» »

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

eric_cartman ::

Zdravo!

Čist obupan se že obračam na vas, ker ne morm uštimat zvočnikov Genius SW-HF 5.1 6000 mojim staršem.

Torej danes je oče prinesel domov novo zvočno kartico Creative Audigy 7.1. Zvočnike priklopim, vse lepo in prav inštaliram driverje od zvočne, ter naštimam vse na 5.1 . Pri testu pod control panel> zvok delujejo vsi zvočniki (tudi woofer) in zvok je naštiman na 5.1, vendar pri muziki in filmih delujeta le dva zvočnika. Problem je ker je tista 6x cinch povezava, ki se razdeli na 3 kanale (center+sub, zadnja para in sprednja para). Naj omenim še to, da pri moji zvočni kartici, ki je že integrirana na matični plošči gigabyte z77-d3h zvočniki delujejo normalno.. Kaj torej počnem narobe??

Hvala za nasvete.

Enron x86 ::

Mogoče je problem v tem, da je muzika v stereo formatu. Ne vem, če ima tudi kartica Audigy možnost kloniranja stereo zvoka na sistem 5.1; pri karticah X-Fi se temu reče CMSS Surround ali nekaj podobnega. Poglej v nastavitvah za zvočno kartico (ne na nadzorni plošči Windows, ampak na nadzorni plošči, ki pride z driverji za zvočno kartico).

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Janac ::

eric_cartman je izjavil:

Zdravo!

Čist obupan se že obračam na vas, ker ne morm uštimat zvočnikov Genius SW-HF 5.1 6000 mojim staršem.

Torej danes je oče prinesel domov novo zvočno kartico Creative Audigy 7.1. Zvočnike priklopim, vse lepo in prav inštaliram driverje od zvočne, ter naštimam vse na 5.1 . Pri testu pod control panel> zvok delujejo vsi zvočniki (tudi woofer) in zvok je naštiman na 5.1, vendar pri muziki in filmih delujeta le dva zvočnika. Problem je ker je tista 6x cinch povezava, ki se razdeli na 3 kanale (center+sub, zadnja para in sprednja para). Naj omenim še to, da pri moji zvočni kartici, ki je že integrirana na matični plošči gigabyte z77-d3h zvočniki delujejo normalno.. Kaj torej počnem narobe??

Hvala za nasvete.


Vsa muzika razn kakšne opere, je v 2.0. Film bi pa mogu bit v 5.0...

taz ::

Če je kakšen v divx formatu, dvomim da je kej več kakor stereo. Iz "travnika" poberi kak film z 5.1 zapisom, po možnosti DTS. Poglej pa še v playerju, če imaš kakšne nastavitve glede zvoka.

eric_cartman ::

Hvala za pomoč!

Am..Če bo kdo še imel tak problem, ne vem sicer kaj sem s tem rešil..Res pa je, da sedaj delujejo vsi zvočniki.. Na zvočno kartico sem namesto s 6x cinch (oz. 3 kable dobiš pol ven iz tega) izhodi priklopil le z kablom, ki je sicer mišljen za povezavo teh zvočnikov s televizijo. Priklopil sem še na zvočnikih na TV-out in sedaj delujejo vsi zvočniki.

shinko ::

Hvala za pomoč!

Am..Če bo kdo še imel tak problem, ne vem sicer kaj sem s tem rešil..Res pa je, da sedaj delujejo vsi zvočniki.. Na zvočno kartico sem namesto s 6x cinch (oz. 3 kable dobiš pol ven iz tega) izhodi priklopil le z kablom, ki je sicer mišljen za povezavo teh zvočnikov s televizijo. Priklopil sem še na zvočnikih na TV-out in sedaj delujejo vsi zvočniki.


...ja, ampak ni pravi 6 kanalni zvok. Ojačevalec, ki je v wooferju dobi s takšno povezavo, samo stereo zvok, ki ga potem predvaja na vseh zvočnikih hkrati (maš verjetno tako nastavljeno, saj prav gotovo omogoča predvajanje v nespremenjeni različici - direct, passtrough, kaj takega verjetno poišči ...)

Če pa želiš pravi 5.1 zvok pa mora dobiti najprej vir takega zvoka (BlueRay, DVD, .mkv,...). Tak zvok v filmih je posnet v digitalni obliki (Dolby Digital, DTS, ...) zato ga mora tvoja zvočna pretvoriti v analogno obliko in ga poslati v zvočnike - obvezno pa morajo biti vsaj trije ločeni kabli dva spredaj, dva zadaj in center/woofer. To moraš nastaviti v nastavitvah zvočne da imaš takšno postavitev.

Če bi imel zvočni sistem kakšen digitalni priklop (optika/COAX), pa bi lahko povezal samo z enim kablom, ustrezno nastavil v zvočni in bi ti sam ojačevalec dekodiral digitalni zvok v analogni ter poslal na zvočnike.

LP

joco11 ::

imam enak problem kot odpiralec teme, enaki zvočniki in kartica, ima mogoče še kdo kakšno idejo zakaj delujeta samo sprednja zvočnika (Front right in left).

probal sem že zamenjat zvočno kartico in je isto, zvočniki na windows testu delujejo

ko jih zvežem na stereo preko enega kabla tudi delajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joco11 ()

joco11 ::

vstavu sm zvočno kartico
priklopu kable
zagnal računalnik
potegnu z interneta driverje
v sounds/playback devices/speakers/configurate speakers nastavu na 5.1

je treba naredit še kj če priklopiš s tremi banancami v zvočno??

eric_cartman ::

Živjo!

No se še enkrat oglašam, ker vidm, da imaš isti problem. Jst sm rešu zadevo tako, da sm zvočnike priključu na stereo vhod. Naši tako ali tako samo glasbo poslušajo tam in ne gledajo nobenih filmov, tako da surround sound-a pač ne rabijo.

Na mojem računalniku imam drugač priključene Logitech z906 preko optike z zunanjo zvočno kartico Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1. Zadeva dela normalno, prenos gre le po optiki. Potem se odločim, da Genius zvočnike priključim k meni na mojo matično Gigabyte Z77-D3h in zvočniki Genius delajo normalno. Preko zunanje zvočne kartice isti problem, pri testu delajo vsi zvočniki, ob poslušanjo glasbe le stranska dva brez wooferja. Skratka ne razumem in ne vem kje je napaka ali pa preprosto te zvočniki ne podpirajo omenjenih zvočnih kartic. Vprašanje je le zakaj preko zvočne v moji plati delajo normalno.

Pisal sm tudi na podporo in nisem dobil nobenega odgovora še. Skratka do sedaj je zadeva nerešena. Začasna rešitev: Stereo vhod.

čuhalev ::

Nobene napake nikjer ni. Če pri poslušanju stereo glasbe delujeta le dva zvočnika je to pravilno, ker je glasba bila tako posneta. Narobe pa je, če pri tem igrajo vsi zvočniki.

joco11 ::

Zdravo!

Ko si omenu da si priklopu na matično, si priklopu z 3 banancami (5.1) ali stereo.
Jst sm jih kupu ravno za gledat filme in ne bom nehu dokler ne najdem problema.
Zamenjal sem zvočno kartico ("sb0240" isto od creative) in zdaj dela 5 zvočnikov brez subwoferja (5.0).
Danes pride en prjatu pogledat, če ne bo šlo pa jutri najamem računalničarja.

Fora je da je odprtih veliko teh tem na googlu pa nobena ni rešena edino en je reku da je tko zrihtov da je povečal KHz in je subwofer začel delat, ampak to je bil en od desetih v tej temi k nej bi mu tko ratal.

Še ena star je da naj bi na matični zamenjal neke pine povezane z zvokom. Kdo kj ve o tem?

joco11 ::

pri men igrata samo sprednja dva zvočnika brez woferja in centra in zadnjih to pa je problem in ni važno kaj predvajam film 30Gb velik k ma 5.1 zvok, al glasbo al kar kol

al je možn da so otali 4 zvočniki zato da maš kkšno rožo gor za postavt,pa da prah iz njih brišeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joco11 ()

eric_cartman ::

jaka ne razumeš.. Pri testu zvočnikov v Control Panel --> Sounds delujejo vsi zvočniki..

Pri poslušanju glasbe ali filmov pa delata le dva zvočnika brez wooferja. Pri mojih z906 imam to urejeno tako, da če so stvari posnete v stereo načinu, da mi tudi na vse ostale zvočnike pošlje zvok in tako igrajo vsi zvočniki + woofer seveda..

Ne moreš trditi, da nekaj dela popolnoma pravilno če pa woofer sploh ne deluje! Valda pri glasbi, ki jo poslušaš bi moral delati woofer.. Zakaj ne deluje? Razumem, da ne delujejo ostali zvočniki, ker glasba ni posneta v 5.1 načinu. Ampak tukaj se niti ne da urediti tako, da stereo signal pošlješ na vse zvočnike tako kot pri mojih.

@jaka

Tudi pri filmih posnetih v 5.1 surround sound, ki pri meni delujejo BP, tukaj delata le 2 zvočnika! Če pa greš pod nadzorno ploščo in zaženeš test, se odzovejo vsi zvočniki normalno tudi woofer...

Še enkrat.. V čem je torej problem??

joco11 ::

eric c, zanima me ko si prklopu shwf 6000 zvočnike na matično so delali preko treh bananc, ker je treba ugotovit kje je problem, al matična, zvočniki, zvočna kartica, software

connel ::

Hmm, imam točno to serijo in nikoli imel problemov, v audio managerju nastavil na 5.1 in dela. Priklopljeno preko treh bananc. Tudi če je samo stereo zvok, gre signal na vse zvočnike, pa naj bo to youtube video, mp4, you name it.

joco11 ::

connel, katere zvočnike maš in katero zvočno kartico maš?

čuhalev ::

Vse je odvino od vira zvoka. Če je ta namenjen dvema zvočnikoma, bosta dva igrala. V nadzorni plošči se generira takšen vir, da igra določen zvočnik, zato tam igrajo vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

connel ::

joco, swhf 6000, zvočna je pa creative neki, na plati. Nastavitve (stereo,5.1, pa še nekaj drugih je) pa spreminjam na softwaru od zvočne, creative hd audio manager. Če se ne motim sem moral nekaj omogočit v nastavitvah, da je igralo na vseh, tudi če je bil samo stereo izvir.

joco11 ::

connen, mi lahko poveš kje si dobu "creative hd audio maneger", ker ko vpišem v google ne najdem tega programa

st0jko ::

S katerim programom pa predvajaš filme... Mogoče v tem programu nimaš prav nastavljenega audio outputa. Priporočam MPCHC + ac3.
keks?

joco11 ::

total meadia theatre 5 , VLC, bs player

fora je da tut ne najdem programa od zvočne (gonilniki so naloženi) na kermu bi mel ekvilajzer, izbiro stereo,5.1,7.1 itd. kot naprimer realtek hd audio maneger sam tega mi pa ne pusti naložit ker zleda ni kompatibilen z creative, zato me zanima kerga točn ma conner

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joco11 ()

connel ::

Mislim da je zraven plate prišlo na cdju, itak zate ne pride v poštev, če nimaš realtekovega čipa na plati.
Katero zvočno imaš?

taz ::

Če greš pod start, vpišeš sound in nato pod zavihkom playback, a imaš za default naštimano to dodatno zvočno? Pa tam poglej še kakšne nastavitve.

joco11 ::

bil je prjatu pr men k se dost z računalniki ukvarja z računalniki in sva priklopila na njegovo kišto k ma integrirano zvočno z 5.1 podporo in stvar ista delujeta 2 zvočnika, tko da sem spet na istem ne vem al so zvočniki al zvočna kartica al driverji al matična plošča

eric_cartman ::

To je res velka uganka s temi zvočniki..

@joco
Zvočniki najverjetneje niso, če delujejo na moji plati Gigabyte z77-d3h normalno. Priklopljeni na 3 banance in delajo vsi. Pri Creative X-fi 5.1 USB, ki naj bi bla veliko boljša od te moje v matični pa zadeva taka, da zvočniki ne delujejo pravilno. Pomojem bi blo najbolj smiselno, da odpelješ računalnik v trgovino in da ti ga tam priključijo na te zvočnike, potem pa se dogovarjajte kako in kaj za naprej. Sicer pa se stegni še malo bolj in kupi Logitechove, pa ne boš imel teh problemov. Prav zares genius od Geniusa, da jim rata ustvarit take zvočnike, ki enim delajo, drugim spet ne.

joco11 ::

Vprašanje če so zvočniki krivi ker če pogledaš komentarje preko mimovrste so zlo zadovolni z njimi in tut jst sm ne rabim močnejše. Ker kot sm že reku če vpišeš na google "5.1 only 2 speakers work" dobiš ogromno tem na to, sam nobene rešitve ne najdem tm. Ta zvočna k jo pa še dans prodajajo preko mimovrste je pa zlo stara se mi zdi da je bla narejena 2006, tko da je po vsej vrjetnosti fora z podporo od Creativa.
Me zanima če so lahko kj zvočniki krivi za to da so tko narejeni ker oni sam signal vn dajejo, al je tut tuki kakšna kompatibilnost važna?
V kratkem pride računalničar do mene in da vidmo kje je fora, ker me res zanima. Za vsako stvar do zdj sm iz googlom resu, s tem pa ne vem več kaj nj še probam.

Cartman, se pravi na tvoji matični so delal normalno, z Creative X-fi 5.1 USB pa niso. Kaj ni delal?

joco11 ::

če ma kod te zvočnike in mu delujejo brezhibno na 5.1 naj prosim napiše kero matično ma oz. zvočno kartico, ker po vsej vrjetnosti bom mogu to zamenjat

connel ::

Si dobil kakšen software za zvočno na priloženem cdju od matične?

joco11 ::

sm probu gonilnike iz cd-ja in iz interneta in je blo isto

lovro535 ::

meni 5.1 zvočniki delujejo samo če je 5.1 oz AC3 vsebina mam iste zvočnike in pri igricah full hd filmih youtubu in pa internetnemu radio spila vse ker je to AC3 format ostale 2.1 stvari pa spilata samo sprednja če pa kako drugače je pa nekaj narobe imam onboard 7.1 zvočno kartico in pa v nastavitvah nastavljen 5.1 zvok

joco11 ::

že večkrat v tej temi je omenjen da mava midva z eric cartmanom problem ker delata SAMO DVA ZVOČNIKA in nič drugega, tko da ko poslušaš musko oz. kar kol slišiš samo twiterje na teh dvaeh zvočnikih brez kakeršnih kol basov.

lovro,mi lahko poveš kero zvočno kartico uporabljaš in matično kartico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joco11 ()

connel ::

Daj povej točen model plate, da vidim kaj se da najti ;)

joco11 ::

če misliš moje plate D2581-A1 zvočni kartici k sm jih pa do zdej probov sta pa sb0240 in sb0570 od Creativa

joco11 ::

Asus Xonar DG, PCI

se ta zvočna kosa s tem dvema? (sb0240 in sb0570)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joco11 ()

lovro535 ::

Uporabljam onboard zvočno kartico matična plošča pa je asus p7p55d priklopljeno imam prek zelene črne in rjave banance in pa v nastavitvah na nadzorni plošči imam izbran 5.1 zvočniki

connel ::

Misliš vse tri, ne samo dve ;) Dobiš kakšen popup, kjer te vpraša kaj si priklopil oz. kaj bi rad? Tako gre to pri meni na moji zvočni. Skoraj ne verjamem, da ne bi imel driver pack zraven aplikacije, kjer spreminjaš nastavitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dela eden izmed 10ih zvočnikov (2x5.1)

Oddelek: Zvok in slika
7875 (610) nightbird
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365682 (4736) Medo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018172 (10508) sash69
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016058 (9997) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511204 (5012) Sarimner

Več podobnih tem