» »

OpenOffice in kompatibilnost z MS Office

OpenOffice in kompatibilnost z MS Office

tha_man ::

Če kdo od vas redno uporablja OpenOffice, mi lahko pove kako kaj deluje odpiranje in shranjevanje dokumentov v wordovem in excelovem formatu? Zadnjih par dni se namreč igram z zadevo (verzijo 1.0.2), in mi je izredno simpatična! Par stvari je sicer malo nerodnih v primerjavi z MS Office, zato pa je na nekaterih drugih področjih bolj kul.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

BigWhale ::

Banzai!

Stevilke govorijo 90% stvari? Jaz jim sicer ne verjamem, vsaj kar se excela tice.

Probaj... :) Tako bos videl, ce ti odpre vse tvoje dokumente, potem je to ze v redu?



--
BigW!

dux ::

Jaz uporabljam openoffice ze vec kot pol leta in velika vecina dokumentov, ki jih potegnem dol je za M$ Office.
Do sedaj se nisem imel nobenih problemov s kompatibilnostjo:))

Je pa tudi res, da vecinoma delam samo z Wordovimi dokumenti...

ToniT ::

Če nimaš preveč makrojev, potem zadeva deluje zelo v redu. Pri excelu sem imel nekaj problemov pri makrojih, drugače pa ne.

cekr ::

Predvsem pri preglednici zelo pazi, ko prenašaš Excelove datoteke, ker se zelo rado zgodi, da pretvornik pomeša vejice in pike. Če imaš kakšne važne poslovne podatke, je lahko to zelo huda nadloga. Če ti nemesto 1000 pretvori v 1, imaš lahko zelo hudo polomijo.
Glede prakse s tem paketom:
Ker imam v firmi štiri računalnike, se mi je zdelo prezveze, da bi kupoval licence za MSOffice, in sem v tri računalnike inštaliral OpenOffice.
Veš kaj se je zgodilo?
Po parh dneh sem jih kar lepo pobrisal in reskiral tiste denarje za MSOffice.
Enostavno se v praksi pojavlja preveč skritih napak, ki si jih pri delu ne smeš privoščiti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

root987 ::

Se strinjam z cekrom. Čeprav imam veliko(a vseeno dovolj) manj pomembne datoteke, še vedno mora biti vse v redu. No, pred časom sem pisal besedilo za govorno vajo. Hvala bogu, da sem po začetnem besedilu(ki sem ga napisal v OO 1.0.1 ali neka podobna verzija) preveril kako pa to kaj izgleda v Wordu...OBUP! Neka slika je bila na drugi strani strani namesto na prvi, besedilo pomešano(spet nekaj na drugi strani), etc. V glavnem, takoj sem vse popravil v Wordu, OO pa je isti trenutek letel z diska. Če pa se ti kaj takega zgodi v službi pa...Verjetno šef ne bi bil preveč zadovoljen(posebej če bi se na izpiskih za plače pojavile kakšne nepotrebne ničle).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

R33D3M33R ::

Sem jaz tud začel uporabljat Open Office pa bi rad vedel kako se nastavi da so robovi npr: 1 cm, ko daš nov dokument.
V preferences ne najdem nikjer kje se to nastavi.
To me močno moti
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

Banzai!

> Po parh dneh sem jih kar lepo pobrisal in reskiral tiste
> denarje za MSOffice.

4x koliko 250.000,000 SIT? ALi je kaj manj Office? 125.000,00 SIT?


> Enostavno se v praksi pojavlja preveč skritih napak, ki si jih
> pri delu ne smeš privoščiti.

Ostali produkti so pa bugless? Hm, v nekaj podjetjih so imeli ze tezave, ker je excel narobe zaokrozeval stevilke... :) Oz jih je zaokrozeval takrat ko jih ne bi smel...

Jaz sem pa tudi videl ze 'pie-charte', ki so imelo 101% ;>


--
BigW!

root987 ::

Še vedno mislim da ima OO zaenkrat preveč težav z združljivostjo. Kako je pa z njihovimi formati(*.sfx ali kar koli že imajo) pa ne vem.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

cekr ::

Sicer je bila cifra 3x100.000, naj bo pa jasno, da si pri poslu, ne smeš pri privoščiti večjih napak, ki so vzrok v napakah programa.

Je pa tako, da se že od vseh začetkov StarOffice, pojavljajo iste napake, tako da sem od začetnega navdušenja, zelo razočaran nad stanjem tega programja.

V Linuxu se recimo precej boljše obnese KOffice, ki nima takšnih napak.

Za klasično pisanje textov, je pa še mnogo drugih zelo dodelanih programov, zato se s tem v OO sploh nisem ukvarjal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dr.J ::

Kaj pa StarOffice 6.1 beta?

Meni osebno se zdi SO 6.1 beta preveč nestabilen. Za običajno pisanje mi OO kar zadošča.

Kako pa Gnumeric obvlada xsl datoteke?

blazp88 ::

Spreadsheet je kompatibilen z MS Wordom, bre ztežav prevede tudi vse forumule.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škotska policija se vrača k Microsoftu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
434253 (2910) Thomas
»

Oblika OpenDocument dobila zeleno luč (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
597798 (6192) GRainbow
»

Zakaj je Microsoft Office boljši kot OpenOffice.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
648794 (8794) WhiteAngel
»

Openoffice problem

Oddelek: Programska oprema
61766 (1623) Aspirinix
»

Kupujem OFFICE

Oddelek: Programska oprema
372230 (1671) LIPSI

Več podobnih tem