» »

bookdepository nakup

bookdepository nakup

skysorceress ::

Sicer ne kupujem prvič z bookdepository-ja, sem pa zadnjič vse knjige naročila z .co.uk strani, tokrat pa imam kup željenih knjig, ki je na ameriški strani PRECEJ cenejši. (ok, nekaj knjig pa na angleški strani, zato pa bom naredila 2 ločeni naročili) ...

Torej, vprašanje, je kdo že kdaj naročal z .com strani? Vidim, da sta shopping baskets za obe strani ločeni, čeprav se z istimi podatki loginam na obeh straneh. Predvsem me skrbi, če bi bile kake carinske dajatve ... (znesek nakupa dosti presega tistih 22 evrov ...) in kako je z VAT? Ko sem naročala s .co.uk, je bila sicer cena knjig ob check-outu popolnoma enaka kot takrat, ko sem jih dala v košarico.

Tako da najlepša hvala že vnaprej, če kdo ve odgovor. :)

cortez ::

zakaj pa ne narediš dveh naročil pod 22€ ?

skysorceress ::

ker bi to bilo kar nekaj naročil pod 22€, poleg tega pa ne pošiljajo vseh knjig hkrati in niti pod razno ne bi mogla vedeti, koliko knjig bom dobila naenkrat in kdaj in kako bodo to interpretirali na carini. :)

tako, da še vedno upam, da imajo vse knjige na istem mestu na zalogi (z drugimi besedami, v UK) in torej vsi dodatni stroški odpadejo. :)

bluefish ::

Vseeno je, iz kje naročiš. Tako ali tako pride iz istega depoja nekje v EU in tudi ob naročilo preko .com ni dodatnega davka,...

skysorceress ::

To mi je pa prav polepšalo večer. :) Najlepša hvala!

cortez ::

Ko sem jst naročal, je blo cenej , če si naročal preko kakšnega uk ali pa usa proxya.

cortez ::

A je kdo pred kratkim kaj naročal preko https://www.bookdepository.com in dobil naročeno ?

Glih kar so mi refundal naročilo in preklical naročilo....naročil sem preko vpn uk na slo naslov s slovenskim ddv.

Master_Yoda ::

cortez je izjavil:

Ko sem jst naročal, je blo cenej , če si naročal preko kakšnega uk ali pa usa proxya.


Jap, to sem tudi jaz opazil :D. Samo pred tem seveda vse cookie pobrisati.

P.S. cortez se opravicujem nisem opazil da je post ki sem ga quotal star. Zadnje leto nisem nicesar narocal tako da nebi znal povedati.

Zgodovina sprememb…

bauci ::

Aprila naročil 9 knjig, vse dobil.

jonystar ::

Kako je sedaj z naročanjem knjig iz book depository-ja. Ti računajo carino ali ne?

BuDi79 ::

jonystar je izjavil:

Kako je sedaj z naročanjem knjig iz book depository-ja. Ti računajo carino ali ne?
Ne.

Groot ::

Ravno 2 ali 3 tedne nazaj naročil en kup knjig. Prišle brez kakršnekoli carine.

velikBrokoli ::

Ni carine, potrjujem tudi jaz. Sem že 3x letos naročil nekaj knjig in so prišle v približno 14 dnevih, zelo dobro pakirano in brez carine.

eventyrer ::

baje so carine že vračunane v ceno knjig, ko izbereš EU destinacijo saj imajo nek dogovor z EU:

Import Duties, Taxes and VAT for the EU
The final price you see in our checkout is the final price you will pay for deliveries to the EU and includes any applicable local sales tax, VAT and similar taxes, or any applicable import duties and taxes that we arrange to settle on your behalf.


Dodatnega plačila carin ni.

Zgodovina sprememb…

jonystar ::

Super, hvala.

skyline ::

Od brexita naprej naj bi bolje funkcioniral https://blackwells.co.uk/bookshop/home

Groot ::

skyline je izjavil:

Od brexita naprej naj bi bolje funkcioniral https://blackwells.co.uk/bookshop/home


Z vidika funkcioniranja je povsem enako, dobiš v vsakem primeru knjige brez carine. Je pa priporočljivo malo primerjati cene, kdaj je cenejši Bookdepositary kdaj pa Blackwells

jocoj ::

Meni je letos v začetku leta tri knjige iz Blackwells ustavila carinska pošta. Iz Bookdepository brez problemov. Sta pa obe knjigarni precej navili cene zadnje čase, ker vkalkulirata poštnino glede na destinacijo in za Slovenijo ni ugodno. Precej cenejše so knjige na amazon.de, samo moraš več naročiti, ker je poštnina 7 Eur, ne glede na število knjig. Pride v par dneh. Tako da bom samo tu naročal v bodoče.

BuDi79 ::

A noben ni opazil, da Mimovrste prodaja svetovne (angleške, nemške, italjanske..) knjige po precej ok cenah (v sodelovanju z neko mednarodno online knjigarno iz češke)

jocoj ::

Sem videl že pred časom, samo cene so višje od amazon.de pa tudi dostava se računa 5 EUR. Nekako tudi dvomim, da prispe v 2-3 dneh tako, kot iz amazon.de.

Pac-Man ::

jocoj je izjavil:

Precej cenejše so knjige na amazon.de, samo moraš več naročiti, ker je poštnina 7 Eur, ne glede na število knjig. Pride v par dneh. Tako da bom samo tu naročal v bodoče.

Z nemškega Amazona lahko naročaš poštno ležeče na pošte v Avstriji. Večje imajo celo 24/7 delujoče boxe, kjer ti ni treba komunicirat z nikomer.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Invictus ::

jocoj je izjavil:

Precej cenejše so knjige na amazon.de, samo moraš več naročiti, ker je poštnina 7 Eur, ne glede na število knjig. Pride v par dneh. Tako da bom samo tu naročal v bodoče.

Jaz na amazonu.de naročam tudi ostalo, kot npr. elektroniko, orodja, celo hrano.

Sam paziti moraš od kje pošiljajko (da ni UK) in da je izdelek v Prime programu. Drugače znaš kako stvar blazno preplačati preko poštnine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BuDi79 ::

Invictus je izjavil:

jocoj je izjavil:

Precej cenejše so knjige na amazon.de, samo moraš več naročiti, ker je poštnina 7 Eur, ne glede na število knjig. Pride v par dneh. Tako da bom samo tu naročal v bodoče.
Sam paziti moraš od kje pošiljajko (da ni UK) in da je izdelek v Prime programu. Drugače znaš kako stvar blazno preplačati preko poštnine...
Pri naročilu iz UK lepo piše da ni nobenih dajatev ker je (pre)pošlje iz EU.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323468 (1057) Furbo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123086 (2660) carlosk1966
»

Nakup na amazon.com

Oddelek: Kaj kupiti
307744 (664) Steinkauz
»

Nakup knjige preko Amazona

Oddelek: Pomoč in nasveti
51529 (1496) Gandalfar

Več podobnih tem