» »

COM porti v win7

COM porti v win7

mix384food ::

Pozdravljeni,

Imam en problem, ki se tiče USB->COM portov. Nabavil sem bluetooth smart USB dongle (BLED112), ki ga potrebujem za komunikacijo z bluetooth BLE112 modulom. Ker se BLED112 ne obnaša kot običajen komercialni dongle-i, kjer vse funkcije delujejo preko običajnega usb gonilnika, moram omenjeni usb-dongle uporabljati preko COM porta, saj so temu namenjeni tudi gonilniki. Uporabljam win7 64-bit in Asusov prenosnik, tako da v device managerju ne vidim COM portov.

Zanima me če kdo ve, kako lahko nek USB priredimo tako da bo viden kot COM port.

Hvala za pomoč :)

Hayabusa ::

tony1 ::

Delaš na laptopu?

mix384food ::

Hayabus, hvala ti za linke. Kar nekaj teh strani sem pravzaprav že pregledal, toda rad bi da mi zazna usb kot COM predno bi kaj flashal. Bom preizkusil še ta virtual com port driver, če bo kaj uspeha :)

Drugače pa ja, na laptopu testiram, in sicer ASUS k53sv model.

111111111111 ::

Jaz za priklop na Cisco uporabljam nekaj takega:

link

Nisem pa 100% da sem prav razumel vprašanje.

tony1 ::

Potem pa težko pomagam, ker nimam večjih izkušenj s konverterji.

Za resno delo s serijskim vmesnikom po terenu priporočam laptop, ki ima pravi strojni COM port (verjetno se še vedno poceni najde kak tak laptop, npr. HP ProBook 6500 serija)...

mix384food ::

Morda nisem povsem natančno opisal problem. Ne potrebujem dejanskega serijskega priklopa. BLED112 je USB dongle, ki se vključi v USB priklop, a ga more računalnik zaznavati kot COM port.

Opisani so določeni postopki za instalacijo gonilnikov (link), a v mojem primeru preprosto ne vidim priključenega dongla na COM portu in posledično ne morem naložiti gonilnikov.

Bom še malo pobrskal :)

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Čakaj, pa ti Win7 sploh zazna novo strojno opremo, ko vtakneš ta Bled v usb?
Moral bi in nato pobrskaš po furmanih v mapo C:\ble\windrv\ ki si jih še prej razzipal v to mapo.
Poglej v device managerju (v meniju klik na Pogled in naprave sortiraj po povezavi in ne po vrsti!), če se virtualni COM port skriva pod "PCI bus" pod UsbEnhanced kontrolerjem...

mix384food ::

Sem rešil, problem je bil v tem, da je win7 vsakič avtomatsko namestil dongle kot Bluetooth, tako da sem ga ročno odstranil pobrisal gonilnike in ročno namestil gonilnike ki simulirajo serijski port od podjetja Bluegiga.

Hvala za pomoč&predloge :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12128091 (11335) eVro
»

Asus predstavil nov Eee (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
7210711 (7046) Dr_M
»

sprememba LPT v COM port

Oddelek: Pomoč in nasveti
51416 (1331) Brane2
»

nokia 6600

Oddelek: Mobilne tehnologije
111997 (1514) Goldee
»

Siemens ISDN modem + WinXP = problem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122340 (2219) Mac Gyver

Več podobnih tem