» »

HP laser jet 6L težava

HP laser jet 6L težava

Filozof ::

Lep pozdrav.
Imam tiskalnik HP laser jet 6L. Lepo tiska že mnogo, mnogo let. Vendar ima majhno težavo, ki je zelo nadležna. Če vstavim več kot en papir naenkrat potem pri tiskanju zagrabi po več listov naenkrat in jih vse skupaj začne vlečti noter. Čez nekaj trenutkov pa se seveda ustavi in če imam srečo lahko dokaj brez težav vse liste primučkam ven.

Vprašal bi, če je kdo že doživel kaj podobnega in kaj je naredil. Ne diši mi preveč, da bi ga nosil na servis zato me zanima če lahko sam kaj naredim da bi ga spravil v red.

Hvala za nasvet, če bo kakšen :)
Pogled v oči...

mersol ::

Za ta primer so pri hpju naredili preprost vstavek katerega porineš v tiskalnik ... tam kjer je papir... To je hitra in poceni rešitev... v primerjavi z menjavo valjev. Res je pa tudi da rešitev ni trajna in slejkoprej se bo pojavil enak problem (čez par deset tisoč)
l.p.m.

frke ::

Imam enak tiskalnik in podobno težavo.

"Rešil" sem jo tako:
če imam notri 100 listov potem dela vse ok, jemlje le po enega,
če je notri manj od 20 listov - potem potegne dva, pet, deset...

Torej skrbim, da imam vedno polno listov v tiskalniku.

Če boš dal popravit, povej kje in koliko te je stalo.

ali3n ::

navadno /ne vedno/ pomaga debelejši papir (~100g in naprej);

tole so cene za HP LJ 5000 (ne pomaga niti debelejši papir; zeza na obeh trayih...):
Strošek materiala tray 1 in tray 2 : 34.000 + ddv
Delo : 11.000 + ddv
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

KuhaR ::

Par let nazaj sem imel isto težavo na mojem 5L tiskalniku in sem na HP-jevi strani našel rešitev kot je napisal mersol. Poslali so mi po pošti 4 kose zastonj. Pri nas so serviserji hoteli met 3500 SIT za isto stvar katero so dobili zastonj s strani HP. Od takrat nisem imel več težav.

Šimpanz ::

Tudi jaz sem rešil problem s tem tiskalnikom na isti način kot Frke. V feederju mora biti vedno vsaj 30 listov in dela ok.

Tomay ::

Imam LJ1100, ki je imel enako težavo (50000kopij).
Servis me je stal 4.000 SIT, potrebno pa je zamenjati nekaj pri podajalcu papirja.
Voodoo 4Ever

urban99 ::

Jaz imam drugačen problem - imam HP 890C in mi ne potegne listov, ne glede na to, koliko mu jih naložim (ok, če jih je 5, pol mu rata hehe), tako da mu moram ročno pomagat. Mi lahko en od vas pove, kam ste svoj printer peljali na servis? tnx!

ali3n ::

jaz ravno danes na avtero.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

totek24 ::

5L, 6L in 1100 imajo to skoraj enak problem. Z dolocenim stevilom kopij se separator obrabi. To je en kos plastike (5L mislim da ma 3 kose), ki ima na sebi plast gume, katera naj bi zadrzala naslednji papir. Ko se ta guma izrabi, pac papir zdrsne mimo :) Menjava tega je cisto preprosta. Samo dele je treba dobit :)
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

roscha ::

@ totek:

Ni čisto res. 5L in 6L sta mehansko popolnima identična. Separator je en sam, ki sčasoma postane TRD in ne obrabljen. Napaka v materialu, zato je HP tudi zastonj dajal "remedy kit-e". Ker je za te HP tiskalnike engine proizvajal Canon, paše separator tudi od Canonovih faxov. Kataloška: RB2-6221 Torej: če imate kak Canon servis blizu lahko 5L in 6L nesete tudi tja....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp laser jet črno bel grabi več listov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6931 (757) Klenobo
»

Kateri laserski tiskalnik????

Oddelek: Kaj kupiti
151842 (1533) dolenska
»

Kateri laserski tiskalnik HP,Samsung,Epson,Brother

Oddelek: Kaj kupiti
151950 (1822) Phoebus
»

Nakup Laserskega tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
8919 (793) sash
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433752 (3176) TheJack

Več podobnih tem