» »

Zamenjava Avtoradia Audi A6 C5

Zamenjava Avtoradia Audi A6 C5

vitosimonka ::

Pozdravljeni!

Zaradi starosti se je originalnemu avtoradiju pokvaril gumb za glasnost, zato nameravam radio zamenjati.
Skrbi me predvsem, kako bom uskladil priključke, kable z novim radijem...
Naročiti si nameravam 7'' touch screen avtoradio:
 Nov Avtoradio

Nov Avtoradio


Odzadaj izgleda zadeva tako:
 Nov Avtoradio zadaj

Nov Avtoradio zadaj



Kako bi lahko tole zadevo spravil namesto originalnega avtoradija v Audi A6 letnik izdelave 1999 (C5)??
A obstajajo kakšni adapterji/preklopniki? - ni mi ravno za rezat in spajkat žice...
In seveda, kje dobiti "ključek", da avtoradio odstranim?

Originalni avtoradio:
 Originalni avtoradio

Originalni avtoradio


Od zadaj:
 Originalni avtoradio zadaj

Originalni avtoradio zadaj



Hvala za pomoč!
Vito

sandmat ::

za audi specifično ne vem, pri mojem prejšnjem avtu sem nabavil converter iz 2x8 priključka (približno podobno kot spodnja dva desno pri tebi) na novega (ta je pomojm standardni na vseh novih radijih) in je delalo brez problema. Najbolje, da glede na priključek v avtu vprašaš v kakšni trgovini (jaz sem v rožni dolini v eni mini štacunci kupil kabel za kak evro ali dva).

Scorpia ::

Iz novega radia moreš dobiti kable, kateri ima euro konektor. Če ga nima, ga moreš narediti (vsaj po sliki gor, je videti, da bo treba narediti), da priklopiš zadaj na konektor od avta. Zdaj drugi problem... Audi ima, sicer ne vem od katerega letnika, zunanji ojačevalec za zvočnike. Glede na to, koliko ima priklopov originalni radio (nekaj je za obvolanske komande? ), verjetno ima tudi tvoj audi takšen sistem. Malo poguglaj o menjavi avtoradia pri audi-ju. V kolikor ti ne gre spajkanje, vezanje žic, pojdi kakemu akustičarju.
Še prej, kokr sem omenil, če imaš euro konektor od novega radia, priklopi, pa boš videl če bo igralo.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
349893 (7900) fulgur
»

Kako proklopim avtoradio, da ne izgubi spomina?

Oddelek: Na cesti
348604 (4907) rini
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233451 (2788) WinXP
»

Menjava in priklop avtoradija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145516 (4238) c0dehunter

Več podobnih tem