» »

zamenjava ventilatorjev

zamenjava ventilatorjev

wortex95 ::

Imel sem graficno ati radeon hd 4850 ampak mi je crknila. zgledala je takole


sedaj sem kupil "novo" ISTO graficno ki ima pa tak ventilator
ampak je zelo glasen..

in zanima me ce bi lahko ventilator iz stare graficne dal na novo brez da bi se kej pregrevala ali kaj podobnega? lp
  • spremenil: wortex95 ()

hojnikb ::

kje hudiča si dobu novo 4850 ?!?!
#brezpodpisa

wortex95 ::

"novo" rabljeno :)

Mitch ::

Načeloma če ventilator sploh paše na novo grafično kartico naj bi delalo. Preveri, če ni katera od kartic izven proizvajalčevih specifikacij oz. navita po domače. Če boš ventilator res zamenjal najprej dobro sčisti kontaktno površino in uporabi za riževo zrno termalne paste med hladilnikom in GPUjem. Nato poženi kakšen Furmark in spremljaj temperaturo GPUja. Če gre čez Furmark boš brez problema lahko nato gonil igre in ostale programe na njej...

wortex95 ::

jao ugotovu sm da konektor ni isti.. star ventilator ima 4 kablcke nov pa samo 2 :S obstaja kak konektor al pa nekej? al se pa da samo un ventilatorcek nov nabavt?

Han ::

Na "novo" PowerColor grafično paše npr. ZEROtherm GX820 hladilnik. Še nekaj fotk... Ventilator tega hladilnika priklopiš na osnovno ploščo. Ga imam še original zapakiranega, made in Korea! 8-)

Drugače imam doma, trunutno na rezervi, identično kartico (PowerColor HD4850 Play!) z brezhibnim ventilatorjem in zadnjim uradnim biosom. Ventilator je pod 55°C praktično neslišen, pri obremenjeni grafični pa še znosno glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Predno se lotiš menjave hladilnika preveri naslednje:

- ali je ventilator kot tak brezhiben ali "ruži" sam po sebi, tudi pri nižjih vrtljajih
- ali je kartica navita
- vBIOS profil (BIOS shraniš z GPU-Z in naložiš v RBE)

Če je kartica navita oz. imaš "pohekan" vBIOS, ti lahko pošljem nespremenjenega od proizvajalca kartice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dzinks63 ::

Ta druga nova najbrž vseskozi dela na polnih obratih zaradi priklopa na dvožilni kabel, prva strara ima 4pinski priklop in se ventilator lahko uravnava glede na obremenitev in je že zaradi tega precej tišja, vsaj v idlu bi morala bit. Drugače, če ventilator ropota sam po sebi in ne zaradi full obratov, kapni na ležaj malo olja in bo boljše, če je drugo, pa nimaš kaj popravit, to novo prodaj in nabavi drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Han ::

Če je kartica kolikor toliko brezhibna, je originalen ventilator slišen, dokler ne prideš v Windows, dokler se ne naloži AMD grafični gonilnik.

Tudi na tej PowerColor grafični se hitrost ventilatorja regulira glede na temperaturo jedra GPU, kljub temu, da ima samo dve žici.

wortex95 ::



evo tukaj je temperatura in obrati.. pomoje da je to normalno? han ti mi zgoraj ponujas celo graficno ali samo ventilator? :P kartica ni navitta..naj nebi bla, ruzi pa tud pri teh obratih ki si na sliki. lp

wortex95 ::

pa ne slis se kukr da bi sli lezaji alpa kej..ampak kda bi ful pihal not..k en sesalc podobn

Han ::

wortex95, kartice in hladilnika zaenkrat ne ponujam.

Prilepi GPU-Z fotko prvega in drugega zavihka. S tega MSI Afterburnerja se skoraj nič ne vidi.

wortex95 ::






a obstaja kksn pretvornicek iz 2 kablov na 4? al pa da mi en pove kere barve dat skupi pa da sam zvezem

aloo ve kdo? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wortex95 ()

radmannsdorf ::

ventilator na kartici je glasen, pa bi ga rad zamenjal z novim. sem mislil da se da dobit vsaj na ebay nadomestnega. kam naj se obrnem če bi rad čisto novega, če se sploh da dobiti? kartica ni moja, zato bi najrajši menjal vent, kot pa mazal ležaje.

Han ::

Kupiš podobnega, malce večjega in zamenjaš. Glavno je, da zrak piha čez hladilnik. Ker bo imel skoraj zagotovo 3-žilni priključek, ga boš moral predelat na 2-žilnega, ali pa ga enostavno priklopiš na osnovno ploščo...

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

ventilator na kartici je glasen, pa bi ga rad zamenjal z novim. sem mislil da se da dobit vsaj na ebay nadomestnega. kam naj se obrnem če bi rad čisto novega, če se sploh da dobiti? kartica ni moja, zato bi najrajši menjal vent, kot pa mazal ležaje.

Torej, kupil sem ventilator, ki je prave velikosti, le luknjice za pritrditev ima drugače razporejene. Niti ena ne paše tako kot pri starem.
Zdaj pa me zanima ali lahko nov ventilator kar prilepim na rebro, če uporabim termalni trak? Veliko lažje kot vrtanje novih luknjic, pa še svedrov nimam tolk majhnih. Bi bilo to ok, glede na to da je trak narejen za visoke temperature? V bistvu bi ga uporabil kot lepilni trak, ki pač zdrži visoke temperature.
Pa še to, kako naj odstranim ostanke zasušene termalne paste? olfa nož, mogoče celo brusni papir narahlo? Novo termalno pasto že imam tu.


gddr85 ::

ne brusit, z alkoholom in krpico spucaš čip

radmannsdorf ::

a termalni trak bi bil ok, za pritrditev ventilatorja?

gddr85 ::

ja, če je dovolj lepljiv, da bo držal vent

radmannsdorf ::

tega gledam, ampak nevem če ni preveč tanek. thermal pad majo 2-3mm debeline, ampak so iz tujine, hmmm...
http://www.panthera.si/products-page/or...

tale vrjetno boljši ane?
http://www.ebay.co.uk/itm/100mm-x-20mm-...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Termalni trak ti ne bo držal venta gor,ker termalni trak ni toliko lepljiv da bi ga držal,bo treba kej improvizirat.

Siddh ::

kapljica vročega lepila


radmannsdorf ::

@TOP, hvala
@Siddh, veš da sm to že razmišljal, imam tisto pištolco doma, ampak to vroče lepilo...se mi zdi da se bo tudi odlepilo čez čas? Bom jutri probal!

Assass1n ::

Sekundno lepilo dej, tko tega ne bo več nihče dol jemal pa še ziher je.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

radmannsdorf ::

@Assass1n, v bistvu je tvoja ideja verjetno še res najboljša!
ampak a je sekundno temperaturno obstojno?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736528 (4644) care20
»

prenosnik ima kvadrate po ekranu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141547 (1130) Bojan xxxx
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454402 (3670) solatko
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717490 (5329) M-XXXX
»

4850 za 139.90eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555246 (3167) Vanadium

Več podobnih tem