» »

BIOS masterji malo pomoči prosim!

BIOS masterji malo pomoči prosim!

xenon74 ::

Imam plato Abit kt7a in proc Athlon 1000/100fsb
gor je 768mb PC133 rama, ki pa laufa na 100Mhz, namesto na 133.

Če v Biosu nastavim DRAM speed = FSBspd+PCICLk(=133Mhz) ter CL = 3 (ali 2) se mi sistem (WinXP pro) obesi pri nalaganju.
Če je v Biosu DRAM speed = FSBspd(=100Mhz) ter CL = 2 ali 3 (vseeno) mi Sandra2003 pove da laufa ram na 100Mhz.

Kje je fora in zakaj?
Kaj moram drugače nastaviti?



Ram je Hyundai 3x 256MB 16x(16Mx8) SDRAM PC133U-333-542 (CL3 upto 133Mhz)(CL2 upto 100MHz)


lp.gianne

Vesoljc ::

najprej se prepriči da so vsi rami 100% delujoči. dej samo enga not, butn na 133, če dela, probi še ostale, če ne dela, spet probi še ostale :)
če noben ne dela na 133... leži težava drugje...
kašni so pa ostali timing-i?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Sid Izprijeni ::

Mislim, da boš bolj težko laufal tvoj RAM na 133 MHz, če imaš pa FSB nastavljen na 100 MHz.

Boš moral najprej odklenit procesor (če še ni), potem pa prešaltat FSB na 133 MHz in seveda pazit, da primerno znižaš mnogokratnik, sicer boš skuhal proc.

1000 = 10 x 100 MHz FSB --> 7.5 x 133 MHz FSB.

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Vesoljc ::

@sid
ta plata ma možnost nastavljanja hitrosti rama po sledeči formuli:
ram clock = fsb + pci clock ali
ram clock = fsb
torej tud če maš fsb 100, lahko ram furaš na 133mhz
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Sid Izprijeni ::

Se opravičujem, nisem dobro prebral. :8)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Baja ::

prosim ce mi potrdite tole:

ram clock = fsb in fsb =133 --> hitrejsa kombinacija
ram clock = fsb + pci in fsb = 100 --> pocasnejsa kombinacija

mam prav

AngelOfDeath ::

Moja plošča ima tudi to možnost da lahko nastavim ram 33mhz hitreje in počasneje ti pa povem da je comp stabilen samo če je ram na isti frekvenci kot procesor. zgleda kot napaka od VIE. Tko da se ne muči s tem ker pridobiš nena skoraj nič razen nestabilnosti sistema.

Arthur ::

čudno da ne dela varianta dram speed=fsb+pciclk...
meni dela fino pri fsb=66 in dram clk=100, res pa da imam čisto drugačen sistem.

daj stestiraj rame s memtest86. ta program ti jih testira v dosu, tako da v windose sploh ne gre.

Blup ::

Ena mala informacija... če ti delata FSB in RAM asinhrono ni nobenega povečanja sposobnosti sistema kot celote!

Blup
:\

Vesoljc ::

kwa nej bi to pomenil?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bf4ed ::

Jah tak je, če je sinhrono je najboljše.>:D

Vesoljc ::

sinhrono je na kt7 počasneje kot asinhrono...
fsb gre do 110-120, ram pa do 140-150mhz...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Blup ::

vesoljc: kok pa pridobiš, če maš v asinhronem načinu?!? Jst pravm da nč... lohka pa da se motm in dobiš morda ceu % :D

Blup
:\

Vesoljc ::

ko sem delu teste ut-jem, sem dubu pri 147mhz ramu (fsb 110) celih 4 fps (povprečne!) 8-O več kot pa default 100/133 (cpu speed je biu približno enak)

jest sam pravm, da pr tej plati ne morš govorit o večji hitrost če maš sinhrono... zato ker ram gre več kot pa fsb... 200/200 je pa druga pesem :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Arthur ::

Blup: tako je samo v teoriji.:) v praksi pa mi računalnik hitreje dela na 66/100, kot pa 66/66. tako pravijo benchmarki, tako pravi operation flashpoint.

kakšna dva tedna nazaj nam je profesor ravno razlagal, da frekvenca rama ne more biti višja kot pa fsb(ali pa nekaj zelo podobnega), pa sem ga med odmorom hitro demantiral. saj tudi on ni čisto verjel.:)

Blup ::

Če ti je res reku, da frekvenca RAMa ne more bit višja od FSBja... pol ga je lahko zelo sram, da take stvari govori okol in poskrbite, da ga zamenjajo... :D >:D

OK... nej ti bi.. ti vrjamem da ti dela hitrej... sam še vedno pravim da ni razlike :D :8) :\

Blup
:\

xenon74 ::

I'm back
Preveril sem vsak plošček posebej in našel problematičnega. Načeloma z njim ni nič narobe - glede na teste - kajti solo laufa na 133Mhz BP, v kakršnikoli kombinaciji pa se sistemu odpili. Fora je verjetno v prepustnosti, saj ostala dva ploščka dosegata 1000Mb/s, medtem ko problematičen pleza na 955Mb/s.

Zdej grem delat teste, da vidim razliko med sinhronim in asinhronim delovanjem, če ne drugega je prepustnost večja za ~250Mb/s v 133 načinu

Za nasvete se seveda zahvaljujem. :D

lp.gianne

Arthur ::

pa saj profesor je čisto kul, samo prav vsega pa tudi on ne ne, najbrž. pa na koncu je rekel, da se bo pozanimal..
morda pa asinhrono delovanje res nebi smelo delovati, ampak so proizvajalci čipsetov že našli nek način, da so zaobšli to težavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998718 (6157) tiborrr
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201660 (1287) royt
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301612 (1214) element
»

Stekanje DVDjev, slab RAM bandwith. Help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101022 (859) VASkO
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131919 (1677) VASkO

Več podobnih tem