» »

Grafi iz excella za diplomo !

Grafi iz excella za diplomo !

Dr.S ::

Ja, ja gotovo smo tudi o tem že razglabljali....


Resno.

Graf iz excella si shranim preko photoshopa v sliko. Nato pa sliko uvozim v Word, kjer pišem diplomo.

> Kakšna resolucija mora ostati da se bodo ti grafi potem tudi kvalitetno iztiskali? (300 dpi ali je dovolj 96 dpi)?

> Kateri format je priporočljiv (jpg ali gif)?

+

Matek ::

a nimata excel pa word istega toola za grafe? Po moje jih lahko kr direkt prestavlaš, ne rabiš kot sliko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

kr copy paste uporabi. Grafi se ti bodo prenesli kot ole objekti in bodo dejansko vektorji. Zadeva bo manjsa kot bitna slika pa se se bolj kvalitetna.

BoO ::

če kar copy paste uporabljaš ali se potem ne 'prenesejo' še vsi podatki (številke), ki so potrebni za graf, saj ga lahko v Wordu popravljaš?

Po moje je bolje, če imaš veliko grafov (z veliko podatki), da jih kot sliko prenašaš, saj drugače doc zasede veliko veliko MB.

Sicer pa kot je zgoraj omenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

Dr.S ::

ja vse o.k.

kaj pa kvaliteta slik?

astras ::

ma kvaliteta prenesenega grafa je ista, ne delaj si dodatnega dela, ker nima smisla

lp

Dr.S ::

Probal sem direkten prenos word - excell pa res zasede kar precej MB.

Poskusil bom še možnost uvoza grafov kot sliko. Bo tu manj MB?

Zakaj je boljši uvoz z sliko?

TylerDurden ::

Če daš copy paste bo file manjši kot če uvoziš sliko, ker bodo grafi podani vektorsko.
Let\'s make some soap ...

BoO ::

Tyler: ja grafi bodo podani vektorsko zraven bo pa prenesen še celotna excelova datoteka

matjaz000 ::

Predlagam ti, da graf uvoziš kot sliko v Word kar iz Excela. To narediš tako, da pritisneš Shift, nato pa v meniju Urejanje (Edit) izbereš opcijo Kopiraj sliko.
Tako ne izgubiš nič na kvaliteti slike, pa še enostavnejše je.
Podatke oz. graf v tvojem primeru moraš najprej označiti.

LP, matjaz:\ :D :\

Zgodovina sprememb…

astras ::

povedal sem ze. Ne komplicirajte prevec, ker je stvar zelo enostavna! Naredis graf v excelu, potem ga samo kliknes z desno tipko (ali ctrl C) in prilepis v word! Nic drugega, fajl je ostaja mali in kvaliteta je tudi dobra!

lp

bili_39 ::

Word ti bo po defaultu prilepil ole objekt. Da skopiraš samo sliko poišči pod edit (v Wordu) paste special (pojma nimam kako je v slo verziji) in izberi picture - imel boš vektorsko sliko, ki zavzame manj prostora kot bitmapna in je boljše kakovosti..
Je pa to isto kot je nekdo omenil že na začetku - v Exlu Shift Edit...copy...
lp in čim prej diplomiraj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excell in Word

Oddelek: Pomoč in nasveti
7975 (771) mirator
»

Kako združiti 2 sliki v 1?

Oddelek: Pomoč in nasveti
284746 (4045) Vice
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154705 (4526) Limit-sky
»

2D graf v HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
81185 (1058) technolog
»

Drevesne strukture - Preglednost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121147 (976) WarpedGone

Več podobnih tem