» »

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

nanoleet ::

Pozdrav,

gledam vstopni NAS za domačo uporabo Synology DS214se. Ima kdo izkušnje? Do zdaj sem vedno bral o superiornosti Synology nad ostalimi... Drži to tudi v tem vstopnem segmentu?
Nekako glavno mi je, da zadeva normalno funkcionira ob poganjanju priloženega torrent klienta. S tem mislim, da lahko streamam HD film na Raspberry Pi brez problemov. Omenjeni model ima 800 MHz CPU in 256 MB RAM-a, kar me nekako ne prepriča najbolj. Aja, pa router imam spodoben, Gbit.
Stane ~150 €... in če je najmanjša možnost, da je zadeva prešvoh, se najbrž bolj splača sestaviti nek mini-ITX PC, kar se mi ne da najbolj, bi pa imel gotovo večjo uporabno vrednost...

Hvala za kakršnokoli pomoč!

pegasus ::

Problem, ki ga izpostavljaš, nima nobene veze z MHz procesorja in zgolj minimalne s količino rama. Tvoj problem so IOps, ki jih zmore disk in se lahko delno omilijo z implementacijo read in write predpomnjenja v OSu, ki poganja to škatlico.

BlaY0 ::

Kakšna je prepustnost njegovega SATA kontrolerja v povezavi z hitrostjo SoC-a? Kako se obnaša MAC kontroler na tem SoC-u? Imaš kaj izkušenj.

pegasus ::

0. Še vse storage škatle sem si sestavil sam iz odpadnih pcjev ;)

BlaY0 ::

Ja potem ne veš koliko vpliva hitrost SoC-a na propustnost njegovega SATA in MAC kontrolerja? Lahko da je vpliv velik, lahko pa da tudi ni. Bo kdo povedal ki ma to kišto...

trnvpeti ::

pegasus je izjavil:

0. Še vse storage škatle sem si sestavil sam iz odpadnih pcjev ;)

to je prevec potratno
kaksna stara kista komot pokuri 100W+

pegasus ::

Ja, samo dela še marsikaj drugega zraven kot samo fura eno sambo. Imam tudi popolno kontrolo nad njo, kar mi pomeni več kot pretty gui, tako da je nekaj 10w več štroma sprejemljiv kompromis.

trnvpeti ::

nad synology imas lahko tudi popolno kontrolo
3W in 100W je kar veliko, se ti ne zdi?

na synology lahko tudi marsikaj nalozis

nanoleet je izjavil:

Pozdrav,

gledam vstopni NAS za domačo uporabo Synology DS214se. Ima kdo izkušnje? Do zdaj sem vedno bral o superiornosti Synology nad ostalimi... Drži to tudi v tem vstopnem segmentu?
Nekako glavno mi je, da zadeva normalno funkcionira ob poganjanju priloženega torrent klienta. S tem mislim, da lahko streamam HD film na Raspberry Pi brez problemov. Omenjeni model ima 800 MHz CPU in 256 MB RAM-a, kar me nekako ne prepriča najbolj. Aja, pa router imam spodoben, Gbit.
Stane ~150 €... in če je najmanjša možnost, da je zadeva prešvoh, se najbrž bolj splača sestaviti nek mini-ITX PC, kar se mi ne da najbolj, bi pa imel gotovo večjo uporabno vrednost...

Hvala za kakršnokoli pomoč!

sicer nimam 214se, ampak 210j,211j,.... bo to prebavil
vendar...
pac pri torrentih moras mal nastavit,da ti hkrati vlece samo 3 recimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

BlaY0 ::

Jaz ima router pa usb disk in popolno kontrolo nad vsem prek OpenWRT-ja. Je pa res da ne morem pisat hitreje kot 15 MiB/s, ker SoC na routerju pač ni optimiziran za storage IO.

trnvpeti je izjavil:


pac pri torrentih moras mal nastavit,da ti hkrati vlece samo 3 recimo

Zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Dami ::

Za torrente in streamat bo ok. Velike hitrosti pa ne pričakovat. Jaz mam trenutno qnap 219pII pa ga bom zamenjal za DIY, ker rabim nekatere stvari, ki mi jih kljub velikemu številu, ne podpira. Dela pa do 1gbit bp in za osnovni domač nas je huda zadeva.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

trnvpeti ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz ima router pa usb disk in popolno kontrolo nad vsem prek OpenWRT-ja. Je pa res da ne morem pisat hitreje kot 15 MiB/s, ker SoC na routerju pač ni optimiziran za storage IO.

trnvpeti je izjavil:


pac pri torrentih moras mal nastavit,da ti hkrati vlece samo 3 recimo

Zakaj?

da ne obremenis prevec cpuja

hooger ::

sam sem vzel tega:

http://www.qnap.com/en/?sn=822&c=351&sc...

imam ga povezanega na raspberry pi in dela čisto dobro.
je pa res, da mi torrenti laufajo samo od polnoči do 7ih zjutraj.

BlaY0 ::

trnvpeti je izjavil:


da ne obremenis prevec cpuja

Ampak kdo ga obremeni? Odpiranje network socketov ali disk IO? Kateri torrent klient pa teče gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Nejkoy ::

Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam za nakup NAS naprave, trenutno sem preizkušal Raspberry PI in nalogi (cloud server, dlna, Xbmc) ni ravno kos. Odločam se med modeli:

http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...
http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...
http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...

Model 112j je trenutno 98€ in me zanima ali je to v redu za domačo uporabo? Ali se naj raje odločim za 512MB pomnilnika? Kaj priporočate?

twom ::

pegasus je izjavil:

0. Še vse storage škatle sem si sestavil sam iz odpadnih pcjev ;)
1W 24/7 porabi cca 1€/leto elektrike

Odvisno kaj želiš. Sam nimam več ne časa in ne volje, da bi se igral z linuxom(i) in raznimi škatlicami, vzel sem nekaj plug and forget, zato sem vzel nekaj enostavnega, Synology 213j z dvema diskoma v raid 1, poleg tega pa še backupiram na zunaji USB disk od časa do časa.

Glede porabe... 1W ti pokuri 1€ na leto. 100 watna škatla ti porabi 100€ na leto, 20 watna pa 20€...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384133 (3259) Invictus
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365588 (54019) levaky
»

WIFI router + disk

Oddelek: Kaj kupiti
384495 (3751) m0LN4r
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427642 (6773) bastadu

Več podobnih tem