» »

Vlečna Kljuka Za Avtomobile

Vlečna Kljuka Za Avtomobile

DimmniBurek ::

Zanima me če imate kake izkušnje s homologiranimi vlečnimi kljukami. Pogoj je da je tudi snemljiva in da mi ni treba vsakič šravfat ko jo dam gor/dol. Pa cena da je nizka.
Imam Mazdo 6. Ve kdo kaj v okolici KP-PO-LJ? V MB nebi hodil, ker se mi potem verjetno niti ne splača, ker dam za pot kar nekaj denarja.
Nekaj sem gledal tudi po internetu, samo prav dosti ni.
There Is No Stronger Drug Than Reality

krucymucy ::

Nazadnje sem bil v okolici Trebnjega pri kljucavnicarstvu Bartolj. Sicer med drugim izdelujejo vlecne kljuke, imajo pa tudi montazo. Cena je bila napram ostalim ugodna. Osebno sem bil zelo zadovoljen.
Homologacijo pa dobis tam in jo samo neses vpisat v prometno na upravno enoto oz. nekam na tehnicne preglede.

KLJUČAVNIČARSTVO Marjan Bartolj s.p.
07/3040-086

DimmniBurek ::

Za tega vem, me zanima še kak, mogoče kaj bližje
There Is No Stronger Drug Than Reality

jaka89 ::

Kje ste kupili vlečno kljuko?

Jaz sem gledal na http://www.kupci.com/vlecne-kljuke
Sem se pozanimal, pa pravijo, da uredijo, montažo in vpis v homologacijski kartonček.

Ali pozna kdo kaj ugodnega?

St235 ::

DimmniBurek je izjavil:

Zanima me če imate kake izkušnje s homologiranimi vlečnimi kljukami. Pogoj je da je tudi snemljiva in da mi ni treba vsakič šravfat ko jo dam gor/dol. Pa cena da je nizka.
Imam Mazdo 6. Ve kdo kaj v okolici KP-PO-LJ? V MB nebi hodil, ker se mi potem verjetno niti ne splača, ker dam za pot kar nekaj denarja.
Nekaj sem gledal tudi po internetu, samo prav dosti ni.


vse kljuke morajo bit snemljive, drugače ne dobiš homologacije.

Engineer_ ::

St235 je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Zanima me če imate kake izkušnje s homologiranimi vlečnimi kljukami. Pogoj je da je tudi snemljiva in da mi ni treba vsakič šravfat ko jo dam gor/dol. Pa cena da je nizka.
Imam Mazdo 6. Ve kdo kaj v okolici KP-PO-LJ? V MB nebi hodil, ker se mi potem verjetno niti ne splača, ker dam za pot kar nekaj denarja.
Nekaj sem gledal tudi po internetu, samo prav dosti ni.


vse kljuke morajo bit snemljive, drugače ne dobiš homologacije.


ne. če so vgrajene ob nakupu vozila, so lahko ves čas gor. Pač vzameš kot dodatno opremo vozila in imaš lahko 100% ves čas gor. Če pa vgradiš naknadno, pa mora biti takšna ki se mora sneti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Tema govori o naknadni vgradnji.

A pri novih vozili je sploh še možno dobit fiksno kljuko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dzinks63 ::

Nabavil pri Bartolj, čist ok zadeva.

Engineer_ ::

St235 je izjavil:

pri katerem vozlu, ki ga danes kupiš, pa še dobiš fiksno kljuko? Predvsem pa tema govori o naknadni vgradnji.


pri vseh terencih, recimo.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

2) Z motornim vozilom je dovoljeno vleči priklopno vozilo le, če je na vozilu vgrajena homologirana vlečna naprava tako, kot je določil proizvajalec vozila.

http://www.kogovsek.si/sl/pogosta-vpras...
Ali imam lahko vlečno kljuko ves čas na vozilu tudi ko je ne uporabljam?
Da. Leta 2008 se je ponovno spremenil zakonik, ki dovoljuje, da imate lahko vlečno kljuko ves čas na vozilu tudi ko je ne uporabljate. (Zakon 90. člen ZVCP-UPB5)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

al1976 ::

Opel ima lahko serijsko vgrajene vlecne kluke, mislim da se sistem imenuje flex:
https://www.google.si/search?q=Opel+fle...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Engineer_ ::

http://www.avtonega.net/

Vendar pa vam podjetje ne nudi le vlečnih kljuk za avtomobile, ampak tudi za ostala vozila, kot so počitniška, dostavna in tovorna vozila ter tudi ostala vozila, ki so namenjena prevozu potnikov. Dobro je omeniti tudi to, da je sprememba leta 2008 v zakonu odstranila člen, v katerem je bilo predpisano, da se morajo vlečne kljuke sneti iz vozila, če niso v uporabi. Sedaj vam vlečnih kljuk ni več potrebno snemati iz vašega vozila.
-------

Lahko daš na avto vlečno kljuko, ki je na vozilu ves čas. to velja že 5 let. samo mora biti takšna, da jo lahko homologiraš. torej nič domačega švasanja, verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

ja, to vem. Nisem pa vedel, da so kljuke, ki jih dobiš danes na novih vozilih še fiksne.

Še vedno pa mislim, daje pogoj za homologacijo kljuke (torej naknadna vgradnja) to, da je kljuka snemljiva.

Engineer_ ::

To pa je možno, imaš morda prav, razn če kupiš serijsko kljuko, ki je fiksna. Če naknadno moraš verjetno tako, ki je snemljiva samo potem jo imaš lahko 24/7 na vozilu, tudi ko je ne rabiš.

Itak je povsem vseeno če kupiš snemljivo kljuko in jo imaš nonstop na vozilu....

Najbolje da se pokliče na najbližje podjetje, ki se ukvarja s homologacijami in povpraša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

MIHAc27 ::

U, super... zadnja dva tedna prevažam občasno prikolico naokrog , pa se mi ni dalo snemati kljuke vsakič, ko jo pač ne. Fajn, da se mi ni potrebno sekirati :)

Engineer_ ::

seveda je to za tiste, ki takšne reči počno ves čas pametno za vsak slučaj preveriti.

Se ne ubadam s tem saj imam serijsko vgrajeno. Ampak praviloma jo imaš lahko ves čas na vozilu tud če imaš snemljivo.

MIHAc27 ::

Sej ko je ne rabim dlje časa gre spet dol.... ampak ta teden bi jo moral po starem zakonu že 4-5x snet dol in ponovno gor...pa še sneg/dež pada.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darilna pogodba za avto iz tujine (EU)

Oddelek: Loža
142426 (2205) AndrejO
»

Avtomobil + čoln 5 M(prikolica)

Oddelek: Loža
125136 (4912) St235
»

Prevažanje kolesa na avtu

Oddelek: Šport
175709 (5076) jini
»

Kako preprečiti krajo avtomobilskih tablic?

Oddelek: Na cesti
163952 (3448) Avenger

Več podobnih tem