» »

Spis

Spis

Desty ::

Pozdrav,



v 1. letniku gimnazije nam je sedaj profesorica za slovenščino dala za domačo nalogo spis z nasplovom "Daleč od oči, daleč od srca". To naj bi bila tema in mi naj sedaj vohamo, kaj je ona s tem mislila.
Niti ne sanja se mi na, kaj naj napišem (okoli 1 stran). Imaste kakšno idejo?

M-XXXX ::

Ne narediš- problem solved...

Sploh ne vem komu na čast bi moral delat neke naloge, ki ti jih da nekdo, ki ima 15s preveč časa...

Samuel ::

Ljubezen na daljavo..

Matek ::

v 1. letniku gimnazije nam je sedaj profesorica za slovenščino dala za domačo nalogo spis z nasplovom "Daleč od oči, daleč od srca". To naj bi bila tema in mi naj sedaj vohamo, kaj je ona s tem mislila.
Čemu tako negativen odnos? Glede na ohlapnost navodil profesorica gotovo ni imela v mislih striktno ene rešitve/pravilne teme, tako da enostavno napiši spis, ki bo smiselno ustrezal naslovu in ne skrbi, da bi bilo kaj narobe.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bluefish ::

Kot rečeno. Pri takih zadevah se ne gre za neko striktno določeno temo. Pišeš pač o tem, kar ti pride prvo na misel ob takem naslovu.

Desty ::

Najlepša hvala, fantje. Bom tako tudi naredil.

@M-XXXX, je stroga in tala cveke za ne-pisanje domačih nalog in brezveze da enga kar tako kasiram.

bluefish ::

Je to slučajno kaka Marjetka?

T-h-o-r ::

piši o čemerkoli

pri teh gimnazijskih spisih, ki niso vezani na knjige (pa še tam) lahko bluziš na veliko, profesorice pa talajo dobre ocene za bluzenje :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

whatever ::

Tole bi moralo biti dovolj:

Ime in priimek
Datum

Srce in oči so pri običajnem človeku približno pol metra ali še manj narazen. Tako da, če je nekaj daleč od oči, je prbližno enako daleč od srca, če se seveda pogovarjamo o makroskopskih razdaljah.

Podpis.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

M-XXXX ::

@M-XXXX, je stroga in tala cveke za ne-pisanje domačih nalog in brezveze da enga kar tako kasiram.

Lepo to da ne poznate svojih pravic, oziroma pravic učitelja...:D Dajte bit slepe ovce ja!>:D

Edit: tale warijanta od whatever-ja bi bila tudi sprejemljiva!

;-) ::

V srednji šoli nisem nikol znal napisat spisa oz. eseja, bluzo pa bluzo sm ga da sem odgovoril na vprašanja, če je bila vodena inerpretacija in gledal da dosežem tisti minimum (nevme kolk znakov). Če pa je bilo samostojno pisanje pa ga lahko še lažje zabluziš pa najdeš kak problem itd. konec povežeš z realnim svetom (kakim primerom) naprimer da veš za kolega ki je tudi to in ono.

Vedno sem imel oceno nad 3 pa nikol vedel kaj pišem, razen pol leta ko je prišla druga profesorca in je mela čudne standarde (spise ki jih je ona ocenila z nms, so druge ocenile z 3 ali 4).

Infinity ::

Je to slučajno kaka Marjetka?


bwahaha =) Marjetka u useh mojih 4 letih nepisanja nalog ni dala enga cveka =) pa usi smo lpo skos pršli =P

bluefish ::

Pri nas je imela enkrat en tak napad.

alexa-lol ::

Najlepša hvala, fantje. Bom tako tudi naredil.

@M-XXXX, je stroga in tala cveke za ne-pisanje domačih nalog in brezveze da enga kar tako kasiram.


a ni tko da ne sme dat cveka ce nimas naloge...lahko si samo zacahne kot jaz vem.

M-XXXX ::

ahko si samo zacahne kot jaz vem.

In s tistim listkom obriše rit:)

bluefish ::

To je pa sodobno pojmovanje pravil. Če nimaš naloge si kao nedotakljiv.

T-h-o-r ::

meni se zdi prav, da ti zalimajo šus, če se ti ni naloge delat

če se ti ni opravljati svojih obveznosti, se ne vpisuj v SŠ
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

M-XXXX ::

To je pa sodobno pojmovanje pravil. Če nimaš naloge si kao nedotakljiv.

Pravzaprav... ja. To je tvoje nepoznavanje pravil... Če še ne veš se uvajajo NSM-ji in ni več 1 kot ocen. Kar pomeni, da če nimaš naloge dobiš NMS, ki ga popraviš tako, da narediš omenjeno nalogo. Če se je zapisal NSM se mora nujno zapisati tudi ocena, s katero si ta NMS popravil. In me prav zanima koliko profesorjev bo dalo NMS zaradi naloge, ki jo nato dijak naredi v 3 minutah in bodo na koncu zapisali oceno primerni nalogi (4 ali 5), naj pa omenim da je ocena enakovredna ustnemu spraševanju ali kontrolni nalogi?:D

meni se zdi prav, da ti zalimajo šus, če se ti ni naloge delat, če se ti ni opravljati svojih obveznosti, se ne vpisuj v SŠ

Zakaj? Ker se je naloge spomnil nek uradnik, ki ima 5 minut preveč časa in mora vsaj eno idejo v letu skupaj spravit? Mogoče zato ker so domače naloge od nekdaj? V šoli ti še pisat ni treba če nočeš... Lahko delaš vse kar hočeš, dokler seveda ne omejuješ pravic ostalih in če tiho sediš v razredu in ne pišeš ali pa ne poslušaš in si tiho s tem ne motiš NIKOGAR!

Edit: T-h-o-r mogoče se ti šolaš zaradi ocen, vendar se večina (med njimi tudi jaz) šolamo, da se nekaj naučimo in vsaj meni je popolnoma vseeno za oceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

black ice ::

Če še ne veš se uvajajo NSM-ji in ni več 1 kot ocen. Kar pomeni, da če nimaš naloge dobiš NMS, ki ga popraviš tako, da narediš omenjeno nalogo. Če se je zapisal NSM se mora nujno zapisati tudi ocena, s katero si ta NMS popravil. In me prav zanima koliko profesorjev bo dalo NMS zaradi naloge, ki jo nato dijak naredi v 3 minutah in bodo na koncu zapisali oceno primerni nalogi (4 ali 5)


Enke (cveki, šusi, bati, koli itn.) še vedno obstajajo. Vsaj naši profesorji ne dajejo cvekov za pozabljene domače naloge ampak te preprosto dvignejo in če ne veš nič dobiš (normalno) kol zaradi katerega se ne moreš pritožiti, saj si ga dobil popolnoma "zasluženo". Spraševanju se lahko izogneš edino v primeru, da imaš status športnika/kulturnika/raziskovalca/... kateri se (na žalost) izkoriščajo preko vseh mej.

M-XXXX ::

Aha, kar je jasno kazensko spraševanje, ki je prepovedano... To je pa to če si pohlevna ovčka... Me prav zanima kolikokrat bo potalal šute celemu razredu in to vsako uro...

bluefish ::

Ok, kako pa torej delajo na vaši šoli?

M-XXXX ::

Pri nas so ene parkrat potalali celemu razredu šute vendar je posredovanje višjih sil zadevo hitro usmerilo na prava pota od takrat naprej ali si prinesel ali pa nisi... Kot sem rekel- če profesorji zajebavajo enega pa po enega pa če ne poznaš pravic jim gre to super. Če pa je razred pravi pa se take zadeve hitro končajo...

Edit: je pa zelo odvisno od profesorja/ce, če on že od začetka kaže "fer" odnos ni s takimi zadevami nobenih problemov. Je popolnoma tvoja zadeva če prineseš ali ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

T-h-o-r ::

zaradi takih je šolstvo v kurcu, nihče ne bi nič delal, šolo zdelovali pa vseeno bi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

M-XXXX ::

zaradi takih je šolstvo v kurcu, nihče ne bi nič delal, šolo zdelovali pa vseeno bi

Kot sem rekel- jaz ne hodim v šolo zaradi ocen ampak znanja... In glede na to da sem bil skoraj zlati maturant ne da bi karkoli pogledal, bi rekel da ne rabim domače naloge:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

joze28 ::

Tisti, ki ne naredi domače naloge, bo vprašan- napovedano spraševanje(zadosti pravilom).

T-h-o-r ::

zaradi takih je šolstvo v kurcu, nihče ne bi nič delal, šolo zdelovali pa vseeno bi

Kot sem rekel- jaz ne hodim v šolo zaradi ocen ampak znanja... In glede na to da sem bil skoraj zlati maturant ne da bi karkoli pogledal, bi rekel da ne rabim domače naloge:D



dobro zate, ampak 90% folka ni takšnega

tudi jaz sem v drugem letniku prepisal vse naloge za mat in imel dve, v četrtem pa sem vse sam delal in imel štiri, maturo pa pet lol :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

M-XXXX ::

Tisti, ki ne naredi domače naloge, bo vprašan- napovedano spraševanje(zadosti pravilom).

Beri post: M-XXXX :: danes, 19:01:28

dobro zate, ampak 90% folka ni takšnega

Za ostale nisem nič rekel tudi nisem rekel da ne smeš nalog delat oziroma če ti koristi le daj... Rekel sem samo da niso obvezne, pa čeprav bi to rad marsikdo tako prikazal da je. Če veš da ti koristi jo le delaj, jaz vem da je ne bom, dokler ne bom imel razloga da jo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

black ice ::

Pri nas so ene parkrat potalali celemu razredu šute vendar je posredovanje višjih sil zadevo hitro usmerilo na prava pota od takrat naprej ali si prinesel ali pa nisi... Kot sem rekel- če profesorji zajebavajo enega pa po enega pa če ne poznaš pravic jim gre to super. Če pa je razred pravi pa se take zadeve hitro končajo...

Edit: je pa zelo odvisno od profesorja/ce, če on že od začetka kaže "fer" odnos ni s takimi zadevami nobenih problemov. Je popolnoma tvoja zadeva če prineseš ali ne...

Glej, zaradi nekaj bolj svobodomiselno usmerjenih dijakov v razredu se ne bo nič spremenilo - magari profesorju mahaš s pravilnikom pred nosom, če je ostalih 90% navadnih ovc in se bodo na koncu strinjali s profesorjem/-co (kasneje na hodniku pa trdili ravno nasprotno). Been there, done that.

Da o socialni službi in podobnih ne govorim, saj po njihovem problem vedno tiči samo v dijakih obenem pa pozabljajo da so tudi profesorji samo ljudje in tudi oni delajo napake.

Kar se tiče zadnjega dela tvojega posta se popolnoma strinjam, imamo eno takšno profesorico na šoli in lahko rečem, da je res 1a.

Edit: Da ne boste mislili, da ne delam nalog. Če menim, da mi koristi jo seveda naredim. Da se gleda vsaka domača naloga in se zapisujejo plusi in minusi je pa enostavno tumač. Popolnoma neumno se mi zdi narediti vsako nalogo v dz, če so si med seboj precej podobne in naredim eno pa skapiram ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši in sedanji vegovci, kako je na vegovi?

Oddelek: Šola
436742 (5337) Meizu
»

Ocenjevanje domačih nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8316878 (15033) Invictus
»

Vpis ocene (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18239171 (34560) gimnazija123
»

Ponavljanje testa

Oddelek: Šola
223672 (3302) Sisko101
»

SŠ - koliko pisnih preizkusov na dan max? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
555418 (4564) balocom

Več podobnih tem