» »

Zamenjava izvora linkov iz Excela v Word

Zamenjava izvora linkov iz Excela v Word

s51as ::

Pozdravljeni,
Imam dokument v Wordu, ki vsebuje ogromno likov iz excelove datoteke. V excelu so zapisani podatki o poteku preskušanja. Sam zapis v excelovi datoteki je avtomatiziran, tako da so podatki vedno na istem mestu.

Linke teh podatkov v word sem naredil precej enostavno, kot copy in paste special, kot link v word na primerno mesto.

Vse deluje odlično, ampak samo za en primer (primer na katerem sem linke naredil). Zdaj bi pa rad nekako enostavno zamenjal excelov file (ki ima tudi novo lokacijo).

Nekako bi šlo, če bi linkanje vedno delal z datotekami z istimi imenom na istem mestu in bi ko je zlinkano prekinil link in shranil na drugo mesto, ampak to je malo kmečko in kar kliče po napakah.

Najraje bi nekako naredil en macro, ki bi ob pritisku gumba odprl okno "odpri" kjer bi izbral excelov file iz katerega naj Word vleče linke.

Problem je seveda le v tem, da ne vem kako se to naredi. Če morda ve kdo od vas, naj mi prosim pove.
It's just me myself and I

sloxl8 ::

Sam sem naredil podobno, vendar sem ugotovil, da linki ne padejo, če ima izvorna Excelova datoteka vedno enako ime in je v isti mapi kot Wordova. Wordova datoteka pa ima, logično, lahko poljubno ime.

Kako bi pa izbral Excelovo datoteko in posodobil linke, bi pa tudi sam rad vedel.

s51as ::

V wordu je zapisana cela pot do datoteke kamor so spljani linki, tako da samo to, da sta datoteki v istem direktoriju meni ne deluje.
It's just me myself and I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152850 (2389) jukoz
»

Excel - relative link

Oddelek: Programska oprema
51069 (1021) Cold1
»

[MS Office][Excel] zaokroževanje in spajanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
164104 (3461) milc
»

OpenOffice in kompatibilnost z MS Office

Oddelek: Programska oprema
111238 (1100) blazp88
»

Grafi iz excella za diplomo !

Oddelek: Pomoč in nasveti
112026 (1840) bili_39

Več podobnih tem