» »

servis tiskalnikov

servis tiskalnikov

jukoz ::

Ker imam že 2 tiskalnika, ki imata težave s pobiranjem papirja me zanima, ali imate kakšno priporočilo za servis.
Oba sta laserska, ena Kyocera in en barvni Samsung, za oba pa imam eno tono originalnih tonerjev (oz ravno toliko, da ne vem ali se mi ne splača kupovat nov tiskalnik).

Kyocera za silo še dela in poznam servis Xenon Forte, tako da bo šla verjetno tja. Za Samusung pa rabim kakšen nasvet. Pod garancijo je bila Birotehna, ki mi ni uspela urediti nič, tako da iščem mojstra ki zna pogledati kaj je narobe, ne samo slediti flow-chartu v service manualu.

Bom zelo hvaležen za vsak nasvet.

Miha 333 ::

Verjetno je izrabljen roler, ki pobira papir. Poguglaj za pickup roller replacement + tvoj tiskalnik in poglej, če ga lahko sam zamenjaš. Pri nekaterih je precej enostavno. Dobiš ga pa na kakem ebayu za par €.

MIHAc27 ::

Ja, največkrat je kriv pick-up roller. Cena pri nas od 10 do 25€. Kyocere ne poznam tako dobro, ampak pri Samsungih sem jo že menjaval, in je enostavno če poznaš trik*. Če ga ne je zaj.... do amena.

* Trik je, da daš nekaj tiskat, ko slišiš da je obrnil roller pa ugasneš tiskalnik. Sedaj je roller enostavno sneti dol, je pa včasih vseeno treba ponovno poskusit, ker je treba zadeti pravi položaj rollerja. V privzetem položaju je roller zelo teško snet brez da razkoplješ 75% tiskalnika.

ToniT ::

Poznam odličnega mojstra na Ptuju, če te zanima.

jukoz ::

Pri Samsungu je težava "home dev error".
Najbolje je opisana tule, tudi rešitev:
http://www.fixya.com/support/t3722063-s...

Na žalost nategovanje vzmeti ne deluje več.

Problem je v tem, da printamo zelo malo, ene 50 listov na mesec. In vsi printerji se ali zasušijo, zaprašijo, ali pa tako kot ta Samsung - so totalen ****

Teh Kyocer 1300d smo imeli kar nekaj in ena še dela, tonerjev imamo pa še za 20 let. Novih printerjev se nam pa ne splača kupovat, saj doživijo isti problem - crknejo zaradi premalo uporabe.

Razmišljam da bi spisal en SW za rpi ali pa kaj podobnega, ki bi 1x tedensko vklopil printer in sprintal par strani...

Miha 333 ::

Kupi rabljen Laserjet 1200. Zanesljiv, heavy-duty, neoriginalni toner 15€ za 3500 strani. Meni tiska že od leta 2003, včasih vsakodnevno, včasih tudi po 2 meseca nič. Lahko samo priporočam.

jukoz ::

Smo imeli dve 1200tke. Problem pri njih je, da če si printal večji PDF ga sploh ni sfolgal - mogoče zmanjkalo RAMa? Ali pa defekten.

Rabil bi servis, sem pisal dvema pa očitno ni interesa =)

Miha 333 ::

jukoz je izjavil:

Smo imeli dve 1200tke. Problem pri njih je, da če si printal večji PDF ga sploh ni sfolgal - mogoče zmanjkalo RAMa? Ali pa defekten.

Rabil bi servis, sem pisal dvema pa očitno ni interesa =)

Poznam ta problem, vendar obstaja rešitev, namreč obstajata 2 različna gonilnika, PCL5 in PS (PostScript). Namestiš oba (v nadzorni plošči imaš potem 2 tiskalnika, enega s PCL gonilnikom, drugega s PS). Privzeti je PCL, za večje PDFe pa pri tiskanju izbereš tiskalnik s PS gonilnikom. Ne vem zakaj, ampak PCL gonilnik ni dobro prilagojen tiskanju nekaterih PDF datotek.

MIHAc27 ::

Verjetno ni zanimanja z strani servisov ker ena servisna ura je prec 30€+... nov laserc dobiš pa že od 60€ naprej.
Rezervni deli pa tudi stanejo, kot bi bili narejeni iz zlata.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

, kot bi bili narejeni iz zlata.


Saj izgleda, da so res iz zlata. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

IL_DIAVOLO ::

Tiskalniki so sami strosek...vsaka papirnica ti ze sprinta tisto stran za 20 centov. Za kaj skenirat so dobri, vse ostalo pa je predrago.

franckranc ::

Miha 333 je izjavil:

jukoz je izjavil:

Smo imeli dve 1200tke. Problem pri njih je, da če si printal večji PDF ga sploh ni sfolgal - mogoče zmanjkalo RAMa? Ali pa defekten.

Rabil bi servis, sem pisal dvema pa očitno ni interesa =)

Poznam ta problem, vendar obstaja rešitev, namreč obstajata 2 različna gonilnika, PCL5 in PS (PostScript). Namestiš oba (v nadzorni plošči imaš potem 2 tiskalnika, enega s PCL gonilnikom, drugega s PS). Privzeti je PCL, za večje PDFe pa pri tiskanju izbereš tiskalnik s PS gonilnikom. Ne vem zakaj, ampak PCL gonilnik ni dobro prilagojen tiskanju nekaterih PDF datotek.


Miha 333, hvala za informacijo v zvezi s tiskanjem velikih PDF-jev in gonilniki pri HP LaserJet 1200!
Že 16 let sem lastnik tega tiskalnika. Ob nakupu je bila zadeva hudo draga (po dveh Epsonovih ink-jet-ih - obema se je nepopravljivo zasušila glava), je pa res vzdržljiv "delovni konj".
Včasih stoji tudi nekaj mesecev, drugič v enem dnevu natisne 1000+ dokumentov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni tiskalnik

Oddelek: Omrežja in internet
301523 (904) ngc2392
»

Inštalacija printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202381 (2194) racunalnik3
»

Printanje v AdobeAcrobatReader 7

Oddelek: Programska oprema
152415 (2202) opeter
»

Kupujem laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71163 (1052) svizec
»

Printer in post script!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51644 (1580) Brane2

Več podobnih tem