» »

ozvočenje garaže

ozvočenje garaže

darky_slo ::

Pozdrav vsem,
Imam vprašanje povezano z ozvočenjem garaže.
Garaža/mehanični prostor je relativno velika.
Točnih dimenzij nimam, je pa cca. 10mx4m z visokim stropom. Rad bi si uredil nekaj glasbe, ki bi mi krajšala čas, ko popoldan kaj delam. Garaža je izključno za domačo rabo.
Naj poudarim, da govorim o budget zadevi in jasno je, da ne iščem audiofilskega zvoka.
Skratka, doma se mi valja star dvokanalni Sonyjev ojačevalec (mislim, da ima realno okoli 40-50W), nanj bi priklopil kakšno poceni tablico (nove se dobi že za 45-50€), preko katere bi poslušal internet radio.
Sedaj pa se mi poraja vprašanje okoli zvočnikov.
Naj vzamem cenen par bookshelf zvočnikov, ki imajo običajno 10-13cm driver in tweeter, ali za nekje enak denar, par pasivnih PA zvočnikov. Ker govorimo o relativno velikem prostoru, ki ni klimatiziran ali ogrevan, se nekako nagibam okoli PA zvočnikov.
Sploh razmišljam v pravo smer? Vsekakor ni želja, da bi glasbo poslušal na visoki jakosti.

Hvala vsem

AnotherMe ::

4 zvocnike, z velikim basom (vsaj 16, raje 20cm). Raje hisne kot PA. Tako bo vsaj priblizno nekaj basa...Kaj rabljenega z bolhe, ali novega z electronic star...

AnotherMe ::

Al pa pozabis na ojacevalec ki ga imas in za 30-40eur kupis surround sistem genius (tastari lesen), ki ima dejansko dober zvok.

darky_slo ::

Na strani Electroni cstar nisem našel takšnih z 16-20cm. Običajno imajo max 13cm
Našel sem te http://www.electronic-star.si/Malone-JO...
20CM pasivni, so pa PA.

darky_slo ::

Se mi pa kar dopade predlog okoli računalniških zvočnikov. Dejansko še najpreprostejša rešitev.

sulaco ::

darky slo: tudi jaz sem bil pred podobno dilemo kot ti...

Kupil jbl charge 3, bluetooth prenosni zvočnik, prahoodporen.
ful zadovoljen
sedaj še celo slišim če mi telefon zvoni
preko tlfona vsa multimedija
pa prenesem ga tja, kjer sem trenutno aktiven v garaži (zadnjič tudi na podstrešju, kjer sem polagal izolacijo)
Zvok je pa NORO dober!

darky_slo ::

sulaco, tudi to je ideja. Imam že JBL Flip 3, ki pa je dejansko premajhen za te potrebe. Charge 3 bi bil primernejši. Se pa vseeno nekako nagibam k temu, da bi stvari bile fiksne in "na elektriko", brez skrbi okoli polnjenja.

blackbfm ::

Zvok je pa NORO dober!


to se ti zdi ker si na slabo navajen haha

ProGo ::

sulaco je izjavil:

darky slo: tudi jaz sem bil pred podobno dilemo kot ti...

Kupil jbl charge 3, bluetooth prenosni zvočnik, prahoodporen.
ful zadovoljen
sedaj še celo slišim če mi telefon zvoni
preko tlfona vsa multimedija
pa prenesem ga tja, kjer sem trenutno aktiven v garaži (zadnjič tudi na podstrešju, kjer sem polagal izolacijo)
Zvok je pa NORO dober!


Haha, dobra oznaka.. NORO dober zvok... hehe :D Pol je za norce dober, za normalne pa ne?
Ja no, tudi takle imamo.

darky_slo ::

Najverjetneje je to mišljeno glede na tip in velikost prenosnega zvočnika. Sam imam Flip 3 in me je dejansko presenetilo, kako lepo igra, za nekaj tako majhnega in "igračkastega".
Jasno je, da to ni avdiofilski izdelek. Nič ne more nadomestiti para dobrih samostoječih zvočnikov, konkretnega ojačevalca in po možnosti še ločenega suba.
Je pa vsekako primeren za ozadno glasbo za ob večerji na terasi, manjši piknik s prijatelji,...

AnotherMe ::

Pozabil vprasat - kak je sploh budget?

Drugac sem zadnjic na bolhi videl en komplet lesenih geniusov - tastarih, ki so res dobro igrali... Okol 30eur

sulaco ::

Vi kar imejte 20 let stare ojačevalce, ki imajo potenciometre prekurjene, pa od sosedovega prijatelja 40 let staro Savico radio ali pa 30 let stare membrane na Technics zakajenih in pobruhanih zvočnikih....jaz sem se odločil drugače!

Noro dober zvok je mišljeno price/performance...ni mišljeno avdiofilska izkušnja-sploh pa govorimo o garaži HALO!!

In kdor ni slišal JBL Charge3 zvočnika naj bo raje tiho...za garažo je to dejansko avdiofilski nivo

Over and out!

[D]emon ::

Avdiofilski nivo je za tiste norce, ki si domisljajo, da slisijo barvo tona razlicnih kablov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blackbfm ::

mali bluetooth zvočnik fizično ni zmožen reproducirat ne dobrega niti normalnega basa.. pa ne rabiš bit avdiofil

[D]emon ::

Ne bos verjel, ampak basi niso pomembni vsem. Vecinoma so pomembni folku, ki imajo radi, da se jim cela bajta trese. :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

darky_slo ::

Dejansko govorimo o garaži. Res ni potrebe po elektrostatičnih Martin Logan :)
Gre se o temu, da bi glasba krajšala čas, ko kaj delam. Budget tam 100-150€. Kar pa še ne pomeni, da bi rad slišal le hreščanje.
Potrjujem tisto okoli JBL igračkah. Dokler ne slišiš, ne verjameš. Seveda pa vse ob fizičnih omejitvah. Igračke, ki pa dejansko niso ravno poceni.
Strinjam se tudi okoli 30 let starimi ojačevalci in zvočniki. Še najboljši zvočnik iz pred 30 let, je danes eno figo vreden. Tehnologija je pač šla naprej. Vreden je lahko kvečjemu v nostalgične namene. Tudi 30 let star avto, ima pač lahko nek čar, vsekakor pa ni varen, varčen, udoben, zmogljiv,... kot povprečen današnji ekvivalent.

blackbfm ::

Ne bos verjel, ampak basi niso pomembni vsem. Vecinoma so pomembni folku, ki imajo radi, da se jim cela bajta trese.


pokaži mi nekoga k uživa ko ga treble reže v ušesa :p sicer pa ne rabiš nabijat da se trese, tut pri nižji jakosti je lepši zvok, bolj "napolne" prostor kot neka mala jajca od zvočnika

IL_DIAVOLO ::

Mah, ne kompliciraj, kupi si nek glasbeni stolp. Za 150 evrov je kar nekaj ponudbe. Zvocnike pa po zelji...v vsaki kot enega in imas overkill.

AnotherMe ::

Audiofilstvo je hobi mot vsak drug. Zapravljas denar za stvari ki te veselijo. Zapravis ga toliko kot ti hobi pomeni in seveda kolikor dejansko lahko. Pustimo to na miru ker naceloma ni za to temo.

Zeljena kvaliteta zvoka je odvisna od posameznika, koliko je njegov prag da je zadovoljen - nekateri z BT zvocniku, nekateri z sistemi za vec 10k.
Tako da tisti komentar, da ne rabis da bas trese bajto ni cisto na mestu.

Za delavnico se res pomojem ne splaca pretiravat, tako da za tak denar bi predlagal kak stolp bo bolje kot tisti jbl.

čuhalev ::

blackbfm je izjavil:

mali bluetooth zvočnik fizično ni zmožen reproducirat ne dobrega niti normalnega basa.. pa ne rabiš bit avdiofil

Točno tako.

darky_slo ::

Mislim, da je odločitev padla. Eni malo boljši računalniški zvočniki in poceni tablica za 50€. Za spletni radio ali nekaj glasbe iz Youtube, bo zadeva igrala več kot zadovoljivo.

ProGo ::

Jaz prodajam tega, če ti pride prav: http://www.logitech.com/en-gb/product/s...

SaXsIm ::

Drugače, glede na cenovni rang in ti je kvaliteta reprodukcije dovolj pomembna, bi predlagal, da na thomannu pogledaš near field aktivne monitorje. Za 150 - 200 EUR že dobiš kakšno entry-level zadevo, ki bo posekala vse predlagane zadeve.
SaXsIm

ProGo ::

"Posekala". :)) Chop, chop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen bluetooth zvočnik? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18646649 (4336) Pithlit
»

Kateri bluetooth zvočnik

Oddelek: Kaj kupiti
125167 (4724) mirancar
»

Bluetooth zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
122877 (2464) jackwatson
»

Prenosni zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
278192 (7158) Gregex
»

Bluetooth zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
257538 (5641) exp3rt

Več podobnih tem