali dva pozabijo, s kom so jo delili. Nenadoma v tisti mapi pristane neka občutljiva datoteka, ki ti niti slučajno ni bila namenjena. Ups? Kje je nadzor? NI GA! Vsak lahko zašuštra stvar po svoje.

Potem pa si predstavljajte, da računovodkinja 'malo zgreši' z miško in celemu svetu deli mapo z finančnimi podatki podjetja. Ali pa razvojnik, da deli mapo z načrti najnovejšega proizvoda, ki bo prišel prihodnje leto na trg..... Ups?

Vsak bi se moral RESNO vprašati, če resnično želi priklicati takšne temne oblake nad podjetje. Že res, da marsikaj poenastavljajo, vendar marsikaj lahko tudi krepko zakomplicirajo. Samo eden napačen klik.......

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, sam uporabljam one drive privat in do službe tunneling, ker v službi ne določam jaz kako bo kaj narejeno. Če bi sam določal, bi imeli že vse v cloudu (windows azure).

Tako ne gre ne. Pol pa MS skenira kaj delate in krade poslovne skrivnosti. Kak cloud ...;)


Ne, ti lahko postaviš svoj cloud, ki je samo na tvojih mašinah, nič ne rabiš dajat MS-u.


Moj post je bil sarkastičen.

Jebe se MSju za eno slovensko firmo s 15 zaposlenimi.

SeMiNeSanja je izjavil:


Vse te moj, tvoj, naš in njihov 'Cloud' rešitve imajo eno veliko pomanjkljivost: vse omogočajo odtekanje podatkov iz podjetja. Microsoft ali Dropbox in drugi 'udeleženci' so pri tem še najmanj zaskrbljujoči. Lastni zaposleni so precej večji faktor tveganja. Zaposleni delijo neke povezave križem kražem, odgovornim pa se ne sanja, kdo je delil kaj s kom!

A drugače pa zaposleni ne morejo krasti podatkov? Ne seri ... Tudi na cloudih lahko vklopiš audit ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Koliko uporabnikov Dropboxa lahko ti auditiraš, če uporabljajo svoje zasebne Dropbox accounte?

krneki0001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko uporabnikov Dropboxa lahko ti auditiraš, če uporabljajo svoje zasebne Dropbox accounte?


Za eno firmo nimajo kaj uporabljat svojih dropbox accountov. Morajo uporabljat firminega. Tam pa lahko "auditiraš" vse.

SeMiNeSanja ::

krneki0001 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko uporabnikov Dropboxa lahko ti auditiraš, če uporabljajo svoje zasebne Dropbox accounte?


Za eno firmo nimajo kaj uporabljat svojih dropbox accountov. Morajo uporabljat firminega. Tam pa lahko "auditiraš" vse.

V TEORIJI že mogoče.

V praksi pa se TOČNO TO dogaja. Ker direktor sluti, da bo to lepa štala, če lahko vsak nekaj po svoje deli, je proti 'oblakom' in ne požegna 'firminega oblaka'. Kar pa zaposlenega ne omejuje, da bi se prijavil v svoj privatni account in si gor nalagal zaupne dokumente, 'da bo doma dokončal neke pomembne zadeve'.

Auditing na cloud sharingu? Ja, mogoče pride prav kasneje, da ugotoviš, kdo je bil tisti grešni kozel - ne bo pa preprečilo izvirnega greha. Kdo pa še ima čas, da bo nonstop gledal, kaj je kdo nalagal v Cloud Storage? Zaradi varstva osebnih podatkov boš videl ime datoteke, ne boš pa vedel, kaj ta datoteka vsebuje. Lahko ti nek zaposleni preimenuje vse datoteke v *.mp3 in jih deli, lahko jih zazippa in zip preimenuje v *.avi in ga da deliti....

Še bolj pestro pa postane, če nek besen uporabnik izkoristi minutko, ko je računovodkinja skočila na WC in med njeno odsotnostjo kar na njenem accountu gre delit vsebino njenega diska z DURS-om....
Auditing? Predenj bo kdo pogruntal, da je kaj odtekalo, bo že DURS potrkal na vrata...

Lahko je reči 'da se'...marsikaj se da, a kaj ko nihče nima časa, da bi ljudem neprestano gledal pod prste. Saj večinoma niso zlonamerni. So pa nerodni in lahkomiselni. Nehote naredijo takšne napake, da se lahko samo za glavo držiš. Da jim pa potem daš v roke še dodatna orodja, da to še lažje počno....? Nekdo na koncu vendarle mora nositi odgovornost.

Pa še to se vprašajte, zakaj v bankah nimajo dovoljenega Dropboxa in podobnih javnih ali zasebnih 'oblakov'.

krneki0001 ::

Še privat mailov ne morejo uporabljat, ne samo oblakov.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko uporabnikov Dropboxa lahko ti auditiraš, če uporabljajo svoje zasebne Dropbox accounte?

Če v firmi uporabljajo zasebne Dropbox accounte, imaš problem povsem drugje. Že v kontroli samih PCjev.

Kupiš office 365 Business, pa nikomur ne bo prišlo na misel da bi uporabljal privat zadeve. Ali pa zakleneš škatle. Če se že gremo varnost. Ampak vedno lahko vtakne USB ključek in nese podatke konkurenci. Če ne zakleneš še tega.

Dejstvo je, da Slovenci smatramo da lahko služben računalnik uporabljamo tudi za privat namene. Ko se bo to spremenilo (od vrha navzdol), potem bo precej vprašanj nepomembnih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

open doc format odf je prihodnost,ms nima vec toliko moci
libreoffice je iz 80mio na dekstopih prisel na 100mio kljub skoraj 9% padanju prodaje desktopov
prihaja pa ze libreoffice online, office v browserju
tudi public cloudi so v padanju(folk samo proba), privatni pa kontra

Invictus ::

Saj Office 365 imaš lahko tud privat.

Če bo LibreOffice online dobro delal, zakaj pa ne. Ampak ne bo zastonj ... Nekdo mora skrbeti za serverje. In jih plačati. Ceno libreOffice online + email bo tam, tam z Office 365.

Ampak za tipično slovensko firmo povsem dovolj.

Poznam podjetje, kjer so vrgli ven vse serverje, in vse IT admine. Danes za novo zaposlenega vse uredi tajnica, serverje pa najame po potrebi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Poznam podjetje, kjer so vrgli ven vse serverje, in vse IT admine. Danes za novo zaposlenega vse uredi tajnica, serverje pa najame po potrebi.


Odlična zadeva, dokler so serverji v nam prijateljski državi. Če pride do problemov in nam vse te serverje "prijateljska" država izklopi, nimamo več podatkov in ne moremo delat.
Pri občutljivih podatkih moraš tudi na take zadeve računat. Če zgubiš privat mail, ni panike, če izgubiš ključne podatke od firme, je pa to kr orenk kriza.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Odlična zadeva, dokler so serverji v nam prijateljski državi. Če pride do problemov in nam vse te serverje "prijateljska" država izklopi, nimamo več podatkov in ne moremo delat.

To je do ene mere res, vendar za firme do 50 ljudi to sploh ni pomembno.

Backupe pa moraš delati tako ali tako :).

Sicer pa, kdo v današnjem sranju ve kaj bo čez 5 let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Nobeden. Ampak backupi pri tebi so v teh primerih odločilni. Večina pa misli, da če im v oblaku, ne rabi backupov delat.

darkolord ::

Če imaš vse v oblaku, lokalni backup ni vedno ravno enostaven.

trnvpeti ::

sej bo lahko libreoffice (online/ali_mal_drugacno_ime) delal tudi v privatnem oblaku
v bistvu lahko ze sedaj delas z libreoffice in owncloud online
backup je ze tko standarden, private cloud rabi online replikacijo, ki je sploh ni tako tezko narediti
in tudi VM ze izpodrivajo kontejnerji(samo-replicirani)

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

Če imaš vse v oblaku, lokalni backup ni vedno ravno enostaven.

Pa tudi poceni ni, saj ti zaračunavajo traffic....

illion ::

Invictus je izjavil:

Saj Office 365 imaš lahko tud privat.

Če bo LibreOffice online dobro delal, zakaj pa ne. Ampak ne bo zastonj ... Nekdo mora skrbeti za serverje. In jih plačati. Ceno libreOffice online + email bo tam, tam z Office 365.



vir?

bluefish ::

LO je že dostopen, ampak ne ne vidim razloga, zakaj bi ga uporabljal namesto Offica.

trnvpeti ::

bluefish je izjavil:

LO je že dostopen, ampak ne ne vidim razloga, zakaj bi ga uporabljal namesto Offica.

sej ne rabis videt,pac uporabljas(dokler imas licenco) kot do sedaj

bluefish ::

Je ne potrebuješ, ker je prav tako dostopen online. Potrebuješ le MS račun.
Sicer res, da so programi oskubljeni, vendar ponujajo dovolj orodij za povprečnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355211 (2644) St235
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011484 (9577) Zalachenko
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445210 (3466) aleksander10
»

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614313 (9280) Mr_Globus
»

Oblak oziroma server na domačem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222674 (2160) vorantz

Več podobnih tem