» »

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost

Slo-Tech - Nič kaj novo ni spoznanje, da si prvo mnenje o posamezniku ustvarimo na podlagi celega vtisov, opažanj in podatkov, ki so lahko ali pa niso pravilni. Facebook omogoča odlično možnost raziskati ta fenomen podrobneje, saj je mogoče količino in vrsto informacij, ki jih izdamo, prilagajati in spreminjati. Znanstveniki so tako ugotavljali, kako popularnost, ki jo določata števili prijateljev in fotografij, vpliva na percepcijo privlačnosti. Ugotovili so, da precej.

Raziskovalci so pripravili nove profile na Facebooku, na katere so postavili dejanska sporočila iz velikega vzorca ljudi. Potem so spreminjali fotografijo (kontrolirana spremenljivka) in število prijateljev ter fotografij (neodvisne spremenljivke). Popularni ljudi so imeli 330-340 prijateljev in 200-250 fotografij, nepopularni pa 90-99 prijateljev in 60-80 fotografij. Vsebina profila je bila sicer enaka.

Potem sta profile ocenjevala 102 študenta. Vsi so imeli enako okolje, tako da so bile vse razlike samo posledica navidezne popularnosti. Rezultati so pokazali, kar pravzaprav pričakujemo. Ljudi, ki so imeli več prijateljev in fotografij, so ocenili kot družbeno in fizično privlačnejše, bolj dostopne in ekstrovertirane. Skratka, tudi na spletu ni nič drugače, kakor v resničnem življenju. Za druge ljudi smo, kar o nas misli okolica, pa če nam je to všeč ali ne.

99 komentarjev

«
1
2

Engineer_ ::

osebno bi rekel da so mi najmanj privlačni ljudje s čez 1000 kontakti. ne vidim poante zakaj bi jih dodal na fb.

Gregor P ::

To se strinjam, ko ima nekdo več kot 350 prijateljev, ta efekt opisan v novici vedno bolj razvodeni (ker je preprosto logično, da nekdo ne more imeti zares 2000 prijateljev in da gre več kot očitno za neke vrste umetni PR, posel ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

marvin42 ::

Gregor P: ne vem kako ima lahko nekdo 350 prijateljev. Npr da se z vsakim dobiš ali pa vsaj govoriš po telefonu/chatu enkrat na leto. To pomeni vsak dan v letu en. Nemogoče.
Mostly Harmless

Gregor P ::

Govorimo o efektu opisanem v novici ("Število prijateljev vpliva na privlačnost"); ne koliko ima kdo zares prijateljev na FB-u (o tem je bila že druga novica tu; mislim da je pisalo nekje okoli max 150). In sam menim, da je ta efekt vedno šibkejši, če imaš "pretirano" število prijateljev na FB-ju.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

smash ::

ja jest jih imam nekaj, pa nobeden ni uporabnik facebooka...v katero skupino pa potem mi spadamo?

St753 ::

med teroriste :P

Engineer_ ::

smash je izjavil:

ja jest jih imam nekaj, pa nobeden ni uporabnik facebooka...v katero skupino pa potem mi spadamo?

v skupino na fb nezanimivih ljudi, kar v novici lepo piše.

marvin42 je izjavil:

Gregor P: ne vem kako ima lahko nekdo 350 prijateljev. Npr da se z vsakim dobiš ali pa vsaj govoriš po telefonu/chatu enkrat na leto. To pomeni vsak dan v letu en. Nemogoče.


natančneje gre za kontakte, ki so jih na facebooku pametno poimenovali prijatelji. zato da se počutiš povezanega z ljudmi, ki jih imaš na seznamu...če vidiš seznam kontaktov je to zelo mrzla uporabniška izkušnja, medtem ko če gledaš seznam "prijateljev" je to čisto drugače.

ampak smatram da takšnega razmisleka nisi zmožen?

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

Kaj pa jaz ko nisem na FB? Grši od grde račke? :)))

Engineer_ ::

eh, to da nekdo ni na facebooku je postalo povsem nepopularno. Iz stališča imeti vse družabne kontakte na 1 mestu je meni fb zelo kul. Seveda sovražim vsa možna povabila na neke zabave in darila fb iger.

Blinder ::

če je punca lepotička potem ne more ne imet 5000 prijatlejev(max št. na facebooku). Zato pa te bolj popularne, pevke, misice, imajo več profilov
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Engineer_ ::

fb whore.

http://www.urbandictionary.com/define.p...
A person who spends an inordinate amount of time on thefacebook.com, consistently adding people they don't know as friends, joining groups, stalking people, etc.

Na fb se da narediti profil ki brez težav prenese nekaj milijonov uporabnikov ;) In slavni pač niso navadni ljudje, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Če bi ločili prijatelje na prave prijatelje, znance in folk, ki si jih dodal kar tako, pa bi bila slika drugačna. Je pa tko da izgledaš čudno če imaš na FB 50 ljudi med frendi, vsi ostali, ki pa jih poznaš pa imajo po 400+. Ampak men je vseen, gor imam tiste, ki jih dejansko poznam in ene par takih, ki sem jih dodal kar tko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Glugy ::

Nevem od kje to folku ta nenormalna in butasta težnja po mainstreamu ...ampak ja whatever. Men se zdi to popolnoma butast. Sam vedno iščem alternativo..v folku, v glasbi, v filmih povsod. Ker mi gre na k***c bit pajac k dela isto k 99% ostalga folka. Nevem no. Kako folk zdrži bit tak robot?
A gola cifra res tok pomen? dej folk pomislte no mal. začnite mal z svojo glavo mislt.

Če ma velik frendov pomen da lahk vsakmu še toliko manj časa posveti. Ker časa ni neomejen. Kaj je tle privlačnega mi res ni jasn.

Engineer_ ::

RejZoR je izjavil:

Če bi ločili prijatelje na prave prijatelje, znance in folk, ki si jih dodal kar tako, pa bi bila slika drugačna. Je pa tko da izgledaš čudno če imaš na FB 50 ljudi med frendi, vsi ostali, ki pa jih poznaš pa imajo po 400+. Ampak men je vseen, gor imam tiste, ki jih dejansko poznam in ene par takih, ki sem jih dodal kar tko.


opisuješ google+

Glugy je izjavil:

Nevem od kje to folku ta nenormalna in butasta težnja po mainstreamu ...ampak ja whatever. Men se zdi to popolnoma butast. Sam vedno iščem alternativo..v folku, v glasbi, v filmih povsod. Ker mi gre na k***c bit pajac k dela isto k 99% ostalga folka. Nevem no. Kako folk zdrži bit tak robot?


hipster.

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Engineer_ je izjavil:

eh, to da nekdo ni na facebooku je postalo povsem nepopularno. Iz stališča imeti vse družabne kontakte na 1 mestu je meni fb zelo kul. Seveda sovražim vsa možna povabila na neke zabave in darila fb iger.

Jaz sem pa mislil, da je facebook že izven popularnosti. Silly me.

flbroker je izjavil:

Kaj pa jaz ko nisem na FB? Grši od grde račke? :)))

Ne, mi sploh več ne obstajamo.

Message sent by WebCrawler[BOT]

Engineer_ ::

Glugy je izjavil:

Kaj je tle privlačnega mi res ni jasn.


to, da če ima manj kot 50 prijateljev na fb pomeni da skoraj zagotovo facebooka ne uporablja in ga nima smisla dodajat.

Chev je izjavil:


Jaz sem pa mislil, da je facebook že izven popularnosti. Silly me.


1 milijarda uporabnikov pravi da bi facebook lahko postal največja svetovna religija. Ampak ok, haterji pač upajte da je izven popularnosti, tako kot haterji mislijo da bo microsoft propadel ;)

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Engineer_ je izjavil:


Glugy je izjavil:

Nevem od kje to folku ta nenormalna in butasta težnja po mainstreamu ...ampak ja whatever. Men se zdi to popolnoma butast. Sam vedno iščem alternativo..v folku, v glasbi, v filmih povsod. Ker mi gre na k***c bit pajac k dela isto k 99% ostalga folka. Nevem no. Kako folk zdrži bit tak robot?


hipster.


Ne pripadam nobeni subkulturi. Je pa zlo mainstreamovsko da me na vsak način hočeš popredalčkat. Očitno se z originalnimi ljudmi ne znaš drugač ukvarjat. Kar je neznano je vedno bolj nevarno in nepredvidljivo ane?

Glugy je izjavil:

Kaj je tle privlačnega mi res ni jasn.


to, da če ima manj kot 50 prijateljev na fb pomeni da skoraj zagotovo facebooka ne uporablja in ga nima smisla dodajat.

Chev je izjavil:


Jaz sem pa mislil, da je facebook že izven popularnosti. Silly me.


To sploh ni res. Poznam folk k ma po 10 frendov pa so vedno dosegljivi gor. To je sam nek brezvezen predsodek in nič druzga. Pač eni se znajo ustavt pri dodajanju frendov, pohlepu po denarju, luxuzu...drugi pa pač ne ane. Niso pa vsi taki da bi kr dodajal za bvz. Glej če maš 50 folka pa če ne govoriš z njim vsak dan al pa vsake par dni..ja pol je bvz da ga maš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Engineer_ ::

in je zelo hipstersko da nočeš biti popredalčkan.

tudi če zavračaš definicijo kot tako, to ne pomeni da nisi točno to, kar ta definicija opisuje.

Zgodovina sprememb…

Arctander ::

FB je kul, ker človeku omogoči, da vidi, kakšne "privacy settings" mora z določeno osebo uporabljati, ko se z njo pogovarja v RL. Beri: Če ima nekdo odprt profil, shitload prijateljev in objavi fotko vsakega dreka (pun intended), je pred pogovorom v RL z njim treba iti v svoj Brain control panel -> Privacy -> Restrict sharing. :D

Glugy ::

in to je zelo mainstreamovsko da se me trudš na vsak način popredalčkat. namest da me vidš kot navadnga človeka me vidš kot neko mainstream predstavo o nekomu ki je drugačn. Podobn ste delal tud z emoti. Dejansko so nekateri bolj občutljivi pa še to ne pomen da so emoti. Ampak ne..za vas ...množično populacijo je to avtomatsko emo. Nevem no..to je zelo butast, nenatančno in žaljivo.

Engineer_ ::

ker nisi navaden človek, si hipster. kot je gej pač gej. In če ga ta predalček žali, to pomeni le to, da ga je sram tega kar je, ne da je predalček žaljiv.

vseeno: fb kot tak je zakon. zlorabe facebooka pa so pač samoumevne.

Chev ::

Engineer_ je izjavil:

1 milijarda uporabnikov pravi da bi facebook lahko postal največja svetovna religija. Ampak ok, haterji pač upajte da je izven popularnosti, tako kot haterji mislijo da bo microsoft propadel ;)



Mi je vseeno ali je facebook popularen ali ne, ga ne uporabljam in tudi se služim z njim. Tudi za MS mi dol visi.

Engineer_ je izjavil:

ker nisi navaden človek, si hipster. kot je gej pač gej. In če ga ta predalček žali, to pomeni le to, da ga je sram tega kar je, ne da je predalček žaljiv.

vseeno: fb kot tak je zakon. zlorabe facebooka pa so pač samoumevne.

Milijarda je na FB, 6 milijard jih ni. Kdo je zdaj navaden/normalen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

Glugy ::

kaj da nisem navaden človek??? tud homoseksualec je navaden človek pa ga zato ne kličeš homoseksualec ko govoriš z njim ane? Da ne uporabim tvoje veliko bolj nevljudne besede gej. Če pač nisem ovčica ki dela tak ko vse ostale ovčice še ne pomen da sem drugačen, pomen sam da pač razmišljam s svojo glavo ne pa da slepo zaupam drugim.

Normalno da je žaljivo ker me ne sprejemaš kot vsem ostalim enakovredno bitje. Mene ni sram da nisem ovčica. Nevem od kje ti ta ideja. Men se samo za mal zdi da razmišljaš ozko in ne znaš drugač kot predalčkat. Nevem a so te to na kakšnem faksu naučil predalčkat al kaj sam dejansko jz nism noben tipičen hipster pa tud če bi bil bi bilo grdo da bi me klical hipster.
Jaz te tud ne bom klical ovčica al pa neki. Ne predalčkam, ne delam razlik spoštujem vse za razliko od tebe.

m47hingi ::

Arctander je izjavil:

FB je kul, ker človeku omogoči, da vidi, kakšne "privacy settings" mora z določeno osebo uporabljati, ko se z njo pogovarja v RL. Beri: Če ima nekdo odprt profil, shitload prijateljev in objavi fotko vsakega dreka (pun intended), je pred pogovorom v RL z njim treba iti v svoj Brain control panel -> Privacy -> Restrict sharing. :D


Dobra!

Poldi112 ::

>Milijarda je na FB, 6 milijard jih ni. Kdo je zdaj navaden/normalen?

Butasta primerjava, ker ni postavljena v okolico. Omeji se na okolico, recimo državo, pa boš iz 1:6 prišel nekje na 3:1 (na pamet).

Razen če misliš, da ljudje brez računalnika/interneta/... niso na facebook-u, ker ne vidijo potrebe po tem.

>Mene ni sram da nisem ovčica.

Meni se zdi bolj da si obseden s tem, da bi bil ovčica, in potem se trudiš biti drugačen tam kjer ni nobene potrebe po tem. Kar skoraj pomeni da si ovca, modificirana (namesto posnemanja nasprotuješ), a še vedno ovca. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Glugy ::

nič se ne trudim ..sem kar sem. Če bi se trudil potem bi bil to nepotreben napor. Tako pa samo uživam v lajfu. Drugi me imate za drugačnega jaz to samo jemljem kot neko mnenje ki ga spoštujem ampak se pa z njim ne strinjam. Zato mu tudi nisem neposredno nasprotoval ker ni potrebe po tem.

dice7 ::

Kaj avtomobil maš? ker men se zdijo vsi, ko vozijo avte navadne ovce

Glugy ::

ej ne nimam avta ker nimam potrebe po tem dodatnem nepotrebnem luksuznem strošku. Če bi se že sam popredalčkal s čim bi rekel da sem minimalist, vsekakor pa ne hipster.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Looooooka ::

Nehaj se trudit bit poseben.
Si glih tok poseben kot vsi ostali.
Če se pa tko kot si napisal trudiš bit drugačen zaradi same drugačnosti maš pa dejansko več problemov kot vsaka "ovca", ki ji je nekaj pač všeč in se ne obremenjuje s tem ali je to všeč tudi drugim.
IN FACT.
Če je zadeva všeč večim ljudem je to ponavadi zato, ker je zadeva pač všečna.
DEAL WITH IT.

andrejus ::

Facebook lulz!

Od vseh 200+ kontaktov ki jih imam so 4 zanimivi ker so pi svetu in porocajo kaj novega se him zgodi. Ostalo je mhee, mamica spekka piskote, ocka gre smucat, sincek ima novo slikico itd itd. Trivialnosti brez veze. Ampak ocitno nisem privlacen.

Jerry000 ::

marvin42 je izjavil:

Gregor P: ne vem kako ima lahko nekdo 350 prijateljev. Npr da se z vsakim dobiš ali pa vsaj govoriš po telefonu/chatu enkrat na leto. To pomeni vsak dan v letu en. Nemogoče.


350 kamot. Osnovna šola, sredna šola faks, potem imaš tu še če si kaj treniral, delal naokoli in se kar hitro nabere 350 ali več. Saj ni treba da se z vsemi pogovarjaš...važno je da maš njegov kontakt/stik. Ko objaviš da imaš novi posel, bodo vsi ti videli, torej več maš boljše je...no, odvisno iz katere strani gledaš:). Seveda, drugo pa je dodajanje nepoznanega folka

Poldi112 ::

Glugy je izjavil:

nič se ne trudim ..sem kar sem. Če bi se trudil potem bi bil to nepotreben napor. Tako pa samo uživam v lajfu. Drugi me imate za drugačnega jaz to samo jemljem kot neko mnenje ki ga spoštujem ampak se pa z njim ne strinjam. Zato mu tudi nisem neposredno nasprotoval ker ni potrebe po tem.


Ne vem no, a mi lahko razložiš kaj točno si potem mislil s tem spodaj:

Glugy je izjavil:

Nevem od kje to folku ta nenormalna in butasta težnja po mainstreamu ...ampak ja whatever. Men se zdi to popolnoma butast. Sam vedno iščem alternativo..v folku, v glasbi, v filmih povsod. Ker mi gre na k***c bit pajac k dela isto k 99% ostalga folka. Nevem no. Kako folk zdrži bit tak robot?
A gola cifra res tok pomen? dej folk pomislte no mal. začnite mal z svojo glavo mislt.

Če ma velik frendov pomen da lahk vsakmu še toliko manj časa posveti. Ker časa ni neomejen. Kaj je tle privlačnega mi res ni jasn.


Torej se nimaš za drugačnega in se ne sekiraš glede tega, istočasno pa se ti zdi mainstream popolnoma butast in ti gre na k. bit pajac ki dela isto kot 99% ostalega folka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

redmax ::

ka pa če maš 1000 frendov pa 10 slik, oz. 50 frendov, pa 2000 slik...tega pa niso kategoriziral
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

MasterTade ::

Brez zamere ampak to je pa totalna neumnost...Da na človeka vpliva število kontaktov/prijateljev na spletni strani kot je facebook se mi zdi zelo slabo utemeljena trditev. Sam nimam več kot 215 prijateljev ampak vse irl poznam čeprav nekaterih ne videvam več oziroma jih poznam le bežno..To je skoraj tako kot bi rekli:Tisti, ki imajo več prijateljev na facebooku imajo verjetno tudi več prijateljev v realnosti. Tega nisem nikoli in nočem razumeti, kako nekateri množično dodajajo ljudi, ki jih ne poznajo, le da bi izpadli ''cool'' ker jim bo na profilu kazalo prek 1000-2000 kontaktov...Pa kaj je to zdaj spodbujanje ljudi da naj imajo več elektronskih prijateljev???

Lp

ivanuscha ::

Jaz jih imam nekaj čez 400, slik pa ca. 40. Pa sem precej nepopularen, objavljam skoraj nič. Imam pa med prijatelji recimo kakšne, ki imajo čez 2000 prijateljev in slik na tone. V tem smislu ne vem če je tvoja popularnost ravno na -dobrem glasu-.

Shegevara ::

Ne bom branil raziskave vsebinsko, ampak vsi ki pravite, da je raziskava B.S. ker vi niste taki, vi ste izjema. Če se ne strinjate, da je to res, lahko takoj začnemo demantirat raziskavo.

Glugy ::

Ja jz pač uživam v tem k vidm kok folk mot če jim predstaviš kak drugačen vidik lajfa. nevem od kje vam ideja da se trudm bit drugačen zato da bi bil drugačen. Sem kar sem in ne pričakujem da me obravnavaš karkol drugač kot vsazga druzga. Ampak lih v tem je problem ker me predalčkate. Ravno v tem je bistvo: Jaz nočm da me predalčkate ravno zato ker nism tak ekstremen človk da bi rabil bil namesto pod povprečen popredalčkan v "hipster". Pač na drugi strani pa spet nism čist povprečna ovca ampak mal tud s svojo glavo mislim mal več kot bi lahko za večino rekel. Nimam se nič za boljšega kaj šele da bi se imel za svetnika ali perfekcionista. Imam napake ampak bistvo ni v tem. Bistvo je da je treba tud različne spoštovat in jih ne ločevat od večine. Ker če jih ločiš od večine jih po nepotrebnem izpostavljaš dodatnim obremenitvam družbe po večji perfekciji kot bi jo zahtevali od bolj poslušnih ovčicah.

MasterTade ::

Shegevara je izjavil:

Ne bom branil raziskave vsebinsko, ampak vsi ki pravite, da je raziskava B.S. ker vi niste taki, vi ste izjema. Če se ne strinjate, da je to res, lahko takoj začnemo demantirat raziskavo.


In s čim lahko utemeljiš raziskavo, ne glede na to da so jo ''strokovnjaki'' obravnavali :))

Shegevara ::

MasterTade je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Ne bom branil raziskave vsebinsko, ampak vsi ki pravite, da je raziskava B.S. ker vi niste taki, vi ste izjema. Če se ne strinjate, da je to res, lahko takoj začnemo demantirat raziskavo.


In s čim lahko utemeljiš raziskavo, ne glede na to da so jo ''strokovnjaki'' obravnavali :))


wtf?

MasterTade ::

Shegevara je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Ne bom branil raziskave vsebinsko, ampak vsi ki pravite, da je raziskava B.S. ker vi niste taki, vi ste izjema. Če se ne strinjate, da je to res, lahko takoj začnemo demantirat raziskavo.


In s čim lahko utemeljiš raziskavo, ne glede na to da so jo ''strokovnjaki'' obravnavali :))


wtf?


Ne vem točno kaj si mislil v svojem komentarju, mogoče sem razumel narobe

Dr_M ::

Jest sm tut ocitno neprivlacen terorist, ker nisem na FB. A jebiga. :>
Sej FB naceloma ni neki zelo slabega, dokler folk to uporablja tko obcasno, pa da ne objavlja vsake bedarije gor, predvsem slike (hrana, mlade krave s teleti ipd...).
Ampak vseeno na FB ni nicesar, kar bi mene pritegnilo.

PrihajaNodi ::

Imajo kar prav. Se nekako strinjam. Gre se samo zato, da če je nekdo bolj inteleginten in ne uporablja in melje trapastih podatkov iz Facebooka je takoj izobčen. Recimo lep primer iz zgodovine je Galilelo Galilei.

Res nevem kdaj bo ta šit padu. Ljudje se dojansko vsebolj osamljeni in iščejo virtualno podporo na netu. Eh well psihiatrični klinike pa na drugem koncu polne. V zda imajo že kliniko od odvajanja tega sranja. Cena = $14.000. Podobno zadevo pa ima tudi Izrael, samo ne bi mogel podati vira, ker sem članek izgubil, žal.

Technofix or why technology wouldn't save us.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Vsaj veš kaj se splača trenutno študirati oz. na katerem področju bo vedno več dela 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PrihajaNodi ::

Delam na tem, da. Študij pa svinjsko drag.

Gregor P ::

Pa saj imaš tudi to na državnih univerzah (po vsem svetu), ni ti treba izbrati ravno tiste fensi drage privatne zadeve.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrihajaNodi ::

Tista fensi univerza ti da prakso že med študijem, popolno akreditacijo za tujino in lahko začneš z delom (samostojno ali pa kje drugje) takoj ko stopiš skozi prag, torej brez da bi te kdo gnjavil za izkušnje. Res pa je da je avstrijska (zasebna) in je režim drugačen kot pri naših državnih in zasebnih ki so pa še večji podn od državnih.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

PrihajaNodi je izjavil:

Imajo kar prav. Se nekako strinjam. Gre se samo zato, da če je nekdo bolj inteleginten in ne uporablja in melje trapastih podatkov iz Facebooka je takoj izobčen. Recimo lep primer iz zgodovine je Galilelo Galilei.

Res nevem kdaj bo ta šit padu. Ljudje se dojansko vsebolj osamljeni in iščejo virtualno podporo na netu. Eh well psihiatrični klinike pa na drugem koncu polne. V zda imajo že kliniko od odvajanja tega sranja. Cena = $14.000. Podobno zadevo pa ima tudi Izrael, samo ne bi mogel podati vira, ker sem članek izgubil, žal.

Technofix or why technology wouldn't save us.

Ne. Problem je v tem, da se ma nekdo za inteligentnega, ker ne uporablja Facebooka.
Priblizno tko kot ce se gre nekdo pametnega, ker v službo hodi peš in ne s kolesom.
Če človek ne zna spletne strani uporabljati za nič drugega kot postanje bedarij in gledanja slik je problem v človeku ne spletni strani.
"Inteligentnim" uspe Facebook(al pa Google+ zarad mene) uporabit za ohranjanje stikov. Če nič drugega lahko celo zveš za kakšen dogodek, ki bi te zanimal pa drugače zanj ne bi slišal. Verjetno je lažje objaviti dogodek pa da se folk sam nariše tam, kot pa da se kontaktirati vsako osebo posebej. Da o ljudeh, ki jih ne poznaš sploh ne govorimo.

"Inteligenten" človek tudi svoje nestrinjanje z uporabnostjo zadev, ki so VEČ KOT OČITNO V UPORABI in katerih poraba VEČ KOT OČITNO RASTE, skuša napisati tako, da ob tem ne žali verjetno vsakega drugega znanca, ki ga ima.

A to kar mi delamo na slo-techu je pa nekaj "inteligentnega", ker ima forum v imenu besedo "tech" al kaj?

vostok_1 ::

Jz facebook whore-ov se izogibam oz. mi niso privlačni.

PrihajaNodi ::

Ne. Problem je v tem, da se ma nekdo za inteligentnega, ker ne uporablja Facebooka.


Govoriš na pamet? Pojdi na Facebook in poglej koliko uporabnih informacij dobiš od vseh danih podatkov? Mene res ne zanima kakšne piškotke kdo peče ali kako se je sosed usral. Žal. Večino pa. Edini, ki se jim splača uporabljati FB so podjetja za pospeševanje prodaje.

Ne posplošuje in raje preidi k faktom. Pa ne mi sedaj nabijat da ti je sošolka poslala ful kul zapiske, ker zato smo iznašli pošto in elektronsko pošto.

"Inteligentnim" uspe Facebook(al pa Google+ zarad mene) uporabit za ohranjanje stikov.


Koga farbaš? Samo to si želim vedeti kaj moj kolega iz vrtca počne danes, res. Očitno nekatere to res zanima.

"Inteligenten" človek tudi svoje nestrinjanje z uporabnostjo zadev, ki so VEČ KOT OČITNO V UPORABI in katerih poraba VEČ KOT OČITNO RASTE, skuša napisati tako, da ob tem ne žali verjetno vsakega drugega znanca, ki ga ima.


Inteligenten človek rad bere znastvene članke in o njih razglablja tega na Facebruhu ni. Tam je pomembno da imaš čim več selfijev. Pa ni ti potrebno uporabljati CAPS LOCK ker ne prinašaš nobenih pametnih informacij, pač pa prepričuješ samega sebe kako uporabna je zadeva. To se strokovno imenuje negativna (bolna) racionalizacija.

A to kar mi delamo na slo-techu je pa nekaj "inteligentnega", ker ima forum v imenu besedo "tech" al kaj?


Če sodeluješ bolj pri lažjih temah je to tvoj problem. So pa tudi takšne kjer potrebuješ kar ogromno znanja za diskusijo. In tam ni potrebno prerekanje pač pa samo utemeljitev za rezultat in navedba virov če je potreba po tem.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook ima resen problem: ljudje delijo čedalje manj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10025080 (19741) marS
»

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9924188 (19362) smash
»

Lažni profili na Facebooku pogosta zloraba

Oddelek: Novice / Varnost
159030 (7356) c3p0
»

Kdaj dodati nekoga kot prijatelja na Facebook?

Oddelek: Loža
244339 (3617) damjan1980
»

Aplikacije s Facebooka zbirajo osebne podatke

Oddelek: Novice / Zasebnost
209109 (7921) Keyser Soze

Več podobnih tem