» »

Čuden problem s projektorjem

Čuden problem s projektorjem

Tim55 ::

Pozdravljeni,
že odkar sem kupil projektor (pred 1 letom in pol) imam z njim naslednje težave, za katere mislim, da se zdaj še stopnjujejo. Ko prižigam/ugašam luči, klimo, talno gretje v sobi, projektor v celoti izgubi signal za kakšno sekundo/dve, včasih se pojavijo pasovi zelene barve, ali migeta slika ipd.
Če gledam film opazim, da se včasih slika tudi spontano izgubi, spet za kakšno sekundo, brez da bi v sobi katerokoli električno napravo prižgal/ugasnil, izgube zvoka nisem zaznal.
Danes pa sem doživel novo presenečenje, ki sem ga tudi posnel:
(vse kar počnem v videu je, da google chrome premikam iz monitorja na razširjeni zaslon-projektor...)

Pred kratkim sem menjal av receiver, okvaril se mu je vgrajen HDMI switch, prodajalec mi je zatrdil da sta okvara receiverja in izguba slike na projektorju najverjetneje povezana, s slabo napeljavo elektrike (napeljava posodobljena 3 leta nazaj)...

Naj dodam še, da če odštejemo naštete težave, mi sistem brez problema predvaja filme oz. igram igrice v resoluciji 1080p.

Mi kdo zna pomagati pri rešitvi mojega problema?

Projektor: epson eh-tw3200
Reciever: prej denon avr-1610, sedaj denon x-1000
Povezava: gtx 560ti---->receiver---->epson (HDMI, dolžina kabla 10m)
Torej, računalnik je povezan z receiverjem, iz receiverja gre slika na projektor.
  • spremenil: Tim55 ()

dottor ::

Če ti projektor dela težave med tem ko upravlajaš ostale električne naprave, je vsekakor kriva slaba napeljava. Aja pa video ne dela, ker je zaseben.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tim55 ::

Ok oprosti, sem spremenil v "javno".

Torej je električar slabo zvezal kakšno žico v dozi, nekaj takega?

dottor ::

Naj preveri električar vso napeljavo, ker nekaj sigurno ni prav.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tim55 ::

Ok hvala za tole informacijo.

matonson ::

Pri meni je bil za to kriv predolg HDMI kabel.

Tim55 ::

Kolikšna pa je bila dolžina kabla, ki ti je delal probleme? Koliko imaš zdaj?

matonson ::

Imel sem slab kabel + PC je pošiljal šibek signal. Pri 5m je bil že problem, 4.5m je pa delalo OK.

Tim55 ::

Električar mi je svetoval naj-enostavnejšo rešitev za moj problem (brez prebijanja zidov)-UPS.


http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...
http://www.mimovrste.com/artikel/210000...

Zanima me, če bi tak UPS bil sposoben kompenzirati sunke električne napetosti ali bi vse skupaj le poslabšal?
Bi mogel poseči po dražjih (300EUR-400EUR)?
Bi UPS spremenil fazo? Sub-woofer se namreč pri poslušanju glasbe ne bi napajal prek UPS-a.

Na UPS-u bi imel računalnik (650W napajalnik), projektor (268W), reciever (390W).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

Map ::

Pejt v harvey norman po en dober HDMI ka el. Meni so rekli, da če ne bo ok lahko prinesem nazaj in če dela je ok, če ne dela pa še vedno nisi denarja stran vrgel.

Tim55 ::

Ok hvala, bom poizkusil.
Čeprav menim, da ni problem kabel, saj sem z drugim HDMI kablom poizkusil povezati projektor ter laptop direktno, slika je še vedno nagajala ob prižiganju in ugašanju luči.

driver_x ::

Jaz imam podobne probleme pri audio (digitalni) povezavi računalnika do resiverja (15m kabla). Kadar prižgem ali ugasnem kakšno luč, zvok za trenutek izgine.

Tim55 ::

Ti poleg kabla za digitalno povezavo poteka morda tudi električni kabel?

Meni je električar rekel, da je problem, da je celotna soba (vtičnice+luči) vezana na isto fazo (tudi isto varovalko), na tej fazi pa so očitno še drugi veliki porabniki električne energije (klima, po možnosti kakšne kuhinjske naprave) in zato vsake toliko časa faza "počepne". Edini 2 rešitvi naj bi bili UPS ali merjenje vsake faze posebej (kar v tem tednu, ko ima pol Slovenije težave z elektriko ni realno) ter razbremenitev/drugačna razporeditev porabnikov po fazah, kar pa tudi ni zagotovljeno da bo pomagalo.

driver_x ::

Kabel je v cevi skupaj samo z eth kabli, so pa zraven cevi za elektriko. Po moje so take dolžine kablov že zelo na meji in zato že vsaka malenkost povzroči motnje.

einstein :P ::

Tim55 je izjavil:

Ti poleg kabla za digitalno povezavo poteka morda tudi električni kabel?

Meni je električar rekel, da je problem, da je celotna soba (vtičnice+luči) vezana na isto fazo (tudi isto varovalko), na tej fazi pa so očitno še drugi veliki porabniki električne energije (klima, po možnosti kakšne kuhinjske naprave) in zato vsake toliko časa faza "počepne". Edini 2 rešitvi naj bi bili UPS ali merjenje vsake faze posebej (kar v tem tednu, ko ima pol Slovenije težave z elektriko ni realno) ter razbremenitev/drugačna razporeditev porabnikov po fazah, kar pa tudi ni zagotovljeno da bo pomagalo.


Nemogoče, da faza "počepne". Lahko se zgodi, da crkne varovalka ampak potem pač nebi več delalo. Da bi napetost padla, bi moral dobesedno preobremeniti trafo iz katerega dobivaš elektriko, česar pa z enim gospodinjstvom, tako majhno varovalko in pretankimi kabli ne boš naredil.

Najverjetneje gre za kakšno motnjo, bolj verjetno za kaj takega, kot je rekel sammy73. Lahko pa je tudi, da kakšna druga naprava povzroča motnje. Preprosto odklopi čisto VSE porabnike, ki so trenutno priključeni in probaj še enkrat. Če še vedno to dela, je narverjetneje projektor.

(čeprav majhna možnost, ker si rekel, da se to zgodi samo ob določenih trenutkih)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Sicer to ni moje področje in lahko da bom ustrelil mimo: ali nimajo nekateri kabli tik pred konektorjem pritrjenih nekih magnetov (kjer potem kabel naredi zanko), ki naj bi preprečevali razne motnje?

Edit: sem našel tole. Torej je čisto mogoče, da dolg kabel deluje kot antena.

Tudi pri običajnem stikalu za luč se ne naredi samo preklop iz "1" v "0" (ali obratno), ampak stikalo vmes na kratko "zaniha", ker se kontakti odbijejo, (to se lepo vidi na osciloskopu). Mogoče je tako nihanje dovolj, da zmoti druge naprave, še posebej take z dolgimi "antenami" po celem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

einstein :P ::

driver_x je izjavil:

Sicer to ni moje področje in lahko da bom ustrelil mimo: ali nimajo nekateri kabli tik pred konektorjem pritrjenih nekih magnetov (kjer potem kabel naredi zanko), ki naj bi preprečevali razne motnje?

Edit: sem našel tole. Torej je čisto mogoče, da dolg kabel deluje kot antena.

Tudi pri običajnem stikalu za luč se ne naredi samo preklop iz "1" v "0" (ali obratno), ampak stikalo vmes na kratko "zaniha", ker se kontakti odbijejo, (to se lepo vidi na osciloskopu). Mogoče je tako nihanje dovolj, da zmoti druge naprave, še posebej take z dolgimi "antenami" po celem stanovanju.


Ja, nekateri kabli imajo feritno jedro okoli žice, da odpravi HF motnje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Tim55 ::

einstein :P je izjavil:

Tim55 je izjavil:

Ti poleg kabla za digitalno povezavo poteka morda tudi električni kabel?

Meni je električar rekel, da je problem, da je celotna soba (vtičnice+luči) vezana na isto fazo (tudi isto varovalko), na tej fazi pa so očitno še drugi veliki porabniki električne energije (klima, po možnosti kakšne kuhinjske naprave) in zato vsake toliko časa faza "počepne". Edini 2 rešitvi naj bi bili UPS ali merjenje vsake faze posebej (kar v tem tednu, ko ima pol Slovenije težave z elektriko ni realno) ter razbremenitev/drugačna razporeditev porabnikov po fazah, kar pa tudi ni zagotovljeno da bo pomagalo.


Nemogoče, da faza "počepne". Lahko se zgodi, da crkne varovalka ampak potem pač nebi več delalo. Da bi napetost padla, bi moral dobesedno preobremeniti trafo iz katerega dobivaš elektriko, česar pa z enim gospodinjstvom, tako majhno varovalko in pretankimi kabli ne boš naredil.

Najverjetneje gre za kakšno motnjo, bolj verjetno za kaj takega, kot je rekel sammy73. Lahko pa je tudi, da kakšna druga naprava povzroča motnje. Preprosto odklopi čisto VSE porabnike, ki so trenutno priključeni in probaj še enkrat. Če še vedno to dela, je narverjetneje projektor.

(čeprav majhna možnost, ker si rekel, da se to zgodi samo ob določenih trenutkih)


Sem upošteval tvoj nasvet in se malo igral. Danes mi naprimer nič ne nagaja...najprej sem odvil vse varovalke razen to, na kateri je soba...brez problemov...potem pa sem obremenil celo hišo s porabo elektrike, na vtičnico v sobi sem priklopil tudi sušilnik za lase in reflektor tako da sem varovalko obremenil na cca. 14-15A, slika pa deluje brez problema. Očitno res nekaj specifičnega interferira s sliko na projektorju.

Tim55 ::

Danes sem v BB kupil nov, 3x debelejši HDMI kabel. Težav z izgubo slike pri prižiganju/ugašanju električnih porabnikov ni več.

Težava, ki sem jo posnel v videu, ki se nahaja v prvem "post-u" te teme, pa je ŠE VEDNO PRISOTNA in je neodvisna od prižiganja porabnikov elektrike po hiši...

Fascinira me, da slika začne utripati le pri hitrem scroll-anju z miško na spletni strani mimovrste ter facebooku-le na specifičnih mestih spletne strani, na mimovrste naprimer če scrollam do predelka "podobni izdelki", nižje ali višje od tega predelka ne utripa. Če scrollam počasi, korak za korakom, slika NE utripa. Na drugih spletnih straneh težav ni, prav tako ni težav pri predvajanju high bit-rate filmov ali igranju PC iger. Kako je mogoče, da specifična spletna stran povzroči utripanje slike? Morda povzročim nekakšen overflow s scrollanjem?

Slika utripa ne glede na to, ali uporabljam žično usb miško, ali 2,4 GHz wireless miško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

driver_x ::

Ali utripa tudi s krajšim kablom?

Tim55 ::

Evo sem testiral, prav si predvideval. Z 1m dolgim kablom ne utripa. Zaradi česa se to pojavi, bi potreboval še debelejši kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

einstein :P ::

@tim55

Na kakšen način pa utripa? Se dobesedno zatemni slika, se popači/zamakne?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Tim55 ::

Tako kot je pirkazano na videu v prvi objavi te teme.

Ko pridem do te kritične točke na spletni strani, začnejo deli slike migetati levo in desno, sledi kratek impulz skoraj popolno zelene slike, nato projektor izgubi signal, signal se v pulzih vrača vsake par sekund, je spet prisoten nekaj delčkov sekunde, in nato spet takoj izgine. Dokler se na spletni strani spet ne pomaknem bolj gor ali dol, ostaja to pulziranje.

Najbrž bom poiskusil kupiti še kakšen krajši kabel, minimum razdalja je 7,5m, upam da bo kaj bolje...

Tim55 ::

Na grafični kartici sem sedaj zamenjal barvni format iz RGB na YCbCr444. Migetanje je izginilo. Hvala vsem.

einstein :P ::

Si ziher? Da ni samo začasno izginilo?

Kaj pa tisto, ko je slika dejansko izginila na videu? Si to ti ugasnil projektor ali samo to dela? Ker ponavadi tudi, če ni signala se ne ugasne do konca, tam pa je bilo videti, da se je tudi žarnica izklopila, ali jaz to narobe vidim?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Tim55 ::

Ne upam reči, da sem ziher, ampak problemi ob prižiganju in ugašanju luči so se pojavljali občasno, problem z mimovrste pa vedno, kadarkoli sem poizkusil.

Šele 2 meseca nazaj sem menjal grafično, zato najbrž pred tem problema z mimovrste ni bilo (imel sem namreč integrirano grafiko - ne vem, kakšen barvni format je tam nastavljen).

Projektor je prižgan ves čas. 1x vmes sem samo ugasnil AV sprejemnik, ki iz prižganega načina gre v standby (v standby-HDMI passthrough), zato se je najbrž vmes pojavil napis EPSON.
Žarnica vseskozi gori, prav tako ventilator.

Tim55 ::

Pozdravljeni, še enkrat jaz. Imam nekaj novih informacij:

1. Nabavil sem Supra HDMI kabel, 8 metrov (prej sem imel 10m no-name). http://www.jenving.com/products/view/hd...

2. Pri integrirani grafični (plata asrock z68 gen3 ext3) slika še vedno izginja - software ne omogoča izbire med RGB in YCbCr444. Ugotovil sem, da se to zgodi takrat, ko so na zaslonu večinoma beli piksli (mimovrste, začetna stran youtube...).

Očitno ni problem kabel, kaj bi še lahko bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721329 (7839) tony1
»

Težave z glavnimi varovalkami zaradi preobremenitve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
328689 (7711) anzy4
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395908 (5163) gumby
»

Katera barva žice je ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2642426 (34163) St235
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233292 (24956) int47

Več podobnih tem