» »

NAS + internet server - ali Synologic ali HP Proliant

NAS + internet server - ali Synologic ali HP Proliant

Joze_K ::

Lp,
imel sem idejo, da bi doma naredil NAS server, predvsem za "imeti domače diske v lokalni mreži"... ko sem malo raziskoval in bil blizu nakupa Synology 213j NASa mi je v oči padel tale HP Proliant N54L, ki še za manjšo ceno ponuja obupno več / 4 sloti,... pa več rama, hitrjši proc,bistveno boljša zmogljivost... in pa na njem lahko poganjaš sam internetne strani...
Sedaj imam ponudnika gostovanja, kjer poganjam manjšo spletno stran... in tukaj mi je kapnilo, da bi mogoče to lahko vse preselil tudi sem in se tako znebil tega stroška.... imam namreč optiko...
... hmmm

in potem realnost,...
nabava hardwarea še gre,... potem pa nimam pojma kako namestiti gor tole strežniško okolje, tako za NAS kot za Internet... in kako potem zagotoviti, da bo zadeva varnostno porihtana, etc.... kolikor vidim so tile NAS software-i več ali manj Linux, ki mi je totalno OUT
skratka, nekoga bi rabil ki bi bil pripravljen tole poštimati in pošraufati,... (in je potem vprašanje če ni to dražje od gostujoče strani)... in ali je potem smiselno tak mašin (tudi z večjo porabo) le za NAS laufati...

...
tako, da sedaj ne vem, ali mi vseeno ni optimalneje nabaviti klasičnega NASa (za neznalce)?
Kaj menite....

oz. koliko bi stala ena taka namestitev celega sistema (NAS mrežni diski, mrežno multimedia, internet strežnik, ASP strežnik,....) - sem iz Pomurja

Joze_K ::

torej ali nobeden nima ideje kaj je smiselneje:
Synology 213j / HP Proliant N54L

cekr ::

Če rabiš IIS, potem je HP Proliant N54L. Nanj pa Windows OS.
Tudi Synology ima možnost web serverja, vendar škatla v osnovi ni namenjena temu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

urosh ::

V bistvu imas v tej temi to ze lepo opisano: NAS za domačo uporabo
Lahko nabavis HP in das gor SW od Synology: http://xpenology.com/forum/

In imas Synology na svojem HW. Preberi ono temo.

carota ::

Ne selit na domači strežnik spletne strani, če ti hosting zadostuje.

Joze_K ::

carota je izjavil:

Ne selit na domači strežnik spletne strani, če ti hosting zadostuje.


ja nekako takole sem si zamislil, da bi laufal IIS strežnik, za nekaj svojih "bla-bla" strani,... da bi se naučil kako je če si LIFE izpostavljen "enemy-ju" .... oz., da vidim, ali je situacija res tako krvoločna, da so tudi "male strani" non-stop na udaru grozljivežev....
....ta zaresno stran pa bi zaenkrat vseeno pustil pri hostingu....

v osnovi me NAS zanima zaradi mrežnega dostopa do 6-9 Tb, ki se sedaj potikajo lokalno po računalnikih / pa ker potem moram računalnike vklapljati, da gledam preko mreže na TV, pa nikoli ne vem, kje je kaj, in da imajo vsi dostop ... skratka, da bi si tudi nek red naredil s tem....

(približno tako, kot sem familijo na mrežni barvni laser dal, zdaj pa se po glavi tolčem, ker mi mala prehitro barvo kuri.... :D)

hvala za mnenja, J

Sc0ut ::

Vzami harwer kateri hočeš (HP cela mašina, jaz imam q1900 itx...). Inštalacija xpenology je easy peasy http://www.xpenology.nl/hardware-instal...

Imajo translate v angleščino. Najprej osnovni inštall, nato dsm 5.0 update 4 ali pa 3. Jaz sem zaenkrat pri updejtu 3, ker s 4 so imeli neke probleme, so diski izginili.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

trnvpeti ::

1.kupis HP 54NL, notri usraufas disk(e)
2.nas4free das na en usb kljucek + poglej si tutoriale
3.boot
4.nastavis kar potrebujes

je enostavno, nastavis si raid, ali pac ne, kar bos pac rabil
nastavis si lahko owncloud
nastavis si web strani
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY Backup namseto Google drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
263117 (2131) Pahuljone
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365435 (53866) levaky
»

nakup komponent za varčen(!) strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
477935 (6458) SimplTech
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204469 (3570) levaky

Več podobnih tem