» »

Kakšen računalniški program bi vam trenutno prišel prav

Kakšen računalniški program bi vam trenutno prišel prav

kuall ::

Tole temo ustvarjam zato, da bom sem pisal, kaj bi meni trenutno koristilo, pa še ne obstaja.

- Iskanje po youtube videih po vsebini, da bi lahko naprimer našel video ženske, ki kuha in zraven govori nežno. Dobro za pred spanjem.
Za to rabiš umetno inteligenco, ki zna zazanat žensko in ki zna zaznat da kuha in ki zna prepoznat, da govori nežno, da ni kake muzke v podlagi ali kaj podobnega.

- Priporočanje dobre glasbe glede na vse kar sem poslušal in mi je bilo dobro.
Poslušal bi pesmi in rekel: tole je pa dobro, program bi si to zapomnil (al pa še bolje če bi lahko zaznal moje užitke v možganih direktno) in bi poiskal podobno muziko na internetu.
Drugi korak bi pa bil, da bi sam ustvaril novo muzko, ki bi bila podobna tej. To ni tako nemogoče, kot se sliši.

- Isto kot za priporočanje muzke bi bilo za filme, knjige in ostale umetnosti.

- Če gremo še dlje bi lahko program enostavno vprašal? Kaj naj počenm da bom najbolj užival. Možgani vseh ljudi bi bili priklopljeni na internet, kjer bi nek program analiziral vse užitke vseh ljudi in analiziral njihove vzroke in priporočal ljudem, kaj morajo počet da bodo najbolj užival. Pol pa ko bi se odločal za nekaj bi ti program javil, koliko užitka ali negativnih čustev ti bo tisto povzročilo, glede na izkušnje ostalih ljudi.
Ok to je že malo znanstvena fantastika, ampak bo sigurno enkrat obstajalo, če bo človeštvo obstajalo še milijon let recimo.

- Še ena znanstvena fantastiak bi bil program, ki bi združil najbolj kompatibilne ljudi.
Ker zdaj imaš velike probleme z ločitvami in osamljenimi ljudmi.
Če dva človeka isto razmišljata bosta že ostala skupaj in uživala v svoji družbi.
Jaz sem se velikokrat vprašal kako bi bilo, če bi našel nekoga, ki popolnoma enako razmišlja kot jaz.

- Ok rabil bi še program, ki bi me znal narediti nesmrtnega in pozdraviti bolezni mojih staršev, itak.

To so vsi programi, ki rabijo umetno inteligenco.
Ostalih programov pa ne rabim, ker so nepomembni. Fak da se je za en spletni brskalnik firefox ali chrome porabi 2 do 3 tisoč let dela enega človeka? To ne moreš verjet. Koliko let je šlo v nič.

SaXsIm ::

Narobe razmišljaš. Pri izdelavi enega brskalnika ni šlo 2 - 3 tisoč let v nič. Če misliš, da je možno se na neki točki odločiti in delati samo advanced stvari in vse resurse usmeriti v to - ne bo šlo. Potrebno se je zadev lotevati sistematično, hkrati se stvari za sproti odkrivajo, prav tako se pri manjših in po tvojem mnenju manj pomembnejših projektih ustvarjajo rešitve, ki so večkrat tudi uporabne v naprednejših projektih. Pa da ne omenjamo, da Google kot tak precej vlaga v AI.

Sicer pa, moje mnenje glede tvojih potreb je, da če za vse te zadeve potrebuješ software, je brezveze živeti takšno življenje. Po mojem mnenju je smisel življenja ravno v takšnih stvareh - da si najdeš partnerja, da odkrivaš stvari, ki so ti všeč, in se pri vsem tem srečuješ s preprekami, zaradi česar potem tudi bolj ceniš doseženo. Pač, that's life.
Ne moreš vedno samo uživati - to je tako kot droga. Če si ves čas podvržen užitkom, potem se njihova učinkovitost zmanjša in potrebuješ vedno večje užitke. To pa vsi vemo kam vodi.
SaXsIm

napsy ::

Js bi sam citiral:
A complex system that works is invariably found to have evolved from a simple system that worked. A complex system designed from scratch never works and cannot be patched up to make it work. You have to start over with a working simple system. - John Gall (1975, p.71)

leti pa predvsem na tiste ocitke o firefoxu ipd.

Programiranje UI zdalec ni tako enostavno in ti problemi, ki jih nastevas kuall so precej zapleteni
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

kuall ::

Vem da so kompleksni in po moje jih ne bo še lep čas, še nekaj sto let. Pač ustrelil sem moje trenutne potrebe po programih. Ne rabim še enega brskalnika, za katerega bodo porabili 3000 let. Itak da boš razvil nekatera orodja, dobil delovno disciplino in podobno pri takih projektih, pa še plačan boš. Amapk vseeno je mau prehuda, da ljudje vedno znova in znova pišejo iste programe, ko je pa toliko zanimivih projektov nerešenih. Meni se nikoli ni dalo pisat nečesa, kar je že nekdo naredil, zbije mi motivacijo. Na nesrečo imam to srečo, da moram ravno to delat za denar.

Imapš naprimer tistega programerja, ki je razvil jQuery. To je bilo nekaj novega in uporabnega. In zdaj spet dela nekaj novega, program, ki bo prepoznaval podobnost slik. Take ljudi rabimo.

technolog ::

Pomemben projekt bi bil slovenski črkovalnik in preverjanje slovnice, s poudarkom na velikih začetnicah. Tega še ni, pa se zelo rabi. Seveda je treba povedat, da v tem nekega velikega profita ni.

Potem bi lahko zadevo avtomatsko pognal na slo-techu in popravli taka skrupucala, kot na primer tole:

prevozil rdečo, policaj ustavu, plaču bom 125 eur

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Velikega profita ni v tem ker tega noben normalen človek ne rabi, razen kakšen internet troll se rad posluži te cenene fore za diskreditacijo sogovornika.
Sicer pa kar navalite trolli, saj se moram itak nekako spravit iz tega foruma.

napsy ::

kuall, potem je dovolj sam en OS, en brskalnik, en word processor, itd ... po tvoji logiki?
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

technolog ::

O, seveda se rabi, ker je šlo ravnokar par miljonov evropskih sredstev za paket pripomočkov za slovenski jezik (stavčna analiza, besedna analiza, korpusi, itd..)

Žaljivo je, da daješ v nič leta razvoja googlovih inženirjev. Brskalnik Chromium je biser tehnološkega razvoja. Že samo če pogledaš V8 javascript engine, s katerim javascript skoraj doseže hitrost C kode. To so taki projekti, ki jih povprečen programer niti ne razume v vsej svoji kompleksnosti.

Kar se pa tiče tvojih idej, polovica jih že obstaja (dejansko izvedenih v produkciji), druga polovica pa si zasluži en WTF.

Nej omenim portal za matchanje ljudi, okCupid. Tam imaš tako, da moški in ženske odgovarjajo na določena vprašanja, potem pa jih nek AI algoritem pomatcha tako, da izračuna procent kompatibilnosti.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

"leta razvoja"
raje to spremeni v "2000 let razvoja". :)
Se zavedaš kaj je to? To je 25 polnih življenj porabljenih samo za to.
Jaz bi raje pretrpel s firefoxom ker deluje čist ok, kot da bi vložil toliko denarja v brskalnik, ki je čisto enak, kaj je pravzrav drugače na njem? Da je malo hitrejši?
Če se vam da le, meni se ne. Niti se mi ne da prerekat tukaj zdaj.

napsy ::

kuall, ti trollas, povej kaj oprejemljivega ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

Saj sem te vprašal konkretno vprašanje, kaj je toliko boljšega na Google Chrome, a se je splačalo zafurat 25 življenj za to? Pa mi zgleda nisi zmožen odgovorit.

Yacked2 ::

Tisti glede filmov in knjig (deluje na enak princip). Uporabnik vsak pogledan film ovrednosti z oceno od 1 do 10. Več filmov, kot bi ocenil bolj pravilna bi bila ocena. Program pa bi za pogledan filem iz http://www.imdb.com/ potegnil podatke o filmu (dolžina, zvrst, oznake) in nato primerjal. Če bi bilo veliko akcijskih filmov, bi ti program predlagal akcijske filme, ki so jih ostali uporabniki tega programa označili za najboljšega. Seveda za delovanje potrebuješ čim več uporabnikov.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

napsy ::

chrome ima zelo dober, GPU pospesen rendering pipeline, tabi in vstavki so loceni po procesih, njihov JS VM je mislim da trenutno najhitrejsi od vseh ostalih VM-jev. Ce hoces konkretne dokaze malo pogooglaj in ne bit tolk ignoranten. Sam pogon (tisto kar je se ostalo od WebKit) je precej lepo napisan. Vem pa zato, ker se tudi sam sluzbeno precej ukvarjam z WebKit in sem tudi tu pa tam naredil patche zanj.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

kuall ::

Kaj pa za uporabnike? Jaz ne opazim nobene razlike med firefox in chrome, mogoče malce hitrejš chrome ampak mi to dol visi.

Ales ::

kuall je izjavil:

Imapš naprimer tistega programerja, ki je razvil jQuery. To je bilo nekaj novega in uporabnega. In zdaj spet dela nekaj novega, program, ki bo prepoznaval podobnost slik. Take ljudi rabimo.

Narobe sklepaš, da je bil jQuery nekaj novega, sploh pa ni bil prvi na tem področju.

Preberi npr. kaj o prototype.js in script.aculo.us, poglej članke o JS iz obdobja, ko jQuery še ni obstajal, potem iz obdobja, ko se je jQuery še boril za prevlado z drugimi knjižnicami, na koncu pa poglej kje je prototype.js zdaj...

Dejstvo je, da v svetu programske opreme, sploh odprtokodne, velja boj za preživetje, podobno, kot v naravi. Brez drugih JS knjižnic, ki so mu bile oz. so mu še konkurenca, jQuery ne bi bil niti približno tak, kot je danes. Mogoče sploh ne bi obstajal.

In ko ga enkrat povozi drugačen pristop in neka druga knjižnica ali CSS framework, pa se čez par let pozabi, da je sploh kdaj bil v uporabi... kaj pa potem? Bo razvoj jQuerja kar naenkrat izguba časa?

Kaj ko nekdo na Slo-techu odpre temo v smislu "Angular.js je zakon, zakaj modeli kurijo vsa ta programerska leta za xxxx.nnnnn??" Ali pa "Zakaj je kromanjonec tisoče let tolkel po podivjanem mamutu s kamnom, če pa je lažje ujet udomačeno kravo na pašniku?"

Ker brez protoype.je ne bi bilo jQuerja, brez kromanjonca ne bi bilo kmetije, brez Mosaica ne bi bilo Netscape Navigatorja, brez IE 6 ne bi bilo Mozille, brez KHTML/KJS-ja ne bi bilo WebKita... in če slučajno Chrome oz. Chromium postane monopolist ali pa če se Mozilla do konca proda marketingašem, bo slej ko prej prišel nov brskalnik ali pa naslednji fork.

Čim večja raznovrstnost in raznolikost živalskih / programskih vrst je zagotovilo za razvoj in napredek. In pa odprta koda / prost genom ;)

kuall ::

Ok imaš point.
Noben ni pa tegale omenil: Chrome so šli pisat ker imajo dnar in ker je web v razcvetu (smo šele na začetku) in se jim bo sigurno izplačalo. Posel.

napsy ::

kuall, posledicno to za uporabnike pomeni bolj odzi en browser, ce se plugin al pa stran sesuje, se ti sesujesam tab ki gosti stran, napreden JS JVM pomeni tudi hitrejse izvajanje skript (ce ti ugaja dumbing down, bolj odzivne is hitre strani). Ce to ni selling point ... ja valda da ni google zarad dobrega srca sel razvijat svoj browser, doh. Predvsem pa, vzel je ze narejeno in prilagodil.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Rias Gremory ::

Ostalih programov pa ne rabim, ker so nepomembni. Fak da se je za en spletni brskalnik firefox ali chrome porabi 2 do 3 tisoč let dela enega človeka? To ne moreš verjet. Koliko let je šlo v nič.

To je zelo ozkogledno in ignorantno. To ni kul.

AFAIK se je ob tem popravilo še veliko drugih stvari (under the hood), ki so lahko doprinesle nove popravke tudi v drugih področjih. Lahko je nekdo odkril bug v programskem jeziku ali pa npr. v algoritmu za šifriranje, ki ga uporablja več brskalnikov/programov.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bootstrap - dropdown

Oddelek: Izdelava spletišč
81492 (1218) kornilov
»

[PHP] no refresh

Oddelek: Programiranje
202325 (1830) alexa-lol
»

PHP koda v jQuery

Oddelek: Izdelava spletišč
71411 (1223) keworkian
»

Izpis XML-ja z JS

Oddelek: Izdelava spletišč
81501 (1444) gnomee
»

Chrome Web Store predstavljen, Chrome 9 novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4112244 (10437) PARTyZAN

Več podobnih tem