» »

Kateri NAS? (Network Attached Storage)

Kateri NAS? (Network Attached Storage)

1 2 3
4
»

SimplTech ::

Hvala za feedback. Izgleda da se trudijo in širijo uporabnost tega boarda.

KuhaR ::

Ali je za torente dosti j1800 ali je boljše vzeti J1900? Razlika v ceni je 15€.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

gazibo ::

Jaz imam nekaj 1000x torrentov na J1800 in jih proc zmelje z lahkoto.

gazibo ::

Vcer sem tole vidu, ce pride komu prav

tadejbb ::

Lep pozdrav

Imam par vprašanj glede NAS sistema VS microserver. IN sicer kaj se mi bolj splača kupiti, saj bi uporabljal za torrent odjemalca 24/7, backup pc-jev 1*tedensko, DLNA shering na samsungove naprave, osebni cloud za dostop do vshe filmov, muske itd. od kjerkoli ter hramba filmov muske, slik, dostop preko adroid appsov...

Kaj bi bilo v mojem primeru boljše. Odločam se med Synology 213j ali HP microserver HP ProLiant MicroServer N54L. Za igranje pa nastavlanje bi si vzel nekaj časa vendar ne spet preveč. V primero microserverja bi gor naložil xpenology.

Kako je kaj z direknim pedvajanjem preko DLNA na microserverju, brez kakega plexa itd., na samsung tv preko wifi . NAS ali microserver bo prikloplen na ruter asus RT-ac66u .

Hvala za vaše odgovore in nasvete

SimplTech ::

Kaj se bolj splača kupiti je v tvojem primeru odvisno od zahtev, ki jih imaš. Cena obeh (Synology 213j, Microserver N54L) se giblje okoli 200 EUR, je pa občutna razlika v performansah in kapaciteti diskov, ki jih sprejmeta. Tako ti DS213 sprejme 2 diska, N54L sprejme 4. Performanse N54L so primerljive z Synology izdelki, ki hitro stanejo 500 EUR in več.

Tako da pri HP-ju dobiš za relativno ugodno ceno kvalitetno izdelano ohišje, močan procesor in zaradi popularnosti tudi dobro podporo skupnosti (primer: link). Je pa potrebno prebrati kakšen vodič ali pogledati YT video o namestitvi Xpenology na omenjen server (primeru: link). Vložek časa ni velik, a določenim uporabnikom kaj takega preprosto ni zanimivo in želijo da stvar deluje iz škatle - za te je Synology produkt bolj primeren.

Glede vprašanja o predvajanju na Samsung TV. Jaz imam kombinacijo HP N54L + Xpenology, na katerem teče Synology Media server (njihov DLNA server, brez Plexa) in preko kabla Samsung TV predvaja vse brez težav (imam nek osnovni 40" Samsung TV, kateri niti nima WiFi, tako da za ta del ne morem dati točnega feedbacka).

vrossi46 ::

Kaj tak mini PC, bi mi prišel prav za uporabit za NAS?

http://www.aliexpress.com/item/Baytrail...

Dami ::

Enim še ni jasno čisto kaj pomeni S v kratici NAS. 1msata slot za mene ni storage tak da tole ni ravno prava izbira. Je pa že bilo večkrat omenjeno da so J1800/1900 plate ene boljših price/performance za DIY NAS. Starejši atomi so preveč podhranjeni.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

GTX970 ::

vrossi46 je izjavil:

Kaj tak mini PC, bi mi prišel prav za uporabit za NAS?

http://www.aliexpress.com/item/Baytrail...

http://iomega.com/about/prreleases/2010...

link ebay
http://www.ebay.de/itm/Iomega-iConnect-...

hitro googlanje za "iomega iConnect linux" najde link iz archarm foruma/blog z debian distro rešitvijo.
http://archlinuxarm.org/forum/viewtopic...
http://diogogomes.com/2010/11/14/debian...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

vrossi46 ::

Dami je izjavil:

Enim še ni jasno čisto kaj pomeni S v kratici NAS. 1msata slot za mene ni storage tak da tole ni ravno prava izbira. Je pa že bilo večkrat omenjeno da so J1800/1900 plate ene boljših price/performance za DIY NAS. Starejši atomi so preveč podhranjeni.


Se pravi,da ne bi mogel pobirat torrente z tem PC-jem?
Samo za to bi ga rabil.

trnvpeti ::

vrossi46 je izjavil:


Se pravi,da ne bi mogel pobirat torrente z tem PC-jem?
Samo za to bi ga rabil.

10x si ze isto vprasal
si ze dobil odgovore
in vedno znova najdes neko novo napravo....

vrossi46 ::

trnvpeti je izjavil:

vrossi46 je izjavil:


Se pravi,da ne bi mogel pobirat torrente z tem PC-jem?
Samo za to bi ga rabil.

10x si ze isto vprasal
si ze dobil odgovore
in vedno znova najdes neko novo napravo....



Se opravičujem trnvpeti, pač nisem vešč v tem in nisem dobil konkretnega odgovora,če lahko z temi mini PC-ji ustvarim kot eno vrsto NAS napravo,za pobiranje torrentov.
Se opravičujem še enkrat .

Company ::

To ti omogoča vsak PC, pa naj je mini, maksi ali pa kakršenkoli že. Razlika je le pri različnih vrstah namenskih naprav, katere pa omogočajo torrente, pa je napisano v specifikacijah. Če to omogočajo, je razlika lahko le v številu sočasnih povezav in hitrostjo omrežne povezave, kar je pa odvisno od procesorja, pomnilnika, vrste povezave, itd, tako da pravila pri tem ni.
Tore, boš moral kar ugrizniti pa kupiti nekaj, kar je v okviru tvojega budgeta, pa potem vidiš, ali je ok ali ne. Večinoma pa ni nikjer veliko muzike za malo denarja.

LP!

vrossi46 ::

Company je izjavil:

To ti omogoča vsak PC, pa naj je mini, maksi ali pa kakršenkoli že. Razlika je le pri različnih vrstah namenskih naprav, katere pa omogočajo torrente, pa je napisano v specifikacijah. Če to omogočajo, je razlika lahko le v številu sočasnih povezav in hitrostjo omrežne povezave, kar je pa odvisno od procesorja, pomnilnika, vrste povezave, itd, tako da pravila pri tem ni.
Tore, boš moral kar ugrizniti pa kupiti nekaj, kar je v okviru tvojega budgeta, pa potem vidiš, ali je ok ali ne. Večinoma pa ni nikjer veliko muzike za malo denarja.

LP!



Najlepša hvala ;)

Modri dirkač ::

Dilema:

Kupiti my cloud ex2 z 2x 4TB za 500€

ali

DIY z baytrail ASROCK Q1900-ITX (4x SATA), 8GB DDR3 z freenas in uporabiti diske, ki jih že imam oz. jih potem po potrebi dodajam.

Najbolj pomembni sta tišina in poraba elektrike.
Ohišje sem imel v mislih kakšno cooler master elite 120, napajalnik pa beQuit purepower 300w.
Ali pa če vzamem Q1900DC-ITX, ki uporablja zunanji laptop napajalnik.
Everybody lies!

KuhaR ::

Kupil ASROCK Q1900-ITX (80€), 2x2GB ram(15€) in GIGABYTE Ohišje i3140, mini ITX, 160W (56€) skupaj 155€. Uspel spraviti noter 2x3,5" in 1x2,5" diske. Gor laufa NanoBoot-5.0.3.1 in Synology DSM-5-0-4493. Nikoli prej nisem imel NAS. Vse skupaj mi je vzelo 30min časa po navodilih iz Xpenology. Za zdaj dela kot urca, se še lovim in odkrivam kako in kaj.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

SimplTech ::

Si pa dobo stlačil diske v tako majhen prostor :) Po slikah ni ravno prostora za 2x3,5" + 1x,2,5", si kaj poprijel za Dremel?

KuhaR ::

Nič rezal, sem šele danes vse sestavil. Bom poslikal.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Nejkoy ::

Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam za nakup NAS naprave, trenutno sem preizkušal Raspberry PI in nalogi (cloud server, dlna, Xbmc) ni ravno kos. Odločam se med modeli:

http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...
http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...
http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...

Model 112j je trenutno 98€ in me zanima ali je to v redu za domačo uporabo? Ali se naj raje odločim za 512MB pomnilnika? Kaj priporočate?

Modri dirkač ::

Raspberry PI kot NAS je čisti mazohizem, ravno tako moj etrayz.
Everybody lies!

Nejkoy ::

Saj, zato pa bi rad drugačno zadevo in me zanima kako bi se obnesel sistem iz zgornjih linkov. Vem, da ni profi zadeva ampak za normalno domačo uporabo upam, da je :)

Nejkoy ::

Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam za nakup NAS naprave, trenutno sem preizkušal Raspberry PI in nalogi (cloud server, dlna, Xbmc) ni ravno kos. Odločam se med modeli:

DS-112J SYNOLOGY
DS-214SE SYNOLOGY
DS-213j SYNOLOGY

Model 112j je trenutno 98EUR in me zanima ali je to v redu za domačo uporabo? Ali se naj raje odločim za 512MB pomnilnika? Kaj priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

pol3ni ::

Podravljeni
Tudi sam imam nekaj vprašanj glede NAS-a.Trenutno imam tole
http://gizmodo.com/5057625/western-digi...


Vendar je že v letih.In sam prenos podatkov je počasen pa tudi hd filmi mi pri gledanju preko mreže štekajo. Rad pa bi tudi da mi pri downloadu torentov ni treba imei prižganega pc-ja. Torej kaj mi predlagate


Zanima me kaj je bolj smiselno ali naj kupim zunanji disk 3-4 TB in ga priklopim na tale rutar

http://www.amazon.com/RT-AC68U-Wireless...

ali je bolje da iz starega NAS-a poberem ven diske in kupim tole

http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...

Hvala in lp

KuhaR ::

Pa še slika. Dejansko je prostora za 2x2.5" in 2x3.5" od tega mora eden biti low profile oz nižji od 2cm.

 Q1900-ITX

Q1900-ITX

Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

korenje3 ::

Jaz tudi kupujem nas. Mi lahko predlagate kakšnega do 500€. Lahko je tudi kitajska roba iz aliexpress.
Pogoj je 2x 1gbit/s mreža, usb 3.0. Predvsem se mi gre za hitrost prenosa podatkov, ker bo zadeva za pet 4k kamer, poleg tega pa bi rad gor hranil še filme in ostale datoteke, ki bi jih lahko brez problema prenašal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

levaky ::

Kakšno hitrost pa rabiš za 5x4k? Koliko MB/s to rabi?

Matej

korenje3 ::

To je po moje cca 10 do 50MB/s. Zaželeno je da pri takem zapisu mašina ne zmrzne in da se lahko dela še kaj drugega gor.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

levaky ::

Pazi, da vzames kvalitetne diske, ki bodo lahko vzdrzevali 50mb/s write speed. Jaz bi definitivno vzel 7200rpm diske, definitivno hitachi. Seagate se izogibaj k hudic kriza.

Doma mi raid6 z 4x samsung f4 2tb, ki mislim da so 5400rpm diski, s tezavo ze bere vec kot kakih 60mb/s preko mreze. Ne vem kako je s pisanjem. Je pa res, da je polje ze precej zasedeno in pri ZFSju hitrost pol hitro zacne padati.

Ce bos delal lastno resitev: Dovolj rama in dobri diski. Cpu je hitr dost mocan;)

Aja, pa kvalitetne mrezne, kar realtek niso;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

wini ::

levaky realtek mrezna ki je gigabit vsekakor ne bo ozko grlo, tako da to nima veze.
imam doma 2x realtek v aggregation na 2gbit in lahko iz 2 mašin naenkrat kopiram preko mreže z 900mbit/s, kjer začnjejo diski in cpu bremzat.
imam pa core2duo proc z 2gb rama
uporabljam pa xpenology (kao synology) z 4 WD diski po 500gb

korenje3 ::

a WD red serija ni dobra? ki naj bi bila nemenjena prav za NAS?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

wini ::

wd red so kul, obstaja tudi red PRO serija ki imajo 5let garancije namesto 3 ... kao enterprise serija, nevem pa če so tudi kaj hitrejši

korenje3 ::

Kaj pravite na tako konfiguracijo?

Fractal Design Node 304 schwarz, Mini-DTX/Mini-ITX (FD-CA-NODE-304-BL) €64,88
Intel Pentium G3450T, 2x 2.90GHz, tray (CM8064601483714) €68,73
Gigabyte GA-Z97N-WIFI €117,89
Kingston HyperX FURY weiß DIMM Kit 8GB, DDR3-1600, CL10 (HX316C10FWK2/8) €71,97
AeroCool SX-250, 250W SFX12V (EN53213) ab €16,98

359€

2x 4TB = 280€

640€

Nekako se mi zdi nesmisel dajat za že narejen NAS prek 500€ brez trdih diskov...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aar2rk ::

Synology DS214 je ravno toliko kot tvoja konfiguracija. Res ima manj RAMa, je pa že vse pripravljeno. Seveda so še cenejši, pa tudi prilepljen link gotovo ni najcenejši za ta model.
Sam sicer NASa še nimam, spremljam teme ravno zaradi nakupa, in sem bolj za namensko narejenega.

korenje3 ::

ne vem kako lahko rečeš da je DS214 isti kot moja konfiguracija. procesor je 10x počasnejši, 10x manj rama, 2 baya namesto 6, 1 mrežni priključek...

dobro da nisi rekel raspberry pi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MK99 ::

Trenutno imam DS413j, ker postaja premajhen razmišljam o DS1815+ (ravnokar najavljen, trenutni model je DS1813; 8 diskov), cenovno okoli 1000eur.
Predvsem rabim za backup oz shranjevanje podatkov, ne toliko kot medijski streznik in podobno. Trenutno ga prizgem cca 1x tedensko da sinhronizira diske v sistemu in to je to. Rad bi imel raid5 oz raid6, pri synology mi je vsec njihov "raid", ki omogoca razlicne diske (trenutno imam 5x 3TB, v drugem letu planiram dodati še 2x 5/6TB). Nujna mi je tudi enkripcija podatkov (zato cakam 1815+, ki ima to koncno na spodobnem nivoju kar se hitrosti tice).. Samo vseeno imam še vedno nekaj dileme, ker predvidevam, da bi se dalo to obcutno ceneje izvesti s kakšnim diy projektom (ki se ga sam sicer ne bi upal lotiti), po drugi strani pa je synology lušna škatlica, ki dela vse zelo dobro in zelo enostavno. Kak predlog?

Modri dirkač ::

No, zdaj ko sem se malo poglobil v freenas sem ugotovil da le ne bo tako poceni špas, nekako je nujno imeti ECC ram, če imaš rad svoje podatke.
Mogoče lahko kdo svetuje kakšno poceni matično ploščo, po možnosti micro/mini z ECC podporo?
Najrajši bi si ga sam sestavil, ker hočem imeti kolikor se da tih sistem.
Relativno ugodna alternativa je sicer še HP microserver N54L.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

pierch ::

Poceni in hkrati z ECC podporo je skoraj da ne obsoječe. Če pa kdo najde kako tako varianto se tudi sam priporočam.

Sicer obstaja tale thread http://www.overclock.net/t/1495837/ecc-... ampak nevem če bi riskiral.
Pierch

Modri dirkač ::

Zato se pa čedalje bolj nagibam k microserverju.
http://goo.gl/ALRTWd
Še 4GB dokupim in sem ready to go.
Everybody lies!

pierch ::

Pierch

levaky ::

Če rabiš več diskov, potem v poštev pridejo tudi kakšne take rešitve:
- Asus P9A-I
- X10SL7-F + lowpower i3

Matej

pierch ::

levaky je izjavil:

Če rabiš več diskov, potem v poštev pridejo tudi kakšne take rešitve:
- Asus P9A-I
- X10SL7-F + lowpower i3

Matej


A to še drži za asusovo?: Unfortunately this board does not support FreeBSD. If you're looking at this board to run FreeNAS or similar, you might want to take a look at something else as the Marvell drivers are not supported on FreeNAS.

Iz reviewjev na http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Pierch

Modri dirkač ::

levaky je izjavil:

Če rabiš več diskov, potem v poštev pridejo tudi kakšne take rešitve:
- Asus P9A-I
- X10SL7-F + lowpower i3

Matej

Jep, ravnokar razmišljam o X10SLM-F + i3 4360/4360T + 16GB RAM v lepo obloženem Fractal Define Mini.
Dam tokrat malo več pa imam za nekaj let mir glede zmogljivosti.
Everybody lies!

levaky ::

pierch: Če misliš gor gnati kak FreeNAS, zna bit problem z driverjem za SATA HBA. Najbolje, da preveriš na FreeNAS mailing listi oz forumu. Tam boš dobil najbolj aktualne novice. Vem pa, da je bil to velik problem, ko je plata izšla.

Modri Dirkač: Tudi meni diši tale plata. IPMI mi je skoraj nuja, ker se mi ne da vedno priklapljat ekrana in tipkovnice v rack-u, hardware na plati je ves enterprise grade in podprt v večini OS-ov. Jaz predvsem gledam, da zadeva dobro teče v OmniOS-u. Sicer se je cena plate v enem letu dvignila skoraj za 100€, ampak jaz upam, da dobim na kakem e-bay-u kakšno dobro ponudbo.

Matej
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

Oddelek: Omrežja in internet
143886 (3252) twom
»

NAS + internet server - ali Synologic ali HP Proliant

Oddelek: Omrežja in internet
72159 (1864) trnvpeti
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204447 (3548) levaky
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427599 (6730) bastadu

Več podobnih tem