» »

kje nimate elektrike

kje nimate elektrike

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

T0RN4D0 ::

zee je izjavil:

Omreznina vs. Drzava. Ce drzijo navedbe iz prispevka, je nekaj zelo zelo gnilega v Sloveniji.



Veliko stvari je gnilih, veliko. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pulstar ::

Ali še kje drugje luči večino časa komaj zaznavno utripljejo, predvsem v večernem času?

einstein :P ::

pulstar je izjavil:

Ali še kje drugje luči večino časa komaj zaznavno utripljejo, predvsem v večernem času?


Verjetno...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

energetik ::

pulstar je izjavil:

Ali še kje drugje luči večino časa komaj zaznavno utripljejo, predvsem v večernem času?
Posledica priklopov popravljenih vodov ali pa novih kurcšlusov.

korenje3 ::

Machete je izjavil:

Evo nam so izmečki ponoči pa še rezervar agregata v coni spraznili. ca 400L
Pa kakor vem nismo edini.


to je slovenska kultura.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LJ4L ::

korenje3 je izjavil:

Machete je izjavil:

Evo nam so izmečki ponoči pa še rezervar agregata v coni spraznili. ca 400L
Pa kakor vem nismo edini.


to je slovenska kultura.


Popravek: balkanska
LP from LJ

dzinks63 ::

Dovolj o tem, nismo sodišče, da bi kogarkoli obsojali kar tako na pamet, nikoli se ne ve, na osnovi stereotipov nekaj zaključevati in obsoditi ne gre, back on topic.

krneki0001 ::

Še pred vojno na balkanu sem preštopal celo Jugoslavijo. Nekje v bosni mi je na poti nazaj zmanjkalo denarja za hrano. Pri prvi bajtici, ki sem jo videl ob poti, sem jih prosil za malo hrane, ravno tok da potem na štop pridem do slovenije, pa mi je tip prinesel 200 mark in rekel, sine provedi se, al upamti pa mi vrati. Sem prišel domov, pa mu nazaj poslal 400 mark. ČEz 2 tedna sem dobil pošto in notri 200 mark in pripis, posudio sam ti 200, ne 400.

Me zanima, če to lahko doživiš v sloveniji (prvič to da ti kot neznancu nekdo posodi denar in potem da ti še vrne, ker si mu preveč dal nazaj)?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

M@73Y ::

Mi še vedno nimamo elektrike od 1.februarja popoldan. Vas Trnovec v občini Medvode. Lepo pa je zvečer poslušat zvok agregatov po dolini.
..jump into psytrance tunnel..

Vajenc ::

Zaplana nad Vrhniko tudi ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

toplakd ::

Mi smo imeli zgleda srečo, da smo bili brez elektrike samo v noči iz prejšnje nedelje na ponedeljek.
Vseka skupaj 10 ur takrat ko smo spali.

Upam da se problemi z dobavo električne energije po Sloveniji čimprej porihtajo.

LP

Machete ::

Mi smo jo danes ponoči končno dobil. Deveti (9!) dan. Veliko jih je še brez.
Zelo zoprno. Zelo..

BorutK-73 ::

toplakd je izjavil:

Mi smo imeli zgleda srečo, da smo bili brez elektrike samo v noči iz prejšnje nedelje na ponedeljek.
Vseka skupaj 10 ur takrat ko smo spali.

Upam da se problemi z dobavo električne energije po Sloveniji čimprej porihtajo.

LP

Tudi moj konec, okolica Žalca, je bil brez tisto noč, mislim da je bilo 14 ur. Pa iz sobote na nedeljo smo bili tudi brez cca 4 ure. Srečo smo imeli da je bilo to večinoma ponoči.
Vsem ostalim ki so še vedno brez, pa želim čimprejši priklop na omrežje ali dovolj goriva za agregate (če ga imate).

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Glede na dejstvo, da je ogromno gospodinjstev ostalo brez napajanja me zanima, če imajo elektro podjetja zavarovano recimo škodo zaradi pokvarjene hrane v zamrzovalnikih?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T0RN4D0 ::

V takšnem primeru niti nima veze. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

francek1 ::

Če imaš v skrinjah par prašičev ni ravno zanemarljivo....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jest10 ::

Zavarovanje je tvoja naloga

SaXsIm ::

Če imaš v skrinjah par prašičev oz vrednejšo robo, moraš pač poskrbeti za ustrezno zavarovanje oz redundanco sam. Se pravi, če rabiš električno energijo 100% (recimo realnih 99,99%) časa, skleneš s svojim ponudnikom električne energije takšno pogodbo in seveda je cena odjema električne energije v tem primeru ustrezno višja. Takšne pogodbe potem tudi določajo penale za downtime oz. so podlaga za odškodninsko tožbo proti ponudniku. Seveda, v kolikor nimaš v pogodbi klavzule, da v primeru višje sile to ne velja. To klavzulo pa vsi ponudniki elektrike v primeru gospodinjskega odjema imajo. Tako da nimaš nobene podlage za tožbo oz zahtevo odškodnine. In ja, višja sila v tem primeru ni predmet subjektivne percepcije. Glede na to, da nas je prizadela naravna nesreča nacionalnih razsežnosti, sam niti ne bi poskušal zbijati te "višje sile" na sodišču v kakšni civilni tožbi. Bo bolje, da denar za sodne stroške nameniš za to, da boš naslednjič imel bodisi pogodbo o 100% zanesljivosti dobave energije (in ti bo v primeru izpada elektro pripeljal agregat sam) bodisi na lagru agregat ustrezne jakosti, ki bo gnal tvojo "hladilnico."
SaXsIm

Karaya 52 ::

Pomoje bi jih morala policija/tožilstvo pregajati po uradni dolžnosti. Sum kaznivega dejanja je očiten, infrastrukture niso pravilno vzdrževali in ogrozili nacionalno varnost, dve osebi pa sta izgubili življenje, da o škodi v gospodarstvu ne pišem. Isto so tožili Tepco zaradi Fukushime & cunamija. Ampak ker gre za državne kolhoze bodo ploskali in hvalili gasilce, ter svoje delavce, ki postavljajo nove DV, upajoč, da nihče ne bo opazil njihove šlamparije.

francek1 ::

Dokler si distribucijsko podjetje deli dobičke, ni nobenega izgovora češ naredili smo vse, da bi bilo izpadov čim manj. Namesto, da si talajo dobičke, naj bi kupili generatorje, ki bi omogočili napajanje v času izpadov. Konec koncev gre za naš denar!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

energetik ::

francek1 je izjavil:

Dokler si distribucijsko podjetje deli dobičke, ni nobenega izgovora češ naredili smo vse, da bi bilo izpadov čim manj. Namesto, da si talajo dobičke, naj bi kupili generatorje, ki bi omogočili napajanje v času izpadov. Konec koncev gre za naš denar!
Aha, kar agregate za vse svoje odjemalce naj imajo, torej vse proizvodne enote podvojene. Se zavedaš, da je odjem npr. osrednje SLO+gorenjske preko 600MW? Eno NEK še na zalogi, a ne. ;((

jalovec09 ::

..še vedno na vaškem agregatu, telefon pa uničen. Zmanjka elektrike ene 5x/dan.

Hayabusa ::

Karaya 52 je izjavil:

Pomoje bi jih morala policija/tožilstvo pregajati po uradni dolžnosti. Sum kaznivega dejanja je očiten, infrastrukture niso pravilno vzdrževali in ogrozili nacionalno varnost, dve osebi pa sta izgubili življenje, da o škodi v gospodarstvu ne pišem. Isto so tožili Tepco zaradi Fukushime & cunamija. Ampak ker gre za državne kolhoze bodo ploskali in hvalili gasilce, ter svoje delavce, ki postavljajo nove DV, upajoč, da nihče ne bo opazil njihove šlamparije.

Hint: http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/dobic...
Dobiček bi lahko vložili v obnovo omrežja, a ga država pobere

Najde kdo tisti slavno izjava predstavnika Elektro Primorske o vzdrževanju in njihovih plačah & regresih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jebiveter2 ::

Najde kdo tisti slavno izjava predstavnika Elektro Primorske o vzdrževanju in plačah&regresih ?


http://www.rtvslo.si/?c_mod=pda&op=view...

Double_J ::

Po trenutnih ocenah je bilo v ujmi poškodovanih ali uničenih 2.000 kilometrov distribucijskih elektroenergetskih vodov, ocenjena škoda samo na infrastrukturi za zdaj znaša 40 milijonov evrov. Cena dokončne sanacije bi lahko dosegla tudi 60 milijonov evrov, je v Ljubljani povedal Vladimir Mauko iz sistemskega operaterja distribucijskega omrežja z električno energijo SODO. Ob tem je opozoril na zastarelo infrastrukturo in se vprašal, ali ne bi bilo namesto popravljanja bolj smiselno izvesti celotne rekonstrukcije v podzemni izvedbi, ki pa je dražja, je dejal na okrogli mizi v okviru foruma Energetika in regulativa.


http://www.rtvslo.si/slovenija/v-sloven...

Bodo na novo gradili? 2000km... koliko je pa vseh vodov skupaj?
Dve šivanki...

M.B. ::

Še večeraj blo v mariboru samo še 15 ljudi brez napajanja danes spet 3500. Moker sneg padal ponoči pa so spet drevesa delala škodo na vodih. Čeprav zjutraj sploh ni blo videt da je kaj dosti padlo. Vir: ElektroMaribor FB,
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jebiveter2 ::

Žled preprečila GW

Yay slovenija

čuhalev ::

Slišal sem, da jim je na Postonjskem tiste krizne dni dosti agregatov (tudi večjih) zaribalo, ker so jih neprestano gnali (brez premorov) ter ker so pozabili dolivati olje. ;((

BorutK-73 ::

čuhalev je izjavil:

Slišal sem, da jim je na Postonjskem tiste krizne dni dosti agregatov (tudi večjih) zaribalo, ker so jih neprestano gnali (brez premorov) ter ker so pozabili dolivati olje. ;((

Ni bilo časa za navodila prebrati, priklopi na hišo ali preko podaljškov pa gasa. Me pa zanima če so pokupili tudi vse podaljške (zaradi 7 metrov od objekta pravila) v teh območjih?
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587367 (4894) Glugy
»

Vse pogostejši ekstremni vremenski pojavi

Oddelek: Problemi človeštva
355354 (3271) Cervantes
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26072014 (60944) Zajec123
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40480651 (69784) Pšenični

Več podobnih tem