» »

Povezava kabelske do TV-ja

Povezava kabelske do TV-ja

Davidf1 ::

Pozdravljeni.

Mene pa zanima sledeče.

Sedaj opremljam stanovanje in sem prišel nekako do priklopa TV-ja oziroma tudi do tega, katerega ponudnika in paket izbrati. Do hiše je optika.
Po hiši sem povsod od vozlišča, kjer bo nek router, razpeljal UTP kabel. Sedaj pa me zanima, ali lahko naročim pri SIOL-u paket, ki vsebuje kabelsko TV + internet. Torej moje vprašanje je, ali se bo lahko potem TV povezal z routerjem preko UTP kabla, ali bi moral imeti koaksialni kabel. Mora biti mogoče vmes še kakšna druga naprava.
Lahko bi recimo naročil SIOL TV in SIOL BOX pa potem od routerja do SIOL BOXA potegnem UTP, ki ga že imam in potem od BOX-a do TV-ja HDMI, recimo (mogoče tudi SCART, če gre?). Vendar me motijo težave z SIOL BOX-i in njihovimi daljinci pa seveda mi ni všeč tudi to, da moram imeti 2 daljinca za gledanje TV-ja.

Torej najbolj me zanima, kako je s povezavo router (kabelsak TV) do TV-ja.? Kabelska TV mi je čisto dovolj in vem, da je tudi slika zelo lepa pa še ceneje prideš skozi. Mogoče kakšen namig glede izbire paketa?

Že vnaprej hvala za odgovore.

dukedl ::

hmmm, kolega ima siol kabelsko..torej optika do njihovega modema, pol pa tm razdelilec/pretvornik in gre koaksialni kabel do tvja.

druga možnost je siol ip tv, kot si napisal.
lp dukedl

fosil ::

Če imaš siol optiko lahko vzameš kabelsko ali ip tv, ali pa lahko tudi oboje.
Kot je rekel dukedl imaš tam kjer se v hiši zaključi optični kabel, pride modem za kabelsko (in tudi modem za net in iptv) in moraš potem od tam naprej potegnil koaksialca. Kabelske ne moreš peljat naprej po UTP kablu.
Meni osebno je boljša kabelska, ker je poceni in imaš lahko več tv-jev. Je pa samo en programski paket pri kabelski.
Tako je!

Davidf1 ::

No hvala, saj se mi je zdelo, da je tako, da za kabelsko rabim vlečt koaksialni kabel.
Je pa verjetno tako, da je kvaliteta slike na kabelski slabša, tam so verjetno samo SD programi?

dukedl ::

:) jaz imam telemachovo kabelsko in HD programe
lp dukedl

Davidf1 ::

Aha. No pri meni je fora, da sem že potegnil vse kable UTP, tako, da sedaj koaksialca ravno ne bi dajal notr.

Torej, kabelska lahko potuje le po optiki, do modema od tam naprej pa po koaksialnem kablu, druge ni???

fosil ::

Tudi pri siolu na kabelski imaš HD programe.

Torej, kabelska lahko potuje le po optiki, do modema od tam naprej pa po koaksialnem kablu, druge ni???

Verjetno bi bila tudi varianta da potegneš optiko do Tv-ja in tam postaviš modem.
Tako je!

Dr_M ::

Davidf1 je izjavil:

Aha. No pri meni je fora, da sem že potegnil vse kable UTP, tako, da sedaj koaksialca ravno ne bi dajal notr.

Torej, kabelska lahko potuje le po optiki, do modema od tam naprej pa po koaksialnem kablu, druge ni???



Ubistvu ne do modema, ampak je nek pretvornik iz optike na koaksialca, ki se obesi zraven modema, ce gledamo striktno :) Imas pa analogne programe in DVB-C.
Drugace ne gre kabelska, kot preko koaksialca.

fosil ::

Ubistvu ne do modema, ampak je nek pretvornik iz optike na koaksialca, ki se obesi zraven modema, ce gledamo striktno

Ne, za kabelsko je ravno tako modem, ampak je dodatni modem. Torej imaš potem 2 modema :)
Tako je!

Dr_M ::

To je samo demodulator (MODEM pomeni MOdulator/DEModulator), ker gre samo v eno smer. :)
Ampak tehnicno gledano je modem za digitalno/analogno pretvorbo.

Davidf1 ::

In zakaj je potrebno sploh imeti D/A pretvorbo, a nima to že vsak boljši TV sedaj sam?

Drugače pa vem, da bi lahko potegnil optiko do TV-ja in šele tam postavil potem tisto škatlo in potem koaksialc, samo je potrebno spet vleči Optiko, v ceveh je pa UTP :)

Najbrž bom vzel kar digitalno TV, da bo možen prenos po UTP-ju pa baje je tudi slika boljša. Ampak a se da to kako narest, da ne bi potreboval SIOL.boxa in še enega daljinca?

Bias ::

Davidf1 je izjavil:

In zakaj je potrebno sploh imeti D/A pretvorbo, a nima to že vsak boljši TV sedaj sam?

Drugače pa vem, da bi lahko potegnil optiko do TV-ja in šele tam postavil potem tisto škatlo in potem koaksialc, samo je potrebno spet vleči Optiko, v ceveh je pa UTP :)

Najbrž bom vzel kar digitalno TV, da bo možen prenos po UTP-ju pa baje je tudi slika boljša. Ampak a se da to kako narest, da ne bi potreboval SIOL.boxa in še enega daljinca?


1.) poglej, SIOL OPTIKA do bajte, od njihove škatle po koaksialcu signal do TVja
- pri "novih" tvjih z MPEG4 dekod. je po koaksialcu digitalna slika odlična
- analogna pač taka kot je
- imam, sem zadovoljen (na 3 tvjih)
- ugodneje
- špstaviš na obstoječo infrastrukturo (koaksialc po bajti---če ni predpotopna)

SIOL OPTIKA do bajte, od njihove škatle po utp kablu do moje sobe, do Siol Boxa:
- kul: napredne funkcije siolboxa (katere ne uporabljam razen snemanja)
- kul: ker mi pri šaltanju kaže časovnico (torej kok je že od začetka neke oddaje/filma...se lažje odločim če se mi splača gledat)
- malce dražje vse skup
- več programov...gledam jih max 10 vseh

Davidf1 ::

In še to je fora, da je potrebno za vsak TV imeti svoj SIOL-box, je tko?

Bias ::

če imaš iP ja...če boš vlekel koaksialca (kar verjetno že mate po bajti/stanovanu) pa ni potrebe in je najugodneje,

Vsi takul programi so itak na digitalni kabeljski...no vsaj zame.

Davidf1 ::

Jaoooooo ej, a ne piše, da je povsod UTP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na optiko - specifičen primer

Oddelek: Omrežja in internet
172939 (2446) Yohan del Sud
»

Kabelski internetni ponudnik teleing

Oddelek: Omrežja in internet
247369 (5213) aabb
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164391 (3902) AaBoy
»

Vpliv dolžine kabla pri kabelskem netu?

Oddelek: Omrežja in internet
101757 (1474) DSmidgy

Več podobnih tem