» »

kreatin /navade

kreatin /navade

rokomet<3 ::

zivjo!
zanima me ali lahko kreatin zauzijes kadar koli po vadbi ter treningu ali se moras ravnati navodil,ki so predpisana?
hvala LP...

Uros!no ::

Ne skrbi, težko ga boš zaužil preveč. Če ga boš, boš ga izločil z urinom.

Odvisno od plana, ki ga imaš. Ni neke univerzalne doze, ki bi ustrezala kar vsem potrebam.

zee ::

Navodil se je potrebno drzati zato, da je kolicina kreatina v misicah visoka takrat, ko je potreba (tik pred treningom). Ce imas na primer veliko kreatina v misicah, ko gres spat, ti to ne pomaga prav nic.

Vec kot 5 g/dan ni treba jemat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Preveč kreatina je dejansko lahko slabo, ker ti ga more telo prečistiti in izločiti. Pa na vsakih nekaj mesecev rabiš pavzo od jemanja, da se telo ne navadi in neha proizvajati lastni kreatin.

einstein :P ::

rokomet<3 je izjavil:

zivjo!
zanima me ali lahko kreatin zauzijes kadar koli po vadbi ter treningu ali se moras ravnati navodil,ki so predpisana?
hvala LP...


Ne zauživaš nobenih dodatkov kadarkoli.

Predlagam, da se ne zgleduješ po drugih športnikih/bodibuilderjih, ki se bašejo s temi dodatki, ker to ni dobro niti za telo, niti ni kul način vadbe. Voda je vse, kar rabiš, pa zdrave obroke z veliko sadja in zelenjave.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

b00mer ::

Vzemi kreatin, kul zadeva.

Ce mas obicn monohidrat pol jemles 2x po 1 zlicko. Ponavadi na tesce in pred treningom.

Blum ::

Uros!no je izjavil:

Ne skrbi, težko ga boš zaužil preveč. Če ga boš, boš ga izločil z urinom.

Ledvice bodo pa trpele...

alexa-lol ::

Kreatin je tko...
1 mesec na, 1 da se spucaš - še dopustno
2 meseca na, 1 mesec da se spucaš - zgornja meja

Pri kreatinu ledvice delajo overtime zato ni zdravo če ga jemlješ non-stop.

Sicer kreatin dobiš tudi z normalno prehrano ampak ne takih količin.

Probaj 1 mesec pa potem 2 meseca ne, pa pij veliko vode. Ne 10 litrov na dan, ampak probaj 2 litra več kot zdaj, itak pa vidiš če ima telo dovolj vode da se znebi vseh ostankov metabolizma.

Če je dieta in vadba slaba ti tudi kreatin ne more veliko pomagati, ti da pa večjo moč kar je dvorezen meč sploh če si začetnik.

Če si ravno vstal iz kavča in misliš dvigovati 100kg na benchu pazi na to da moč mišic na začetku raste dokaj hitro, ne pa tudi moč kit, ki držijo mišice pripete na kosti.

Počasi se daleč pride.

first_line ::

In bo še eden več v vrsti za presaditev ledvic.
Ne pozabi zdravnici omeniti da si jemal kreatin, da te bojo dali na isto čakalno vrsto kot alkoholike, ne da bo kakšen otrok za tabo v vrsti stal in se boš hinavsko nasmihal.

Uros!no ::

Glede na odgovore, ki si ti jih podali raje preberi kak namenski forum. Preden "umreš" ob jemanju creatina.

Zheegec ::

Uros!no je izjavil:

Glede na odgovore, ki si ti jih podali raje preberi kak namenski forum. Preden "umreš" ob jemanju creatina.

Mogoče pa ne je mesa, ane? Kar bi pomenilo, da ne jemlje kreatina.

Relanium ::

Vedno znova se sprašujem, zakaj je tako fino jemat vse mogoče dodatke.
Zato ker so pač zelo dober biznis zgleda, obljubljajo velike pridobitve za malo dela, ljudje smo pač po naravi leni in hočemo imeti dobro telo zdaj in takoj. Neki pa tud ker smo ovce in moramo jemat kar drugi jemljejo ki so pod enakim vplivom. Že samo branje te hitro vzpodbudi k jemanju kreatina.

Pa še nihče ni ratal bodybuilder v 1 mesecu.

Skratka, z normalno hrano (izbriši čipse, mcdonalds in ostalo) ter z dolgoročno vztrajnostjo se na dolgi rok še najdlje pride in tudi najbolj zdravo je.

Zapomnite si že enkrat:
To ni nekaj kar narediš!
To je nekaj, kar ti mora bit način življenja!

Rezultati pa hočeš nočeš pridejo sami od sebe.
Tud ko sm še hodu na trening za borilne, nisem nič spreminjal jedilnika, ampak po pol leta ves začuden začnem opazovat svoje malo bolj mišičaste noge.
Pa mi noge niso nikoli bile nek cilj, takrat mi je bil cilj čisto nekaj drugega.
Je pa noro dober občutek ko jih opaziš :D

Tist ki se trudi samo zarad izgleda in da ga bojo ženske imele rajši,
ter je vse te dodatke ker je pač fajn in kul in pospešujejo vse skupaj....
... tisti pa itak jebe sam sebe v glavo (in svoje telo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

goldenratio ::

KREATIN in moje mneje

1) ja Kreatin ti poveča mišični volumen in hitrost ATP, za bolj učinkovito vadbo, se ga najde v rdečem mesu in je neškodljiv

2)če ti je hitro vroče, ti bo ob kreatinu "teklo"

3)če imaš kratke sklepe in si "močne postave" boš kot sod

4) če si vitke/močne atletke postave ali suh boš videl čudeže od kreatina in boš imel samo pozitivo od njega

alexa-lol ::

goldenratio je izjavil:

KREATIN in moje mneje

1) ja Kreatin ti poveča mišični volumen in hitrost ATP, za bolj učinkovito vadbo, se ga najde v rdečem mesu in je neškodljiv

2)če ti je hitro vroče, ti bo ob kreatinu "teklo"

3)če imaš kratke sklepe in si "močne postave" boš kot sod

4) če si vitke/močne atletke postave ali suh boš videl čudeže od kreatina in boš imel samo pozitivo od njega


Kreatin pač zadržuje/veže vodo in če si debel boš videti še bolj debel, ob tem se bodo sicer povečale tudi mišice a se pač ne bo videlo.

Nobenemu ne bodo odpovedale ledvice če bo en mesec jemal kreatin. Je veliko večja verjetnost da odpovejo če se ga vsak vikend do nezavesti napiješ.

Po moje je kreatin bolj smiselen če si na zgubljanju maščobe ker takrat ti moč pada ker znižaš hidrate.

Tomaž ::

Jaz vzamem 5g kreatin 30min pred vadbo (tako kot piše v navodilih). Treba je piti vodo med treningom, ker se veže z vodo. Jaz sem bil suhe narave in lahko povem, da mi je z pomočjo dodatkov in seveda fitnesom (najmajn 1h na dan) uspelo zelo povečati mišično maso ter moč. Brez tega se moja teža ni spreminjala. Seveda, ko nisem treniral tega nisem jemal.

To je samo DODATEK k prehrani. Potrebno še je tudi zaužiti dovolj druge hrane. Vsi bodybuilderji, ki se profesjonalno z tem ukvarjajo ne jemljejo samo dodatkov ampak tudi zaužijejo veliko količino različne hrane.

Assass1n ::

Kreatin je super in se pozna, sam sem suh in imam brez kreatina 68kg na njem pa prilezem na 72. Jemlem ga dve leti vendar samo kaksne 3 mesece dec-feb potem pa neham in spet isto na sezono "mase". Moč gre gor, raven bendž iz 70 na 80kg, ročke na ravnem bendžu iz 30 na 34kg, počep iz 90 na 100, deadlift iz 100 na 130...
Malo je ziher v glavi ter zima ker si bolj spočit, ker si čez dan bolj noter ampak vseeno. Hodim pa na fitnes dobre dve leti, vsaj 5x na teden za uro in pol+ iz tem da sva vedno dva in se zato malo zavleče. Sedaj smo trije hodimo redno vsak dan pa je trening tam 90min.
Imam pa problem, ker imam drugače prehrano "vpizdi" in ne jem pravilno 3 obroke na dan brez zajtrka, ker se ne morem navadit, pa tud ne da se mi skos kuhat pa jest...ker mi ne paše. Bo pa treba nekaj v to smer ukrent, ker vidim da ni to to..
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

first_line ::

Ja itak, od kreatina si ful nabildal :))
Prof. bilderji ne jemljejo kreatina, ker se jim zdi brez veze nekaj filat vodo v celice, če morajo biti na tekmi izrezani.
Kreatin je za male kekce, ki mislijo da bojo ratali Švarcenegerji. Sej bojo, operacijo na srcu bojo imeli tko kot Švarci.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Assass1n ()

alexa-lol ::

Prehrano maš slabo. Trening konkreten (5 x 90min), prehrana pa kot za piščanca.

Koliko kcal poješ na dan? Koliko g B?

shadeT ::

einstein :P je izjavil:

rokomet<3 je izjavil:

zivjo!
zanima me ali lahko kreatin zauzijes kadar koli po vadbi ter treningu ali se moras ravnati navodil,ki so predpisana?
hvala LP...


Ne zauživaš nobenih dodatkov kadarkoli.

Predlagam, da se ne zgleduješ po drugih športnikih/bodibuilderjih, ki se bašejo s temi dodatki, ker to ni dobro niti za telo, niti ni kul način vadbe. Voda je vse, kar rabiš, pa zdrave obroke z veliko sadja in zelenjave.


Točno tako! Sam se užival na tone športne prehrane. Ogromno denarja zapravil. Uničil si ogromno zdravja, ampak ne morem tega spremeniti. Sem pa sedaj sadjejedec in ne uživam nič drugega kot sadje 24/7. Treniram lahko še pogosteje, počasi prihajam na iste obtežitve kot sem jih dvigoval prej (3 mesece sem imel pavze in je vse padlo dol seveda).

Škoda ker reklame tako močno vplivajo na nas. Name so 200% in sem VSE kupil kar je bilo oglaševano...

gost987 ::

Pot do uspeha je hard trening pa zdrava prehrana (brez pretiravanja v katero koli smer).

Assass1n ::

Če bi imel prehrano tako kot jo imajo piščanci bi imel zdele 100kg :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

rokomet<3 ::

NAJLEPSA HVALA ZA USE ODGOVORE

BC3 ::

a je kakšna razlika med kreatinom v vrečkah in kapsulah?
namreč kupil sem kapsule, ki so prevelike, da bi jih pogoltnil in bi raje stresel prašek v kozarec in popil z vodo...

FTad ::

ni razlike. Odvisno je samo od kolicine, ki jih kapsula vsebuje. za eno cajno zlicko pred treningom naj ga bo.

Avenger ::

Kot so že omenili, je treba pazit na odvajanje odvečnega kreatina s dovolj veliko količino vode. In tu je potencial, da ti neškodljivi dodatki škodujejo - moraš se dovolj disciplinirat, da glede na vnos raznih snovi v telo, tudi popolnoma naravnih, kot je meso, popiješ zares dovolj vode, in obenem poješ dovolj zelenjave, da ne zakisaš telesa, ali ne omogočiš, da se vse odpadne snovi odplaknejo. Drugače kreatin sploh ni problematičen in ga načeloma ne moreš predozirat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kreatin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614632 (14041) jype
»

Creatin-se lahko natrga mišica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417282 (15079) gendale
»

Proteini

Oddelek: Loža
184198 (3303) poweroff
»

Kako povečat apetit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7119093 (16436) Adrijan0
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620829 (16766) Saladin

Več podobnih tem