» »

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju?

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju?

1
2
»

[SkA] ::

Ja in tvoja dolžnost je, da te podatke razkriješ - razumeš sedaj problem? Oni ne morejo, ti moraš nekaj drugega, oboje je povezano -> imaš problem.

BlaY0 ::

Kdor želi, mu jih razkrijem. Ni problema.

[SkA] ::

;) Nisi ustrezna instanca.

tony1 ::

No, takšne neumne predpise je treba spremeniti, pa tudi če na EU nivoju, naj bo kaj od naših poslancev tam, ne pa da samo vlečejo $$$.

(Kakšne o vplivu države na bančno poslovanje z državljani v državnih bankah pa ne bom niti načenjal... nima smisla... :)))

BlaY0 ::

Oni so dolžni objavit moje podatke, ker jih za to plačujem (BTW 10,2 EUR na leto ne vem za koga kuhrca) pa jih ne ker se sklicujejo na nek zakon. Ta isti zakon pa dovoljuje objavo, če se jaz s tem strinjam. Torej vse kar morajo oni narediti je to, da me vprašajo ali se strinjam z objavo mojega A računa v PRS. In ko se strinjam ni več ovir.

Aja, gre pa za 8. člen drugi odstavek ZVOP-1, da ne bo kdo pol interneta na glavo obrnil zaradi tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[SkA] ::

Dolžan si tudi ti, samo da lahko dvakrat ugibaš, kdo bo dejansko plačal kazen (če te kdaj preverjajo) in kdo ne. Ne bodi smešen, vsak ve, da se z dacarji in podobnimi inštancami pač ne greš bockat za brezveze. Razen, če bi rad imel potem še redne inšpekcije in bil bolj papeški od papeža - kar že sedaj nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

BlaY0 ::

Kdo me bo preverjal??? Kje je osnova za preverjanje?? In kje osnova za kaznovanje???

Dacarjem sem račun prijavil... imajo celo obrazec za te namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[SkA] ::

Maš prav, nihče, mi vsi pravzaprav na lastno željo objavljamo v AJPES. Se bom žal izločil iz te spam debate, je brezpredmetna, mene pa čaka delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

BlaY0 ::

Ne štekaš. Ko odpreš račun T, daš banki dovoljenje da se ti podatki javno objavijo (to tudi PODPIŠEŠ tam ko odpiraš račun). Akt o vzpostavitvi in vodenju registra transakcijskih računov opisuje izmenjavo teh podatkov med banko in AJPES-om. Torej ti si banki dovolil da AJPES-u posreduje podatke, in tudi jih.

Ko pa odpreš račun A pa banki ne daš dovoljenja za javno objavo, torej jih nima pravice posredovati naprej AJPES-u. Še vedno pa ti lahko daš AJPES-u direktno dovoljenje za objavo. AJPES se pa pač dela neumnega in te za to ne prosi oziroma nima urejenega postopka za to.

Zakaj ga recimo DURS ima, AJPES pa ne?

Pa še to, AJPES potem po uradni dolžnosti te podatke posreduje tudi DURS-u. Zanimivo je to, da ti DURS-u lahko osebno te podatke posreduješ, AJPES-u pa ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

Torej vse kar morajo oni narediti je to, da me vprašajo ali se strinjam z objavo mojega A računa v PRS. In ko se strinjam ni več ovir.

Tukaj sem zahebal, da me ne bo takoj kdo poskušal za j**** obesit... gre seveda za RTR in ne PRS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145064 (8848) fikus_
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407703 (3705) JN
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638106 (27893) mojca
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615851 (9067) Gama
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818706 (16371) Pacient

Več podobnih tem