» »

Tiskalnik vzame več listov hkrati

Tiskalnik vzame več listov hkrati

Map ::

Rabil sem A3 tiskalnik in sem nekje našel enega starejšega. Printa v redu, edino več listov hkrati vzame in moram vsakega posebaj vstavljati. Tečno, ko moraš sprintati 50 listov. Kaj bi lahko bilo narobe?
  • spremenilo: Map ()

Hayabusa ::

Listi so vlažni ali je mehanizem tiskalnik dodajanja listov "izven toleranc".

Map ::

Listi niso vlažni. Kako preverim mehanizem? Tiskalnik je HP Deskjet 1220C.

Brane22 ::

Gumice na mehanizmu za zajem so stare ?

Map ::

Najbolj nove verjeto niso. Bom jutri malo pogledal.

Maestral ::

Brane22 je izjavil:

Gumice na mehanizmu za zajem so stare ?

To je najbrž vzrok.
Transportni mehanizem papirja oz. "prijemalo lista" je izrabljeno.

Večinoma je to par (ali več) gumiranih valjčkov s finimi rebri, le ti se (jasno) istrošijo v parih letih.
Pozanimaj se za servis (menjavo), medtem pa poskusi (npr. s tehn.alkoholom) očistiti te dele.

Duhec ::

Kar so že povedali samo potrjujem.
Guma, ki pograbi papir z leti postane trda in gladka in ne opravlja več pravilno svojega dela.
Nekatere gume, če si jih le dosegel z roko brez demontaže polovice tiskalnika, si enostavno očistil z alkoholom in zdrgnil z radirko, da je bila guma ali več njih bolj hrapava.
Na spodnji sliki je guma na valju na desni strani elementa 22.



p.s.
na zadnji strani tiskalnika imaš gumb, ki ga zasučeš, da mu odstraniš pol riti. Pokukaj v črevesje, če vidiš ta valj, drugače bo treba demontirat pol zgornjega dela.
Manual v treh delih:
http://www.eserviceinfo.com/download.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Map ::

O, res ti hvala za tole! Bom probal čimprej pogledat.

Map ::

Šele danes sem malo pogledal printer, prej ga nisem rabil in se mi sploh ni dalo.

Z mokrim papirjem sem obrisal ta valj(je samo eden in še ta gladek, verjetno bi moral biti malo rebrast), verjetno ne najbolj, ker sem kar kolikor sem ga vrtel in brisal kar kolikor sem dosegel, nisem celega narazen dal. Papir je bil črn, valj je zgledal malo manj umazan oz. že prej ni zgledal zelo umazan.

S tremi listi sem preverjal, če je kaj bolje in ugotovil, da ko imam notri tri, vzame enega, ko imam pa dva pa vzame oba dva. Zgleda še ni to to. Če bom imel jutri, bom poskusil s še več listi.

V prihodnje, če ne bo bolje, bom poskusil očistiti z alkoholom in zdrgniti z radirko.

tony1 ::

Poskusi tele gumijaste delčke dobiti nove na ebayju.

MIHAc27 ::

V 90% je kriv "Pick up roller".
Z sirkavim papirjem ga lahko malce podrgneš da rata bolj hrapav. Jaz včasih naredim tudi z olfa kako zarezico.
Je pa seveda najbolje zamenjati z novim.

Map ::

Si bom moral vzet čas in ga toliko razdret, da pridem do tega valjčka pa bom potem poskušal kaj več, ker brez razstavljanja komaj pridem do njega. Edino z nožem bi pa verjetno šlo od uzunaj brez razstavljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

andromedar ::

Fantje, pozabljate, da če bi bil pickup roller obrabljen oz. umazan, verjetno ne bi vzelo nobenega lista - ker bi gumica drsela. Zelo verjetno je problem v ločilni ploščici (separation pad) - na sliki je št. 24 - točno pod pickup rollerjem. Ta skrbi za separacijo listov.
Eh?

andromedar ::

 Separation pad

Separation pad


Označeno s št. 3

HP koda: C2693-67032
Eh?

MIHAc27 ::

Ja jaz sem že menjal roler in je potem problem z preveč listi naenkrat tudi izginil.
Res pa ni bil isti tiskalnik.

Še to.. včasih je ok, če je veliko papirja v trayu, včasih bolje če ga ni preveč. Ampak spet, to je začasna rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Map ::

Sem videl ta separation pad in ga pickup roller premakne, ko se vrti, ker ni čisto okrogel, pa tista miza za dvigovanje papirjev v spodnjem trayu se dvigne. Se da kako drugače popravit ali lahko kupim samo novo? Prej bom probal še pickup roller porihtat.

Kot sem že rekel, dokler so trije listi v traju vzame enega, ko sta samo dva vzame oba dva in bi lahko imel v trayu cel kup papirja in bi bilo verjetno ok, ampak ja, to je začasna rešitev.

Metulj-1 ::

Problem je v separaciji. V kolikor ti pick ne dela ti ne jemlje papirja. Separation pad ali separation roller pa sta odgovorna za ločevanje papirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

tony1 ::

Map je izjavil:

Sem videl ta separation pad in ga pickup roller premakne, ko se vrti, ker ni čisto okrogel, pa tista miza za dvigovanje papirjev v spodnjem trayu se dvigne. Se da kako drugače popravit ali lahko kupim samo novo? Prej bom probal še pickup roller porihtat.


Probaj poiskati zadevi na ebayju, običajno so (zelo) poceni... Če printer sicer dela, se ju gotovo splača zamenjati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rožljanje v HP LaserJet P3015DN

Oddelek: Strojna oprema
15773 (527) Han
»

servis tiskalnikov

Oddelek: Strojna oprema
111920 (1509) franckranc
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
337104 (6709) Brane2
»

HP laser jet 6L težava

Oddelek: Strojna oprema
101022 (930) roscha
»

Epson C62 ne vleče papirja

Oddelek: Strojna oprema
61148 (1108) Brane2

Več podobnih tem