» »

Stekanje DVDjev, slab RAM bandwith. Help!

Stekanje DVDjev, slab RAM bandwith. Help!

Satanized ::

Moja konfiguracija je sledeča:

Klikni semle za SiSoft Sandra report

Že ko so bili Windowsi 98 (SE) sveže inštalirani je playback DVDjev štekal. Pognal sem SiSoft Sandro, memory benchmark je pokazal 70MB/s, 75MB/s ... S tem sem se nekako sprijaznil, in stvar nekaj časa pustil na miru. Nato pa sem ugotovil, da bi DVDje vseeno rad gledal :). Na VIAhardware (www.viahardware.com) sem zasledil članek o tweakanju RAMa na VIA chipsetu. Bandwith je sedaj ok (yeah right) 170,170 MB/s (Poleg tega pa je sistem nestabilen). Screenshot priložen. DVDji pa še vedno štekajo. Btw, imam GeForca ( Creative Annihalator SDR). Ima kdo kaksno idejo?

Tukaj pa še shot:

VASkO ::

na tem cipsetu imas moznost nastaviti asinhrono hitrost fsbja in ram clocka, fsb na 66mhz, ram dvignes lahko za fsb+pciclk, to naj bi bilo 100mhz, bo bolje. vsaj tam ene 250mb/s bi moglo bit.

bzagozen ::

Ta prvi stvar, ki jo moraš pogledat, je, ali imaš naštiman prenos podatkov iz DVD preko DMA moda. Mora bit DMA, vsaj pri počasnejših računalnikih je tako. Men je s PIO mode in C400 tudi zatikalo. S DMA pa ne.Sicer lahko pa enostavno prskusiš, če je to to. Skopiraj del filma na disk, in ga z diska lavfaj. Če se bo zatikal, je RAM ali pa kaj drugega, če se pa ne bo, je pa DVD oz. PIO/DMA mode.
www.alkoma.si

Satanized ::

bzagozen: To ze mam enablano. :) Doesn't help a bit :) Thx anyway
VASkO: Mi prosim razlozis za kaj se gre? Thx.

VASkO ::

dvignes lahko ram clock (hitrost rama) v BIOSu na 100mhz, ce mas fsb 66mhz - celeron. to pohitri RAM, tako, da bo rezultat okoli 250mb/s. malo raziskuj po biosu, bos ze nasel nekaj takega kot RAM speed oz RAM clock. nastavi to na fsb+pciclk ali pa ce mas v stevilkah na najvec, kar gre. CAS to RAS daj na 2, pravtako CAS delay 2, skratka vse, kjer izbiras med 2 in 3 , daj na 2.

aja, to z ramom na 100mhz bi slo, ce imas apollo 133A plosco. kero plato imas, sem pogledal sandra report pa nic ne pove.

Loki ::

Sklepam, da mas VIA plato, ker so te edine, k majo to tezavo.
Pejt sem, pa poisci en clanek o nastavitvi 4-way bank interleaving.

To ti bo odpravilo low bandwidth in zatikanje (zagotovljeno, ce bos delal prov).
I left my wallet in El Segundo

ChiefThunder ::

A ni to že omogočeno... vsaj tko piše zgoraj v linku.

Satanized ::

Yap. 4-way interleaving je ze enablano. WPCREDIT, ali nekaj taksnega :) Sledil sem tutorialu na www.viahardware.com

AvAkI ::

Men ram prenasa s hitrostjo 550MB/s!

Pizzicato ::

Men pa 650>:D
Bogo

VASkO ::

ce mas apollo133 plato je to problem, na apoll133A dela vse normalno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS masterji malo pomoči prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171753 (1512) Arthur
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704827 (4149) AtaStrumf
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351895 (1600) danielka84
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
132020 (1778) VASkO
»

KT7 & AGP 4x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101380 (1244) Yohan del Sud

Več podobnih tem