» »

Iz DolbyDigital oz. ProLogic v DTS

Iz DolbyDigital oz. ProLogic v DTS

MaStr ::

Pozdravljeni!

Kot že naslov pove, bi DD-ProLogic rad upgradal v DTS pri že obstoječih komponentah:
- TV: SHARP LC40LE700EV ( http://www.adriatiko.com/LED-televizor-... )
- Receiver: PIONEER VSX-1016V ( http://www.pioneer.eu/uk/products/archi... )
- PC: TOSHIBA Satellite C855-128 ( http://www.toshiba.co.il/en/laptops/sat... )
- SiolBox


Ker je DVD/CD doba praktično minila, imam vso zalogo filmov in glasbe shranjene na kompu ter na zunanjih trdih diskih, do SiolBoxa pa jih nato brezžično prenesem s pomočjo programa TVersity.
SiolBox je na TV priklopljen z HDMI kablom, iz TV pa gre na receiver optika.
Kaj moram še storiti (če sploh lahko), da pridem do DTS?
Ali se sploh splača?

MaStr ::

Res nihče ne ve?

klemenSLO ::

hm...pomoje prez SW pretvarjanja ne bo šlo.... oziroma vsaj jst ne poznam 'komponente' ki bi ti 'on the fly' pretvarjala format ko gledaš (poslušaš) film...
določeni predvajalniki znajo 'downgrejdat' recimo iz DTS v AC3 , kontra pa res nism slišal...

recimo program za pretvarjanje bi lahko bil tale: http://www.videohelp.com/tools/Surcode
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

MaStr ::

Hm, ja, sem izpustil en pomemben podatek.
Filmov, ki že imajo DTS mi noče predvajati. Slika je normalna, zvoka pa od nikoder.

Je možno, da TV ne podpira tega zvočnega zapisa? Na zgoraj omenjenem PC-ju mi BS player predvaja zvok in sliko b.p..
Moram kaj spremeniti pri sami povezavi?

LP

Anney ::

Ti bi rad iz računalnika na TV gledal filme z DTS, če prav razumem, ali preko SiolBoxa?

Če je tako, priklopi Hdmi1 (računalnik) in Hdmi2 (Siol box) direkt v hdmi in na reciverju, potem pa greš z Hdmi out v TV (reciver bo zvok zadržal, sliko pa poslal naprej). Tako boš lahko predvajal vse v originalnem zapisu audia preko reciverja, na TV bo šla samo slika. Seveda mora reciver podpirati video in audio passthrough čez HDMI.

libreus ::

MaStr, si poskusil z DLNA programom Serviio?

Meni dela odlično! Tako DTS kot Dolby na Onkyo recieverju.

MaStr ::

Anney je izjavil:

Ti bi rad iz računalnika na TV gledal filme z DTS, če prav razumem, ali preko SiolBoxa?

Če je tako, priklopi Hdmi1 (računalnik) in Hdmi2 (Siol box) direkt v hdmi in na reciverju, potem pa greš z Hdmi out v TV (reciver bo zvok zadržal, sliko pa poslal naprej). Tako boš lahko predvajal vse v originalnem zapisu audia preko reciverja, na TV bo šla samo slika. Seveda mora reciver podpirati video in audio passthrough čez HDMI.

MaStr je izjavil:

Ker je DVD/CD doba praktično minila, imam vso zalogo filmov in glasbe shranjene na kompu ter na zunanjih trdih diskih, do SiolBoxa pa jih nato brezžično prenesem s pomočjo programa TVersity.
SiolBox je na TV priklopljen z HDMI kablom, iz TV pa gre na receiver optika.

Če optiko povežem iz SiolBoxa na receiver bi potem teoretično moralo delovati?
Je brezžični prenos do SiolBoxa kakšna ovira?


libreus je izjavil:

MaStr, si poskusil z DLNA programom Serviio?

Meni dela odlično! Tako DTS kot Dolby na Onkyo recieverju.

Je ta program tako kot TVersity za predvajanje multimedia na SiolBox?
Bom najprej zgoraj omenjeno povezavo probal....
Poročam ;)

MaStr ::

Sem povezal SiolBox na receiver preko optike. Na S-Boxu sem (kot ze poprej) nastavil zvok na DD... Problem odpravljen. V bistvu prej sploh nisem imel DD zvoka, ampak navadni stereo oz. Dolby-ProLogic. Zdaj pa mi na receiverju lepo izpiše za kateri zvok gre.
V glavnem: razlika je več kot očitna. Me very happy :))

integral15 ::

A bi se prosm dalo dobit kak program ki bi se ga dalo dejansko potegnt iz neta pa da je free ne pa da je 100$+ ???????????

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikop 5.1 zvočnikov na tv

Oddelek: Strojna oprema
81659 (1598) Kocka
»

SiolBox - upgrade

Oddelek: Zvok in slika
51092 (777) Ganon
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112765 (2364) levaky
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6825021 (14034) ToniT
»

Povezava kabelske do TV-ja

Oddelek: Omrežja in internet
144308 (4150) Davidf1

Več podobnih tem