» »

Računalnik ne boota iz USB-ja

Računalnik ne boota iz USB-ja

ThomasSGS ::

Z programom LiLi usb creator for linux sem dal linux na usb ko sem hotel bootati je kazalo v BIOS-u: USB-RAR in ko sem kliknil na to se je pokazal črn ekran in to je bilo to.
Ali je kriv kaj program ? Ali kaj drugega ?

L.p.
vozilo

d4vid ::

Poskusi UltraISO za zapisovanje USBjev če si na windows.Am... kakšen PC maš? Če maš to tistga k si 7ko gor nalagu ne vem če podpira USB boot.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ThomasSGS ::

Ja ttega ko sem 7ko in 8ko gor naložu

Z UltraISO nemoreš iso zapečti na usb

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

ThomasSGS ::

tudi to sem probal in sem šel v BIOS in sem dal USB-Zip in je napisalo to:
Verifying DMI Pool Data.......UPDATE SUCCESS

In tukaj se je ustavilo

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Sem imel že primer, ko sem imel 2 različna USB ključka in 2 različna PC-a. Eden izmed PC-ev je boot-al brez težav iz obeh USB ključev. Drugi PC pa je bil bolj izbirčen in iz enega USB ključka ni hotel boot-at. Oz. je boot-al, ampak se je vse skupaj kar ustavilo.

Tako da še poskusi z drugim USB ključem.

PacificBlue ::

Odpri program kot administrator.

ThomasSGS ::

Kakšen program?

Probal sem že z 3 različnimi usb kjučki pa ne dela

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Seveda da gre s UltraISO. Greš pod Bootable -> Zapiši sliko diska :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

V bios-u moraš spremeniti ureditev diskov, saj linux ne podpira AHCI, moraš dati na IDE ali avto.
Delo krepa človeka

Janac ::

Kaj ti napiše pod Hard Drive? Mogoče moraš iz tam bootat v biosu.

amigo_no1 ::

solatko je izjavil:

V bios-u moraš spremeniti ureditev diskov, saj linux ne podpira AHCI, moraš dati na IDE ali avto.

https://wiki.archlinux.org/index.php/AH...
AHCI, abbreviation for advanced host controller interface, is the native work mode for SATA drives, and has been present in the Linux kernel since version 2.6.19.

MrStein ::

solatko je izjavil:

V bios-u moraš spremeniti ureditev diskov, saj linux ne podpira AHCI, moraš dati na IDE ali avto.

Totalna neresnica. (kot že pred mano povedal)

Predlagam, da solatko sam spremeni sporočilo in pove, da to ni res, da se ne širi neresnic.

Glede problema, kako star PC je to?
Starine ne boot-ajo z USB flash ključkov, četudi kao podpirajo USB diske in CD-ROM-e.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Če hočeš na ahci instalirat linux, moraš najprej instalirat gonilnik ali pa instaliraš na native in potem dodaš gonilnik za ahci. Nisem rekel da linux ne teče na ahci, nemogoče pa ga je, direktno instalirat (enako kot XP).

Večina računalnikov na podnožju 478 (chipset 845+) se normalno boota iz USB naprav. Pri AMD -ju pa sigurno od podnožja 754 dalje.
Delo krepa človeka

solatko ::

MrStein - Sploh ni neresnica - linux ne moreš instalirat direktno na ahci, saj sistem ne prepozna diskov.
Moraš tako kot za xp dat native, ali pa prej instalirat ahci gonilnik. Tega spraševalec ni naredil, tudi vprašanje, če to sploh zna, ker je verjetno novi uporabnik tega os-a.
Nisem rekel, da linux ne dela na ahci, temveč, da se ga na suho ne da instalirat, če ne spremeniš na ide ali native.
Ni čudno, da je uporabnikov linux-a tako malo, če pa se že pri instalaciji ne počne drugega, kot zmerja, tiste, ki poizkušajo dati najenostavnejši nasvet, kako instalirat nek sistem.
Delo v konzoli in instalacije gonilnikov, pred namestitvijo os-a, verjetno niso teren začetnikov. Podobni odzivi so ob morebitnih težavah s tem sistemom (pri uporabnikih windows-a, androida in os-a tega ni).

Boot iz USB naprave, podpirajo računalniki z podnožjem 478 od chipseta 845 naprej, amd od podnožja 754, problemi so samo pri nekaterih via chipsetih.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Pa kaj bluziš? Linux podpira AHCI že od pradavnine.
Uporabljam skoraj vsak dan.

PS: Native==AHCI , legacy je IDE mode. Mešaš hruške in zelje...

Če kdo dvomi, naj zboota prvi Ubuntu (ali drugi CD/USB) na prvem PC, ki ga najde (v AHCI načinu) in klika do izbire particij. (ali pa preprosto na brska po vsebini obstoječih (verjento Windows) particij). Dela OK že vsaj 5 let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281315 (917) djforever
»

AHCI in IDE

Oddelek: Pomoč in nasveti
5776 (569) krneki0001
»

Windows inštalacija se zatakne pri kopiranju datotek (0%)

Oddelek: Operacijski sistemi
162067 (1776) BorutK-73
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142238 (1955) solatko
»

Ima kdo Intel (P35) ICH9R SATA adapter ? (štekanje diska)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111735 (1643) ender

Več podobnih tem