» »

Kateri NAS? (Network Attached Storage)

Kateri NAS? (Network Attached Storage)

1 2
3
4

vrossi46 ::

Kaj praviste za ZyXEL NSA310S NAS System?


https://www.cyberport.de/zyxel-nsa310s-...

rejven ::

Mam vprasanje, in sicer a je kak out of the box nas za razumno ceno, ki je sposoben 5 simultanih 1080p streamov shendlat, al je boljsa opcija j1800/1900 pa gor freenas?

Dr_M ::

Mogoce synology ds415+, ima soliden hw, samo cena niti ni vec tako spodobna.

rejven ::

Zanimiva varjanta, hvala. Edino poraba je mal velika glede na moč
ampak glede na atoma pricakovano. Pomoje ne bi imel j1900 nic kaj dost vec.

hooger ::

vrossi46 je izjavil:

Kaj pa tega ki je predlagal "hooger"

http://www.chiptrade.si/index.php?route...


Sam sem ga kupil lansko leto iz DE, cena mislim da je bila 119€. gor imam priklopljen Rpi in zadeva špila tako kot mora.

psychoshorty ::

Samo na nekaj bi opozoril glede Synologya,

ravno se jebem s sledeco situacijo: box sem preko webinterface-a lepo ugasnil, ker sem priklapljal nove switche. Ko sem switche uredil, prizgem NAS nazaj, a na serverju naenkrat ni iSCSI LUN-a nikjer. Pogledam na spletnem vmesniku NAS-a in pise samo unavaible. Seveda se je zjebal data journal od luna in zdaj se lahko "jebem" kako in kaj to popravit. Nasel sem nekaj metod na netu, a lahko lulam kri zraven.

Njihov support je beden, ce nekaj rabis zelo hitro. Kontaktne biroje pa imajo tudi nekje bogu za ritjo.

vrossi46 ::

hooger je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Kaj pa tega ki je predlagal "hooger"

http://www.chiptrade.si/index.php?route...


Sam sem ga kupil lansko leto iz DE, cena mislim da je bila 119€. gor imam priklopljen Rpi in zadeva špila tako kot mora.



Kaj mi lahko link za nakup prilepiš prosim?

hooger ::

vrossi46 ::

hooger je izjavil:

http://www.computeruniverse.net/product...



Hvala ;)

vrossi46 ::

Kaj s tem bi si lahko kako pomagal za naredit domači NAS?

http://www.dhgate.com/product/original-...

vrossi46 ::

Kaj pa s tem,bi lahko si naredil kot NAS samo za torrente pobirat?
Pa prosim za pomoč.
Hvala


http://b2b.elkotex.si/izdelek/ipcpc-nuc...

trnvpeti ::

samo za torrente pobirat poglej na bolho kaksen bananapi

gazibo ::

Odvisn tut kolko mas torrentov, ce jih mas par tisoc, bo treba kej mocnej vzet. Vsaj po mojih izkusnjah s synology ds413j

trnvpeti ::

gazibo je izjavil:

Odvisn tut kolko mas torrentov, ce jih mas par tisoc, bo treba kej mocnej vzet. Vsaj po mojih izkusnjah s synology ds413j

to rabis 2011 podnozje

gazibo ::

?

trnvpeti ::

gazibo je izjavil:

?

za par tisoc torr povezav rabis se zraven sistema na 2011 se en orng router

gazibo ::

Sej torrenti niso zmeraj aktivni, jst jih mam 5400 in mi dela sistem cist solidno

vrossi46 ::

Ma kako bi si pa z BananaPi pomagal?
Rabil bi samo za pobrat,pol si pa dam itak drugam filme in risanke za otroke,....

trnvpeti ::

Bananapi , instaliras,nastavis,...
Pa malo energije,neslisno

Company ::

Ce koga zanima, objavil sem oglas za nov Synology DS214 z 2x3 TB WD Red diski. Vse skupaj postavljeno prejsnjo sredo...

vrossi46 ::

trnvpeti je izjavil:

Bananapi , instaliras,nastavis,...
Pa malo energije,neslisno



Kaj se pa inštalira na BananoPi, da deluje kot NAS ?

gazibo ::

floyd1 ::

Pri severnih sosedih dobiš MB ASRock Q1900B-ITX za ca. 60 EUR, dodaš 2GB RAM-a (SO-DIMM), HDD, ohišje+napajnik (kako starejše se večini izmed nas že vlači nekje doma), USB ključek. Instaliraš XPenology in za ca. 100+ EUR dobiš profi rešitev - noro hiter NAS z resnično "user friendly" vmesnikom. 10 minut da nastaviš, potem še samo "uživaš" v uporabi. Ker je plata (in procesor) brez ventilatorja, lahko z malo iznajdljivosti narediš praktično neslišen sistem.

SimplTech ::

Berem malo informacije o BananaPi, in njegovo uporabo kot poceni 1bay NAS (predlagal womb), a me je zmotilo tole:
Sadly, its usefulness as a compact single-drive NAS is limited by system bottlenecks limiting overall network throughput to around 233Mb/s. (vir)

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

Berem malo informacije o BananaPi, in njegovo uporabo kot poceni 1bay NAS (predlagal womb), a me je zmotilo tole:
Sadly, its usefulness as a compact single-drive NAS is limited by system bottlenecks limiting overall network throughput to around 233Mb/s. (vir)

iz prve roke, iz mojega bananapi, preko mreze gre 45MB/s

SimplTech ::

Zanimivo, očitno je nekdo navajal napačne podatke. 45MB/s je čisto uporabna hitrost za board ki stane 40 EUR.

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

Zanimivo, očitno je nekdo navajal napačne podatke. 45MB/s je čisto uporabna hitrost za board ki stane 40 EUR.

tudi 10MB/s je uporabno , kar bi on imel(torrent down)

SimplTech je izjavil:

board ki stane 40 EUR.

kje ga dobis za 40eur , z carino, postnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

SimplTech ::

Na hitro samo videl prvo ponudbo na Aliexpress za 36,66 EUR s poštnino. Uvozne dajatve res podražijo vse skupaj še za dobrih 10 EUR in je na koncu cena bližje 50 EUR, kar se mi zdi še vedno precej OK.

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

Na hitro samo videl prvo ponudbo na Aliexpress za 36,66 EUR s poštnino. Uvozne dajatve res podražijo vse skupaj še za dobrih 10 EUR in je na koncu cena bližje 50 EUR, kar se mi zdi še vedno precej OK.

tok je mene prisel iz ae
pa se en napajalnik 2A, sd kartice se pa vsakemu valjajo okoli, verjetno je pa tudi kaksen 2.5" disk na voljo

vrossi46 ::

Zgleda zanimivo tole za LOW budget,se pravi nabavim BananaPi + zunanji USB disk ki ga imam doma + konfiguracija.
Kako bi pa to sprogramiral,da bi dostopal do BanaPi preko mojega glavnega PC-ja,da mi ne bi trebalo zmerom priklapljat miške pa to?

trnvpeti ::

vrossi46 je izjavil:

Zgleda zanimivo tole za LOW budget,se pravi nabavim BananaPi + zunanji USB disk ki ga imam doma + konfiguracija.
Kako bi pa to sprogramiral,da bi dostopal do BanaPi preko mojega glavnega PC-ja,da mi ne bi trebalo zmerom priklapljat miške pa to?

ja sam bos :)
po navodilih

ce pa kupis rabljenega, pa prosis, da ti pusti konfiguracijo gor, in pol samo priklopis

Runnagain ::

Sam sem si omislil Zyxel-ovega NSA325v2...prišel me je okrog 88 s poštnino vred iz Nemčije.
Saj ima kakšen bug ali dva, ampak bo verjetno odpravljeno z naslednjim FW-jem, ki ga dokaj redno posodabljajo. Je pa price/performance naravnost odličen za ta NAS.

Lp, Runnagain!!

vrossi46 ::

Runnagain je izjavil:

Sam sem si omislil Zyxel-ovega NSA325v2...prišel me je okrog 88 s poštnino vred iz Nemčije.
Saj ima kakšen bug ali dva, ampak bo verjetno odpravljeno z naslednjim FW-jem, ki ga dokaj redno posodabljajo. Je pa price/performance naravnost odličen za ta NAS.

Lp, Runnagain!!



Pol pa bo tudi ta v redu?
http://www.chiptrade.si/index.php?route...

Runnagain ::

Nič kaj dosti negativnega nisem prebral o njem, pohval je pa kar nekaj...tako da ja, verjetno je tudi 310-tka dober...a prostora ima samo za en disk, torej ti kakšen backup v primeru RAID1 odpade.
Za kakšne namene ga boš že potreboval?

trnvpeti ::

vrossi46 je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Sam sem si omislil Zyxel-ovega NSA325v2...prišel me je okrog 88 s poštnino vred iz Nemčije.
Saj ima kakšen bug ali dva, ampak bo verjetno odpravljeno z naslednjim FW-jem, ki ga dokaj redno posodabljajo. Je pa price/performance naravnost odličen za ta NAS.

Lp, Runnagain!!



Pol pa bo tudi ta v redu?
http://www.chiptrade.si/index.php?route...

ce bos imel samo za torrente, te 256M rama , in enojedrni procesor ne bo nic kaj oviral
pa se nastavljati ne bos rabil nic :)

minusi
ne bo neslisen
za tako vrsto naprave, ima zelo veliko porabo (z enim diskom 16W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Runnagain ::

Mja, poraba je delno odvisna od diska samega. NSA325v2 z diskom v mirovanju kuri dobre 4W, s prižganimi diski pa dobrih 12W. Je pa res, da se ventilator sliši.
Ampak ko sem delal primerjavo s torrenti, raspberry Pi ali pa tale NAS, ni primerjave...malinci se kar hitro zakolca pri nekoliko višjih hitrostih prenosov in večih torrentih hkrati.

trnvpeti ::

Runnagain je izjavil:

Mja, poraba je delno odvisna od diska samega. NSA325v2 z diskom v mirovanju kuri dobre 4W, s prižganimi diski pa dobrih 12W. Je pa res, da se ventilator sliši.
Ampak ko sem delal primerjavo s torrenti, raspberry Pi ali pa tale NAS, ni primerjave...malinci se kar hitro zakolca pri nekoliko višjih hitrostih prenosov in večih torrentih hkrati.

tudi malinca dela ok, ce v redu nastavis torrent clienta
bananapi je pa parkrat hitrejsa od malince

vrossi46 ::

trnvpeti je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Mja, poraba je delno odvisna od diska samega. NSA325v2 z diskom v mirovanju kuri dobre 4W, s prižganimi diski pa dobrih 12W. Je pa res, da se ventilator sliši.
Ampak ko sem delal primerjavo s torrenti, raspberry Pi ali pa tale NAS, ni primerjave...malinci se kar hitro zakolca pri nekoliko višjih hitrostih prenosov in večih torrentih hkrati.

tudi malinca dela ok, ce v redu nastavis torrent clienta
bananapi je pa parkrat hitrejsa od malince



Se pravi ti mi svetuješ BananaPi?

trnvpeti ::

vrossi46 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Mja, poraba je delno odvisna od diska samega. NSA325v2 z diskom v mirovanju kuri dobre 4W, s prižganimi diski pa dobrih 12W. Je pa res, da se ventilator sliši.
Ampak ko sem delal primerjavo s torrenti, raspberry Pi ali pa tale NAS, ni primerjave...malinci se kar hitro zakolca pri nekoliko višjih hitrostih prenosov in večih torrentih hkrati.

tudi malinca dela ok, ce v redu nastavis torrent clienta
bananapi je pa parkrat hitrejsa od malince



Se pravi ti mi svetuješ BananaPi?

1.ce mas dve levi roki
pol ta NAS, ko si linkal
++ cena
++ enostavna instalacija
- poraba 16W z diskom, tko na oko , poraba z 2.5" diskom bo 10W
-- ni neslisen
- slab hw, malo rama, uporabljano samo za torrent in nas

2.ce nimas dve levi roki
kupi bananapi, kupi napajalnik 2A, po navodilih ISO image na kartico, boot
pol nastavljas
+ poraba 1W
++ neslisnost
-- nastavljanje (razen rabljen, verjetnost da dobis ze nastavljenega)
+ moznost instalacije nginx,php, owncloud,....

Runnagain ::

trnvpeti je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Mja, poraba je delno odvisna od diska samega. NSA325v2 z diskom v mirovanju kuri dobre 4W, s prižganimi diski pa dobrih 12W. Je pa res, da se ventilator sliši.
Ampak ko sem delal primerjavo s torrenti, raspberry Pi ali pa tale NAS, ni primerjave...malinci se kar hitro zakolca pri nekoliko višjih hitrostih prenosov in večih torrentih hkrati.

tudi malinca dela ok, ce v redu nastavis torrent clienta
bananapi je pa parkrat hitrejsa od malince



Se pravi ti mi svetuješ BananaPi?

1.ce mas dve levi roki
pol ta NAS, ko si linkal
++ cena
++ enostavna instalacija
- poraba 16W z diskom, tko na oko , poraba z 2.5" diskom bo 10W
-- ni neslisen
- slab hw, malo rama, uporabljano samo za torrent in nas

2.ce nimas dve levi roki
kupi bananapi, kupi napajalnik 2A, po navodilih ISO image na kartico, boot
pol nastavljas
+ poraba 1W
++ neslisnost
-- nastavljanje (razen rabljen, verjetnost da dobis ze nastavljenega)
+ moznost instalacije nginx,php, owncloud,....


Se strinjam z napisanim, odvisno je, za kaj boš zadevo potreboval...je pa bananaPi bistveno bolj konfigurabilna zadevica, kot pa pred-definirana NAS naprava, ki je bolj omejena...sicer imaš na njej tudi lahko PHP server, MySql bazo, Wordpress ipd., ampak to je pa potem praktično tudi vse.

trnvpeti ::

jz upam, da bo kmalu delal tudi xbmc gor
hw je dovolj sposoben, ni pa driverjev (zaenkrat)

vrossi46 ::

Nimam ravno dve levi roki,ma se pa spet toliko ne razumem v vse to.

To sem našel,kaj pa to?
http://www.conrad.si/NAS-streznisko-ohi...

trnvpeti je izjavil:

jz upam, da bo kmalu delal tudi xbmc gor
hw je dovolj sposoben, ni pa driverjev (zaenkrat)



Kaj če bi jaz nabavil BananoPi , a bi mi ti nekako lahko skonfiguriral v NAS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

trnvpeti ::

dobis navodila, da ti bo delalo

vrossi46 ::

trnvpeti je izjavil:

dobis navodila, da ti bo delalo



Zakon si,ko boš kaj v Portorožu se mi javi pa greva na pir :))

SimplTech ::

@trnvpeti: a potem v praksi XBMC na bananci ne laufa kot se hvalijo tukaj: YT ?

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

@trnvpeti: a potem v praksi XBMC na bananci ne laufa kot se hvalijo tukaj: YT ?

Meni ni delalo
Bo treba ponovit njihov postopek in probat

user-pass ::

Ima kdo izkusnje z QNAP TS-212P?
Zanima me predvsem, kako zmogljiva je zadeva, glede na to, da ne poznam ne OS in ne procesorja. Proc je Marvell 6282 1.6GHz, ram je pa DDR3 512MB. Je stvar sposobna npr seedat 2000 torrentov naenkrat? Stane 155EUR.
Deluje vse, kar pise na uradni strani, ali kje zmanjka sape?
Hvala!
Edit: notri bi dal 2 ali 3TB WD Red.

Zgodovina sprememb…

vrossi46 ::

Še ena stvar me zanima,kaj če se kupi kak mini PC,od Zotaca ali kaj podobnega,kater operacijcki sistem se da gor,da lahko do njega dostopaš kot do NAS-a?

vrossi46 ::

Kaj pa kaj takega,bi lahko uporabil za NAS?

http://www.aliexpress.com/store/product...

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

@trnvpeti: a potem v praksi XBMC na bananci ne laufa kot se hvalijo tukaj: YT ?

dela po namestitvi tocno tega xbmc_12.2_frodo_bananaPI_4GB_RC3
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

Oddelek: Omrežja in internet
143886 (3252) twom
»

NAS + internet server - ali Synologic ali HP Proliant

Oddelek: Omrežja in internet
72159 (1864) trnvpeti
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204447 (3548) levaky
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427599 (6730) bastadu

Več podobnih tem