» »

CES 2014: štiri nove tablice iz Samsunga

CES 2014: štiri nove tablice iz Samsunga

Slo-Tech - Samsung je lasvegaškem CES-u predstavil nove tablice, ki dosegajo velikosti zaslona, primerljive s starejšimi prenosniki. Iz družine Galaxy Tab Pro so tu trije novinci, ki merijo po diagonali 8,4, 10,1 in 12,2 palca. V vseh primerkih je zaslon zmožen prikazati sliko z ločljivostjo 2560 x 1600. Na največjem zaslonu to znese 247 točk na kvadratni palec, kar je povsem dovolj za delo, na manjših pa je številka še višja (298 ppi na 10,1-palčnem in 359 ppi na 8,4-palčnem).

Videz vseh treh je zelo podoben in že klasičen za Samsung, kakršnega smo vajeni že pri Notu 3 ali Galaxy Tabu 10.1. Samsung pravi, da so namenjeni zapolnitvi vrzeli med domačo in poslovno uporabo. Vsaj za največjega, ki tehta dobrih 700 gramov, lahko rečemo, da je prevelik za redno prenašanje naokoli. Na vseh teče Android 4.4 KitKat, vsi podpirajo povezljivost prek Wi-Fi in LTE ter vsi imajo dve kameri - zadnjo z osmimi milijoni točk in sprednjo z dvema. Vse skupaj poganja Samsung Exynos 5 Octa ali Snapdragon 800 (odvisno od modela), kapaciteta spomina znaša 32 ali 64 GB, pomnilnika pa je 3 GB v največjem modelu in 2 GB pri drugih dveh. Kapacitete baterij se med modeli zaradi velikosti razlikujejo: 9500, 8220 ali 4800 mAh.

Da bi pritegni kupce, je Samsung dodal cel kup bonbončkov. Ob nakupu lahko dobimo 50 GB prostora na Dropboxu za dve leti, LinkedIn Premium za 3 mesece, 1 TB prostora v Bitcasu ipd.

Poleg teh treh bratov pa je Samsung izdal še njihovega malo bolj daljnega sorodnika. Novi Galaxy Note Pro ima prav tako ogromno 12,2-palčno diagonalo. Glavna razlika je seveda podpora za vnos s peresom S-Pen. Podatkov o ceni in dobavljivosti še ni.

16 komentarjev

Blaz90 ::

Hvala bogu, da so končno zamenjal menu z multitasking gumbu.

Jackass ::

Tole zna biti odlična kombinacija: http://www.engadget.com/2014/01/06/logi...
jAcKaSS

trnvpeti ::

vse blizje notebookom
kmalu bo prodaja notebookov še bolj padla

mailer ::

Tudi cenovno se bližajo prenosnikom, kar me niti slučajno ne mika. Tam do 300€ bi še dal za 10.1 note tablico.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Dr_M ::

Waw, samsung je zacel malo bolj zaresne tablice delat? Pohvalno.
Vse kar so imeli so sedaj, je bila ena srednja zalost.

klinker ::

Vsecne. Mene na njihovih tabih moti najbloj fizicni gumb, ker tam dol na sredini, ko tablico drzim horizontalno ni ravno udobno ga uporabljat.

MrStein ::

Mimogrede, naprave nimajo spomina, ampak pomnilnik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

carota ::

247 točk na kvadratni palec
?

tt2 ::

A so znane okvirne cene?

redmax ::

na našem največjem spletnem oglasniku ena firma iz Kranja ponuja od včeraj 10.1 za 545€...vsaj piše 2014 pa specifikacije so iste kot omenjeno v članku (resolucija, exynos 5420, 3GB flash, 16GB NAND)
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

medenko ::

da ni to note 2014?

redmax ::

res je... my fail.. prehiter sem prebral pa sem zaprčkal....v čem pa je fora Tab pa Note...zgleda mi isto pa še podatki so z minimalnim odstopanji
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

alexa-lol ::

A OS tablice na slik je Win 8 ali Android? Mi zgleda nekako podobno ploscicam na Win 8 ampak ne vem a je to kakšna tema na Androidu.

Lp

sirotka ::

redmax je izjavil:

res je... my fail.. prehiter sem prebral pa sem zaprčkal....v čem pa je fora Tab pa Note...zgleda mi isto pa še podatki so z minimalnim odstopanji


Note ima wacom digitizer

CaqKa ::

končno preskok v resoluciji, pa več internega pomnilnika... je že cajt. me zanima če bodo na voljo za kupit tote 64gb verzije.

CaqKa ::

alexa-lol je izjavil:

A OS tablice na slik je Win 8 ali Android? Mi zgleda nekako podobno ploscicam na Win 8 ampak ne vem a je to kakšna tema na Androidu.

Lp

iz http://www.engadget.com/products/samsun...
The new tablets feature Samsung's new homescreen layout called Magazine UI.

če je zadeva tolk lagasta in butasta kot touchwiz na note(1), potem si naj samsung toto tablico vtakne nekam dokler ne pridejo custom romi, ali pa root guide.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526883 (3431) kanarin
»

CES 2014: štiri nove tablice iz Samsunga

Oddelek: Novice / Android
167201 (4299) CaqKa
»

Samsung Galaxy Note 10.1 še ta mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5920976 (18167) nekikr
»

ASUS Eee Pad Transformer Prime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5924505 (20810) CaqKa

Več podobnih tem