» »

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

levaky ::

LP!

Imam naslednjo konfiguracijo omrežja:
 Shema omrežja

Shema omrežja



Internet imam preko T2, televizijo pa preko siola. Siolov BOX je poleg set-top boxa lahko tudi DLNA client. Ker velikokrat pogledam kak film na TVju, bi rad omenjeni SiolBOX uporabil kot DLNA client, ki bi streamal iz DLNA serverja, ki se nahaja na lokalni mreži. Tako mi nebi bilo treba vedno znova priklapljat laptopa na TV in odpade potreba po nakupu ločenega playerja še za streaming.

Kar me trenutno moti je sama izvedba. Če bi imel tudi internet preko siola, je stvar precej simpl, saj siolbox zna priti do "TV signala" tudi, če se nahaja na lokalni mreži. Ampak bojim se, da to deluje samo, če si v siolovem omrežju, če bi pa preko T2 hotel dostopati na ta način pa verjetno ne gre(moram priznati, da še nisem poizkusil, ker je zvečer TV zaseden:)).

Ima kdo takšno konfiguracijo in mu deluje?
Če ne, kakšna ideja kako bi to lahko rešil?

MAtej

levaky ::

Ali bi po naslednjem scenarij šlo:
 T2 siol vlan

T2 siol vlan



Se pravi da dam Siolov modem in DLNA server na svoj VLAN in ga peljem na SiolBOX?
Potem moram samo še omejiti, da mi DLNA server servira samo na MAC od siol boxa oz. moram na firewallu zaprej promet, da ne more iz promet iz DLNA serverja nazaj na siolov modem...

MAtej

telexdell ::

SIOL box lahko priključiš s kablom in brezžično. Torej IPTV pusti na kablu, DLNA pa poveži preko WiFi, pa ne rabiš nič komplicirati.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

levaky ::

Imam Siol BOX S, ki, kolikor vem, nima Wifija...

Sicer sem pa tudi sam že našel tvojo opcijo na siolovem forumu...

Matej

levaky ::

Če bo kdo še imel podobno težavo...

Zgoraj narisana slikca celuje. Je bilo pa potrebno na NAS-u narediti še en interface in mu dodati IP iz istega omrežja, kot je SiolBOX. V mojem primeru:
IP: 10.80.16.234
Netmask: 255.255.0.0

Matej

Klemzz ::

Imam siol box s, brez wifija. Situacija je takšna, zyxel modem iz LAN1 (data) v router (dd-wrt) wan, modem LAN4 (video)v boxS. Zdej rad bi meu DLNA (plex server) na box-u. Če box priklopin na router dobi ip in DLNA dela lepo, vendar ne dobim ipja za TV. Prebrau sem že vse žive stvari in nikakor mi ne uspe nastavit, da bi box meu na routerju in predvajal tv.

black ice ::

Port na modemu na katerem je router daš na trunk?

Klemzz ::

Sem LAN1 dau na TRUNK, brez uspeha.

...:TOMI:... ::

levaky, zakaj nimaš samo enega ISP-ja? Po kakih tehnologijah imaš storitve? 2 optiki? Optika+xDSL? 2x xDSL?
Tomi

levaky ::

Tomi: t2 optika in siol dsl. Siol dsl tv+telefon imamo brezplacno, t2 pa uporabljamo, ker je optika poceni za 100/10 linijo.

meni stbar sedaj deluje, trunk port je bila resitev...

Pesimist ::

še dobro da si reko ker je poceni in ne ker rabiš :8)

levaky ::

Si pač to lahko privoščim. Eni popoldansko kavo, jaz pa 100/10 linijo. Ali jo rabim? Hja, šlo bi tudi 10/10, ampak je 100 le bolj na komot, ni se mi treba konstantno boriti z ostalimi člani, ki uporabljajo internet,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287730 (4546) Vaseer
»

Iz DolbyDigital oz. ProLogic v DTS

Oddelek: Zvok in slika
82258 (1814) integral15
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824657 (13670) ToniT
»

stream siol box

Oddelek: Pomoč in nasveti
183591 (3118) grga1975
»

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
95008 (4624) Zvezdica27

Več podobnih tem