» »

Backup google authenticator android?

Backup google authenticator android?

hrbt ::

ok.

mam 2 kodi shranjene za google authenticator...

v primeru da zgubim telefon, ukradejo, crkne... zgubim kode.. in seveda posledično vstope na spletne strani.

sem že googlal pa nisem našel ene prave rešitve razen, da 'slikam' 'screenshot' in si shranim nekam.

al so kakšne bolj simple varjante?

thx

Hayabusa ::

http://www.techrepublic.com/blog/google...
Figure H


ter
8. Print backup codes

Lonsarg ::

Jaz ima vse 2 factor authentication kode za generiranje kod(tiste dolge zadeve) lepo znotraj truecrypt kontejnerja, ki je v dokumentih, ki pa so backupani marsikam.

Druga možnost pa je print kake dveh kopij papirja in jih nekam skrit, sam jaz analognim backupom ne zaupam toliko kot digitalnim.

RejZoR ::

Obvezno imej backup kode nekje na varnem. Ker brez slednjih si fucked, če gre kaj narobe z avtentikatorjem (npr če izgubiš telefon).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KTr1sk ::

Na GA sem našel kode, ampak ne piše zraven od katerega generatorja so ..(coinbase, kraken,itd), da lahko dodam "račun",torej če natisnem kode, ne vem kam pašejo.
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

https://new.sewanee.edu/technology/goog...
te številke od katere menjalnice so, da dodam račun

i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

To so stevilke od avtentikacije za Google račun in ne za kake 3rd party račune kot so razne menjalnice. Te številke uporabiš pri logiranju v google račun če si izgubil dostop do authenticatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KTr1sk ::

Če sem prijavljen, zakaj je samo Google notri, ter kako dodati ostali manjkajoče

i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

Google Authenticator je offline zadeva, ce si vmes aplikacijo kar resetira/reinstaliral ali pa menjal telefon to vse izgine. Ce nisi delal backupa...

KTr1sk ::

Torej ni druge rešitve, če se star telefon ne prižge več, če ni bilo prej narejenega backupa?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

Ne ni, boš moral na platformah sprožit kak postopek za recovery računa, morda je možno preko SMS ali česa podobnega skoraj dvomim da ne bi vsaj nek postopek obstajal. Lahko da bo treba ročno preko emaila se z njimi menit in dokazovati.

Drugič pa nujno ob vklopu 2FA narediti backup ključa za generiranje kode.

rozman ::

Mene je grozno motilo, da Google Auth ne omogoca nobenega backupa.
Zato sem šel ne Authy, kjer dodas racun na vec naprav (npr racunalnik in telefon), in ce ena crkne, lahko s pomocjo druge backupas vse kode.

darkolord ::

Kako da ne? Transfer account klikneš in potem Export

mr_chai ::

najprej moraš inštalirat win 3.1 ...

DePalmo ::

rozman je izjavil:

Mene je grozno motilo, da Google Auth ne omogoca nobenega backupa.
Zato sem šel ne Authy, kjer dodas racun na vec naprav (npr racunalnik in telefon), in ce ena crkne, lahko s pomocjo druge backupas vse kode.

+1 za Authy.

PARTyZAN ::

In potem kaj, vzameš drug telefon in prebereš QR kodo, ker je screenshot onemogočen? Res majo blesavo "urejen" backup.

c3p0 ::

Authy +2.

buttcrack ::

uporabljam googlov 2FA na iosu in je istišmorn, če zgubiš telefon...

sem naložu Authy pa mi je samodejno samo eno importal. kako pridem do ostalih? binance, coinbase itd.?

Lonsarg ::

Bo treba v Authy prvič vpisat avtentikacije, od takrat naprej pa jih bo backupiral in sihroniziral. Tista ena je zgleda neka izjema, morda iOS ali Gmail specifika.

Jaz kljub tem programom, ki to lepo backupirajo/sinhronizirajo kot je Authy niti za trenutek ne bi pomislil, da ne bi tudi sam ročno na varno spravil tisto šifro za generiranje ob vklopu 2FA na raznih platformah. To vam celo piše pri vklopu, ne brati navodil na spletnih straneh kjer imate denar naložen je precej nevarna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

buttcrack ::

Nekaj kod imam shranjenih, ne pa vseh. Včasih v naglici pozabiš shranit in se šele na podlagi take teme spomniš :)
Better late then never.

DePalmo ::

Lonsarg je izjavil:

Bo treba v Authy prvič vpisat avtentikacije, od takrat naprej pa jih bo backupiral in sihroniziral. Tista ena je zgleda neka izjema, morda iOS ali Gmail specifika.

Jaz kljub tem programom, ki to lepo backupirajo/sinhronizirajo kot je Authy niti za trenutek ne bi pomislil, da ne bi tudi sam ročno na varno spravil tisto šifro za generiranje ob vklopu 2FA na raznih platformah. To vam celo piše pri vklopu, ne brati navodil na spletnih straneh kjer imate denar naložen je precej nevarna stvar.

Bitwarden ;) Izpolnjuje gesla boje kot LastPass, je še brezplačen in omogoča tudi shranjevanje 2FA kod ali datotek, kot naprimer slike QR kode. Edino kar pogrešam je lažji preklop med osebnim in poslovnim profilom. Ampak baje že delajo na tem, ETA je pa ... enkrat.

d4vid ::

+1 za bitwarden.

Jaz imam self-hosted bitwarden na raspberryju in dela super. Vtičniki za browserje in aplikacija za android je.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

PARTyZAN ::

Bitwarden je super. V primeru, da ga uporabljaš tudi kot password manager imaš sicer vsa jajca v eni košari kar zna bit mal awkward.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft: ne uporabljajte večstopenjske avtentikacije s SMS ali telefonskimi klici

Oddelek: Novice / Varnost
4710390 (1947) Mr.B
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697129995 (37004) WizzardOfOZ
»

Vdor v Binance hekerje obogatil za 7000 bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3010498 (7957) Machete
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710276 (7728) Phantomeye
»

Google Authenticator - kako narediti backup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81319 (1180) šajtrga

Več podobnih tem