» »

Brez podjetja te ne jemljejo resno

Brez podjetja te ne jemljejo resno

1 2
3
»

fantasycamp ::

GGGGG je izjavil:

Z Akrapovičem si ti začel. Baje vsa podjetja, ki se osredotočajo na slovenijo propadejo, vsa, ki delajo v tujino pa ratajo takšna kot akrapovič.

WTF vsak tišler? ti to resno? Kdo se tukaj s tem še strinja? tukaj govorim čisti keš, ne to kar porabiš, oni nimajo stroškov praktično za material NULA!


V bilanci imajo 20k minusa. Lahko gre za kakšno investicijo, profit/izguba ponavadi ni relevanten podatek, če ne poznaš ozadja, ampak kakorkoli. Verjetno se od tega 2 lastnika povsem solidno živita, kar je verjetno tudi njun cilj. Ni pa ravno nek presežek.

Kar se pa tišlarjev tiče. Za foro sem v google vtipkal "mizarstvo" in na bizi poiskal prve 3 zadetke. Povsem random.

http://www.bizi.si/PEKLENK-BORIS-S-P/
http://www.bizi.si/ZUPANC-ANTONIJA-S-P/...
http://www.bizi.si/MIZARSTVO-PETERNELJ-...

500, 600, 750k prometa. Nice.


tišler je oseba, ne pa nekdo ki vodi 19 zaposlenih, tvoj prvi! to je potem še orng firma
Pa tukaj so seveda vedno najuspešnejši na vrhu, reklama pač...


Kar se tiče Akrapoviča ali Bsplayer še vedno nisi odgovoril kako bi bilo če bi po tvoje bili samo na slo trgu!
Pa glede tišlerjev, kaj bi bilo recimo če prodajajo svoje usluge po Avstriji recimo?
Sej je isto, pač furaš se podobno lahko enako kot na drug konec Slovenije...

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Resnično ne razumem zakaj ste proti "pay as you go" sistemu malega podjetništva.


Problem taksnega podjetnistva je, ker ne ves kje postaviti mejo. Kdaj bos zacel placevati prispevke? Ko presezes nek promet? Ko presezes nek dobicek? Ce slednje, potem ga jaz ne bom nikoli presegel. Ce prvo, kako bos uredil tiste, ki v resnici delajo precej prometa, a jim malo ostane? :)



Zelo enostavno! Je že določena. Pri osebnem dopolnilnem delu je minimalna letna plača. Mislim, da je okol 9k€ letno.
Davke pa plačuješ glede na promet. Nimaš pa prispevkov plačanih, to si moreš sam kot veš in znaš. Torej isto kot da bi bil nezaposlen. Win win situacija. Država dobi soliden del tvojega prihodka, nima pa s teboj stroškov glede zavarovanja itd., ti pa imaš možnost za varno preizkusit svojo idejo. Brez večje birokracije in brez si nabrat nepotrebnega dolga. Idealno za garage startup.

Je pa keč seveda. Kot vse v Sloveniji je zjebano tudi to. Omejitve so nelogične in zelo ozke. Džravi pa se kratkomalo jebe za vse skupaj.

In da povežem slednje z tekočo debato. Zato pa je v ameriki tolk več startupov. Tam imaš več svobode za legalno potipat teren.
Žal, nisem dovolj normalen, da bi na črno delal.

GGGGG ::

tišler je oseba, ne pa nekdo ki vodi 19 zaposlenih, tvoj prvi! to je potem še orng firma


Sem imel občutek, da se pogovarjamo o podjetjih. Pa, da v sloveniji ni orng firm, ker noben nima denarja, da bi sploh kaj kupil.

Kar se tiče Akrapoviča ali Bsplayer še vedno nisi odgovoril kako bi bilo če bi po tvoje bili samo na slo trgu!


Ne vem, nisem jasnoviden. Nikoli nisem napisal, da je nujno delati na slo. trgu. Samo tebe sem popravil, ko si trdil, da v Sloveniji ni mogoče delati biznisa.

fantasycamp ::

GGGGG je izjavil:

tišler je oseba, ne pa nekdo ki vodi 19 zaposlenih, tvoj prvi! to je potem še orng firma


Sem imel občutek, da se pogovarjamo o podjetjih. Pa, da v sloveniji ni orng firm, ker noben nima denarja, da bi sploh kaj kupil.

Kar se tiče Akrapoviča ali Bsplayer še vedno nisi odgovoril kako bi bilo če bi po tvoje bili samo na slo trgu!


Ne vem, nisem jasnoviden. Nikoli nisem napisal, da je nujno delati na slo. trgu. Samo tebe sem popravil, ko si trdil, da v Sloveniji ni mogoče delati biznisa.


no da ti naslikam kar mogoče nočeš povedat!!


tišler je dejavnost, bolj kot produkt in je nekaj kar ljudje pač rabijo, ko pa ti narediš izdelek za užitek pač moraš bit najboljši ali pri vrhu, tukaj je kvaliteta zelo pomembna!
Nekdo je lahko edini tišler na enem koncu v enih rovtah pa bo vedno mel denar,to pač ni pokazatelj da so v slo biz uspešni!

tako kot so razni avtomehaniki ki služijo dosti pa to pač ni biz ki ga večina hoče početi, kot je npr popravilo wc školjk in delo vodovodarjev.

Ni mogoče?
Je mogoče, samo mizerno sploh ko treba nekaj kar je sofisticirano in drago prodati, Akrapovič nebi imel uspeha z tako dragimi titanium izpušnimi sistemi, Seaway nebi mogel veliko jaht in čolnov prodati...

Bs player pri tako dobro in javno odobrenem piratiziranju nebi mogel par jurjev na leto narediti.

lahko se zdaj do jutra greva in ti mi predstaviš še par tako hudih ''firm'' ki se jih izobraženi na veliko izogibajo...

GGGGG ::

Nekdo je lahko edini tišler na enem koncu v enih rovtah pa bo vedno mel denar,to pač ni pokazatelj da so v slo biz uspešni!


Kaj pa je pokazatelj uspešnega biznisa?

Ne štekam te. Enkrat trdiš, da je neumno, če delaš v sloveniji, drugič praviš, da si lahko uspešen tudi v rovtah. Odloči se. A lahko furaš uspešno podjetje v Sloveniji ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

fantasycamp ::

GGGGG je izjavil:

Nekdo je lahko edini tišler na enem koncu v enih rovtah pa bo vedno mel denar,to pač ni pokazatelj da so v slo biz uspešni!


Kaj pa je pokazatelj uspešnega biznisa?

Ne štekam te. Enkrat trdiš, da je neumno, če delaš v sloveniji, drugič praviš, da si lahko uspešen tudi v rovtah. Odloči se. A lahko furaš uspešno podjetje v Sloveniji ali ne?


mi govorimo o povprečju hej še to ne, govorimo o Sloveniji, kje je Slovenija finančno?

to je pravi pokazatelj!

ne vemo a bomo bankrotirali ker nimamo denarja ti pa tukaj govoriš kako so tišlerji pokazatelji uspešnosti biznisa pri nas? Resno? Resno?

A moramo tako daleč it? Poglej uspešne države EU, ali res rabimo delati detajlne analize?

Sigurno imaš tudi v zelo revnih državah par res hudih firmic ki delajo fantastično, sigurno ni pokazatelj povprečja!

boš še vedno govoril kako je pri nas med in mleko in zakaj je bil letos največji odliv ljudi v EU, sploh z izobrazbo..

Ne da se mi več s tabo in tišlerji, ker Slovenija dobija iz EU opozorila da premalo plačuje zaposlene.

SeMiNeSanja ::

Pa kaj se zdej greste?

Je bilo že zgoraj povedano, da je bistvo, KAJ prodajaš oz. kakšno dejavnost upravljaš.

Z eno dejavnostjo si lahko mega uspešen v Sloveniji (sploh če ti še država in EU rineta subvencje in nepovratna sredstva v že tako polno rit), medtem ko boš lahko z drugo dejavnostjo klavrno propadel, četudi si šel na svetovni trg.

GGGGG ::

ne vemo a bomo bankrotirali ker nimamo denarja ti pa tukaj govoriš kako so tišlerji pokazatelji uspešnosti biznisa pri nas? Resno? Resno?


Resno ja. Državna blagajna nima dosti z blagajno posameznika oz. podjetja v tej državi. Ampak sva pomoje že malo zašla iz teme.

Če misliš, da se v Sloveniji ne da delati biznisa ga pač ne delat, ali pa ga delaj v tujini. Če boš rabil kakšne praktične nasvete iz prve roke povej :)

boš še vedno govoril kako je pri nas med in mleko in zakaj je bil letos največji odliv ljudi v EU, sploh z izobrazbo..


Če se prav spomnim je več kot 80% izseljenih imelo srednješolsko ali nižjo izobrazbo. Samo slabih 20% jih je imelo 6. stopnjo ali več.

fantasycamp ::

GGGGG je izjavil:

ne vemo a bomo bankrotirali ker nimamo denarja ti pa tukaj govoriš kako so tišlerji pokazatelji uspešnosti biznisa pri nas? Resno? Resno?


Resno ja. Državna blagajna nima dosti z blagajno posameznika oz. podjetja v tej državi. Ampak sva pomoje že malo zašla iz teme.

Če misliš, da se v Sloveniji ne da delati biznisa ga pač ne delat, ali pa ga delaj v tujini. Če boš rabil kakšne praktične nasvete iz prve roke povej :)

boš še vedno govoril kako je pri nas med in mleko in zakaj je bil letos največji odliv ljudi v EU, sploh z izobrazbo..


Če se prav spomnim je več kot 80% izseljenih imelo srednješolsko ali nižjo izobrazbo. Samo slabih 20% jih je imelo 6. stopnjo ali več.


Nima dosti veze, torej so Države kot švica,Norveška in švedska očitno zelo revni in tudi prebivalci imajo povprečno slabo plačo in njihove firme večinoma sploh te večje služijo samo z prometom doma?


glede odliva

Odselitve so značilne zlasti za starostni skupini med 60 in 69 let ter med 25 in 44 let. Pri tem na Sursu ugotavljajo, da so bolje izobraženi državljani Slovenije dejansko bolj mobilni kot drugi prebivalci in da se v večji meri odseljujejo iz države. Vendar pa velja enako tudi za njihove priselitve iz tujine.

Slovenija je tako v petih letih izgubila skoraj tisoč v Sloveniji rojenih državljanov, starih med 25 in 44 let, z najmanj terciarno izobrazbo. Višješolsko izobrazbo jih je imelo okoli 240, univerzitetno okoli 700, magisterij oz. doktorat pa približno 60. Po zadnjih razpoložljivih podatkih tujih statističnih uradov več kot 22.000 državljanov prebiva v Nemčiji, 8300 v Avstriji, 3400 v Italiji, 2650 v Švici in 2000 na Hrvaškem.


tudi če je več z nižjo, še vedno pomeni da se te tišlerji očitno ne znajdejo tukaj in rabijo prostor drugje...

BigWhale ::

fantasycamp je izjavil:

Vsako podjetje v Slo ki išče kupce po slo je neverjetno neresno, danes bi vsi morali začet tako da razmišljajo ali bi se moja storitev prodajala po Evropi!


Vsako podtjetje? A dej no... A moj vodovodar je neresen, ker isce stranke samo v nekem zlo ozkem okolisu?

fantasycamp je izjavil:

Akrapovič je tako uspešen ker nikoli ni slo gledal kot prvo opcijo!

Akrapovic je tako uspesen predvsem zato, ker je tocno vedel kdo dela in kdo bodo njegovi kupci. In zato, ker je imel preden se je lotil posla ze kar nekaj vez in poznanstev.

Poleg vsega pa primerjas petunije in banane.

OP se ukvarja z odpiranjem s.p.-ja pri nas. Morda bo prodajal idrijske cipke. Da bi s tem takoj targetiral na evropski trg je zgreseno. Organizirati moras distribucijo, reklamo, etc, etc.. Stroski so bistveno vecji, kot ce zacnes prodajati na nasem trgu. In se potem siris, ce se. Treba se pa nikomur ni in marsikdo lahko precej spodobno zivi na lokalnem trgu.

thramos ::

GGGGG je izjavil:

Če se prav spomnim je več kot 80% izseljenih imelo srednješolsko ali nižjo izobrazbo. Samo slabih 20% jih je imelo 6. stopnjo ali več.


Kar je demagogija in bi dalo uporabno informacijo samo v povezavi z izobrazbeno strukturo prebivalstva. Ja, žal se v največji meri izseljujejo visoko izobraženi.

GGGGG ::

Hmm. Explain please, ne vem kam ciljaš.

thramos ::

Da se letno izseli največji delež nižje (pod 6. stopnjo) izobraženih je jasno, ker je teh največ. Če pa primerjaš izobrazbeno sestavo izseljenih z vsem prebivalstvom, ugotoviš da je delež tistih najvišje izobraženih, ki so se izselili, najvišji v primerjavi z srednje in nižje izobraženimi.

Najnižje se sicer bolj izseljujejo kot srednje izobražni. Kar pa, glede na razpad gradbenega sektorja v Sloveniji ni nič presenetljivega. Bolj zastrašujoče pa je to, da se je očitno zgodila podobna katastrofa tudi na trgu visoko izobraženih ... no, ali pa se to dogaja že cel čas.

GGGGG ::

http://www.24ur.com/vec-visoko-in-visje...

Medtem je bilo med izseljenimi takšnih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo 29 odstotkov, s srednješolsko pa 53 odstotkov.


O tem članku smo že enkrat debatirali. Če so podatki pravilni, se je izselilo 18% s 6. stopnjo ali več.

Po teh podatkih is SURS je v Sloveniji 17,4% takih z višjo izobrazbo. Torej, celih 0,6% razlike.

www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=4412

thramos ::

Jep, če so ti podatki pravilni, je tako kot si napisal in se motim, so tudi napisali:

Izobrazbena sestava v letu 2012 iz Slovenije odseljenih državljanov Slovenije in tujih državljanov, starih od 25 do 64 let, je bila sicer približno enaka izobrazbeni sestavi teh dveh skupin med prebivalstvom Slovenije v enaki starostni skupini.


Svoje podatke sem dobil nekje drugje, čisto možno da so bili stari oz. napačni.

spajdrmen ::

kje so kakšni moderatorji? Kaj pišete neumnosti, človeka zanima zagon podjetja vi pa pametujete o akrapovičih pa bs playerjih

solatko ::

Kako hitro zaidete v offtopic. Začeli smo, kako postaviti neko obliko pravne osebe, z nič ali malo denarja.
Na začetku so padli predlogi o nekih kreditih, ki so baje (baba rekla, baba kazala) tako fizičnim osebam, brez dohodkov (banke baje kar na suho dajo 2k€), do nekih hudih predlogov možnega financiranja iz tujine.
Vmes so padle še nekatere firme high tek klase in od tu naprej, se vse vrti okoli njih in delovanja na revnem slovenskem trgu.

Moje izkušnje? Jih je kar nekaj od združevanja dela v prejšnjem sistemu, ko sem s poklicem kovinarja in dodatnim izobraževanjem, imel precej nadpovprečne dohodke (danes je za podobno, pri nas okoli 800€ brutto, v sosednji A cca 4k brutto), potem pa sem se poizkusil v podjetništvu (d.o.o za 2kSIT).
Iz čisto garažne firme, z nekaj strankami, sem uspel nekako splezat do solidne servisne firme, ki pod drugim lastništvom, posluje še danes - izključno na SLO trgu.

Nekaj krat sem, žal neuspešno, poizkusil pri javnih naročilih, vendar tja ne prideš niti do vložišča, kaj šele v ožji izbor.
Ko sem začel, sem več let zaslužil komaj za sproti, vendar mi ni bilo nikoli treba fehtat denarja, ko pa sem hotel nekaj investirat, mi moja banka ni odobrila željenega kredita (dali bi pol potrebnega), smo pač preživeli brez in investicijo speljali malo počasneje, kot bi jo.

Moj cilj nikoli ni bil, da bi služil miljone, nosil ROLEX in se vozil v avtu za 200k€, če bi bil, bi se verjetno lotil posla z drogo, temveč malo družinsko podjetje, trdno in počasi razvijajoče, da zagotovi kruh potomcem. Skrbel sem predvsem za kvaliteto storitev in zadovoljstvo strank, nikoli ni bilo potrebno vlagat v reklamo, saj so mi jo brezplačno delale zadovoljne stranke.

Sedaj, po 42-ih letih activnega življenja, uživam v penziji in se ukvarjam s tistim, za kar dostikrat ni bilo časa. Včasih se posvetim forumu ST in se čudim, kako si nekateri na lahko predstavljete začetke v podjetniških vodah.

Začetki v teh vodah so izredno lahki v ZDA, kjer je vse odvisno od zadeve, ki jo imaš za ponudit, pa naj bo to burger ali avto na elektriko, državi plačuješ toliko kot si zaslužil, ni obveznih dajatev, če nisi zaslužil nič in to je point države, kjer lahko uspe vsak.

Je pa tam druga past, če narediš napako, te advokati slečejo do golega pa še v keho greš lahko za nekaj 1000 let (recimo, da zastrupiš neko firmo, s pokvarjeno hrano, če se zaradi tvojega izdelka nekaj ljudi hudo poškoduje.......).

Glede nastopa na sosednjih ali globalnem trgu - v storitveni dejavnosti izredno težko prideš zraven že v sosednjo A, saj država prikrito, zelo močno ščiti svoje gospodarske subjekte, lahko pa tam deluješ, kot podizvajalec in to kar nekaj naših "podjetij" izkorišča z "brezplačno delovno silo".

Ni pa z dobrim izdelkom težko prodreti na globalnem trgu (povdarjam DOBRIM), preko raznih močnih globalistov, če pa hočeš mimo njih, ti hitro najdejo kak patent, ki ga nevede kršiš in si še hitreje v globoki buli.

Vse lepo in prav, če človek obvlada teorijo, vendar mora še bolj obvladat realnos - kaj se dejansko dogaja v poslovnem svetu. Veliko posameznikov je, ki bi bili s svojimi izdelki sposobni služit miljarde na ruskem, ameriškem, kitajskem, indijskem ali na trgih celega sveta, vendar bi njihov uspeh, hitro pognal v zrak globaliste, ki bi naredili vse, da proizvod kupijo ali ga uničijo. Kot podizvajalec ali ponudnik preko globalistov pa lahko služiš lepe miljone, dokler tvoj proizvod gre, ko ne gre več ali se na trgu pojavi boljši, cenejši, odpadeš kot knof od gat.

Ja, selijo se strokovnjaki, uspešni študentje - diplomanti, vendar se še v večjem številu selijo medicinske sestre, snažilke, kuharji, natakarji, kovinarji, mehaniki....., saj je poklicna izobrazba, ki jo dajejo naše strokovne šole, izredno cenjena v razvitih državah, kjer so ravno na področju strokovne izobrazbe, proizvajale izključno, industrijske delavce, ki so se naučili eno, dve operaciji in to počeli do penzije, niso pa bili sposobni nerediti izdelka po načrtu. Klasične vajeniške šole, so pred nekaj desetletji, enostavno ukinili.

Večina teh, izseljenih strokovnjakov, bi bila prav zadovoljna, če bi lahko delala doma, za kakšno solidno povprečno plačo, tako pa jih je pomanjkanje zaposlitev in predvsem podcenjeno delo in odnos delodajalcev do njihovih znanj, prisililo v pot gastarbajterjev.
Tam v urejenih okoljih, cenjeni od delodajalcev uživajo povprečen življenski standard, pa še za kak piknik jim ostane, pri nas so bili pa z bolj stresnim delom, socialni problemi.

Tisti, ki ostajajo tu, morajo pač iskati priložnost za preživetje v delu pri naših izkoriščevalcih, manjkajoče pa dodatno zaslužiti na črno ali razmišljati o začetkih samostojne poti v podjetništvo.

Tisti, ki ste začeli na suho, brez začetnega kapitala, dobro veste o kakšni poti in odločitvah govorim, drugi, ki trenutno s svojimi umotvori delujete na globalnem trgu in od njega solidno živite, pa samo to, bodite srečni in uživajte dokler lahko, ni pa zato potrebno omaložujoče gledat na vse druge, pod seboj.
Vedite pa, da vsi na globalne trge, s svojimi idejami, znanjem in sposobnostjo, ne moremo in nikoli ne bodo vsi Slovenci, delali za globaliste. Nekateri bomo morali delat lokalno, morda malo širše in od tega preživeti.
Moti nas samo to, da ta država - politiki, ne vidijo priložnosti, za razvoj države, tudi pri takih, ki si morajo na črno, zagotavljat vsakdanji kruh.
Delo krepa človeka

toplakd ::

Zelo lepo napisan prispevek.

solatko je izjavil:

mi moja banka ni odobrila željenega kredita (dali bi pol potrebnega), smo pač preživeli brez in investicijo speljali malo počasneje, kot bi jo.

Tole pa še zdaj velja enako.

BlaY0 ::

Čisto tako, momogrede, za tiste ki bi radi na hitro in mislijo da imajo potencialno dobro idejo za prodor na tuje trge... ta mesec enkrat bo objavljen razpis P2A za ustanovitev in zagon visoko inovativnih podjetij. Lahko dobiš do 74.000 (v treh letih) od kvote 800.000 EUR.

Skratka, navali narode pa da vas vidmo :P

Še link.

toplakd je izjavil:


solatko je izjavil:

mi moja banka ni odobrila željenega kredita (dali bi pol potrebnega), smo pač preživeli brez in investicijo speljali malo počasneje, kot bi jo.

Tole pa še zdaj velja enako.

Ne da velja enako, veliko huje je. Banka bi ti rada zaračunala celo vstop v njihove poslovne prostore in dihanje zraka v njih, ko prideš tja po kredit. Ne glede na to a ga boš dobil ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

spajdrmen ::

to pa je res uporabna zadeva

mogoče glupo vprašanje, ampak, nikjer ne pišejo pogoji v primeru ne uspeha... kaj v tem primeru? a se subvencija vrača, al moraš njim prepisat kakšen lastniški delež, al jim dajat provizijo od dobička? Ne vem lih če bi moje podjetje bili primerno, ampak nič me ne stane probati, vendar pred tem bi se dobro pozanimal da ne naredim več škode kot koristi...

tista subvencija od držve za novo nastale s.p.je je imela pogoj da ti s.p. laufa vsaj 2 leti, če ne, vrneš sorazmerno preostanek subvencije državi. Ima kdo izkušnje, znanje in informacije glede dodelitve subvencije podjetniškega sklada?

St235 ::

nepovratnih sredstev ni potrebno vračat, niti ni potrebno izplačevat provizije/deleža. Gre za obliko državne pomoči. Tvoja zaveza je da seveda izpolniš pogodbene obveznosti in o tem redno poročaš.

GGGGG ::

Teli razpisi so kar resne zadeve. Ni ravno tako, da ti nakažejo denar na lepe oči. Nakazuje se ponavadi po fazah, pogoji, ki jih moraš izpolnjevati so pa tudi kar konkretni. Poročanje, namenska poraba, dobro narejeni finančni načrti... Tudi sama priprava dokumentacije je kar projekt.

alexa-lol ::

Mislim da se zadeve lotevate iz napačnega konca.
Recimo da ima nekdo 900€ plače, ima idejo in želi na podjetniško pot. Njegov cilj za 1. leto ni da bo osvojil celo Evropo. Že če bo dobil enako urno postavko glede na vse ur, ki jih bo vložil bo dosežek. Če bo imel dobiček bo k podjetju povabil še druge in jih zaposlil. Na ta način bo recimo v roku 18 mescev dosegel neto mesečni prihodek 3000€ (njegova plača recimo, dobiček), kar je veliko bolje kot 900€. Potem je na precepu ali se gre gospoda in se zakreditira ter daje 2000€ na mesec za kredite, ali pa teh 3000€ vlaga v rast podjetja.

Na tem koraku jih veliko pogrne ko vidijo da imajo lahko BMW 3 za 500€ na mesec, podjetje jim je ravno zalaufalo, in potem se grejo gospode, namenjajo manj časa in denarja za razvoj podjetja in še preden odplačajo kredit propadejo.

Redke so zgodbe kjer podjetje v nekaj letih obnori svet, lastniki pa zaslužijo miljarde.


Ena iz sveta računalništva - creator of RoR


Nekje vmes govori o tem kakšna je možnost da narediš nov Google oz. se zadovoljiš s podjetjem, ki ima letno "le" nekaj miljonov € dobička.


Dobre je še ta rek: If you want to be everything for everyone you end up being nothing to no one. Najdeš tržno nišo v Sloveniji, v tujini in to furaš in imaš "samo" nekaj tisoč € mesečnega prihodka.

Če prideš od startupa do mesečnega neto dohodka nekaj tisoč € v časovnem obdobju leta, leta in pol, je to super!

Tukaj bi povedal še za tale MOOC na Courseri https://www.coursera.org/course/innovat... Developing Innovative Ideas for New Companies: The First Step in Entrepreneurship ki ima tudi preview https://class.coursera.org/innovativeid... . Vsi videi so vidni že od prvega dne.

BlaY0 ::

GGGGG je izjavil:

Teli razpisi so kar resne zadeve. Ni ravno tako, da ti nakažejo denar na lepe oči...

Dejstvo, ki pa ni nikjer zapisano pa je, da če hočeš priti do tega denarja, rabiš najprej denar...

Edina subvencija, kjer si denar dejansko dobil brez kakršnega koli vložka, je bila tistih 5k za samozaposlitev... pod pogojem da ne zapreš pred dvema letoma.

alexa-lol je izjavil:


Recimo da ima nekdo 900€ plače, ima idejo in želi na podjetniško pot...

Kot že rečeno, ima idejo nima pa pojma o podjetništvu, birokraciji in zakonodaji. To je najboljši recept za biti nategnjen na suho najmanj ene 3x že v prvem letu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BigWhale ::

BlaY0 je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Teli razpisi so kar resne zadeve. Ni ravno tako, da ti nakažejo denar na lepe oči...

Dejstvo, ki pa ni nikjer zapisano pa je, da če hočeš priti do tega denarja, rabiš najprej denar...

Edina subvencija, kjer si denar dejansko dobil brez kakršnega koli vložka, je bila tistih 5k za samozaposlitev... pod pogojem da ne zapreš pred dvema letoma.


Subvencijo za samozaposlitev so itak ukinil. Pa ni bila povsem brez vlozka, vsaj takrat ne, ko sem se jaz zanimal za to. Zahtevali so en kup podpisanih pogodb, ki bodo vsaj priblizno zagarantirale, da bom jaz v resnici delal nekaj, pa na en tecaj podjetnistva so me hoteli poslati. :>

BlaY0 ::

Zato sem pa napisal "kjer si denar dejansko dobil". Jah vložek je pa itak vedno... v končni fazi se usedeš v avto ali pa na trolo in se odpelješ tja podpisat pogodbo.

toplakd ::

Jaz sem subvencijo prejel pre 3,5 leti.
Treba je bilo izpolnit en vprašalnik in potem je en zunanji svetovalec ocenil
tvojo idejo in če se splača vložit v tebe. Če je on dal odobritev, si potem
šel na 3 dnevno delavnico in par dni po opravljeni delavnici sem odprl s.p.
Denar je potem prišel nekje čez 4 mesece, obveza pa je bila samo eno leto.

Je pa nas bilo kar precej na tistih delavnicah in me prav zanima koliko od tistih
še danes posluje :)

LP

alexa-lol ::

toplakd je izjavil:

Jaz sem subvencijo prejel pre 3,5 leti.
Treba je bilo izpolnit en vprašalnik in potem je en zunanji svetovalec ocenil
tvojo idejo in če se splača vložit v tebe. Če je on dal odobritev, si potem
šel na 3 dnevno delavnico in par dni po opravljeni delavnici sem odprl s.p.
Denar je potem prišel nekje čez 4 mesece, obveza pa je bila samo eno leto.

Je pa nas bilo kar precej na tistih delavnicah in me prav zanima koliko od tistih
še danes posluje :)

LP



Ta ideja je super.. nek birokrat, ki je zaradi svojih življenskih nazorov (linija najmanjšega odpora) pristal v javnem sektorju, bo ocenjeval kvaliteto poslovne ideje - priceless.

Najbolš da naslednjo leto na miss v komisijo damo same geje oz. take ki so sami prišli na plano, ne tistih, ki se skrivajo po WCjih.


Drugače pa - there is no free lunch. Če želiš izstopiti iz "rat's race" in življenskega stile 8-16, pon-pet, javni sektor, pač moraš pokazati nekaj samoiniciative. Od tistih, ki to pokažejo, dolgoročno uspe cca. 10%, tko pač je. So pa danes pogoji za podjetništvo mnogo boljši kot pred 100 leti ali pa 50 leti, kljub krizi.

Pri podjetništvu je enaka fora kot pri uni da rabiš 10.000 ur da postaneš strokovnjak v nečem. Fora ni, da boš po 10.000 urah strokovnajk ampak v tem da po 50urah jih odpade 10%, po 100% še naslednjih 10% in tisti, ki dejansko vložijo 10.000 ur, so redki.

Bill Gates on Expertise: 10,000 Hours and a Lifetime of Fanaticism


Steve Jobs explains the rules for success

BlaY0 ::

toplakd je izjavil:


Je pa nas bilo kar precej na tistih delavnicah in me prav zanima koliko od tistih
še danes posluje :)

Pravijo, da jih je 94% preživelo eno leto, 85% pa dve. Za naprej jih ne zanima, oni so svoje opravili :P

toplakd ::

Razgovore s posamezniki in preučitve njihovih poslovnih idej je opravljalo zunanje podjetje.

Jaz sem zdaj na 3,5leta, pa še nimam namena crknit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

spajdrmen ::

s čem se ukvarjaš če ni skrivnost? Gre za prodajo izdelkov ali storitve?

toplakd ::

Prodajam izdelke katere naredim sam. Imam pa 99.9% izvoz.

Je pa res, da sem skoraj eno leto delal z 0, preden se je ime prijelo za
dobro in zaupanja vredno. S tem da morajo biti izdelki dobri, oz. boljši od
konkurence, customer support pa tudi mora biti nad nivojem.

Najprej sem se sicer sam nekaj oglaševal po forumih, ampak svoje robe ni dobro
sam hvalit ker te vsi popljuvajo dokler si nov na sceni. Kasneje sem še malo
poskušal z Adwords oglasi, zdaj pa že lep čas nič ne oglašujem, ker se dober
glas sam širi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

spajdrmen ::

zanimala bi me tvoja izkušnja, kajti sam se trudim izvažat in mi ravno ne uspeva, medtem ko sem s prodajo na domačem trgu za začetek zadovoljen

se lahko meniva na privat?

GGGGG ::

spajdrmen, kaj pa prodajaš? Pa na katere zunanje trge ciljaš?

toplakd ::

Jaz prodajam po celem svetu, imam pa zelo specifične avto modelarske izdelke.
Na domačem trgu v 3,5 letih nisem prodal za dobro porcijo kisle juhe.

Je pa res, da če nebi znal nemško in angleško, bi bila tema s poslom :)

spajdrmen ::

torbice in ohišja za vse možne stvari... ciljam prvotno na Avstrijo... potem so tu v igri še Češka, Slovaška, Nemčija, Francija in Velka Britanija

S Hrvaško in Madžarsko nimam dobrega občutka, bi raj prodiral na bolj razvitešje trge

Angleško sicer znam, in je res da je to danes pogoj za kakršen koli posel

GGGGG ::

Jug in Vzhod sta 100x boljša varjanta. Manj konkurence, cenejše oglaševanje in načeloma manj sofisticirani kupci (bolj impulzivni nakupi, ne grejo vsega 100x preverit pred nakupom).

Kupna moč je sicer nižja, ampak za hrvaško ti lahko povem iz lastnih izkušenj, da dela cca, 1.5x toliko prometa kot Slovenija, kljub nižji kupni moči.

fantasycamp ::

toplakd je izjavil:

Jaz prodajam po celem svetu, imam pa zelo specifične avto modelarske izdelke.
Na domačem trgu v 3,5 letih nisem prodal za dobro porcijo kisle juhe.

Je pa res, da če nebi znal nemško in angleško, bi bila tema s poslom :)


a dej nehi no, sigurn bi če bi se res dobr potrudil kot kakšen tišler bi imel vsaj spodobno plačo!

ti anti slovencelj ti!

spajdrmen ::

GGGGG je izjavil:

Jug in Vzhod sta 100x boljša varjanta. Manj konkurence, cenejše oglaševanje in načeloma manj sofisticirani kupci (bolj impulzivni nakupi, ne grejo vsega 100x preverit pred nakupom).

Kupna moč je sicer nižja, ampak za hrvaško ti lahko povem iz lastnih izkušenj, da dela cca, 1.5x toliko prometa kot Slovenija, kljub nižji kupni moči.

ravno s Hrvaško nimam dobrih izkušenj... namreč z isto taktiko in istim načinom isti čas ista cena isto vse, mi je recimo slovenija pridelala 100 enot, hrvaška pa 10... da še enkrat poudarim, isto je bilo vse... izgleda jim dol cena ne odgovarja al bo treba še mal več vložit kakor v Sloveniji...

mogoče dosti v sloveniji pomaga dejstvo, da gre za slovenski izdelek... tle bo vsak kupil domače, medtem ko so dol malo "jezni" na nas
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114675 (12279) PrihajaNodi
»

Najbolj iskani/plačani poklici - možnost podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914230 (12016) maxipin
»

Inženirji bomo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12728434 (24341) kapitan
»

Jugoslav Petković (Mimovrste) v Financah

Oddelek: Loža
474515 (3883) RockyS

Več podobnih tem