» »

eTRAY ali Synology

eTRAY ali Synology

vojkoz ::

Zanime me katerega priporočate vem da je že veliko napisanega o tem ampak me zanima, ker bi na njem laufal tud video nadzor (home varjanta)? nekaj sem gledal tale produkt http://www.laservis.si/prodaja/?p=produ... , ali je zmožen laufat tud vse ostalo tako kot ostali ali mi rajš priporočate kater drug model. Na njem bi tekel tud web server ipd. stvari?

Ali je potrebno imet še zraven njihov server za shranjevanje podatkov?

L.p.
  • spremenil: vojkoz ()

jl ::

Sam sem bil pred enako dilemo, prebral sem kar nekaj testov, forumov, clankov in prisel do zakljucka, da je Synology kar best buy (price/performance) za domaco uporabo. eTRAY mi, po vsem kar sem prebral, deluje kot nek polizdelek, mene moti predvsem to, da nima podpore za Time Machine (oz spet nekaj polovicno dela). Razlika v ceni med Synology DS211j (novi model 2011) in eTRAY, ki sta nekako primerljiva s stalisca HDD je cca 60eur.
Drugace uporabljam xtreamer HD predvajalnik s katerim sem zadovoljen in je vsekakor vreden nakupa. Ampak za NAS pa imam namen imeti vseeno malo bolj preverjeno napravo.

LP

OldSkul ::

Vsekakor synology, ki so majstri, kar se tiče NAS. eTRAYZ je res nek polizdelek. Sem mel oba, zdej mam pa svoj server.

vojkoz ::

Ker sem malo teme prebiral na slo-techu, ker jih je že kar nekaj na to temo sem se odločo za synology, ampak me še vedno muči ker model naj izbrem, ker bi rad na njem imel Web server in video nadzor seveda je možnost samo z IP kamerami če se ne motim. Za njega dan največ kakih 200 eur mogoče še kakšen evro več.

OldSkul ::

211j najboljš izbira, pa nov model je.

bluesman ::

Lep pozdrav,

brskal sem po internetu (ne preveč podrobno), ker razmišljam o nakupu NAS strežnika za postavitev spletne strani, FTP odjemalca in podobno. Teste sem bral od synology-ja me pa zanima, če ima kdo nov DS211j.

V bistvu sem čisto nov. Ne vem kaj naj kupim, da bo neko razmerje cena/kvaliteta/količina prostora. Postavil bom internetno stran, kak FTP strežnik in tudi hrambo podatkov. Ali je dovolj 2 diska? 4? Nameravam tudi kupiti domeno.

Na sorodnem forumu sem dobil namig, da bi bilo bolje kupiti še en računalnik, ki bo deloval kot server. Zna biti ceneje baje. Kontra argument pa bi naj bil, da je potrebno veliko več znanja za delo kot recimo pri synology ds211j.

Tega znanja seveda nimam (še). Torej kaj priporočate po vaših izkušnjah?

Hvala.

jl ::

Zivjo,

jaz si lastim DS211j, cena je enaka kot za prejsnji model DS210j, razlika pa je le v CPU. Uporabljam ga en teden in zaenkrat je izpolnil moja pricakovanja (TimeMachine backup, torrent odjemalec itd). Tudi performancno je zadeva ok, hkrati sem backupiral preko TM, prenasal z drugega racunalnika preko 100Mbps mreze cca 30GB slik imel vklopljenega torrent odjemalca (sicer le 2 aktivna torrenta) ter gledal HD 720p film preko mreze (na Xtremerju) in stvar je delovala BP.
Kar se tice web serverja se nisem testiral, je pa res, da za kaj bolj resnega bi potreboval server (tudi bolj fleksibilen bos za primer update-ov)...imho.

silvom1a ::

Slučajno kdo ve, če,in kje je DS211j naprodaj v Sloveniji ?

misek ::

gokky ::

bluesman je izjavil:

Na sorodnem forumu sem dobil namig, da bi bilo bolje kupiti še en računalnik, ki bo deloval kot server. Zna biti ceneje baje. Kontra argument pa bi naj bil, da je potrebno veliko več znanja za delo kot recimo pri synology ds211j.


Še en kontra argument: DS211j porabi precej manj energije, kot še en računalnik.

gregyk ::

misek je izjavil:

Cena: 160,00 EUR
http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...


+ 20% DDV :)

misek ::

Pa res. Cena: 192,00 €
Čudna trgovina s cenami brez davka ;((

urosh ::

vsi majo podobno ceno. Nabavil sem pri: eventus.si - 192EUR. Do sedaj zelo zadovoljen. Edini problem - disk, ki sem ga imel v etrayz in je delal BP, ni kompatibilen, in je zadeva delala nenormalno počasi. Tako da bom sedaj kupil nov disk (večji) i liste kompatibilnih: http://www.synology.com/support/hd.php?...

Lp

bastadu ::

Kakšni so dejanski prenosi DS211j na gigabitni mreži?

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Kakšni so dejanski prenosi DS211j na gigabitni mreži?


Prenos preko sambe - windows 7 x64 - 2.18GB mkv datoteka - 2x1TB WD Green diska v RAID1:

- iz 211j na windows mašino (read): 75-85MB/s
- iz windows mašine na 211j (write): 36-38MB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

bastadu ::

@gregyk: hvala za podatke!

Sedaj me zanima, kdo uporablja na tem DS211j tudi torrent odjemalec in kako se le ta obnese?

SimplTech ::

@bastadu: Sicer uporabljam malo močnejši model DS211 (ni neke bistvene razlike) in gor laufam Transmission. Torrent klient, ki je že vgrajen je bil za moje pojme malo preveč omejen. Vse to lepo rešiš z namestitvijo spk paketa z Transmission. Več info najdeš tukaj - link

Za lažje delo pa je super uporabljati na PC-jih še transmission-remote-dotnet (klik)

bastadu ::

Sem nabavil sedaj DS211j in sedaj ko sem hotel naložiti prve fajle ugotovim, da zgleda ne gre shraniti gor datoteke večje od 2GB. WTF?? Zadevo sem kupil za shranjevanje MKVjev, ki so usi ubistvu čez 4Gb veliki ... Kaj storiti?

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Sem nabavil sedaj DS211j in sedaj ko sem hotel naložiti prve fajle ugotovim, da zgleda ne gre shraniti gor datoteke večje od 2GB. WTF?? Zadevo sem kupil za shranjevanje MKVjev, ki so usi ubistvu čez 4Gb veliki ... Kaj storiti?


Imaš mapiran disk? Ti javi kako napako posebno?

bastadu ::

Ko začnem kopirati najprej kopira (cca. 45MB/s) potem vrže ven error, kao da ni dovolj prostora, prostega prostora je skoraj 2TB ...

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Ko začnem kopirati najprej kopira (cca. 45MB/s) potem vrže ven error, kao da ni dovolj prostora, prostega prostora je skoraj 2TB ...


Poizkusi če imaš možnost kopirati iz kakega drugega PC-ja.

Katere diske imaš nameščene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

bastadu ::

Notri imam 1 disk Seagate 2Tb ... Probal tudi iz drugega računalnika z XPji (prejšnji z Win7) in dobim isto ... pač nekaj časa kopira, potem vrže error, da ni prostora :S

zee ::

Zgleda, da imas trdi disk formatiran v FAT32.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Notri imam 1 disk Seagate 2Tb ... Probal tudi iz drugega računalnika z XPji (prejšnji z Win7) in dobim isto ... pač nekaj časa kopira, potem vrže error, da ni prostora :S


Edino kar ti lahko svetujem, da iz web vmesnika (storage management - najprej "remove" Volume 1, potem pa "create"), še 1x na novo formatiraš disk.

bastadu ::

Sedaj sem opazil, da so problemi tudi z fajli manjšimi od 2GB ... Pri 1,13GB fajlu čisto pri koncu dobim isti error, kar je manjšega nekako gres skopirat ... čeprav če imam v mapi recimo več datotek po 300MB in jih dam kopirat, se spet nekje pri velikosti okoli 1Gb zadeva zaustavi in dobim error ...

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Sedaj sem opazil, da so problemi tudi z fajli manjšimi od 2GB ... Pri 1,13GB fajlu čisto pri koncu dobim isti error, kar je manjšega nekako gres skopirat ... čeprav če imam v mapi recimo več datotek po 300MB in jih dam kopirat, se spet nekje pri velikosti okoli 1Gb zadeva zaustavi in dobim error ...


A si disk sploh na novo formatiral, ko si ga namestil v DS-211?

bastadu ::

Dal sem ga notri in dal, da ga je DS211j formatiral in kreiral volumen ... to je trajalo zanjih cca. 12 ur ...

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Dal sem ga notri in dal, da ga je DS211j formatiral in kreiral volumen ... to je trajalo zanjih cca. 12 ur ...


Mogoče je težava v routerju?

Nastavi DS in PC-ju statične IP-je in ju poveži direktno in poizkusi s kopiranjem.

Edit: pa vsekakor če še nisi to storil, izklopi in ponovno vklopi DS. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

bastadu ::

Tega trenutno ne morem narediti, ker delam to iz službe preko remote dostopa ... ampak osebno težko verjamem, da bi lahko za problem bila kriva mreža, ker načeloma nimam nikakršnih težav z omrežjem, če bi bile mi še kopiralo ne bi z takšno hitrostjo na začetku ... bom poskusil izbrisati volumen in ga postaviti še 1x, tokrat brez podrobnega pregleda diska, kar ne bi smelo trajati tako dolgo ...

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Tega trenutno ne morem narediti, ker delam to iz službe preko remote dostopa ... ampak osebno težko verjamem, da bi lahko za problem bila kriva mreža, ker načeloma nimam nikakršnih težav z omrežjem, če bi bile mi še kopiralo ne bi z takšno hitrostjo na začetku ... bom poskusil izbrisati volumen in ga postaviti še 1x, tokrat brez podrobnega pregleda diska, kar ne bi smelo trajati tako dolgo ...


Preberi si še tole tukaj, mogoče ti kaj pomaga: http://59.124.41.244/enu/viewtopic.php?...

bastadu ::

Po ponovnem kreiranju volumna mi sedaj skopira bp, tudi 19GB fajl je prestal kopiranje ... upam, da se zadeva ne ponovi še kdaj ...

bastadu ::

Obstaja kakšna aplikacija za synology, ki bi to škatlico spremenila v DHCP serverček?

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Obstaja kakšna aplikacija za synology, ki bi to škatlico spremenila v DHCP serverček?


Poglej tukaj: http://forum.synology.com/enu/viewtopic...

bastadu ::

Sem inštaliral in pognal ta syndnsmasq, vendar sedaj ne vem, kje priti v to aplikacijo oz nastavitve DHCP, v DSM nikjer ne najdem ikone ... kakšna ideja, kje bi se naj ta aplikacija oz. ikona pojavila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

gregyk ::

bastadu je izjavil:

Sem inštaliral in pognal ta syndnsmasq, vendar sedaj ne vem, kje priti v to aplikacijo oz nastavitve DHCP, v DSM nikjer ne najdem ikone ... kakšna ideja, kje bi se naj ta aplikacija oz. ikona pojavila?


Jaz tega ne uporabljam - kot sem na hitro preletel napisano na forumu, se nastavlja preko shell-a v conf datotekah ... preberi cel post, mislim da je vse razloženo.

AvtoR ::

Mogoče malo neumno vprašanje pa vseeno: kateri datotečni sistem uporablja Synology ds211j nativno? Je to kateri od Linuxovih formatov in ali lahko izbiraš med datorečnimi sistemi?

bastadu ::

Pri namestitvi nisem imel nič na izbiro, vendar sem siguren da je na linux osnovi, saj je tudi datotečna struktura na principu /var/services/ ...

ManDriver ::

@B-o-b-n-a-r: ext3 in ext4 za notranje diske - lahko izbiraš, ter NTFS in FAT32 za zunanje diske.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

bastadu ::

Imam PC1 in PC2. Iz PC1 uploadam datoteke na DS211J z hitrostjo dobrih 40MB/s kar je nekje v meji normale, iz PC2 na DS211J pa samo okoli 20MB/s. Če uploadam iz PC2 na PC1 je hitrost okoli 70MB/s, tako da PC2 ni ravno ozko grlo ... V čem bi lahko bil problem, da PC2 ne dosega vsaj približno takšne hitrosti pri nalaganju na DS211J, kot PC1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

silvom1a ::

Na Synology forumu sem prebral, da se uporabniki pritožujejo zaradi preglasnega delovanja DS211j. Zanima me kakšne so izkušnje naših uporabnikov ?

bastadu ::

V DS211j imam trenutno 1x2T disk. Ker se mi zdi, da je ta disk zadnje čase postal precej glasnejši, kot je bil nekoč, sumim da se mu odštevajo ure ... Sedaj me zanima, če kupim nov 2TB disk in ga vgradim v DS211j, bo sistem sam zaznal in prekopiral (skloniral) vse podatke na nov disk? Ali bo zato potrebno skonfigururati RAID1 in tako izkubiti vse podatke na prvem disku (potrebno narediti backup več kot 1TB podatkov)? Je kdo že prakticiral kaj podobnega?

@silvom1a: Sam DS211j meni načeloma ni preglasen, precej je odvisno od samega diska ....

silvom1a ::

Na tistem forumu se ljudje niti ne pritožujejo nad glasnostjo diskov , moti jih predvsem preglasen ventilator...

bastadu ::

Po nekaj časa uporabe lahko potrdim, da ventilator le ni tako tih ... zadevo še bolj opaziš ko ugasneš Synology-ja, ko je res tišina ... tako da že razmišljam, da ga bom prestavil v eno drugo sobo ...
Kar se tiče mojega prejšnjega posta ni bilo nobenih težav. Ob vgradnji dodatnega diska sem lahko zadevo pretvoril v RAID1 brez izgube podatkov ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719972 (13879) fx
»

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Oddelek: Kaj kupiti
232205 (1438) trnvpeti
»

Kateri UPS

Oddelek: Strojna oprema
132252 (1940) Pyr0Beast
»

racunalnik za malo denarja in cim manso porabo

Oddelek: Strojna oprema
131277 (1063) opeter
»

NAS za torrente

Oddelek: Loža
233072 (1858) merilec

Več podobnih tem