» »

kje nimate elektrike

kje nimate elektrike

Temo vidijo: vsi

harmony ::

Vajenc je izjavil:

Res smo preveč električno odvisni.

To je res, ampak bolj je problem, ker nismo pripravljeni na elektricno neodvisnost.

Ravno vceraj se sprasujem, ce bi pri nas 3 dni manjkalo elektrike. Se vzigalnika doma nimam, da prizgem sveco. No sveco pa le imam :P

No dejansko niti kave si ne bi mogel skuhati, ker je vse doma na elektriko.

Relanium ::

harmony je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Res smo preveč električno odvisni.

To je res, ampak bolj je problem, ker nismo pripravljeni na elektricno neodvisnost.

Ravno vceraj se sprasujem, ce bi pri nas 3 dni manjkalo elektrike. Se vzigalnika doma nimam, da prizgem sveco. No sveco pa le imam :P

No dejansko niti kave si ne bi mogel skuhati, ker je vse doma na elektriko.

In še večji majstri si vgrajuujejo ogrevanje izključno na elektriko.

Timurlenk ::

v "zločinskih" "tovariških" časih se kaj takšnega ne bi moglo zgoditi, ker je bilo vse porihtano
če pa je prišlo do res kakšne hujše katastrofe, pa so vsi vedeli, kaj storiti

danes pa imamo "civilno zaščito", ki ima neke 3 kombije pa 1 džip morda še, lol, pa privatne lastnike gozdov, ki nimajo pojma, kaj počnejo, pa zaraščene in nevzdrževane daljnovode in njihove okolice
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jest10 ::

zee je izjavil:

Brane22 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Samo v info, sevanje je mnogo vecje pri visokonapetostnem prenosnem omrezju, ki poteka v zemlji! Plus, tukaj je se 10x cene za izgradnjo ter mnogo tezja sanacija.


Zakaj ? Kot sem šel gledat podzemne kable, imajo vsi zunanji oklop.


Znotraj mest ni potrebe po "zracni" napeljavi. Da je pa sevanje vecje, ce so kabli pod zemljo, pa ne drzi, saj so kabli oklopljeni, kot je bilo ze omenjeno. Se pa strinjam, da je izgradnja drazja. Tezja sanacija? Razlozi, kako lahko zled poskoduje podzemne kable.

Žled nekako ne. Jih pa kaj drugega.

Sicer pa nizkonapetostni kabli so le dvakratnik cene in se jih počasi polaga, da se strošek porazdeli na dalše obdobje. Visokonapetostni so pa konkretno dražji od zunanje napeljave in se jih uporablja le, če res ne gre drugače. Za 400 in več kV se jim pa uporabi le, če načrtovalcem groziš s pištolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

zee ::

zaraščene in nevzdrževane daljnovode in njihove okolice


Za okolico daljnovodov je zadolzen Elektro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dronyx ::

@Timurlenk: Glavni problem je dobava elektrike, tega pa ne more rešiti civilna zaščita. Za 250.000 ljudi pač ne moreš nikdar imeti agregatov. Kar se tiče gasilcev pa po mojih opažanjih delajo brez prestanka in odstranjujejo podrto drevje.

MedusasPath ::

klemenSLO je izjavil:

Evo sm se pršu v službo gret. Polovica Notranjih Goric v temi os sobote od 19 . V hribu je porušen daljnovod...
 žled

žled


Je Elektro morda že na delu?

jest10 ::

Zelo verjetno da ne, ker nimajo čarobne palčke, da bi bili na 100+ mestih hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pšenični ::

Borovnica, smo dobli elektiko pred kako uro. :)

Od sobote okoli 17 ure smo bli brez.

Noro.

Timurlenk ::

zee je izjavil:

zaraščene in nevzdrževane daljnovode in njihove okolice


Za okolico daljnovodov je zadolzen Elektro.

zaradi mene naj bo sam bog

zdaj lepo vidimo, kako katastrofalno je to "vzdrževanje", pa sploh niso neke katastrofalne razmere, malo ledenega dežja, pa pol države v temi


katastrofa
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

jest10 ::

5-10cm ledu ni malo

Timurlenk ::

saj ni led problem, ampak drevesa, ki padajo na daljnovode in trafo postaje
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

francek1 ::

Timurlenk je izjavil:

zee je izjavil:

zaraščene in nevzdrževane daljnovode in njihove okolice


Za okolico daljnovodov je zadolzen Elektro.

zaradi mene naj bo sam bog

zdaj lepo vidimo, kako katastrofalno je to "vzdrževanje", pa sploh niso neke katastrofalne razmere, malo ledenega dežja, pa pol države v temi


katastrofa

Po mestih so težave marsikje rezultat "skrbi zelenih", da bognedaj kakšnega drevesa ne bi podrli. Me zanima, če bodo zdaj plačali račune za popravila avtov, na katera so padla stara drevesa????
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pšenični ::

Timurlenk je izjavil:

saj ni led problem, ampak drevesa, ki padajo na daljnovode in trafo postaje




Potrebno je vzdrževanje, seka se drevesa okoli tras, kjer potekajo daljnovodi, da pade drevo na trafo postajo, je pa itak šlamparija.


Odziv vlade je po moje prepočasen, pri nas so ljudje zmrzovali dva dni v nezakurjenih stanovanjih. Sramota.

Agregatov nobenih. Kaj če pride do kake druge katastrofe? Dejstvo je, da vlada ne premore enega pravega operativca.

Salonski šalabajzerji.

WaterBoy ::

Mi lahko nekdo to razloži zakaj je na tem dalnovodu, e ledene sveče gledajo navzgor in ne navzdol:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

francek1 ::

Ker se je žica zaradi napetosti(mehanske) obrnila ?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krneki0001 ::

burja
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francek1 ::

krneki0001 je izjavil:

burja

....ki je pihala samo po zgornjem vodu, a ne?:))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vostok_1 ::

Se sploh ne čudim, da vodi niso vzdrževani, če pa so vse povsot razvejani. Močno dvomim, da sploh je kakšen digitalni zapis manjših tras. Najvrjetneje še uporabljajo kake stare jugo mape za te vukujebine.

harmony ::

Relanium je izjavil:

harmony je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Res smo preveč električno odvisni.

To je res, ampak bolj je problem, ker nismo pripravljeni na elektricno neodvisnost.

Ravno vceraj se sprasujem, ce bi pri nas 3 dni manjkalo elektrike. Se vzigalnika doma nimam, da prizgem sveco. No sveco pa le imam :P

No dejansko niti kave si ne bi mogel skuhati, ker je vse doma na elektriko.

In še večji majstri si vgrajuujejo ogrevanje izključno na elektriko.

Ena na TV je bila vceraj, kjer je rekla, da so v zgornjem stuku v popolni temi, saj imajo rolete na elektriko in so sedaj rolete spuscene, gor pa ne gredo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

WaterBoy ::

francek1 je izjavil:

Ker se je žica zaradi napetosti(mehanske) obrnila ?


Zanimivo. Sploh nisem na to pomislu. Je pa tako samo na nekem odseku dalnovoda in ne skozi

Hayabusa ::

zee je izjavil:

Jaz se sprasujem, zakaj je tolko kablovja se vedno v luftu. Posebej znotraj mest.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

dronyx ::

Pšenični je izjavil:

Borovnica, smo dobli elektiko pred kako uro. :)

Jupi...potem moram preklicati dobavo agregata.

hawkwood ::

Mogoče trapasto, pa vseeno. A se nebi dalo naredit en "kontroliran" kratek stik po električnih vodih, da se segrejejo in led odpade?:)

fikus_ ::

Hawkwood:

Že v času Juge je en nadebudnež delal doktorat iz tega in dokazoval, da je to možno. Po teoriji deluje, v praksi pa ne! Vedno je šibko mesto na vodu, katero skuriš, preden se led stali!

Lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mailer ::

V našem koncu (NM) ni bilo nobenega izpada, res pa je, da se je žled pojavil šele v soboto in še to le dober centimeter ali dva. Sem pa pogledal stanje v Postojni in Pivki, kjer je zadeva res zaskrbljujoča. Ne zaradi izpada elektrike in poškodovanih daljnovodov. Še največji problem predstavlja ogrevanje (starejši, otroci), ki ga imajo mnogi na plin, olje, nekateri celo na elektriko in v bolnišnicah. Tisti, ki imajo peči na drva so lahko srečni. Tudi slabost suped duper n-jedrnih telefonov z mega ekrani se je tokrat pokazala v največjem sijaju. Ampak vse te stvari so dejansko zanemarljive v primerjavi s škodo v gozdovih in sadovnjakih (sadja tam nekaj let sploh ne bo in cene bodo poskočile), kjer je na nekaterih območjih polomilo 90% krošenj listavcev, zdi se mi, da so jo iglavci tokrat odnesli bolje. Kakšen bo pogled spomladi in poleti na te gozdove si lahko samo mislimo, posledično se bo tudi kakovost zraka poslabšala. Trajalo bo pa dve ali tri generacije, da si gozdovi opomorejo. Upam, da bodo vsaj lastniki gozdov počistili razdejanje, ko sneg pobere in naredili iz poškodovanih dreves drva ali sekance.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Hayabusa ::

Pšenični je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

saj ni led problem, ampak drevesa, ki padajo na daljnovode in trafo postaje




Potrebno je vzdrževanje, seka se drevesa okoli tras, kjer potekajo daljnovodi, da pade drevo na trafo postajo, je pa itak šlamparija.


Odziv vlade je po moje prepočasen, pri nas so ljudje zmrzovali dva dni v nezakurjenih stanovanjih. Sramota.

Agregatov nobenih. Kaj če pride do kake druge katastrofe? Dejstvo je, da vlada ne premore enega pravega operativca.

Salonski šalabajzerji.

Največji pacient je bil včeraj na tv dnevniku (tv slo ob 19), kjer je se zadaj na dvorišču videlo vsak 5 m^3 nažaganih drv, a model jambra da ga zebe :D.

http://www.rtvslo.si/slovenija/gre-za-n...
Naravna katastrofa večjih razsežnosti je kvečjemu vsaka nova vlada.

hawkwood ::

fikus_ je izjavil:

Hawkwood:

Že v času Juge je en nadebudnež delal doktorat iz tega in dokazoval, da je to možno. Po teoriji deluje, v praksi pa ne! Vedno je šibko mesto na vodu, katero skuriš, preden se led stali!

Lep dan.

Ja na to priznam da nisem pomislil. Vodi so dolgi in verjetno segrevanje ni ravno enakomerno. Hvala.

mn ::

Največji pacient je bil včeraj na tv dnevniku (tv slo ob 19), kjer je se zadaj na dvorišču videlo vsak 5 m^3 nažaganih drv, a model jambra da ga zebe :D.


Moderne in ekološko bolj neoporečne peči na drva brez elektrike NE delajo. Stare pa spuščajo precej saj čez dimnik in precej onesnažujejo.

jest10 ::

mailer je izjavil:

Upam, da bodo vsaj lastniki gozdov počistili razdejanje, ko sneg pobere in naredili iz poškodovanih dreves drva ali sekance.

Menda ne misliš, da bodo velike količine lesa prodajali po nižji ceni. Kje pa. Toliko kot ga gre ponavadi ga bodo prištimali, ostalo bo lepo gnilo po gozdovih.

Matej22 ::

Drva ti pri centralni kurjavi nič ne pomagajo, če pumpe nimajo elektrike.

dronyx ::

Pšenični je izjavil:

Agregatov nobenih. Kaj če pride do kake druge katastrofe? Dejstvo je, da vlada ne premore enega pravega operativca.

Salonski šalabajzerji.

Če govoriš za Borovnico sem ravno včeraj videl župana Ocepka, kako se je vsedel zvečer skupaj z gasilci v lokalni oštariji. Tako da teza o pomanjkanju operativcev ne drži (seveda v primeru, če jim je vsaj pijačo plačal iz občinskega proračuna). :D

jest10 ::

mn je izjavil:

Največji pacient je bil včeraj na tv dnevniku (tv slo ob 19), kjer je se zadaj na dvorišču videlo vsak 5 m^3 nažaganih drv, a model jambra da ga zebe :D.


Moderne in ekološko bolj neoporečne peči na drva brez elektrike NE delajo. Stare pa spuščajo precej saj čez dimnik in precej onesnažujejo.

Jp. Zato imam jaz UPS, ki mi zdrži za približno dan ogrevanja.

oo7 ::

Včeraj celo jutro je 2 ure bila pa 2 ure je ni bilo. Ob 19 uri zvečer jo je pa zmanjkalo, do danes do 10 ure zutraj.
Sem šel prej v trgovino pa sem srečal štromarja pri transformatorju pa je rekel, da so priklopili samo za par ur potem pa spet odklopijo.

krneki0001 ::

mn, če kuriš samo suh les, je saj manj in se ne onesnažuje toliko, če pa kuriš premog je pa drugo. Pri nas kurimo samo bukova drva in so res suha, je dima zelo malo. Peči pa ne bom menjal še lep čas ne. Dela tudi če ni elektrike in je po celi hiši lepo toplo.

Če pa pogledaš iz druge strani - letos bo veliko poceni drv.

Matej22 je izjavil:

Drva ti pri centralni kurjavi nič ne pomagajo, če pumpe nimajo elektrike.


Topla voda gre vedno gor in mrzla dol. Tako da tudi če pumpa ne dela, voda kroži. Razen če imaš elektroventile (tam moraš pa za primer elektrike narest obvod, da voda lahko kroži sama)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

čuhalev je izjavil:

Uf, da kar stolp podre ;((

pri nas so padali včeraj, kot da so iz putra!
po kratkem sprehodu sem jih naštel vsaj 10, kje so še vsi po gozdu, kamor zaradi varnosti nisem šel.

Matej22 ::

mn je izjavil:

Največji pacient je bil včeraj na tv dnevniku (tv slo ob 19), kjer je se zadaj na dvorišču videlo vsak 5 m^3 nažaganih drv, a model jambra da ga zebe :D.


Moderne in ekološko bolj neoporečne peči na drva brez elektrike NE delajo. Stare pa spuščajo precej saj čez dimnik in precej onesnažujejo.


Deluje če je dovolj velika višinska razlika in če imaš obvod mimo črpalk.

(Moj projekt je popraviti ta del centralne, ki so ga monterji zaj...)

M.B. ::

Še nekaj slik z okolice Maribora. Včeraj pa v soboto je pokalo kot za stavo. Na hišo na srečo ni nič padlo. Je pa zanimivo da so ob cesti ostale večinoma drevesa obrasla z bršljanom. V sredini gozda so pa padala drevesa. Se pa ne strinjam da se tega nebi dalo preprečit. V celoti res ne. Ampak če bi se trase daljnovodov čistle bi bilo padcev in prekinitev manj. Ne pa da kličeš že par let na elektro da je drevo na žicah pa ne morjo rezat ker bojo čakali da pade ker zavarovalnica plača.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

oo7 ::

Jaz kurim na drva.
Če je elektrika gre voda normalno čez pumpo če pa elektrike zmanjka pa odprem ventil, je na drugi cevi in gre voda mimo pumpe in toplo vodo vseeno porine po ceveh samo, da takrat so radiatorji spodaj mrzli na vrhu pa vroči.

Sosed npr ni imel tega ventila in, ko je zmanjakalo elektrike in je imel polno naloženo peč mu je nabilo temparaturo na 120c in mu je peč spustila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

krneki0001 ::

Matej22 je izjavil:

mn je izjavil:

Največji pacient je bil včeraj na tv dnevniku (tv slo ob 19), kjer je se zadaj na dvorišču videlo vsak 5 m^3 nažaganih drv, a model jambra da ga zebe :D.


Moderne in ekološko bolj neoporečne peči na drva brez elektrike NE delajo. Stare pa spuščajo precej saj čez dimnik in precej onesnažujejo.


Deluje če je dovolj velika višinska razlika in če imaš obvod mimo črpalk.

(Moj projekt je popraviti ta del centralne, ki so ga monterji zaj...)


Tudi skozi pumpo gre. Razen, če imaš elektroventile, ki se zaporajo in odpirajo ob določenih temperaturah. Tisti brez elektrike nič ne delajo.

Jaz sem te vse izločil in imam samo pumpo in obvod okoli pumpe, čeprav gre tudi če pumpa ni vklopljena tolpa voda skozi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Hayabusa ::

Matej22 je izjavil:

Drva ti pri centralni kurjavi nič ne pomagajo, če pumpe nimajo elektrike.

Će imaš zanič izvedbo instalacije, sigurno.

termosifonsko delovanje
http://www.strojnistvo.com/forum/viewto...

npr. Transibirska železnica je elektrificirana, a notri še vedno lahko kurijo na drva.
Če si v takih krajih mora delati ogrevanje tudi brez elektrike ali moraš imeti agregat za tako situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

MedusasPath ::

jest10 je izjavil:

Zelo verjetno da ne, ker nimajo čarobne palčke, da bi bili na 100+ mestih hkrati.

Si pa brihten. Zakaj pa mislis, da sprasujem?

francek1 ::

jest10 je izjavil:

mailer je izjavil:

Upam, da bodo vsaj lastniki gozdov počistili razdejanje, ko sneg pobere in naredili iz poškodovanih dreves drva ali sekance.

Menda ne misliš, da bodo velike količine lesa prodajali po nižji ceni. Kje pa. Toliko kot ga gre ponavadi ga bodo prištimali, ostalo bo lepo gnilo po gozdovih.

Nekaj takega bo zdaj prav prišlo:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

first_line ::

A ni z zakonom prepovedano imeti primarno ogrevanje na elektriko?

Če kdo joka da ga zebe, bu mu morali kazen napisati, ne pa da se Slovenceljem pošilja agregate da lahko iPhone polnijo.

Vajenc ::

A obstajajo moderne plinske peči za centralno, ki bi delovale brez elektrike?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

Khm, resno, če bi si človek omislil en agregat? Praktično se niti greti ne moreš, čeprav imaš gorivo (dizel, les), ampak ker ne delajo črpalke, mora peč mirovat.

No, resno, kaj je treba zagotovit, če bi želel celo bajto preklopit na agregat? A rabiš v tistem času odklopit javno napajanje (da ne bi napajal še sosedov), al je v glavni elektro omarici že po defaultu kakšna enosmerna zapora?
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Ja.

PS:
A ne bo nihče začel jokat kako ne more v službo s svojim električnim avtom?

Double_J ::

A ni z zakonom prepovedano imeti primarno ogrevanje na elektriko?


Ni prepovedano.

Drugače pa nehte jokat, motorko v roke.

http://www.slovenskenovice.si/bulvar/do...
Dve šivanki...

mn ::

Vajenc je izjavil:

A obstajajo moderne plinske peči za centralno, ki bi delovale brez elektrike?


Da ne bo pomote, jaz ne govorim o črpalkah. Če imaš staro peč na Samsona potem brez problema dela tudi brez elektrike. Gravitacija poskrbi za kroženje. Modernejše peči na uplinjevanje pa ne delajo ker imajo elektrificirane lopute za dovod zraka. O tem sem govoril. Mimogrede, vsaka peč na drva, ki je dobila subvencijo iz ekološkega sklada zadnja leta je takšna.

first_line je izjavil:

A ni z zakonom prepovedano imeti primarno ogrevanje na elektriko?

Če kdo joka da ga zebe, bu mu morali kazen napisati, ne pa da se Slovenceljem pošilja agregate da lahko iPhone polnijo.


1.) Primarno ogrevanje na elektriko kakor vem ni prepovedano. Ne dobiš pa gradbenega dovoljenja za objekt kjer je primarno ogrevanje na elektriko - tukaj niso vštete toplotne črpalke!
2.) Velika večina virov ogrevanja potrebuje elektriko da deluje. Toplotne črpalne, kurilno olje, (plin?), lesni peleti, sekanci, nekatere peči na drva, ... Nič od tega ne deluje brez električne energije.

Double_J je izjavil:

A ni z zakonom prepovedano imeti primarno ogrevanje na elektriko?


Ni prepovedano.

Drugače pa nehte jokat, motorko v roke.

http://www.slovenskenovice.si/bulvar/do...


Putin would be proud. Se vidi, da se Janša uči od najboljših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

A ni z zakonom prepovedano imeti primarno ogrevanje na elektriko?


Ni prepovedano.

Drugače pa nehte jokat, motorko v roke.

http://www.slovenskenovice.si/bulvar/do...

Isti Putin... Kaj bi šele bilo, če ne bi v murgeljskem drevoredu samo bonsai breze rasle ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587367 (4894) Glugy
»

Vse pogostejši ekstremni vremenski pojavi

Oddelek: Problemi človeštva
355355 (3272) Cervantes
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26072017 (60947) Zajec123
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40480651 (69784) Pšenični

Več podobnih tem