» »

UTP vtičnica in switch - ne zazna kabla.

UTP vtičnica in switch - ne zazna kabla.

Phantomeye ::

Na steni imam dve utp vtičnici. Pri čemer je kabel prve povezan z routerjem. Kabel druge vtičnice pa vodi iz stanovanja na balkon, kjer je povezana na kamero.

Torej, če vzamem en utp kabel in vtičnice povežem med seboj imam dostop do interneta. če med vtičnico A in vtičnico B dam switch vmes (poskusil sem z dvema) je kabel zaznan kot unplugged (preveril na balkonu z laptopom).


tl;dr če med dve utp vtičnici dam switch je kabel zaznan kot neaktiven. (Vse je vezano po B standardu).

Duhec ::

Daj raje nariši kako imaš, ker je prvi stavek drugega odstavka malce sumljiv. Ker če povežeš z enim kablom obe vtičnici med seboj si s tem povezal kamero z routerjem in nič drugega. Kje je tu še komp in switch?
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Phantomeye ::

okej risba:

DELUJOČ SETUP:



NEDELUJOČ SETUP (vloga računalnika je tukaj nerelevantna, ker je isti rezultat):

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

OmegaBlue ::

Čisto tako.. napišeš model switcha? Možno da je kaj vmes čudno zvezano in switch primerno star da nima autosense (zelo. star.)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

OmegaBlue je izjavil:

Čisto tako.. napišeš model switcha? Možno da je kaj vmes čudno zvezano in switch primerno star da nima autosense (zelo. star.)


dvomim, ker je star manj kot leto dni.
http://www.conrad.si/D-LINK-DGS-1005D-5...

plus, kot sem napisal, probal sem dva switcha. tisti drug je pa star leto in pol. Drugi:

http://www.instar-informatika.hr/switch...

Aja, potem sem naknadno opazil, da laptop (linux mint), ki sem ga vklopil namesto kamere, kaže connecting nekaj časa, potem pa napiše unplugged.

OmegaBlue ::

Kul then. Next, kolk maš to dolg kabel? Je UTP cat 5e ali kak izmed STP/FTP familije (glede na to da predvidevam da je kamera zunaj?).

Pelješ kabel mimo kakšnega električnega voda ali druge napeljave, ki bi lahko povzročala motnje vmes?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

OmegaBlue je izjavil:

Kul then. Next, kolk maš to dolg kabel? Je UTB cat 5e ali kak izmed STF/FTP familije (glede na to da predvidevam da je kamera zunaj?).

Pelješ kabel mimo kakšnega električnega voda ali druge napeljave, ki bi lahko povzročala motnje vmes?


cat 5e.

V hiši je skoraj vse na novo, tko da so kabli vsi po kanalih, tko da tud cevi za internet in štrom niso v neposredni bližini. in tudi, ce bi bil to the case, potem zadeva v vsakem primeru ne bi delala, ne samo takrat ko je switch vmes.

knesz ::

Na računalniku (mrežna) probaj ročno nastaviti 100/100 namesto Auto Negotiation.

s6c-gEL ::

Če priklopiš switch v isti sobi na router (torej brez vtičnic 1,2), dela net na prenosniku ?

Phantomeye ::

s6c-gEL je izjavil:

Če priklopiš switch v isti sobi na router (torej brez vtičnic 1,2), dela net na prenosniku ?


Internet na prenosniku (in mojem desktopu tudi) dela v primeru, če je switch priklopljen na vtičnico, ki pelje do routerja. Ampak, takoj ko je pa v igri druga vtičnica. Pa ne dela.

knesz je izjavil:

Na računalniku (mrežna) probaj ročno nastaviti 100/100 namesto Auto Negotiation.


samo kako bi to pripomoglo k delovanju kamere? naloga laptopa je zgolj nek zanesljiv tester povezave. na kameri ne morm spremenit autonegotiona.

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Internet na prenosniku (in mojem desktopu tudi) dela v primeru, če je switch priklopljen na vtičnico, ki pelje do routerja. Ampak, takoj ko je pa v igri druga vtičnica. Pa ne dela.

Takrat ne dela nikjer (na prvi in drugi vtičnici) ali od druge vtičnice dalje ?

Phantomeye ::

s6c-gEL je izjavil:

Internet na prenosniku (in mojem desktopu tudi) dela v primeru, če je switch priklopljen na vtičnico, ki pelje do routerja. Ampak, takoj ko je pa v igri druga vtičnica. Pa ne dela.

Takrat ne dela nikjer (na prvi in drugi vtičnici) ali od druge vtičnice dalje ?


Sori, res sem smotano spisal prvi post. ne dela od druge vtičnice dlje. Upam, da je s slike razvidno, da 'kamera' vezana na vtičnico in ni priklopljena vanjo (upam, da je ta del jasen).

Phantomeye ::

Še ena zanimivost. za hec sem namesto switcha dal rezervni router in ga skozi vtičnico povezal z laptopom (lan port). Isto. Disconnected. Edino 1x je pokazalo connecting (5 min čakanja) in potem je pisalo, da je connected. potem pa spet nič.

Skratka, povezava dejansko dela samo v primeru, če sta obe vtičnici povezani med sabo, tako kot na prvi sliki (pa ne gre za 'dvojno' vtičnico). Tko, da je to beyond logic. Jutri bom probal še stari router dat namesto novega, če bo to kaj spremenilo.

knesz ::

Rekel bi, da nimaš pravilne vezave (zaporedje barv, zamešane parice). Kaj pravi tester?

rokp ::

A kaksnega testerja za kable si pa nimas moznosti sposoditi? Da bi ti pokazal, katere zicke so povezane...
Jaz imam recimo pri enem kablu prekinjeno zeleno zicko. In, ker mi tam zadosca 100M povezava, pa mi ni bilo ravno, da bi sel razkopavati steno, sem zato raje naredil custom patch kable (in jih seveda primerno oznacil, da se drugic ne bom spraseval zakaj ne dela)...

AngelOfDeath ::

Kamera stalno dela ?

Oziroma kakšno kamero imaš to ?
edit: Slovnica

crniangeo ::

meni se zdi da je nekaj s kablom narobe, slabo povezan, mogoče je slabo stisnjen konektor.. bolj bi tipal v tej smeri :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Phantomeye ::

AngelOfDeath je izjavil:

Kamera stalno dela ?

Oziroma kakšno kamero imaš to ?


Delovanja kamere še nisem preizkusil, sem zgolj postavil laptop na njeno mesto.


rokp je izjavil:

A kaksnega testerja za kable si pa nimas moznosti sposoditi? Da bi ti pokazal, katere zicke so povezane...
Jaz imam recimo pri enem kablu prekinjeno zeleno zicko. In, ker mi tam zadosca 100M povezava, pa mi ni bilo ravno, da bi sel razkopavati steno, sem zato raje naredil custom patch kable (in jih seveda primerno oznacil, da se drugic ne bom spraseval zakaj ne dela)...


če bi bilo prekinjeno, potem ne bi delalo v noben primeru, a ni tako? Kaj točno je drugače, če je switch vmes?
Bom poskusil dobiti tester


knesz je izjavil:

Rekel bi, da nimaš pravilne vezave (zaporedje barv, zamešane parice). Kaj pravi tester?



Barve so zagotovo po B standardu


crniangeo je izjavil:

meni se zdi da je nekaj s kablom narobe, slabo povezan, mogoče je slabo stisnjen konektor.. bolj bi tipal v tej smeri :)


konektor je bil včeraj zamenjan 3x. In pri tretjem poskusu sem povezal vtičnici skupaj. ker je delalo sem pustil.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Samo toliko, mislim, da sem izoliral težavo (v teoriji).

Torej, elementi UTP vtičnice so na zeleni ploščici, ki jih med sabo povezuje. Ampak očitno tega ne dela prav, saj karkoli priklopim v to vtičnico ne deluje. Razen, če je nedelujoča vtičnica direktno povezana z delujočo vtičnico, s pomočjo UTP kabla. Potem dela vse, kar priklopim namesto routerja. Postavil sem hipotezo, da prva vtičnica (ki je vezana na router) opravlja delo druge vtičnice (torej, da se druga zaradi svoje invalidnosti (pokvarjeno vezje, slab stik?) šverca na prvi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423674 (8636) Daniel
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721399 (7909) tony1
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826902 (12631) denisbegood
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718096 (15479) Furbo
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488751 (7050) SeMiNeSanja

Več podobnih tem