» »

operacijski sistem reinstalacija po formatiranju

operacijski sistem reinstalacija po formatiranju

compaq6820s ::

Spostovani,

po dolgem brskanju po spletu brez uspeha, sem se odlocila da povprasam pri vas.

Moja situacija:
preko Mimovrste leta 2008 kupljen HP prenosnik s prednalozenimi Windows Vista. Rada bi formatirala disk.

Zraven laptopa sem dobila CD: Application and Driver Recovery DVD For Windows Vista; contains software and drivers already installed. For software reinstallation and repair only. (crno bele barve). Na ovojnici od tega CD je nalepka, ampak ni licencna koda, ker ni 25 znakov ampak 9 znakov.
Ko sem prvic vklopila racunalnik sem naredila 2 recovery DVDja, kot je bilo priporocc¨eno.
Tudi na disku imam HP RECOVERY (F), cca 8 GB.
S spodnje strani rac¨unalnika imam 2 nalepki. Ena je od microsofta, del kjer je product key je zlizan, 7 znakov prepoznam ostalo je razmazano.
Druga nalepka (HP service tag) je crno-bele barve in na njej se vidi vse.

Vprasanje in nasveti za pomoc¨:
ce želim po 6 letih prvic dat formatirat disk k nekemu serviserju, ali potrebujem product key, ko bo on želel ponovno namestiti W Vista, ali so zadosti tile DVD recovery (original in tista 2, ki sem jih sama naredila). Lastnoti recovery DVD ne najdem nikjer na netu, da vidim, ali je product key nekje noter zapisan in ga ni treba vnasat pri ponovni instalaciji.

Kakrsna koli informacija bo dobrodosla.

Lep pozdrav, D

imagodei ::

Kolikor se jaz spomnim, če delaš reinstall iz recovery cd-jev na isti HP prenosnik, te sploh ne bo vprašal za kodo. Avtomatično spusti naprej.
- Hoc est qui sumus -

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

compaq6820s ::

imagodei hvala za odgovor. Polepsal/a si mi dan.

se dve vprasanji, in to je to:

ali se pri procesu reinstalliranja dogaja tudi formatiranje? to pomeni, ali steceta oba procesa nevem, varianta najprej formatiranje diska in potem ponovna instalacija, ali stece samo reinstall?

na original DVD recovery CDju pise da je recovery mozen samo za ponovno instalacijo W Vista 32 bit. Sprasujem pa zato, ker sem pri prvem vklopu racunalnika lahko izbirala med 32 ali 64 bit, jaz sem izbrala takrat 32. No zdej bi pa 64, ce bi bilo to možno, ker bi to potrebovala za povezavo s programom za LGjev hisni kino.


Hayabusa: hvala tudi tebi za odgovor.

Lep vikend zelim:)

oyoy69 ::

če se ne motim;
- ponovna namestitev iz recovery particije bo povzročila, da se bo računalnik obnašal isto, kot se je ob prvem zagonu (torej se bo lahko tudi izbiralo med 32 in 64 bitno različico os-ja).
- če se bo sistem nalagal iz recovery dvd-jev, ki so bili narejeni naknadno, bo na računalniku tisti sistem, ki je bil izbran ob prvem zagonu - v tvojem primeru torej 32 bitni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovna inštalacija prednameščenih Windows 8.1 (OEM)

Oddelek: Operacijski sistemi
81101 (913) klinker
»

HP product key

Oddelek: Pomoč in nasveti
204002 (3596) Tomay
»

Vista-problem s ponovno namestitvijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6531 (433) fosil
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323990 (3240) ender
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202415 (1922) BmN

Več podobnih tem