» »

Ideja za mobilno aplikacijo: SuperRadar

Ideja za mobilno aplikacijo: SuperRadar

«
1
2

galle ::

Ker so pred kratkim po Mariboru postavili tako imenovane super radarje in ker se o tem toliko govori, sem dobil idejo za mobilno aplikacijo, ki pa je sam ne znam izdelat. Ker bi meni in verjetno kar nekaj drugim aplikacija, ki jo bom opisal spodaj prišla zelo prav, bi bilo super, če bi kdo izdelal kaj podobnega.

Kratek opis:
V mislih sem imel, da bi se izdelala apliakcija za Androide in iOS, ki bi s pomočjo GPS-a spraljala vaš položaj in hitrost premikanja. Opozorila pa bi vas v primeru, da bi prekoračili hitrost npr. 100m pred radarjem (na teh lokacijah).

Monetizacija:
1. Plačljiva aplikacija (do 5€)
2. AdSense oglasi v apliakciji
3. Uporabnik si ustvari profil, na katerega si mora naložit nek znesek (npr. 5€), vsakič ko ga aplikacija opozori (opozorila bi ga samo, ko bi v bližini radarja peljaj nad omejitvijo) bi se od naloženega zneska odštel nek znesek (npr. 0,5€).

Promocija:
Glede na to, da je kar precej govora o tem bi bila promocija po mojem mnenju dokaj enostavna (morda kak mail z opisom aplikacije na kakšen portal z novicami ali objava na kakšnem blogu).

Če se kdo odloči za izdelavo tega, naj prosim napiše tukaj, ko bo aplikacija končana.

NeMeTko ::

Vsak, ki uporablja garmina (ali podobno) za navigacijo, si lahko naloži datoteko s POI točkami in ima točno to, kar bi ti ponujal za 5€ čisto zastonj - pa ne le za MB ampak za celo SLO, HR,....

boolsheat ::

Samo pravo navigacijo moraš imet. Androida ima pa skoraj vsak.

koyotee ::

mega fail :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Phantomeye ::

troll?

Noben ni tak idiot, da bi reku: ej ful hudo idejo mam, sam ne znam programirat. nej to en nardi, pa nej mi napiše k bo fertik.

fosil ::

Jaz bi to mal spremenil.
Ko si blizu radarja te opozori in hkrati prenakaže znesek, ki bi ga plačal za kazen, iz tvojega transakcijskega na tvoj varčevalni račun :)
Tako je!

einstein :P ::

@fosil

ja, ampak če pa imaš na računu kaj več kot tisto, kar bi plačal, ti pa še vseeno lahko od ostalega dol vzamejo :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Phantomeye je izjavil:

troll?

Noben ni tak idiot, da bi reku: ej ful hudo idejo mam, sam ne znam programirat. nej to en nardi, pa nej mi napiše k bo fertik.


Ajde, pristop je res ubral čuden ampak to ni tko nemogoče. Sam nisem programer (skripte, batchi in podobno to nekako ni) ampak sem imel že kar ene par idej in usmerjal razvijalce, ki to znajo, da so realiziral stvar. Tud velikokrat sem rekonstruiral vmesnike, menuje in jih poslal razvijalcem, ki so potem to spremenili v delujočo kodo. Projekta z nule sicer še nisem delal, sem pa bil zraven pri kar precej kjer se je šlo za izdelavo vmesnika, delanja študij uporabnosti in funkcionalnosti itd. Dost programerjev je grdo rečeno zgolj kodnih opic, ki sicer znajo odlično vihtet kodo ampak nimajo pojma kako naredit vmesnik in same funkcije, da bojo čim bolj prijazne do uporabnika. In ko si enkrat na tolk visokem nivoju kot so programerji se večina ne zna več postavit v vlogo povprečnega idiota, ki z računalnikom dela zgolj čez vikend pa mogoče sem in tja med tednom. "That'll do" pristop pri takem programju pač ne funkcionira, bi pa mogoče pri naprednih userjih nekega tweak programa al pa kakšnih skrajno specifičnih aplikacij. Tukaj pa vskoči folk, ki programirat sicer ne zna, se pa odlično znajo postavit v vlogo casual userja. Njih ne briga kako kaj deluje in kako sprogramiraš to in ono. Znajo pa razvijalcu povedat kaj se pričakuje od programja. In če je komunikacija dobra se da naredit marsikaj.
Velike firme imajo lahko za ta namen cele oddelke, ki se ukvarjajo samo s tem, projekti s parimi ljudmi pa dostikrat posegajo po družinskih članih za testne morske prašičke...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phantomeye ::

RejZoR je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

troll?

Noben ni tak idiot, da bi reku: ej ful hudo idejo mam, sam ne znam programirat. nej to en nardi, pa nej mi napiše k bo fertik.


Ajde, pristop je res ubral čuden ampak to ni tko nemogoče. Sam nisem programer (skripte, batchi in podobno to nekako ni) ampak sem imel že kar ene par idej in usmerjal razvijalce, ki to znajo, da so realiziral stvar. Tud velikokrat sem rekonstruiral vmesnike, menuje in jih poslal razvijalcem, ki so potem to spremenili v delujočo kodo. Projekta z nule sicer še nisem delal, sem pa bil zraven pri kar precej kjer se je šlo za izdelavo vmesnika, delanja študij uporabnosti in funkcionalnosti itd. Dost programerjev je grdo rečeno zgolj kodnih opic, ki sicer znajo odlično vihtet kodo ampak nimajo pojma kako naredit vmesnik in same funkcije, da bojo čim bolj prijazne do uporabnika. In ko si enkrat na tolk visokem nivoju kot so programerji se večina ne zna več postavit v vlogo povprečnega idiota, ki z računalnikom dela zgolj čez vikend pa mogoče sem in tja med tednom. "That'll do" pristop pri takem programju pač ne funkcionira, bi pa mogoče pri naprednih userjih nekega tweak programa al pa kakšnih skrajno specifičnih aplikacij. Tukaj pa vskoči folk, ki programirat sicer ne zna, se pa odlično znajo postavit v vlogo casual userja. Njih ne briga kako kaj deluje in kako sprogramiraš to in ono. Znajo pa razvijalcu povedat kaj se pričakuje od programja. In če je komunikacija dobra se da naredit marsikaj.
Velike firme imajo lahko za ta namen cele oddelke, ki se ukvarjajo samo s tem, projekti s parimi ljudmi pa dostikrat posegajo po družinskih članih za testne morske prašičke...



Caki, to kar si napisal je dejansko delo na projektu, prispevaš k realizaciji (svojih) idej. Tud jaz sem mel čez en projekt (na faksu sicer) in sem poslal vizualna navodila opicam tiste organizacije za katero sem delal (zastonj :P).

To k je on pisal je bl egocentričen pristop k je ne-efektivn. "fak, kok mam kul idejo. bom na forum objavu, pa bo en kr naredu zame, brez pogodbe, kr tko. pol mi bo pa sporoču, da je narjen. vmes bom pa jst ribe lovil"

blackbfm ::

2 faila za tole aplikacijo:

1. gps + telefon = hud battery drain
2. plačljivost ali teženje z oglasi za neko tako relativno simpl zadevo..fuj

Invictus ::

Slovenci pa res znamo spljuvat vsako idejo. Pol pa vsi jamrajo zakaj so vsi ostali boljši, pa lahko prodajajo neke brezzvezne aplikacije.

Zato ker jih celo napišejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bond007 ::

1. gps + telefon = hud battery drain

Mogoče ne bi bilo potrebno imeti prižganega ekrana, ampak zgolj glasovno opozorilo, pa če bi app imel recimo kakšno opcijo, da se sam ugasne, če x minut ni presežena hitrost y... Sicer pa v avtu imaš ponavadi nosilec s polnilcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

WaterBoy ::

Če imaš telefon v avtu se splača iz kitajeke kupit polnilc za par evrov in se ti telefon fila v avtu pa ni problema z baterijo

NeMeTko ::

Jaz bi bil bolj za to, da bi v vsak avto vgradili RFID čitalec, v asfalt pa nabili RFID oddajnike, ki bi avtu signalizirali, kolikšna je na tistem mestu dovoljena hitrost.

Če bi hitrost prekoračil (ali pa vozil bistveno prepočasi), pa bi te čitalec v avtu začel s piskom opozarjati. Kdor bi ga izklopil - sam kriv, samo naj se ne izgovarja, da ni vedel, koliko je omejitev.

Tehnično bi se to dalo naresti že več let nazaj. Samo verjetno so RFID oddajniki za v asfalt preveč poceni, da bi komu bilo v interesu kaj takega uvesti? Pa še zaslužek od kazni bi se najmanj prepolovil....

dronyx ::

Jaz sem imel že pred leti boljšo idejo za integralno kaznovanje prehitrih voznikov.

Država tebi montira v avto zapečateno napravo, ki ima vgrajen GPS in merilec hitrosti ter podatke neprestano pošilja v nadzorni center, ki potem podatke primerja z omejitvami na posameznih odsekih in računa INTEGRAL!

Na ta način cena za prometne prekrške ne bi bila več določena tako kot sedaj, recimo 200 evrov za prekoračitev 10 km/h (če te ujamejo na radar), ampak bi bila definirana kot integral razlike med dejansko hitrostjo vozila in omejitvijo po času.

Če plastično povem so se Mariboru tej ideji že dokaj približali, le da so prekratki za par deset tisoč merilnikov hitrosti. :D

Če so Iskra Sistemi še za kakšno dobičkonosno javno-zasebno partnerstvo sem se pripravljen pogajat za odkup pravic intelektualne lastnine (IP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Truga ::

Kdaj pridejo to postavt v Ljubljano. V ene par kriziscih bi pomoje super profitiral.

IvoJan ::

Truga je izjavil:

Kdaj pridejo to postavt v Ljubljano. V ene par kriziscih bi pomoje super profitiral.

ne klič hudiča.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Okapi ::

fak, kok mam kul idejo. bom na forum objavu, pa bo en kr naredu zame, brez pogodbe, kr tko. pol mi bo pa sporoču, da je narjen. vmes bom pa jst ribe lovil"
Problem je, ker ne znaš brati. Oziroma prebereš tako, kot tebi paše, ne kot je bilo zares napisano.

Galle je pač prišel na idejo, ki se mu je zdela zanimiva, in namesto da bi jo egoistično obdržal zase in iz nje ne bi bilo nič, ker je pač ne zna realizirati, jo je free of charge opisal tule, če bo morda komu kaj koristila. Prosil je le, čisto neobvezno, naj ga tisti, ki bi jo morda realiziral, obvesti (da jo bo lahko uporabljal, recimo).

Nekateri tule pa takoj začno besno pljuvati naokoli. Kako zelo značilno;((

2 faila za tole aplikacijo:

1. gps + telefon = hud battery drain
Fail si ti, ki za polnilnik v avtu še ni slišal.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dronyx ::

Truga je izjavil:

Kdaj pridejo to postavt v Ljubljano. V ene par kriziscih bi pomoje super profitiral.


Pa ni Zoki tako nor, da naredi politični samomor. Kangler je v Mariboru praktično politično mrtev. Pa ne zaradi številnih policijskih preiskav in ptičje hišice z vgrajeno kamero. ;)

metalc ::

Kadar se vozi, po možnosti še "hitro", se nikakor ne bulji v telefon. Varianta z reklamami (ad sense) torej odpade in opozarjanje obvezno samo z govorom (v stilu "čez x metrov bo radar, upočasnite na 50 km/h")!

Truga ::

Čez 50 metrov imate na levi bauhaus, na desni merkator, ravno pa interzaprav.

duque ::

blackbfm je izjavil:

2 faila za tole aplikacijo:

1. gps + telefon = hud battery drain
2. plačljivost ali teženje z oglasi za neko tako relativno simpl zadevo..fuj


načeloma bi se lahko orientiral tudi po ID-jih baznih postaj (meni npr. myprofiles na ta način lavfajo). V tem kontekstu je poraba baterije zarad dodatnega triggerja zanemarljiva; vprašljiva je natančnost.

Drugače sem imel neko app, kjer vneseš POI točke in ti telefon cingla pred radarjem, vendar se ni obneslo. Ker me lokacije radarjev žrejo na naših cestah, sem ''pohekal'' xml shemo Peugeotovih servisov v mapi navigacije in jo zamenjal s POI točkami radarjev. Tako moj avto javi (onboard navigacija), da je pred Golovcem Peugeotov servis. Pa še nekaj jih je do morja ...

NeMeTko ::

Za Garmina je to zelo lepo rešeno - se pozna, da je velik community, ki pridno prispeva lokacije radarjev, tako da je POI datoteka z radarji res uporabna. Mislim pa, da obstajajo tudi določene konverzije za druge navigacijske sisteme.

Vsekakor si bom zadevo osvežil pred prvo potjo v MB, ker nimam prav nobenih ambicij sponzorirati bilokatero Iskro.

pviran3 ::

Praktično vsaka navigacija ima možnost opozarjanja pred radarji(poznam vsaj garmin in igo).

Glede teh polnilcev telefona imam pa slabe izkušnje, saj prepočasi polnejo oz samo upočasnijo praznenje telefona. Če je ekran z navigacijo prižgan, zdrži baterija kako uro dlje, polne se pa samo, če je ekran ugasnjen in telefon nima velike porabe oz še najbolj da je cel telefon ugasnjen.

matej_jack ::

Ena boljših strani s POI točkami je poiplaza.com, morda komu pride prav.
Nisem sicer preverjal, če je že kdo vnesel nove mariborske radarje.

draciel ::

sej ne da sm na strani države - ravno nasprotno, vendar a nebi raje vozili po pravilih? Nevem, če je omejitev 50kmh, greš 50 in to je to. Pa te nima kaj skrbet?

Sej tukaj se ne gre samo zaradi kazni ampak nikoli ne veš kdaj ti kdo skoči na cesto sploh pa v mestu. Nebom rekel da sem jaz svetnik in vozim čisto po pravilih , vendar kar se tiče mest, tukaj ni zajebancij. 50 in nič več. Kjer pa je lepa ravna cesta in je omejitev 90 (ter po slabo prometnih poteh ), pa ne vidim razloga da nebi šel 110. Ne ogrožam nobenega , kot pa samo moje denarnice..

milica ::

draciel je izjavil:

Nevem, če je omejitev 50kmh, greš 50 in to je to. Pa te nima kaj skrbet?
To napravo, ki te opozarja na prekoračitve pa že dolgo iščem pa še nisem našla. A jo kdo tukaj ima?

draciel ::

A ne na garminih piše koliko je omejitev na trenutnem mestu kjer se nahajaš? Če ne pa jaz imam Sygic navigacijo za android telefone in tam ti vedno kaže koliko je omejitev na tistem mestu. Zanimivo je to da (skoraj) na vsak znak ki ga vidiš ob cesti, ti tudi opozorilo spremeni. Npr ti se voziš izven naselja (kjer je omejitev 90) in nato pride znak npr 70, in naprava te takoj opozori da moraš zmanjšati hitrost. Kaže ti tudi (in odšteva ) razdaljo do omejitve. Zelo dobra navigacija. ( če si to imela v mislih)

Looooooka ::

Ok tole je mogoce precej butasto ampak...kazni so(gledal 24 ur) pri majhni prekoracitvi okoli 80 EUR.
Za okoli 60 eur pa dobis radar detektor. Ne vem zakaj bi zapravljal cas z aplikacijo, ki jo moram prizigat, ko grem v avto in jo
a) redno updejtat z lokacijami radarjev
b) meti vedno(pa vemo kako je s tem pri dolocenih operaterjih) vklopljeno internet povezavo in racunati na servis, ki mu bom (dovolj hitro) posiljal moje koordinate in spet dovolj hitro dobival odgovore, ki bodo programu povedali, da me mora pravocasno opozoriti na radar.
60 EUR pa mi ze kilometer prej zapiska ko je radar pred ali za mano. Zadeva je "odplacana" prvic, ko te resi pred kaznijo.
In dejansko deluje 100x bolj zanesljivo kot vsak garmin...ravno zaradi zgoraj omenjenih tezav.

Predpostavljam pa seveda, da iskra ni postavila nehik naprednih sistemov, ki znajo merit hitrost brez radarja...in da magicno to delajo samo s kamero :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

milica ::

draciel je izjavil:

A Sygic navigacijo za android telefone če si to imela v mislih)
Telefon že imam v avtu, ki ni android tako da ne potrebujem še enega. Jaz rabim samo napravo, ki se oglasi ob prekoračitvi hitrosti.

Greghorian ::

Looooooka je izjavil:

Ok tole je mogoce precej butasto ampak...kazni so(gledal 24 ur) pri majhni prekoracitvi okoli 80 EUR.
Za okoli 60 eur pa dobis radar detektor. Ne vem zakaj bi zapravljal cas z aplikacijo, ki jo moram prizigat, ko grem v avto in jo
a) redno updejtat z lokacijami radarjev
b) meti vedno(pa vemo kako je s tem pri dolocenih operaterjih) vklopljeno internet povezavo in racunati na servis, ki mu bom (dovolj hitro) posiljal moje koordinate in spet dovolj hitro dobival odgovore, ki bodo programu povedali, da me mora pravocasno opozoriti na radar.
60 EUR pa mi ze kilometer prej zapiska ko je radar pred ali za mano. Zadeva je "odplacana" prvic, ko te resi pred kaznijo.
In dejansko deluje 100x bolj zanesljivo kot vsak garmin...ravno zaradi zgoraj omenjenih tezav.

Predpostavljam pa seveda, da iskra ni postavila nehik naprednih sistemov, ki znajo merit hitrost brez radarja...in da magicno to delajo samo s kamero :)


btw to ni radar, katerega bi se dalo zaznati, ampak meri hitrost na osnovi induktivne zanke (meri koliko hitro se zapelješ skozi zanko 2 žic, ki so pod asfaltom) ;)

šernk ::

btw to ni radar, katerega bi se dalo zaznati, ampak meri hitrost na osnovi induktivne zanke (meri koliko hitro se zapelješ skozi zanko 2 žic, ki so pod asfaltom) ;)


predvidevam da še nisi slišal novice na področju radar detektorjev? Novi detektorji narejeni posebej za Maribor zaznavajo tudi induktivno zanko :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NeMeTko ::

Zaznajo induktivno zanko na 100m? Resno dvomim.

Če si tujec v mestu, kjer je nekdo povsem nelogično nekam na slabo vidno mesto postavil oznako za omejitev na 30km/h, ti prav nič ne koristi nek detektor, ki te bo opozoril max. 10m pred zanko (resno dvomim, da jih lahko zazna na dosti večji razdalji).

Ta zadeva najbrž potem tudi dela paniko pri vseh ostalih zankah, ki so namenjene štetju prometa, merjenju pretočnosti, odpiranju semaforja, dviganju ramp na parkirišču?

100 lažnih alarmov, 1 resen alarm? Vsakič pa refleksno pohodiš zavoro, čeprav si bil v okviru dovoljene hitrosti?

RazzorX ::

Na slo-techu bi se rabil sarcasm detector. :))

Looooooka ::

Ok se bolje. Zadeva je pod asfaltom. Se pravi bo tam ostala. Ce si lahko zapomnimo, kateri tuneli v Sloveniji imajo 100% radar si verjetno lahko tud par krizisc v Mariboru :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

black ice ::

Looooooka je izjavil:

Ok se bolje. Zadeva je pod asfaltom. Se pravi bo tam ostala. Ce si lahko zapomnimo, kateri tuneli v Sloveniji imajo 100% radar si verjetno lahko tud par krizisc v Mariboru :)

Ena kazen pa si zapomniš, še bolj kot poštevanko. :)

šernk ::

In najdejo se nekateri ki zadevo resnično tržijo:

google play

in zadevo se da najbrž še dobro prodati totim mariborčanom :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PaX_MaN ::

Sej ne rabš več tega - maš dimne signale zdej.
:))

Gregor P ::

LOL ne samo Iskra, še cel kup ljudi bo zgleda zaslužilo poleg8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kaboom ::

milica je izjavil:

draciel je izjavil:

Nevem, če je omejitev 50kmh, greš 50 in to je to. Pa te nima kaj skrbet?
To napravo, ki te opozarja na prekoračitve pa že dolgo iščem pa še nisem našla. A jo kdo tukaj ima?


Tej napravi se rece mozgani. Potrebuje konstantno povezavo z ocmi in program ima naceloma nizko porabo baterije.
Trenutna_Hitrost > Dovoljena_Hitrost = Opozorilo


Tole nikakor ni misljeno kot osebni napad nate in se vnaprej opravicujem, ce sem te uzalil. Kot je ze marsikdo vprasal "zakaj se pa preprosto ne peljete po omejitvah?" ... kam se ljudem mudi...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

koyotee ::

milica je izjavil:

draciel je izjavil:

A Sygic navigacijo za android telefone če si to imela v mislih)
Telefon že imam v avtu, ki ni android tako da ne potrebujem še enega. Jaz rabim samo napravo, ki se oglasi ob prekoračitvi hitrosti.


če nisi sposobna vsake toliko pogledati na števec, oddaj izpit na najbljižji upravni enoti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

galle ::

šernk je izjavil:

In najdejo se nekateri ki zadevo resnično tržijo:

google play

in zadevo se da najbrž še dobro prodati totim mariborčanom :))


Lepo, samo za iOS naprave še naredijo in je to to :D

mat xxl ::

Idej je veliko ....recimo aplikacija za skan črtnih kod, z bazo in cenami zadaj po različnih glavnih slovenskih trgovinah, recimo poskeniraš Alpsko mleko LM 3,5 maščobe 1 l in ti aplikacija javi ceno v Mercatorju, Tušu, Intersparu ......

koyotee ::

a ni bilo ze nekaj govora o tem, in so lovili tiste, ki so slikali cene izdelkov po trgovinah?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

akaj le, saj lahko to doma zase narediš, končno pa nekdo ne more prepovedati, da bi npr. Zveza potrošnikov SLO, katero plačujemo davkoplačevalci imela listo izdelkov cca 5000 , katere se najpogosteje kupuje v 10 trgovskih mrežah po Sloveniji in tako kupcem pomagala kaj prihraniti....

Okapi ::

Evo, to je ideja za eno wiki stran, na kateri bi ljudje sami vpisovali cene posameznih izdelkov v različnih trgovinah. Če bi sodelovalo dovolj ljudi, ki bi vpisali kakšno ceno, bi imel hitro precej dober pregled nad celotnim stanjem.

O.

blackbfm ::

Ja sej hec je v tem ker verjetno NE bi sodelovalo dovolj ljudi, stvar bi bla ažurna kakšen teden potem pa adijo..preveč dela za premali efekt.

Torej vnos podatkov je en velik vprašaj. Serviranje podatkov preko strani tudi ni najbolj efektivno. Boljša varjanta je push obvestilo ali sms na določen interval.

Okapi ::

Ja, zadevo bi bilo treba pač malo avtomatizirati. Izbereš trgovino, v kateri si, s telefonom odčitaš črtno kodo in se pokaže izdelek (če se ne, to pomeni, da si prvi in moraš še vpisati izdelek), ti pa samo še vpišeš ceno, če se je spremenila, ali če je še ni. Zraven pa vidiš še cene pri drugih trgovcih. A bi delalo v praksi, pa ne bomo vedeli, dokler ne bo kdo poskusil s čem podobnim.;)

Druga možnost pa je, da bi uspel dobiti cene od vseh trgovcev. Je čisto možno, da bi ti jih celo dali, glede na to, da je pri vsakem kaj ceneje.

O.

stb ::

Super, dokler ni potrebno upoštevati raznih bonusov, vračil na kartico zvestobe (dobropis ob naslednjem nakupu), pogojnih popustov (gotovinski, upokojenci, določeni dnevi v mesecu, imetnik trgovčeve kartice, tretji enak izdelek zastonj...), porabe bencina in časa da prideš do cenejše trgovine....

Trgovci se na vse pretege branijo proti enostavni primerjavi, čeprav v osnovi nudijo enake izdelke/storitve (to velja tudi za mobilne operaterje, zavarovalnice....)

Okapi ::

Tudi to bi se dalo avtomatizirati. Ob osnovni ceni bi se izpisale še vse različne možnosti (če si penzionist, če kupuješ na dan ko so popusti, če imaš trgovčevo kartico ...).

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestila o radarjih in dvoličnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19633448 (29536) Pithlit
»

Stacionarni radarji na slovenskih avtocestah

Oddelek: Na cesti
299550 (4967) chucki
»

Kateri radar detector

Oddelek: Pomoč in nasveti
1115009 (14793) Vikking
»

Kateri opozorilnik prekoračitve hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
172366 (2206) milica

Več podobnih tem