» »

Windows inštalacija se zatakne pri kopiranju datotek (0%)

Windows inštalacija se zatakne pri kopiranju datotek (0%)

neznanovski ::

Pozdravljeni!

V prenosnik Asus EEE PC 1101HA sem vgradil kingfastov 60 GB SSD in prek usbja skušal inštalirati windows 7 Home. Vendar, ko izberem, kam inštalirati windowse in ko bi se morala začeti inštalacija, vse enostavno zmrzne.

Na ekranu mi samo stoji: Copying Windows files (0%).

Kje je napaka? Oz. kaj sem naredil narobe?

Lp

popster ::

probaj z gpardet boot cdjem formatirat v ntfs..
ce to ne uspe
probaj ce instalira ubuntu.

neznanovski ::

XP mi normalno inštalira, probu sm pa bootat že z dvema različnima programoma....nekaj ga j**e pa ne vem kaj....

solatko ::

Sedmica ne zna instalirati na IDE način. V bios-u spremeni na native, ahci ali sata. Ti pa predlagam 8-ico, ki bo za ta mlinček boljša.
Če si instaliral xp, potem imaš v bios-u IDE način, saj xp nima gonilnika za sata.
Delo krepa človeka

neznanovski ::

Solatko: problem je, ker nimam kje v BIOSU nastaviti disk v ahci oz. sata, imam samo neko čudno funkcijo, kjer so pa opcije samo Not installed, auto, cdrom in armd....nikjer drugje ni izbire da se nastavi na ahci ali sata....

LP

solatko ::

Potem je nekaj narobe z instalacijskim medijem. Sem gledal, sam imam Acer one in dejansko nima nič za nastavit, zgleda da bios to uredi avtomatsko, venda sem gor instaliral xp, visto, 7 in 8, brez najmanjšega problema. Samo 8-ica me je opozorila, da je prešvoh grafika in določenih zadev iz Metroja, ne bom mogel pognati - igre...., sicer pa sistem deluje kot urca.

Možno pa je, da ti ne podpira SSD-ja. Si xp instaliral na SSD.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

JesseP ::

Imam identično težavo pri HP DV6.
Okvarjen disk sem zamenjal s hibridom, sedaj pa hotel naložiti windowse, ki mi jih je HP poslal iz naročanje medijev.
Tko da malo dvomim o okvarjenjem mediju?

neznanovski ::

Solatko: Xp mi je instaliralo brez problema, tudi driverje in vse....tako da dvomim da je do medija oz. da se lahko kaj nastavi v biosu...sem bral na nekem drugem forumu da naj bi težava bila v deljenju diska oz. da bi moral windows 7 instalirati na drugem računalniku, potem ko mi win 7 razdeli disk na dve particiji (primarno in sistemsko)....je to res?

jype ::

Si poskusil namestiti Linux?

neznanovski ::

jype: kot sem že zgoraj dejal, mi je xp brez problema inštaliralo....

jype ::

Kaj pa Linux?

Sprašujem zato, ker ti Linux precej več pove o dogajanju med nameščanjem (kot Windows XP) zato nam boš lažje povedal več o drobovju in nastavitvah računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gddr85 ::

a nimaš v bios opcije Advanced - IDE configuration - Enhanced - AHCI ?

BorutK-73 ::

Windows 7 dela čist ok na IDE v bios-u. OP - Če imaš originalne Win 7 potem uporabi te, drugače Windows 8, veliko boljše za stare PC-je

solatko ::

gddr85 - Mali Acer one, nimajo nastavitev načina. Vendar nisem imel nikoli problema s sata običajnimi diski.
Nisem pa poizkusil na SSD, slučajno nima nobenega na voljo, da bi probal.

Poizkusi vtaknit navaden disk in instaliraj. Če bo šlo, pač tvoj bios ne podpira instalacije na SSD. Ko so prišli te strojčki ven, je bil na tem področju šele začetek, vem pa da so se nekateri prodajali z 8Gb velikim SSD-jem.

Poglej na stran Acer-ja, morda moraš nadgradit bios.

Sicer pa naloži Windows na drugem računalniku in disk potem samo prestavi, bi moralo delat. Imam en disk, ki ga menjam po potrebi za preizkus drugih računalnikov.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

LightBit ::

neznanovski je izjavil:

Na ekranu mi samo stoji: Copying Windows files (0%).

Koliko časa si čakal?

Qushaak ::

solatko je izjavil:

Sedmica ne zna instalirati na IDE način.

Tole pa je bosa.

Drugače pa ja, AHCI oz kak SATA Native tudi jaz močno priporočam.
Zmeraj ko se kaj takole zalomi med nameščanjem sta praktično možni samo dve reči:
- okvarjen hardware,
- okvarjen medij iz katerega se dela inštalacija

Dobro pretestiraj ves hardware, če je res popolnoma izprave, iz neta pa snemi originalni ISO image WIndows-ov in ga magari daj na USB ključ kot na DVD. Precej manj je možnosti, da se kaj corrupt-a.

BorutK-73 ::

Qushaak je izjavil:

iz neta pa snemi originalni ISO image WIndows-ov in ga magari daj na USB ključ kot na DVD. Precej manj je možnosti, da se kaj corrupt-a.

Pa še prej bo končana inštalacija.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445308 (1879) jahidtech
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281313 (915) djforever
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453861 (2723) AgiZ
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142237 (1954) solatko
»

nastavitve BIOSa (z68x-ud4-b3 1155)

Oddelek: Strojna oprema
121053 (916) Jinto

Več podobnih tem