» »

PHP koda v jQuery

PHP koda v jQuery

uporabniik ::

Zanima me kako lahko vljučim php v jquery. Namreč imam stikalo on/off in ko se stikalo da na off se v bazi spremeni vrednost in obratno tukaj je del kode s katero prikažem če je on ali off.

if(button == 'off'){ $('.switch').css('background-position', 'right'); 
	if($(this).is(':checked')) {
		//primer php kode
	}
}
if(button == 'on'){ $('.switch').css('background-position', 'left'); 
	if($(this).is(':checked')) { 
		//primer php kode
	}
}


Sedaj pa kako bi lahko dal mysql_query v jquery npr. ko kliknem na on se v bazi posodobi naka vrednost na on.

Hvala

carota ::

jQuery se izvaja na clientu/browserju, PHP pa na serverju. Iz JavaScripta lahko pošlješ AJAX request na server, npr. pokličeš StatusChange.php s parametrom On/Off. V slednjem vzameš parameter in updejtaš bazo z njim. Če akcija uspe, ti to sporoči in potem updejtaš še svoj gumb.

Poglej jQuery.ajax.

Upam, da uporabljaš PDO.

In uredi JavaScript po kakšnem coding standardu, npr. Googlovem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Looooooka ::

Internet Explorer's Conditional Comments:no

Ne uporabljaj nobenih navodil z googla.
To ni standard. To so navodila, kako dvignit stevilo uporabnikov chroma :D
Se posebej ce slucajno uporabljas kaksen editor, ki se celo drzi "standardov".

Netrunner ::

PHP ne moreš vključit v Jquery, lahko rezultat PHPja uporabiš v Jquery kodi ali z Jquery-jem kličeš PHP z pomočjo Ajax-a

Za tvoj primer z PHPjem določiš začetno stanje, nato z Jquer-jem spreminjaš prikaz on/off na strani in z pomočjo ajaxa še spremeniš stanje v bazi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

carota ::

Looooooka je izjavil:

Internet Explorer's Conditional Comments:no

Ne uporabljaj nobenih navodil z googla.
To ni standard. To so navodila, kako dvignit stevilo uporabnikov chroma :D
Se posebej ce slucajno uporabljas kaksen editor, ki se celo drzi "standardov".

Prav imaš, narobe sem se izrazil, ni "coding standard" tembeč "coding style". Sorry.

Google odsvetuje uporabo posebnih pogojev za handlanje Internet Explorerja, ker se ta ne drži nobenih dogovorov in je bil vedno pain in the ass za web developerje. Ni treba uporabljat ravno Chrome-a, imaš tudi druge browserje.

Niti se ni treba držati ravno Googlovega, nevedel sem ga kot primer. Tukaj je coding style, ki ga uporablja jQuery.

blackbfm ::

webkit je trenutno top zadeva, imaš pokrite pcje, androide ter ios..za firefox se še splača malo potrudit, za ie pa bv, boljše je spisat navodila kako se inštalira drug browser kot pa delat neke workarounde:))

carota ::

blackbfm je izjavil:

webkit je trenutno top zadeva, imaš pokrite pcje, androide ter ios..za firefox se še splača malo potrudit, za ie pa bv, boljše je spisat navodila kako se inštalira drug browser kot pa delat neke workarounde:))

Malo offtopic, a ravnokar sem dobil po mailu prošnjo za pomoč od prijatelja, ki mu FB pravi "Javascript is disabled on your browser. Please enable JavaScript or upgrade to a Javascript -capable browser to use Facebook?". Točno to sem mu svetoval kar praviš, naj uporablja pravi browser, ne IE-ja.

keworkian ::

carota je izjavil:

blackbfm je izjavil:

webkit je trenutno top zadeva, imaš pokrite pcje, androide ter ios..za firefox se še splača malo potrudit, za ie pa bv, boljše je spisat navodila kako se inštalira drug browser kot pa delat neke workarounde:))

Malo offtopic, a ravnokar sem dobil po mailu prošnjo za pomoč od prijatelja, ki mu FB pravi "Javascript is disabled on your browser. Please enable JavaScript or upgrade to a Javascript -capable browser to use Facebook?". Točno to sem mu svetoval kar praviš, naj uporablja pravi browser, ne IE-ja.


Če še JS ne zna usposobit na IE, dvomim da je sposobn si inštalirat drug browser.
Obscenities in B-Flat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8710529 (9267) lisjak
»

Spletne urice: Nevsiljiv JavaScript

Oddelek: Novice / Kiberpipa
173434 (1370) root987
»

Chrome Web Store predstavljen, Chrome 9 novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4112339 (10532) PARTyZAN
»

linkanje med div-i?

Oddelek: Izdelava spletišč
141520 (1338) MrBrdo
»

Pošiljanje podatkov - Ajax (post) v php file

Oddelek: Izdelava spletišč
162478 (2301) Lion29

Več podobnih tem