» »

HP product key

HP product key

DirkDiggler ::

Pozdravljeni!
Doma imam HP računalnik, ki je imel ko sem ga kupil inštaliran Windows 7 Ultimate. Sedaj hočem formatirati in obstrani imam nalepko s product key-em. Ampak na nalepki pise, da je product key za Windows 7 Home Premium. Kaj zdaj naredim ?
Hvala za pomoč
Lp

Jakka ::

Preneseš ustrezni Windows 7 Home premium iso 32 ali 64bit, daš na dvd in namestiš s ključem z nalepke.

Iso-te najdeš tu, direkt prenos z MS strežnikov:
http://techverse.net/download-windows-7...

DirkDiggler ::

A je mogoče, da se pogleda product key, ki ga uporabljam ?

broken/link ::

sej med home premium in ultimate za navadnega userja ni neke velike razlike. če maš home premium, če maš original kodo, ne vidim razloga, zakaj je ne bi uporabil. sami plusi.
Windows 7 editions @ Wikipedia

DirkDiggler ::

Malce sem pobrskal na internetu in našel, da če imaš Windows 7 Home Premium lahko upgradeaš na Ultimate sam rabis key za ultimate. Po vašem mnenju kako se je znašel Ultimate na računalniku?
A se kje da dobit vn product key iz Windowsa ?

Duhec ::

Seveda, kup programov ti to omogoča.
Najbolj simpl je kar program Speccy od Piriforma, znanega po Ccleanerju, Defragglerju in Recuvi.
Ko inštaliraš program (izbereš lahko tudi slovenščino), počakaš, da preskenira sistem, klikneš na levi strani na Operacijski sistem in izpljune ti podatke, med drugim tudi serijsko številko trenutnega OS-a.
HP pa dvomim, da so tovarniško namestili drugačno verzijo OS-a kot je na nalepki. Očitno je bil nekdo še vmes. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

MIHAc27 ::

Nič ni bil nekdo vmes. HP (in drugi verjetno tudi) imajo sliko OS-a in to štancajo nato na vse prenosnike... In pač njihova dobra volja je, da so ti dali Ultimate, čeprav si kupil le Home Premium.

Torej imajo več ali manj vsi prednaloženi HP računalniki Windows 7 z istim key-em.
Ta key lahko uporabiš za ponovno namestitev le, če imaš od HP inštalacijski CD za 7, kjer je ta ključ že zapečen notri (Menda se ga da naročiti, ni pa zastonj).
Tega ključa mislim da niti preko telefona ne moreš ponovno aktivirati.

Če želiš sam reinštalirati 7 moreš uporabiti ključ na nalepki. Če piše na nalepki Home Premium, potem lahko uporabiš le ISO od te verzije.

kloko ::

Tovarniško nameščena je vedno tista verzija, katere nalepka je na prenosniku.

L.p., Kloko

DirkDiggler ::

Duhec je izjavil:

Seveda, kup programov ti to omogoča.
Najbolj simpl je kar program Speccy od Piriforma, znanega po Ccleanerju, Defragglerju in Recuvi.
Ko inštaliraš program (izbereš lahko tudi slovenščino), počakaš, da preskenira sistem, klikneš na levi strani na Operacijski sistem in izpljune ti podatke, med drugim tudi serijsko številko trenutnega OS-a.
HP pa dvomim, da so tovarniško namestili drugačno verzijo OS-a kot je na nalepki. Očitno je bil nekdo še vmes. :)


Serijsko kodo sem preveril na nalepki in v programu - kodi se razlikujeta. A zdej lohka uporabljam obe ali kaj ?

MIHAc27 ::

Samo tisto na nalepki.

DirkDiggler ::

Tista pol ni licenčna ?

Good Guy ::

DirkDiggler je izjavil:

Tista pol ni licenčna ?


če nimaš kupljene dodatne licence oz če je na prenosniku edina nalepka od Home Premium potem je nična.

Vseeno preveri če je pod baterijo mogoče še kakšna licenčna nalepka.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DirkDiggler ::

Good Guy je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Tista pol ni licenčna ?


če nimaš kupljene dodatne licence oz če je na prenosniku edina nalepka od Home Premium potem je nična.

Vseeno preveri če je pod baterijo mogoče še kakšna licenčna nalepka.


Imam namizni računalnik in ne laptop :).

Good Guy ::

DirkDiggler je izjavil:

Good Guy je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Tista pol ni licenčna ?


če nimaš kupljene dodatne licence oz če je na prenosniku edina nalepka od Home Premium potem je nična.

Vseeno preveri če je pod baterijo mogoče še kakšna licenčna nalepka.


Imam namizni računalnik in ne laptop :).

my bad ;)

no velja isto :)) če na ohišju ni druge nalepke
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DirkDiggler ::

Good Guy je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Good Guy je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Tista pol ni licenčna ?


če nimaš kupljene dodatne licence oz če je na prenosniku edina nalepka od Home Premium potem je nična.

Vseeno preveri če je pod baterijo mogoče še kakšna licenčna nalepka.


Imam namizni računalnik in ne laptop :).

my bad ;)

no velja isto :)) če na ohišju ni druge nalepke


A bilo potem enako naprimer če bi inštaliral home premium z keyem iz nalepke in pol updejtal na ultimate s keyem katerega mi najde Speccy ? Bi bila enaka stvar kot jo imam zdaj ?

Good Guy ::

Ne.

Če nimaš dokaza, da si lastiš tudi ultimate licenco nimaš pravice uporabo le te(pustmo krekane varjante pa te fore).

Mogoče piše na računu oz na sami škatli od produkta kaj naj bi bilo prednaloženo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Tomay ::

Lahko uporabiš oem dvd za windows home premium in uporabiš kodo na nalepki ali pa pri hp-ju naročiš medije prek www.hp.com/si/mediji

Če je bil računalnik original prednaložen mora imeti tudi recovery particijo in možnost ustvaritve obnovitvenih medijev. Če te particije ni potem ni bil tovarniško naložen in so windowsi piratski.
Voodoo 4Ever

DirkDiggler ::

Good Guy je izjavil:

Ne.

Če nimaš dokaza, da si lastiš tudi ultimate licenco nimaš pravice uporabo le te(pustmo krekane varjante pa te fore).

Mogoče piše na računu oz na sami škatli od produkta kaj naj bi bilo prednaloženo


Mene sam zanima še, če bi uporabil tale key iz ultimate-a, a bi mi inštaliralo ultimate?

broken/link ::

tega ti noben ne more za 100% povedat, ali bi inštaliralo ali ne, ker ne vemo, ali je ključ veljaven ali ni. Ampak glede na to, da nimaš licence zanj, lahko sklepaš, da ni.

Sploh pa, kot sem že omenil, za home userje razlike med home premium in ultimate ni. Dejansko ne boš opazil razlike. Zato predlagam, kot moji predhodniki, da si namestiš home premium, ker imaš original ključ in je škoda, da ga ne bi uporabil, saj z licenčnimi original windowsi dobiš še update, nobenih problemov a aktivacijo,... kot sm že rekel, sami plusi :)

DirkDiggler ::

broken/link je izjavil:

tega ti noben ne more za 100% povedat, ali bi inštaliralo ali ne, ker ne vemo, ali je ključ veljaven ali ni. Ampak glede na to, da nimaš licence zanj, lahko sklepaš, da ni.

Sploh pa, kot sem že omenil, za home userje razlike med home premium in ultimate ni. Dejansko ne boš opazil razlike. Zato predlagam, kot moji predhodniki, da si namestiš home premium, ker imaš original ključ in je škoda, da ga ne bi uporabil, saj z licenčnimi original windowsi dobiš še update, nobenih problemov a aktivacijo,... kot sm že rekel, sami plusi :)


Hvala za pomoč :)

Tomay ::

Kodo od ultimate vpisi v google. Ce ti jo najde je gotovo piratska.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5327985 (17228) GTX970
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8215995 (7436) gslo
»

Licenčni windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
153300 (2792) feryz
»

Kje dobit Windows Vista?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151885 (1655) amigo_no1
»

Windows home premium eng. kako lahko nastavim slovensko različico

Oddelek: Operacijski sistemi
122034 (1837) luky

Več podobnih tem