» »

kje nimate elektrike

kje nimate elektrike

Temo vidijo: vsi

Pšenični ::

http://www.zurnal24.si/potrebovali-bi-s...

"Šestan je zavrnil informacijo, da je danes prišlo do zapleta med Civilno zaščito in elektrodistribucijskimi podjetji, ker naj bi 30 agregatov, prispelih iz Avstrije, Češke in Nemčije, pripeljanih v Logatec, nato poslali na Štajersko. Predsednik uprave Elektra Ljubljana Andrej Ribič je v Odmevih pojasnil, da je bil Logatec le zbirno mesto za agregate, prispele iz tujine. Razdelitev so predstavniki Civilne zaščite in elektrodistribucijskih podjetij uskladili glede na to, kje so največje potrebe.

Ribič je še poudaril, da je bil Logatec prvi kraj, ki je bilo oskrbljen z agregati, a ne s tistimi iz tujine, temveč z agregati elektropodjetij. Oskrbeli so vodno zajetje. "Ni se jim zgodila krivica," je dejal Ribič."

Za agregate zaenkrat še ni "vojne".

Ko pa bojo ljudje še kak dan, dva v mrazu, se zna marsikaj dogajat.

krneki0001 ::

agregate so postavili ob avtoceste, da jim luči in kamere v tunelih delajo, kolega je pa še od petka zvečer brez elektrike in vode. Na srečo smo mu danes uštimal agregat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Karaya 52 ::

Pšenični je izjavil:

Ne gre za to. Gre za to da je cel sistem odpovedal. To je jasno.

Kaj če bi bil potres in -20 stopinj. Ljudje bi umirali.


Se bojim, da imaš prav. 2 cm leda pa je država na kolenih. Ljudje se morajo znajti po svoje, ministri pa se kažejo po televiziji in zapirajo šole. Pa ni samo problem v neogrevanih bajtah, danes je bil navaden delovni dan in me zanima, koliko podjetij je ostalo zaprtih.

Tukaj v Avstriji so tudi problemi z žledom, zrušilo je vešalke na železniških progah (kot v Sloveniji med Postojno in Pivko), drevesa se podirajo na cesto, elektrika pa je zaenkrat ok. Se pravi, da se da izogniti električnemu kolapsu zaradi dveh centimetrov leda. Dečki v ELES si bodo morali pa malo manj božičnic izplačevati pa raje tisti denar za nove štange zapraviti, ker očitno niso na stopnji, ko bi si to preseravanje zaslužili.

Zdaj pa so bogi... jah, mi smo lokalnega distributerja par let klicarili, če bi lahko popravili štango ker se nagiba proti hiši. Potem smo jo seveda sami podprli, brez tega, bi že bila na tleh. Popravili so jo tako, da so spodnji del odrezali in isto štango postavili v isto luknjo. Zdaj mora bit reč spet podprta. Tako to je z državnimi monopolisti.

Na glavnih cestah izmenični promet, štrom na tleh, železniška proga med Postojno in Pivko neuporabna. Zdaj se kažejo rezultati politike, ki črta vzdrževanje zato da plače ostanejo iste. Enkrat zaribaš z glavo po betonu, to je bilo pričakovano.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Spet so najbolj pametni tisti, ki imajo najmanj pojma in bi 400kV vod pod zemljo tlačli, "ker so nekje tako prebrali".
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Karaya 52 ::

Ne, sploh ne. Se da vse urediti z daljnovodi nad zemljo. Vse. Ima pa ELES sindrom bivše pohorske vzpenjače. Slabo vzdrževanje, rja in 2 cm ledu = katastrofa.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Karaya 52 je izjavil:

Ne, sploh ne. Se da vse urediti z daljnovodi nad zemljo. Vse. Ima pa ELES sindrom bivše pohorske vzpenjače. Slabo vzdrževanje, rja in 2 cm ledu = katastrofa.


Ne samo eles, tudi dars in še kdo. Počasi se bo vse začelo sesuvat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zuz3k ::

na pa še zapis stanja direkt iz Pivke


tisti, k smo v bloku in je el. pod zemljo speljana smo bili samo prvi dan brez elektrike

ostali okoliš, vasi, so vsi brez elektrike že 3 dni, no danes so jo dobili nekateri oz. je vojska pripeljala agregate

veliko daljnovodov je podrtih, drevesa veje vse podrte, ponoči so vsako minuto padala drevesa,
slišalo se je pokanje kot se ga sliši za novo leto, led je debel vsaj 5 cm, 80% gozda je uničenega slišal po radiu

do nekaterih vasi ni dostopa, saj je na cesti padlo drevje, tu bližnjo vas je celo poplavilo, saj se led topi

kabelska ne deluje posledično tudi internet, torej pišem prek mobitela. Se je pa odtrgal
kabel od telemacha in mi udrl streho na vozilu, ter havbo. Sosedu je razbilo okno

zaradi ogromno ledu nam je začela puščat še streha, začelo je kapljat v sobe, veliko vode smo
znosili z vedri iz podstrešja, ko je najbolj puščala je bilo vedro polno v dobri uri

aja še to, velik del Postojne je brez elektrike, pomagajo si sicer z agregati - v trgovini
so bili posledično vsi razprodani

še dve sliki stanja





lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

jest10 ::

Karaya 52 je izjavil:

Ne, sploh ne. Se da vse urediti z daljnovodi nad zemljo. Vse. Ima pa ELES sindrom bivše pohorske vzpenjače. Slabo vzdrževanje, rja in 2 cm ledu = katastrofa.

Pacjent, med 2 in 10cm ledu je rahla razlika.

PacificBlue ::

Jaz sem včeraj popoldan dobil elektriko po 3 dneh. Z ogrevanjem in plinom sicer ni bilo tezav..smo pa dva dni odstranjevali podrta drevesa. Sadovnjak imamo bolj ali manj uničen, v gozdu je katastrofa. Te dni je bilo kot na fronti. Samo okoli hiše je bilo tezko hoditi, ker je vse poledenelo. Kasneje je malo padel sneg in omilil situacijo. Debelina ledu na snežni površini je več kot 2 cm..tezko jo prebiti.Si predstavljate, da se spotaknete ob robu ceste in padete oz zdrsnete po hribu navzdol..zelo težko bi se ustavil.

Na glavnih cestah izmenični promet, štrom na tleh, železniška proga med Postojno in Pivko neuporabna. Zdaj se kažejo rezultati politike, ki črta vzdrževanje zato da plače ostanejo iste. Enkrat zaribaš z glavo po betonu, to je bilo pričakovano.


V Kanadi leta 98 se mi zdi, je bila podobna situacija, samo, da je tam 4 milijone ljudi ostalo po mesec dni brez elektrike, čeprav so imeli narejene scenarije in so izvajali ukrepe v takih primerih in kljub vsemu je bila katastrofa neizogibna.

Na teh trasah, kjer potekajo daljnovodi se izvajajo čiščenja čez leto, samo bi moral biti pas širok vsaj 30 m ali več, da ne bi mlada drevesa, ki hitro rastejo bila zmožna pasti na kable. Poleg tega so se problemi z lastniki parcel, katerim mora eles plačati podrta drevesa..

Sicer pa ob takih količini ledu je malo verjetno, da bi bilo v bilokaterem primeru kaj drugače. Razen če imamo vse pod zemljo, zato pa spet ni denarja.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

jest10 je izjavil:

Jp, če bi se gradnja 2x400kV Krško-Beričevo še malo zavlekla, bi bilo sedaj več kot polovica države v temi.


http://www.eles.si/dv-2x400-kv-bericevo...

A ta ki je bil vklopljen pred 2 mesecema. Drugače bi bila Ljubljana brez elektrike ali kaj?
Dve šivanki...

jest10 ::

Double_J je izjavil:

jest10 je izjavil:

Jp, če bi se gradnja 2x400kV Krško-Beričevo še malo zavlekla, bi bilo sedaj več kot polovica države v temi.


http://www.eles.si/dv-2x400-kv-bericevo...

A ta ki je bil vklopljen pred 2 mesecema. Drugače bi bila Ljubljana brez elektrike ali kaj?


Seveda. Pa ne samo Lj, ampak ves osrednji del države in vsa Gorenjska. Bilo bi par otočkov z elektriko(Jesenice in bližna okolica, Medvode, ter del Lj)

energetik ::

jest10 je izjavil:

Double_J je izjavil:

jest10 je izjavil:

Jp, če bi se gradnja 2x400kV Krško-Beričevo še malo zavlekla, bi bilo sedaj več kot polovica države v temi.


http://www.eles.si/dv-2x400-kv-bericevo...

A ta ki je bil vklopljen pred 2 mesecema. Drugače bi bila Ljubljana brez elektrike ali kaj?


Seveda. Pa ne samo Lj, ampak ves osrednji del države in vsa Gorenjska. Bilo bi par otočkov z elektriko(Jesenice in bližna okolica, Medvode, ter del Lj)
Em, ne bi bilo problema, dokler so povezave do Divače podrte. Za osrednjo SLO in Gorenjsko so zadosti 5x110 kV povezave TET-Ber in 220 kV Pod-Ber. Ni pa to preveč zanesljivo, če bi se še kakšen od teh naknadno podrl. No zdj je itak že nazaj 400 kV Pod-Ber, tko da sploh ni nobenih problemov.

dronyx ::

>...80% gozda je uničenega slišal po radiu...

Saj za slovence je gozd itak "samo breme", tako da bo morda ta nesreča prišla prav. Je pa zanimivo, da tako razmišljajo tudi tisti, ki trdijo, da pri nas ni ne nafte, ne nahajališč zlata ali diamantov, skratka ničesar. Ampak slovencem tudi če bi imeli nafte kot Kuvajt to ne bi čisto nič pomagalo, ker noben ne bi vedel kaj s tem počet (bi pa vsi videli sosedovo naravno bogastvo - gozdove). ;)

Naš domet so trenutno turneje po ZDA in iskanje "investitorjev" za posojila po 5% ali še višji obrestni meri!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Relanium ::

dronyx je izjavil:

>...80% gozda je uničenega slišal po radiu...

Saj za slovence je gozd itak "samo breme", tako da bo morda ta nesreča prišla prav. Je pa zanimivo, da tako razmišljajo tudi tisti, ki trdijo, da pri nas ni ne nafte, ne nahajališč zlata ali diamantov, skratka ničesar. Ampak slovencem tudi če bi imeli nafte kot Kuvajt to ne bi čisto nič pomagalo, ker noben ne bi vedel kaj s tem počet (bi pa vsi videli sosedovo naravno bogastvo - gozdove). ;)

Naš domet so trenutno turneje po ZDA in iskanje "investitorjev" za posojila po 5% ali še višji obrestni meri!

Res je, lesno industrijo so itak zadnjih 5 let totalno zjebali.
Prej je bil to zelo donosen posel, zdaj pa je komaj za preživet, večino lesa pa gre v avstrijo in italijo...... (kot da ga avstrijci še nimajo dovolj)

Vem ker imamo žago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

dronyx ::

Ja, samo to je značilno za tako imenovane države "tretjega sveta". Ker ne znajo oziroma niso sposobni izkoriščati naravnih resursov, ki jih imajo, večino zaslužka poberejo tujci (v stilu našega prodajanja hlodov avstricem za majhen denar). Mislim da so ZDA (CIA) nekaj časa celo načrtno izvajale strategijo, kako "zasužniti" take države, med drugim tudi z "ugodnimi krediti" oziroma umetnim ustvarjanjem ekonomske odvisnosti. Škoda, da se sedaj ta zgodba dejansko dogaja nam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pšenični ::

Po zadnjih inf. v Postojni spet pada dež, ki zmrzuje.

jan_g ::

In elektrike tudi danes se ni. Po vec informacijah, ki sem jih tukaj dobil, je po vsej verjetnosti ne bo do konca tedna. Jaz vseeno upam, da jim uspe vsaj za silo zrihtati kak dan pred tem.

detroit ::

Relanium je izjavil:

dronyx je izjavil:

>...80% gozda je uničenega slišal po radiu...

Saj za slovence je gozd itak "samo breme", tako da bo morda ta nesreča prišla prav. Je pa zanimivo, da tako razmišljajo tudi tisti, ki trdijo, da pri nas ni ne nafte, ne nahajališč zlata ali diamantov, skratka ničesar. Ampak slovencem tudi če bi imeli nafte kot Kuvajt to ne bi čisto nič pomagalo, ker noben ne bi vedel kaj s tem počet (bi pa vsi videli sosedovo naravno bogastvo - gozdove). ;)

Naš domet so trenutno turneje po ZDA in iskanje "investitorjev" za posojila po 5% ali še višji obrestni meri!

Res je, lesno industrijo so itak zadnjih 5 let totalno zjebali.
Prej je bil to zelo donosen posel, zdaj pa je komaj za preživet, večino lesa pa gre v avstrijo in italijo...... (kot da ga avstrijci še nimajo dovolj)

Vem ker imamo žago.


Sem s fotrom govoru ker je v fohu in baje je bila lesna zje*ana v devetdesetih. Vsi so hoteli bit managerji pa nič za to narest. Nič kar se danes ne bi delal:)
Skero

Relanium ::

Vrjetno res, ker so tud v naši okolici bile velike lesne firme svoje cajte.
Ampak tud zadnja leta je vse skupaj še dodatno strmoglavilo.

Za drva pa uvedba prevoznic... aka:
- Ne, zastonj se pa že ne boste ogrevali!! tud na drva ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

krneki0001 ::

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

erkgheoruugh ::

Nehajte nabijat o padanju dreves in neustreznem čiščenju. To samo pri manjših daljnovodih, ki gredo čez gozd ali med drevjem. Vsi večji, s kovinskimi stebri, so na čistini ali pa gredo čez odprto področje, kjer dreves sploh ni v bližini. Podrli so se zaradi teže ledu in ne, ker bi bilo slabo očiščeno območje. Prav tako je z individualnimi napeljavami. V naši ulici se ni podrlo nobeno drevo na daljnovode, samo kabli so se utrgali, ker je bilo preveč leda na njih.

GamerBoy ::

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


Hehe bodo kmetje tega kvečjemu veseli, ker prejšnje zime sem opažal, da so jim se drevesa rušila od "vremenskih razmer" v prav čudnih okoliščinah, če si še dobro pogledal si lahko opazil sledove traktorja kako je zakopal :)) No saj jih ne krivim preveč, če morajo za vsak drek gozdarja klicat.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Engineer_ ::

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


ne ne boš. ker ti bogo segnile v roku 5 let. Tudi če jih dobro skladiščiš bodo ta drva čez 5 let neuporabna. Oziroma pač bodo slabše kvalitete...bodo morda gorela ampak ne bo dosti učinka.

Moj nasvet: sebi pusti zalogo za največ 3 leta, ostalo prodaj.

Zgodovina sprememb…

GamerBoy ::

Odvisno kje jih hraniš. Lani smo po cca 7 ali 8 letnih pokurili vsa drva v drvarnici, tako da je na vrsto prišla tudi zadnja vrsta, ki je tam bila vsaj 7 let, pa je zadostno gorela. Pač se je opazilo, da se les na začetku ni smodil(kot pri firšnih) ampak je gorel nekako v stilu lesnih briketov, tako da ni bilo panike.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

toplakd ::

Bolje 7 let stara drva v peč metat, kot pa gledat v prazno drvarnico.

Pšenični ::

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospre...


"Ta naravna ujma je že pokazala, kako pomembno je imeti v rezervi dovolj agregatov, kot jih imajo naprimer Avstrijci. Pa morda na račun kakšnega drugega vozila manj."


Torej, agregatov je res premalo. V tej smeri se pa ni ukrepalo pravočasno.

WaterBoy ::

GamerBoy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


Hehe bodo kmetje tega kvečjemu veseli, ker prejšnje zime sem opažal, da so jim se drevesa rušila od "vremenskih razmer" v prav čudnih okoliščinah, če si še dobro pogledal si lahko opazil sledove traktorja kako je zakopal :)) No saj jih ne krivim preveč, če morajo za vsak drek gozdarja klicat.

Logarja moraš v vsakem primeru poklicati, da ti označi drevje, tudi podrte.

francek1 ::

Pšenični je izjavil:

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospre...


"Ta naravna ujma je že pokazala, kako pomembno je imeti v rezervi dovolj agregatov, kot jih imajo naprimer Avstrijci. Pa morda na račun kakšnega drugega vozila manj."


Torej, agregatov je res premalo. V tej smeri se pa ni ukrepalo pravočasno.

To je pa čista resnica. Kaj ti pomaga nov BMW v garaži, če pa zmrzuješ. Jaz mojega dizelskega agregata ne dam, me je že parkrat rešil. V kombinaciji s hišnim vodnjakom je zakon.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

Engineer_ je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


ne ne boš. ker ti bogo segnile v roku 5 let. Tudi če jih dobro skladiščiš bodo ta drva čez 5 let neuporabna. Oziroma pač bodo slabše kvalitete...bodo morda gorela ampak ne bo dosti učinka.

Moj nasvet: sebi pusti zalogo za največ 3 leta, ostalo prodaj.

Hrastov les zdrži, bukov ti bo zgnil v 10 letih.

jest10 ::

Engineer_ je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


ne ne boš. ker ti bogo segnile v roku 5 let. Tudi če jih dobro skladiščiš bodo ta drva čez 5 let neuporabna. Oziroma pač bodo slabše kvalitete...bodo morda gorela ampak ne bo dosti učinka.

Moj nasvet: sebi pusti zalogo za največ 3 leta, ostalo prodaj.

Če so drva res na suhem, zdržijo 10+ let praktično brez upada kurilnosti. Edino tik pod lubjem jih malo navtajo žužki, tako da se ti izpod lubja vsipa prah, ki jih prelagaš:))
Če niso na suhem(pokrita skladovnica zunaj itd) zdržijo 3-5let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

BorutK-73 ::

Takšni daljnovodi bi skoraj morali biti v zemlji, že sneg je problem, kaj šele žled

energetik ::

BorutK-73 je izjavil:

Takšni daljnovodi bi skoraj morali biti v zemlji, že sneg je problem, kaj šele žled
Se načeloma strinjam, vendar take sorte DV (10 in 20kV) ponavadi peljejo le do zelo malega zaselka. Vprašanje če ni za distributerja ceneje imeti na zalogi agregat za dotični zaselek.
Druga stvar je recimo Kleče-Vrhnika-Logatec, kjer živi ogromno ljudi. Tisto bi se verjetno splačalo pokablirati, vsaj skozi gozd.3

Aja, za tiste, ki bi si radi nafilali telefon:

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Ena kost za glodat - v primeru infrastrukture z električnimi avtomobili, koliko bi lahko avto služil kot vir elektrike za nujne gospodinjske zadeve? Smart grid pa to ...

hojnikb ::

za kej takega bi blo treba kr fino predelat zadevo, da bi to funkcioniral :)
#brezpodpisa

madzuro9 ::

pegasus je izjavil:

Ena kost za glodat - v primeru infrastrukture z električnimi avtomobili, koliko bi lahko avto služil kot vir elektrike za nujne gospodinjske zadeve? Smart grid pa to ...

pomoje bi ti to blo najlažje narest s kakim hibridom

motor not je že namenjen proizvodnji elektrike

rabiš samo še spravit na pravo napetost/frekvenco

krneki0001 ::

Engineer_ je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je podrlo okoli 60 bukev. Bom pred koncem zime zvlekel v dolino, pa spomladi sežagal. Bom pa imel za naslednjih 10 let dovolj drv, da se bomo greli doma.


ne ne boš. ker ti bogo segnile v roku 5 let. Tudi če jih dobro skladiščiš bodo ta drva čez 5 let neuporabna. Oziroma pač bodo slabše kvalitete...bodo morda gorela ampak ne bo dosti učinka.

Moj nasvet: sebi pusti zalogo za največ 3 leta, ostalo prodaj.


Tudi če jih prodam ne bo panike. Jih imam zdele okol hiše in v kleti okol 20 kubikov, še od lanskega leta, ko je veter podiral drevesa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

aleksuu ::

madzuro9 je izjavil:


pomoje bi ti to blo najlažje narest s kakim hibridom
motor not je že namenjen proizvodnji elektrike

Niso vsi hibridi narejeni, da polnejo baterije, ampak imajo pogon na kolesa. Fisker Karma je en tak, ki deluje, kot si napisal.

Double_J ::

telbanc, ti pa ta tvoja Borovnica.:P Vse ma svoje prednosti in slabosti...
Dve šivanki...

Pšenični ::

Double_J je izjavil:

telbanc, ti pa ta tvoja Borovnica.:P Vse ma svoje prednosti in slabosti...


No mi imamo zdej štrom. Verjetno ker mamo tud vodno zajetje, kaj vem zakaj.

mat xxl ::

Mene pa zanima nekaj drugega, spomnim se, da je taka huda katastrofa z žledom že bila nekje v delih Logatec Idrija cca 10 - 15 let nazaj, potem se spomnim, da so te stebre daljnovoda postavili na novo in se hvalili, kako so sedaj tako noro močni, da bi morali zdržati še pa še ...... ve kdo kaj, kaj je s tem danes in kako so se obnesli sedaj ...???

Sicer pa BTW Elektro Ljubljana so povsem nesposobni sredi Tacna levi del, pod Policijsko šolo, tudi sama šola, ta 1/2 Tacna je že od petka in danes tudi še, zmeram brez elektrike....., očitno res ena zakotna vasica na neki planoti bogu za hrbtom ??????? Kako je potem res šele kje na okoli ???

Takega zledu kot zdaj takrat ni bilo. Pa dajte si ze enkrat dopovedat, da se Elektro trudi po svojih najboljsih moceh!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Double_J ::

Ja... nekatere ljudi bo treba odseliti začasno, ker par tednov ne morejo biti brez elektrike. Samo zgleda še nobeden ne razmišlja o tem, ker še ni minilo več kot nekaj dni.
Dve šivanki...

noraguta ::

mat xxl je izjavil:

Mene pa zanima nekaj drugega, spomnim se, da je taka huda katastrofa z žledom že bila nekje v delih Logatec Idrija cca 10 - 15 let nazaj, potem se spomnim, da so te stebre daljnovoda postavili na novo in se hvalili, kako so sedaj tako noro močni, da bi morali zdržati še pa še ...... ve kdo kaj, kaj je s tem danes in kako so se obnesli sedaj ...???

Sicer pa BTW Elektro Ljubljana so povsem nesposobni sredi Tacna levi del, pod Policijsko šolo, tudi sama šola, ta 1/2 Tacna je že od petka in danes tudi še, zmeram brez elektrike....., očitno res ena zakotna vasica na neki planoti bogu za hrbtom ??????? Kako je potem res šele kje na okoli ???

sej okrog Tacna in Broda ne nucate daljnovodov, baje. celo župan vam je izreku podporo. Dva tedna nazaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T0RN4D0 ::

Če imaš primerno zazankan sistem gre tudi v praksi. Kar tako enostavno pa seveda ni.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Karaya 52 ::

Se že pripravljajo skupinske tožbe distribucijskih podjetij? V UK koncesionar železniških tirov plača prevoznikom 100 funtov za vsako zamudo, ki je posledica napake na infrastrukturi. Če tožb ne bo, pa upam, da bodo svojim prizadetim STRANKAM za vsaj leto dni prenehali zaračunavati prenos el. energije.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Pri nas je to utopija tako ali tako, pa ne verjamem da tudi kje drugje to potegne v primeru naravne katastrofe.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vajenc ::

Ljudje se matrajo pa popravljajo v nevarnih razmerah, vi pa že sedaj razmišljate o odškodninah od teh istih ljudi?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

MeGreat ::

Od položnice za elektriko gre polovica zneska za prenos in distribucijo. In da jim ne rata s tem denarjem vzdrževati omrežja, računati na najslabši scenarij ter imeti dovolj agregatov v rezervi je pa pač nedopustno. Sigurno bi jih bilo potrebno fejst stožit pa se bo kaj spremenilo

Invictus ::

Preveč gledate ameriške filme kar se tiče tožb. PA tudi v ZDA to ne bi šlo skozi. Višja sila ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Karaya 52 je izjavil:

Se že pripravljajo skupinske tožbe distribucijskih podjetij? V UK koncesionar železniških tirov plača prevoznikom 100 funtov za vsako zamudo, ki je posledica napake na infrastrukturi. Če tožb ne bo, pa upam, da bodo svojim prizadetim STRANKAM za vsaj leto dni prenehali zaračunavati prenos el. energije.

Si nor? Pri nas se obeta podražitev el. energije. Mark my words.
- Hoc est qui sumus -

Vajenc ::

imagodei je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Se že pripravljajo skupinske tožbe distribucijskih podjetij? V UK koncesionar železniških tirov plača prevoznikom 100 funtov za vsako zamudo, ki je posledica napake na infrastrukturi. Če tožb ne bo, pa upam, da bodo svojim prizadetim STRANKAM za vsaj leto dni prenehali zaračunavati prenos el. energije.

Si nor? Pri nas se obeta podražitev el. energije. Mark my words.

Sej to so javna podjetja, poslovanje mora biti transparentno. Če s trenutnimi cenami ne bodo zmogli obnove, bomo državljani pomagali s pol evra višjo položnico. A je kakšena druga varianta?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587367 (4894) Glugy
»

Vse pogostejši ekstremni vremenski pojavi

Oddelek: Problemi človeštva
355355 (3272) Cervantes
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26072018 (60948) Zajec123
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40480651 (69784) Pšenični

Več podobnih tem