» »

Windows SBS 2011 DNS težave

Windows SBS 2011 DNS težave

Old Spice ::

Živjo. Imam težavo z DNS. Pravkar sem testno inštaliral SBS 2011 v virtualnem okolju. Po inštalaciji sem šel čez osnovne čarovnike v konzoli (connect to internet...). Zadeva je seveda domenski strežnik. Virtualka ni dejansko povezana v splet, samo lokalna. Testno sem na svojem računalniku nastavil ustrezne IP-je tako da se z SBS virtualko lahko pingata bp (IP v istem omrežju, za DNS sem vpisal IP strežnika). Zatakne pa se če server pingam z računalnika (klienta) po imenu. Takrat rabi 5-10 sekund očitno da resolva ime in potem ping uspe. Če pingam po IP številki dobim odgovor isti trenutek. Očitno je kriv DNS. Zapisi meni izgledajo v redu - jih je strežnik sam skonfiguriral kot del čarovnika. Res pa je da klienta nisem dodal v to domeno, mislim pa da to ne bi smelo vplivati na problem? Ima kdo kakšno idejo v čem bi lahko bila težava?

Mesar ::

IMO je v tem primeru kar si do sedaj napisal ravno to problem, da nista oba v isti domeni. Jaz sem že imel podoben primer...
Your turn to burn!

Old Spice ::

Izkazalo se je da imaš prav. Ko sem dodal klienta v domeno je ping preko imena v redu. Težava je trenutno še v tem da moram sedaj spremenit IP serverja. SBS 2011 namreč zahteva da greš preko čarovnikov sicer določenih stvari ne moreš nastavit (recimo POP konektorja). Pri čarovniku za povezavo v splet pa zahteva da je IP serverja oblike 192.x.x.x jaz pa tega seveda nimam (oz. sem ga začasno spremenil da je šel čarovnik skozi). Ali kdo ve (sem brskal a ne najdem) ali se da SBS pretentati in se pusti skonfigurirat tudi če ni njegov lokalni IP v privat območju (192.x.x.x)? Ker sedaj imam spet dolgotrajne pinge, ker seveda DNS ne štima z novimi IP-ji. =S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pinganje SWITCHa - oz.ali je ta kriv za probleme

Oddelek: Omrežja in internet
352426 (1743) crniangeo
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463471 (2883) Adminer
»

Jutri svetovni dan IPv6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9916802 (13798) Spock83
»

DNS in Active Directory

Oddelek: Omrežja in internet
191641 (1395) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft

Več podobnih tem