» »

Iz poklicne na splošno maturo

Iz poklicne na splošno maturo

Cizimizi ::

Odločil sem se da bi rad izpopolnil poklicno maturo v splošno tako, da bi dokončal še 5. predmet (matematiko).
Kolikor vem imam na voljo se udeliežiti "priprave na maturo", vendar nisem prepričan, če je to najboljša ideja. Malo sem si prebral o njej in ugotovil da "priprave na maturo" obsegajo vse predmete potrebne za opravljanje splošne mature, ter da je udeležitev predmetov obvezna.
Ne vem, a to zdaj pomeni, da moram se udeležiti vse predmete čeprav rabim samo enege za splošno maturo?
Piše tudi, da priprave trajajo celo leto in me zanima, če kdo ve ali se vsi predmeti odvijajo hkrati čez cel let, ali pa trajo 1-3 predmeti skupaj par mesecev in nato naslednjih 1-3?
Sprašujem ker ne bi rad zapravil celega leta samo za učenje enega predmeta.

Zanima me tudi, če mora imeti šola odelek za izobraževanje odraslih, da imaš možnost se pri njih vpisat na "priprave"?

PINki ::

Za letošnji spomladanski rok si prepozen. Morda greš lahko opravljati 5. predmet na jesenski rok, če že kaj znaš. Drugače se tej pripravi skozi celo leto reče maturitetni tečaj. Če boš delal samo 5. predmet pouk ni obvezen in obiskuješ samo predmet, ki ga boš opravljal. MT ni možen na vseh šolah. V Ljubljani ga ponujata Moste in Aškerčeva, če se ne motim. Dobiš urnik s petimi predmeti in vsak dan obiskuješ pouk (saj je potrebno stlačiti štiri leta v eno).

Cizimizi ::

Če se odločim da ne grem na maturitetni tečaj (učim doma), kje bi pa potem se lahko prijavil na maturo?
Na eni od teh dveh šol?

PINki ::

Da. Na soli se vpises in izpolnis prijavnico za opravljanje 5. predmeta iz splosne mature.
Ne vem kako se sam mislis nauciti matematiko za vsa 4 leta gimnazije? Ni to kar tako...

Cizimizi ::

Moja teta je profesor matematike tako da bo že nekaj :)

kr1ženska ::

Če se vpišeš samo na peti predmet, moraš prav tako redno hoditi na "predavanja" tega predmeta. Izgleda isto kot v srednji šoli. Preverjajo prisotnost, dajajo domače naloge, ki so obvezne, napovedano/nenapovedano spraševanje, kontrolne naloge ... Na koncu leta moraš biti pozitiven, drugače imaš popraveni izpit in ne moreš na maturo oziroma na peti predmet.

Dajo pa vse "učence" v isti razred ne glede na starost in ne glede na to ali delaš samo peti predmet ali cel maturitetni tečaj.

Posamezen predmet imaš čez vse leto, 1-3x na teden po 1-2h.

bluefish ::

Cizimizi je izjavil:

Moja teta je profesor matematike tako da bo že nekaj :)
Se bo lahko s tabo ukvarjala nekajkrat tedensko? Dvomim.

PINki ::

kr1ženska je izjavil:

Če se vpišeš samo na peti predmet, moraš prav tako redno hoditi na "predavanja" tega predmeta. Izgleda isto kot v srednji šoli. Preverjajo prisotnost, dajajo domače naloge, ki so obvezne, napovedano/nenapovedano spraševanje, kontrolne naloge ... Na koncu leta moraš biti pozitiven, drugače imaš popraveni izpit in ne moreš na maturo oziroma na peti predmet.

Dajo pa vse "učence" v isti razred ne glede na starost in ne glede na to ali delaš samo peti predmet ali cel maturitetni tečaj.

Posamezen predmet imaš čez vse leto, 1-3x na teden po 1-2h.

Mislim da se motis. Pozitiven moras biti, ce bos opravljal celo maturo. Ustnih sprasevanj prav tako ni in za domace naloge se profesorji ne menijo kaj prevec, ce jih nimas. Najbolj ziher je se vedno, da se z nekom na soli posvetujes o tem. Za peti predmet se mi pa zdi, da je prisotnost neobvezna.

kr1ženska ::

PINki je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Če se vpišeš samo na peti predmet, moraš prav tako redno hoditi na "predavanja" tega predmeta. Izgleda isto kot v srednji šoli. Preverjajo prisotnost, dajajo domače naloge, ki so obvezne, napovedano/nenapovedano spraševanje, kontrolne naloge ... Na koncu leta moraš biti pozitiven, drugače imaš popraveni izpit in ne moreš na maturo oziroma na peti predmet.

Dajo pa vse "učence" v isti razred ne glede na starost in ne glede na to ali delaš samo peti predmet ali cel maturitetni tečaj.

Posamezen predmet imaš čez vse leto, 1-3x na teden po 1-2h.

Mislim da se motis. Pozitiven moras biti, ce bos opravljal celo maturo. Ustnih sprasevanj prav tako ni in za domace naloge se profesorji ne menijo kaj prevec, ce jih nimas. Najbolj ziher je se vedno, da se z nekom na soli posvetujes o tem. Za peti predmet se mi pa zdi, da je prisotnost neobvezna.


Jaz sem delala peti predmet pred 4leti. Če to ne drži, potem so ali mene nafarbal ali pa so se pravila spremenila.
Je pa možno, da so prisotnost in domače naloge ponekod obvezna in ponekod ne. Odvisno od šole na kateri opravljaš peti predmet. Pozanimaj se.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanje naprej

Oddelek: Loža
112844 (2382) xmetallic
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123542 (3251) St235
»

Srednja šola

Oddelek: Šola
263868 (2971) lebdim
»

matura, maturitetni tečaj, peti predmet, ...

Oddelek: Šola
64177 (3730) black ice
»

ponavljanje poklicne mature

Oddelek: Šola
154207 (4011) frenk

Več podobnih tem