» »

samsung ue32f5000

samsung ue32f5000

pero978 ::

Živijo,

Pri predvajanju filmov preko USBja se č-ji ne prikazujejo pravilno, ostali šumniki so ok. Potrebno nadgraditi firware ali kaj drugega?

Hvala, lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

Han ::

Med predvajanjem potrebno pritisniti tipko TOOLS in za podnapise nastaviti srednjeevropski jezik. Nastaviš lahko tudi velikost in časovni zamik podnapisov...

berlusconi ::

Upam, da še kdo prebira to temo. Tudi sam imam ue32f5000 in predvajanje s ključka in preko hdmi kabla gre brez problemov. Sem pa nabavil WD elements 1.5 in mi večjh fajlov tv ne odipra, oz. bolje rečeno jih odpira počasi (v smislu, kot da je to preveč za ta tv). Ko pa odpre npr. 3.5gb velik film, pa nekaj časa dela, nato pa se kar tv resetira.
Mislite, da je problem ta, da nimam smart tv? Ali je možno, da bi ob posodobitvi na najnovejši firmware, te težave izginile?
Najlepša hvala za odgovor.
lpm

Han ::

Včasih posodobitev na novejši FW odpravi tovrstne težave. Diske do 2 TB bi moral TV normalno 'prebaviti'. Problem je lahko tudi v USB kablu ali napajanju, v kolikor disk nima dodatnega napajanja (adapterja za 230V).

Osebno vedno naložim nov firmware, ko je na voljo.

berlusconi ::

Sem prebiral q&a na samsungovi strani in je en potožil za isto težavo. Odgovorili so mu v smislu, da disk (3.0) pošilja podatke hitreje kot pa jih televizija lahko procesira ... in da zato šteka oz, resetira televizijo. Jutri naložim nov firmware in poročam.

Han ::

No, tale je malo bosa, da disk pošilja TV preveč podatkov naenkrat. Bolj verjetna je kakšna druga nekompatibilnost.

berlusconi ::

Updejtal na najnovejši firmware. Sem ga dal na hardkor preizkušnjo ... 27gb blu-ray film, hobbit 2. Med nalaganjem se je tv resetiral :)
ne vem kaj bi še lahko bilo spremenil. Res pa je, da sicer počasneje, a vendar, predvaja manjše filme - škoda. Nekako sem upal, da bom lahko fullhd gledal prek hdd...

Han ::

Menjaj HDD.

berlusconi ::

Ne morem external hdd menjat, ce sem ga komaj nabavil :)
Bom pa probal še na smart tvju in če ne bo šlo, bom pisal na WD servis.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Sam uporabljam običajne 3,5" diske, ki jih spakiram v Sharkoon ohišje z USB 2.0 in eSATA priključkom. Do sedaj nobenih težav.

Za prijatelja sem pred kratkim kupil 3,5" Intenso zunanji disk z USB 3.0 priključkom. Tudi ta deluje brezhibno.

berlusconi ::

https://www.mimovrste.com/zunanji-trdi-...
Jaz mam tega, 2.5; brez dodatnega napajalnega kabla.

Kako pa je s hitrostjo? Danes sem probal ga priklopit na laptop 3.0 usb, in je z WD-ja na laptop prenašalo samo 35mb/s. Medtem, ko mi na laptopu z usb 2.0 prenaša 27mb/s. Je to normalno tak? Sem pričakoval bistveno hitrejše hitrosti.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Na USB 3.0 bi moral kopirati vsaj 2x hitreje, vsaj 70 MB/s. Po moje je tvoj WD rahlo defekten. Za TV je bolje imeti disk, ki ima dodatno napajanje.

berlusconi ::

Ne me hebat, ravno moj, ali cela serija, ker je znižano? Bom probal še na katerem drugem računalniku in videl. Ker zadnje, s čim se mi da zdaj ubadat je reklamiranje izdelka ...

berlusconi ::

Sem probal na smart tvju in deluje vse BP. Očitno je televizija prešfoh.

Han ::

Prešvoh je kvečjemu napajanje prek USB. Trdi disk rabi več 'štroma' kot USB ključ...

berlusconi ::

Se da to resit kako? Hdd ima samo en vhod, zunajega polnilca ne gre vklopit:-) na istem sem...kakorkoli, bo pa sluzil za backup vsega in svasta :-) :-)

Han ::

A nimam dodatne luknjice (jacka) za zunanje napajanje, za adapter?

berlusconi ::

Ne. Samo en port je, tisti specifičen za WDje.

s1m0n ::

Bo potrebno nabavit razdelilni kabel za USB 3.0, kateri ima ločeno napajanje in podatkoven del!
TV ima le 0.5A na USB vhodu kar je kot zgleda premalo za tale disk!

berlusconi ::

Simon, to se dobi v sloveniji?:-) prvic slisim namrec, da kaj takega obstaja

berlusconi ::

Ne vem kok ma usb napetosti na smartu... Ker ce ima isto o.5, pol je res tv usb port kriv.

Han ::

Razdelilni USB kabel v tem primeru verjetno ne bo pomagal, ker ima TV samo en USB. Razen če lahko drugi USB vtakneš v npr. DVD/Blu-ray predvajalnik ali kakšno drugo napravo...

berlusconi ::

Tocno. Zgolj 1 usb port ima in 2 hdmija. Ocitno bi res moral izbrati Smart tv, ko sem se odlocal za nakup.

Han ::

Ali pa disk z zunanjim napajanjem, z adapterjem.

berlusconi ::

Nakup diska z adapterjem se mi je zdel neprirocen. :-)

Han ::

Kako dolg je USB kabel od diska? Uporabljaš še USB podaljšek?

berlusconi ::

Kratek je, 15cm. Brez podaljska, direkt v tv ga vklopim.

Han ::

Poskusiš lahko še USB hub z AC adapterjem.

berlusconi ::

Prebiram forume in folk po vecini trdi, da hddji v velikosti 2.5 bi naj laufali povsod brez zunanjega napajanja.

Han ::

Saj kakšen drug HDD bi verjetno deloval tudi na tvojem TV...

berlusconi ::

Tudi na to sem ze pomislil. A nisem nasel nikjer huba z dodatnim napajalnikom. Hvala. Morda nabavim v prihodnje, ce ne bo delalo, pa gre na bolho :-)

Kako bi naj to vedel, da prav ta WD ne bo laufal :-) ce ne bi bil takl poceni, ga niti nabavil ne bi :-)

Zgodovina sprememb…

Han ::

Heh, pri poceni robi je dobro bit vsaj malo skeptičen... in se prej vsaj malo pozanimat... So pa takšni primeri res zoprni, ko ne veš točno, ali je problem v disku, ki je malce preveč požrešen po napajanju ali v TV, ki morda ne da tistih 500 mA na USB.

berlusconi ::

Konec koncev, zdaj govorum, kot da mi disk ne bi delal. Za 69€+torbica(zaradi prilozene torbice sem kuoil disk) ;), dela vec kot odlicno. Sicer pa sem pogruntal, da laptop intel pentium 4 komot v vlcju laufa blu-ray film z 27gb velikosti prek hdmija :-). Tako da, sem zadovoljen :-) :-)

Razerzone ::

Zivjo, a kdo prodaja tak model TVja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215348 (4994) Karen
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423578 (2600) Karen
»

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Oddelek: Pomoč in nasveti
152808 (1932) Han
»

Zunanji disk na USB napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
91974 (1684) blackbfm
»

3 TB diski za vogalom

Oddelek: Novice / Diski
259114 (8117) bobo55

Več podobnih tem