» »

Računalnik se ne zažene!

Računalnik se ne zažene!

ninja88 ::

Ko je bil računalnik prižgan se hotel priklopiti tiskalnik preko USBja.Takoj nisem zadel da bi priklopil,kar naenkrat se racunalnik ponovno zažene,vendar samo na začetku malce,in mi piše nekaj od BIOSa, sem še v BIOS in takoj iz njega,potem se pa racunalnik noce vec zagnat!ko ga prizgem se samo cd-rom vklaplja in izklaplja.na monitorju se nič ne prikaže!Poizkušal sem ze premeščat rame,priklope sem poizkišan dajat narazen in skup.vendar še počne enako.
Naj mi kdo pomaga,kaj bi lahko bilo narobe!
hvala

Adrijan0 ::

Bios si probu resetirat?

ninja88 ::

Nisem ga probal resetirati.kako naj to naredim?

PacificBlue ::

Odstrani baterijo na matični plošči ..pa počakaj pol ure do uro..potem jo daj nazaj noter in zalaufi računalnik.

ninja88 ::

računalnik naj izklopim iz omrežja ali ne?

PacificBlue ::

Itak!Obvezno:D >:D

ninja88 ::

hvala!

ninja88 ::

kaj pa naj zdai naslednje naredim?ko sem po 50minutah vstavil nazaj baterijo, se mi je pc prižgal,sam ni nič počel,in na monitorju se tudi ni nič prikazalo..

PacificBlue ::

A slišijo se ventilatorji in disk? A rame si pravilno vstavil nazaj?

Adrijan0 ::

Očitno je neki šlo.. Kaj je šlo pa sam ugotovi, jz bom bol teško od tuki. Lahko je veliko reči narobe, malo si pogelj obstoječe odprte teme tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

PacificBlue ::

Aja pa probi odstranit vse naprave..tisti usb izključi, pa cd rom, pa če to ne pomaga še disk

ninja88 ::

Ventilator od procesorja deluje!na napajalniku se ventilator ne vrti!rami so pravilno vstavljeni,ker sem jih nazaj vstavil kot so bili vstavljeni!kako naj ugotovim če deluje trdi disk?

PacificBlue ::

Ja potem ti je pa napajalnik šel , če se ti ventilator ne vrti..

ninja88 ::

spredaj gori rdeča led dioda,ne tista ki je za kontroliranje, če je pc prižgan

ninja88 ::

če je napajalnmik šel,zakaj se mi pa potem računalnik prižge?

Adrijan0 ::

Nimaš nobenga napajalnika za testirat? Mogoče je res to, ampak glede na to kar se ti je zgodilo je use skup malo čudno.

ninja88 ::

Ne nimam nobenega napajalnika za testirat:( !moral si bom sposodit en trdi disk in preizkusit če je to v okvari.drugace nevem kako naj ugotovim ali je trdi disk vredu.

PacificBlue ::

Takoj nisem zadel da bi priklopil,kar naenkrat se racunalnik ponovno zažene

Kaj točno si s tem mislil?

Adrijan0 ::

Ma disk nima veze pr temu al se ti računalnik užge al ne.. odklopi ga in pust pr miru dokler ti zadeva ne užge.

ninja88 ::

da sem zadaj večkrat usb priklop od tiskalnika večkrat pritisnil na tisto kovino zadaj, nato sem mogoče z roko pritisnil ob napajalni kabel,na kar se je vse začelo

PacificBlue ::

Hm ja napajalnik si skuril verjetno>:D ..tud če se na procesorju vrti ventilator to še ne pomeni da dela..

ninja88 ::

spredaj gori ledka, in šena matični plošči sveti.kako bi pa naj ugotovil kako je trdi disk?

PacificBlue ::

Saj disk je po mojem v redu..zdaj če ti napajalnik ne dela boš bolj težko disk kaj pogledal..pri kolegu probi..

ninja88 ::

Sedaj sem dodal nov napajalnik,in je isto!prižge se tako kot prej vendar naprej ne gre nič,niti ramon ne zažene..potem bi lahko bil kriv trdi disk?

Azrael ::

Disk tu z 99% verjetnostjo ni vzrok. Odklopi oba kabla z njega in vklopi kišto. Če bo isto, je vsekakor crknilo (še) nekaj drugega.

Kakšnih piskov tudi ni slišati?

Si mogoče, ko si zadaj tlačil tisti USB (ali je to vredno ob smešni ceni USB hubov in USB podaljškov, presodi sam) uspel zriniti iz slota katero od kartic? Poberi kartice ven in vstavi nazaj. Pri izklopljenem kablu za elektriko!

Po drugi strani, ko si menjal napajalnik, si priklopil nazaj vse kable in to na prava mesta? In še ob vprašanju "Ali naj izklopim računalnik?" me zelo skrbi, da nisi hrabro šaril po drobovju PCja, ko je bil napajalni kabel priklopljen. Če si počel točno to, si lahko uničil skoraj vse kar si se jemal ali vstavljav v PC (RAM, matična plošča, diski, kartice itd). Mislim čisto resno.

In še FYI PacificBlue: Cmos Clear se dela po navodilih proizvajalca plošče. Odstranitev baterije ne pomaga vedno ali traja predolgo časa. Misliš, da imajo v servisih čas eno uro ali še več čakati, da se nastavitve zbrišejo? Pri nekaterih ploščah to traja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Kaj pa na statišno elektriko si pazil kej? Pri nekaterih tiskalnikih je 'razlika' med 'masami' USB-ja tudi po 60V in več, zato se prvo priklopi kabel za podatke in nato za štrom ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

ninja88 ::

Nic nisem mogel delati pri priklopljenem racunalniku,ker ga imam v pisalni mizi,in ce sem kaj gotel,sem ga moral izklopit in povlečt ven.mogoce sem lahk dosegel samo kabel ki oskrbuje trdi disk z elektriko,drugega nič.sam to za trdi disk se ne spomnim če sem ali nisem!

ninja88 ::

USBje pa mam integrirane:(
Ko sedaj zaženem pc, se tudo cdrom ale nekaj zažene,da tako malo na začetku zacvili, in brni.piskov se ne sliši nobenih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ninja88 ()

Pyr0Beast ::

Ah, najbrž se ti je kaka kartica staknila, če maš res tako vse natlačeno. Vzemi komp ven (sploh ne vem, zakaj nekateri kompe tlačijo na najbolj tesna mesta :D ), odpri stranico/snami pokrov/vglavnem neki dela, se pred tem dobro razelektri (radiator+komp+roka med obema >:D, pa da ne boš na kakšni preprogi, ploščice, parket še najbolje). Nato odšravfaš vijak na levi strani kartice, primeš kartico na robovih, jo potegneš ven (ne na silo, počasi a vztrajno), pogledaš, če je kaj narobe s pozlačenimi kontakti, jih za vsak primer na suho obrišeš s papirnato brisačo, zatlačiš stvar nazaj noter (pazi, da hladilnika (če ga ima) ne maješ/stiskaš, karkoli podobnega), prišravfaš nazaj in tako narediš še z ostalimi karticami. Zdej, če maš še kakšne druge kartice poleg grafične, jih odstrani, diske/cdrom pravtako odklopi. Nato stvar priklopi na monitor in štrom ter upaj na najbolje. Če še to ne dela, probaj vzeti vse razen ene palčke rama, ki jo pustiš notri (ob strani so zatiči, ki jih 'razpneš', ko vstavljaš rame samo lepo pritisneš v slot, če ne gre, jih narobe vstavljaš). V kolikor še to ne obrodi rezultatov, resetiraj CMOS (bios po domače), seveda pri izklopljenem računalniku. Če ne veš, kaj to je, uporabiš iskanje in se zraven še kaj naučiš. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ninja88 ::

Sam ne razumam tega!odstranim vse rame iz slotov,poizkusim prizgat racunalnik in noče piskat.sem odstranil vse kartice,grafično vstavil nazaj,odklopil vse diske in cdrome,prižgal računalnik.prižge se vedno enako.

Pyr0Beast ::

Eno palčko pustiš noter.

Kakšen proc pa maš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ninja88 ::

ka je to proc?kaj pa če se ne zažene do tja,da bi preverjal rame če so?zakaj je dobro poiskusit samo z eno palčko ramov?

Azrael ::

Se pravi, odklopljeno vse razen CPU in napajanja matične plošče. Piskov ni, kljub temu, da napajalnik dela?



Odklopi še reset tipko. Če se tudi takrat ne zgodi nič, je defektna matična plošča ali mnogo manj verjetno procesor (ne odstranjuj procesorskega hladilnika).

Edit: Pod pogojem, da je zvočnik/piskač (ang. Speaker) priklopljen na matično ploščo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

proc -> PROCesor :D
Samo z eno je dobro zaradi tega, ker manj obremenjuje napetostno regulacijski del za rame na plate, poleg tega lahko dual-channel povzroča težave ...
Ni važjo, če se zažene ali ne. Če je kolikor tolikor vse v redu, se naloži vsaj osnovni del BIOS-a, ki potem naredi diagnostiko in poroča s piskanjem ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1e2x3y ::

NESI NA SERVIS!
Par € pa ti bodo poštimali. Tako ali tako vidim, da nimaš ravno pojma o računalniku. Kakšen problem bo šele, ko bo treba nastavit BIOS....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472768 (1679) polde66
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113986 (12548) Berni_01
»

Računalnik se sploh ne naloži- niti biosa ni.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161889 (1242) Arto
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281582 (1293) Engineer_SLO
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312071 (11458) k0lar

Več podobnih tem