» »

Led TV LG - težava s sliko.

Led TV LG - težava s sliko.

Starodavni ::

Pozdravljeni, rabim pomoč pri novem TV, ki so ga moji nabavili, predvsem me moti ena stvar - gibi in dogajanje likov ali stvari so (vsaj mojem očesu) opazno hitrejši in preveč ostri, kot so bili prej na analognem paketu in lcd tv-ju. Zdaj gledamo na digitalni shemi vse te programe.

TV je

LED TV LG 42LB630V

Podoben problem sem že opazil pri stricu, ki je pred 2 letoma kupil led tv, kateri ne vem, ampak ko sem gledal programe po njegovem tvju sem opazil da so filmi in serije v vseh programih imeli opzano hitrejše gibe likov med hojo. Tak nenaravno je zgledalo napram običajnem gibanju, še na računalniku je gibanje normalno. V tej digitalni shemi na led tv pa je kot da bi dobili 0.5x speed. Čemu?

Zakaj pride do tega, in kako to odpraviti.

Nastavitve slike naj bi bile Standardna - ni nobenega varčevalnega načina za elektriko (3 kategorije so - najmanj, srednja, visoka).

Hvala vam za odgovore.

Dr_M ::

Poisci funkcijo TruMotion in znizaj na minimum.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

delfinus ::

TruMotion na Off ali pa kot predlagajo v videu.
Tole precekiraj, okrog 5 minute.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Starodavni ::

Kje točno se najde ta TruMotion opcija, nisem še ravno domač s tem TV, ampak predvidevam da bi to našel pod Settings -> slika > Trumotion?

na drugem forumu so mi napisali, da je razlog v tem da slika osvežuje pri 100 hz, da je rešitev zmanjšanje na 60 hz. Je to mogoče ista stvar kot da bi izklopil TruMotion, pa en je napisal da naj izkopim HdMotion, ki ga imajo philipsovi TV-ji. Glede na logiko sklepam da sta HdMotion in TruMotion eno in isto, le z različnim imenom za 2 različna TV?

hvala

Dr_M ::

Nastavitve/slika/napredni nadzor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Starodavni ::

Sem že našel, pod možnosti je bilo. Takoj sem opazil razliko med trumotion gladki način in izklopljenim trumotion. Hvala, to je rešilo vse probleme prehitrih gibov v filmih in serijah.

Imam pa še eno vprašanje, kje najdem podatek pod koliko hz se tv osvežuje - ali je to 60 ali 100 ali 200 hz. Pač za firbca me to zanima.

lp

Dr_M ::

Redki so tvji, ki imajo 100Hz ali vec native osvezevanje, vse ostalo je nepomemben podatek.
Verjetno pa nekje v specifikacijah pise.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkz ::

100Hz je
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 37LM620S - problem motne slike

Oddelek: Zvok in slika
121290 (1140) Trocki
»

Samsung vs LG (TV)

Oddelek: Zvok in slika
124471 (3608) zegler
»

Philips "HD Natural Motion" tehnologija

Oddelek: Zvok in slika
373526 (2329) zolja
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235175 (4395) mcesarec
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92735 (2461) whatever

Več podobnih tem