» »

laptop in hlajenje

laptop in hlajenje

tey007 ::

zdravo. moj laptop (Hp Compaq 6710s) se zadne dni nekam vztrajno in zelo rad greje.. temperatura si giblje okrog 85-100 stopinj večino časa.. bi lahko bil kriv win7? kako naj ga malo ohladim? ker običajno je imel temperaturo okrog 70 stopinj ob približno enaki obremenitvi..
  • spremenil: tey007 ()

glistovje ::

spihaj ga s kompresorjem. verjetno se je nabralo že nekaj praha.

hudychk ::

Med ventilatorjem in bakrenimi rebri se nabere debel sloj prahu, ki ovira zrak, ki ga ventilator poriva ven iz računalnika (zato ti verjetno ventilator skos na polno vrti). Treba bo spucat. Če imaš še v garanciji, odnesi naj ti spucajo, če ne pa se boš moral sam znajti. Na HPjevi strani si lahko poiščeš kako odstraniš vse potrebne dele (objavljen je film). Če nisi res antitalent za računalnike in ročna dela, bi ti moralo uspet brez težav, samo pazi pri konektorjih na matični plošči, da jih ne polomiš. (se jih potegne navzgor in potem iztakne kable). Če se ne motim, boš moral iztakniti tipkovnico in zgornjo ploščo, kjer so tipke.

Samo ne ga spihovat iz zunanje strani notr, ker si boš uničil ventilator (začel bo ropotat). Lih ta teden sem enga tazga odprl, ventilator ven, heatpipe ven, vse spihat, spucat, druga termalna pasta gor, vse nazaj in dela kot urca (neslišno) in se ne pregreva več.
The Devil himself!

Recordman ::

Če imaš še v garanciji, odnesi naj ti spucajo, če ne pa se boš moral sam znajti.


Garancija mislim, da ne krije čiščenja prahu.

Sicer pa se povsem strinjam s tvojim nasvetom.

hudychk ::

Moj brat je odnesel svojega HPja že 2x spucat, tko da garancija to krije ali pa naredijo celo zastonj, ne vem.
The Devil himself!

glistovje ::

ni potrebe da ga odpiraš, vzemi en zobotrebec/iglo porini ga notri v ventilator tako da se ne bo mogel vrteti . Nato ga lepo spihaj z vseh strani. to počni redno vsakih 20-30 dni, in ne boš imel potrebe po odpiranju laptopa niti pregrevanju.

Garancija tega ne krije, mogoče je imel srečo pa so mu šenkali.

hudychk ::

Verjetn oje tudi odvisno v kater servis neseš... To z zobotrebcem pa še nisem slišal :) Ali se sploh da zobotrebec vtakniti med reže? A niso mal preozke za zobotrebec? Načeloma je to res najlažja in najcenejša rešitev, vsekakor pa ni najboljša :) Kam gre potem tisti prah, ki ga pihneš nazaj v računalnik? Ga potem vn spiha, ko računalnik ponovno prižgeš?
The Devil himself!

glistovje ::

Verjetn oje tudi odvisno v kater servis neseš... To z zobotrebcem pa še nisem slišal :) Ali se sploh da zobotrebec vtakniti med reže? A niso mal preozke za zobotrebec? Načeloma je to res najlažja in najcenejša rešitev, vsekakor pa ni najboljša :) Kam gre potem tisti prah, ki ga pihneš nazaj v računalnik? Ga potem vn spiha, ko računalnik ponovno prižgeš?


zadevca pr ventilatorju je obkrožena s plehom/ aluminijem da ne more it vsaj večji kosi praha v notrnjost. zato zmeraj ko pihneš notri v luknjo zrak zaokroži in gre ven.

ovalna oblika



Vprašanje je tudi kakšen laptop imaš. jaz lahko svojo toshibo odprem ne da bi razstavljal celega laptopa. ima par plastic za odšraufat zadaj in še čist komot še cela notranjost spiha.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

hudychk ::

To že, ampak še vseeno je med ventilatorjem in hladilnimi rebri nekaj milimetrov prostora vmes. Večino bi že lahko izpihnil ven, nekaj pa bi vsekakor šlo tud notr v ohišje. Pri HPju ni tak problem vse odstrant pa spucat, tko da je res najboljša varianta da se tko nardi kot je treba. Vzame ti cca 15min, da nardiš komplet use, če seveda veš kaj delaš... Drugače pa kšno urco :) Ampak se da, plastika pri 6xxx seriji je pa tud tok kvalitetna, da se je ne da kar tako polimiti, bi moral bit že res zelo grob, da bi ti to uspel.
The Devil himself!

jJack ::

ni potrebe da ga odpiraš, vzemi en zobotrebec/iglo porini ga notri v ventilator tako da se ne bo mogel vrteti .



Kaj pa če izklopiš prenosnik? Se tudi ventilator ne bo mogel vrteti ali pač? >:D

Drugače pa tudi moja Toshiba se zadnje čase greje in je zgleda potrebna čiščenja. Bom klical na servis, da vidim, če mi bojo zastonj očistili, če ne sam odprem pa čeprav ima še garancijo.

hudychk ::

Sej ne boš izničil garancije, če boš sam odprl... ni nobene nalepke vrjetno :) Drugače pa so v Stegnav v Ljubljani zlo prijazni na Toshibinem servisu Inea, če se ne motim...
The Devil himself!

glistovje ::

ni potrebe da ga odpiraš, vzemi en zobotrebec/iglo porini ga notri v ventilator tako da se ne bo mogel vrteti .



Kaj pa če izklopiš prenosnik? Se tudi ventilator ne bo mogel vrteti ali pač? >:D

Drugače pa tudi moja Toshiba se zadnje čase greje in je zgleda potrebna čiščenja. Bom klical na servis, da vidim, če mi bojo zastonj očistili, če ne sam odprem pa čeprav ima še garancijo.



jst ne vem kaj vam folk dogaja u glavi ampak vseen :D iglo /zobotrebec daš not ko ga SPIHUJEŠ , da se ventilator ne vrti zarad močnega KOMPRESORJA.Ko pihaš v notrnjost se ventilator vrti. Nimaš nekih izkušenj s tem vidim in ti PRIPOROČAM da pokličeš servis da si ne boš kej naredu :D Če ventilatorja ne ustaviš je možnost da ga uničiš. je to tako tezko zastopit? al kga?

hudychk ::

:D Sej ne bi tukej gor pisal, če bi mu bilo vseeno plačati za servis? Pa ni nujno, da ima ravno kompresor doma, da bo lahko spihal skozi reže noter.

tey007, če misliš, da ti ne bo ratal po nobenih navodilih, ki smo ti jih tukaj predlagali, potem res raje odnesi na servis. Mojemu bratu so ga na garancijo zastonj spucali (HPja).
The Devil himself!

xnnx ::

blokiraš ventilator pa ga s kompresrjem spihaš z vseh strani to naredi 1x na mesec pa nebo problemov

visit0r ::

Kaj ma kdo kaj izkušenj z Acer Aspire 5737Z, ker bi ga rad ščistil pa nevem kako naj podn odprem ???

glistovje ::

pejt do prijatelja ki ima kompresor in naj ti ga spiha. Ne odpiraj če nimaš izkušenj.

Zgodovina sprememb…

visit0r ::

vem sem ga že ščistil tak, ampak ni enako če ga odpreš pa spucaš celi prah...tak da če mi lahko kdo prosim kako pomagal al ki lahko najdem kakšna navodila

glistovje ::

Odpri plastiko za RAM, za Disk, in čez njih malo še spihaj notranjost.

ata google ve vse.... pejdi tudi na youtube, vpisi "Acer Aspire 5737Z" pa poglej video.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator za laptop

Oddelek: Strojna oprema
151720 (1110) solatko
»

Win 8/8.1/10 hropeče, Kubuntu blesteče?

Oddelek: Operacijski sistemi
394865 (3774) Siddh
»

pregrevanje prenosnika toshiba l855

Oddelek: Pomoč in nasveti
6963 (815) jozi123
»

Kam nesti računalnik za čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
233269 (2605) cegu
»

Kaj vse lahko vidiš, ko odpreš računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506450 (4773) krneki0001

Več podobnih tem